Zmiany w sztabie medycznym Legii

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

22-05-2018 / 12:20

(akt. 12-12-2018 / 19:17)

Maciej Tabiszewski trafił do sztabu medycznego Legii Warszawa w czerwcu 2013 roku. Wcześniej pracował w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Warcie Poznań. Był też lekarzem reprezentacji Polski do lat 21. Od dwóch tygodni było przesądzone, że umowa o współprace nie zostanie przedłużona. Jako pierwszy podziękował mu za współpracę drugi lekarz drużyny - Jan Szneider, który również ma odejść z naszego klubu. Następca zostanie ogłoszony wkrótce, ale ma nim być lekarz ortopeda Mateusz Dawidziuk z Centrum Medycznego Gamma, będący w trakcie specjalizacji.

Ze swej strony pragniemy serdecznie podziękować lekarzowi Legii Maciejowi Tabiszewskiemu za lata współpracy i cierpliwość w edukowaniu nas w kwestiach medycznych dotyczących kontuzji i ich nazewnictwa.
Mateusz Dawidziuk to absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie specjalizacji z Ortopedii i Traumatologii narządu ruchu. Opiekuje się siatkarzami drużyny ONICO Warszawa. W latach studenckich był kierownikiem i zawodnikiem sekcji siatkarskiej AZS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, medalistą Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych. W obszarze jego zainteresowań leżą chirurgia artroskopowa, traumatologia sportowa oraz prewencja kontuzji sportowych.

Komentarze (27)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~WujekSamoZlo
 • 0 / 1
Tabiszewski zwolniony bo nie wykonywal polecen herr Zahorskiego i Kepciji. W bardzo brzydki sposób pożegnano się z dwoma lekarzami. Wymieniamy sztab z doświadczonych ludzi na żółtodzioba który nie wiem z czym to się je. Mają być kolejne zwolnienia ludzi, ktorzy "nie pasują do koncepcji". Wojtek Kowalewski też im nie pasuje, dlatego chce odejsc sam. Nadeszly Miodkowe czasy........
~Troff
 • 0 / 0
Doktor był bardzo wporzadku gościem, nic nie można mi zarzucić, odwalił kawał dobrej roboty! Decyzja beznadziejna, pozdro(L)
~raflew
 • 0 / 0
Jeśli Pan Doktor sam nie zrezygnował? To już jest dogadany nowy szkoleniowiec ze swoim sztabem Kowalewski też ma odejść? W tamtym roku już Jozak chciał lekarza chorwata.Powodzenia Panie Macieju!
Generał brygady
 • 0 / 0
Dawidziuk może być bardzo dobrym nabytkiem. Problemem są częste zmiany w sztabie medycznym. Dobrze, że przynajmniej Terapeuci zostają, bo tak naprawdę, to oni sa najistotniejsi. Jak już pisałem, Dobrzy specjaliści powinni na kontuzjowanych piłkarzy czekać w klinice.
Cikawe, że Enelsport nie dysponuje lekarzem na to stanowisko, i trzeba sięgać do innej kliniki. Nie najlepiej to o Enelsporcie świadczy!!!
Pułkownik
 • 1 / 0
Tak naprawde to wazne zeby mniej wiecej zdiagnozowal problem, tzn. ze jest problem i trzeba dalej dzialac.
A potem i tak do specjalisty.
I nie ogolnie do ortopedy, traumatologa czy specjalisty medycyny sportowej, a do specjalisty (praktyka) od konkretnego urazu.
Bo sa np. specjalisci robiacy swietnie usg barku ale nie lokcia, oceniajacy najlepiej rezonans nie kregoslupa a kolana, itp.
Tak samo z pozniejszym leczeniem, nikt nie robi wszystkiego, a juz napewno nie dobrze.
Porucznik
 • 0 / 2
Skoro Dawidziuk jest w trakcie specjalizacji to nie można nazywać go ortopedą. Zda egzaminy i dopiero wtedy nim będzie.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Pracuje jako ortopeda, robienie specjalizacji polega na równoczesnej praktyce szpitalnej i zaliczaniu rygorów egzaminacyjnych. Trwa to kilka dobrych lat.
To nie kurs 24 godz. po którym dopuszczają cię do pacjenta, bo masz papierek, że zostałeś specjalistą.
Porucznik
 • 0 / 0
Doskonale wiem na czym polega specjalizacja.Specjalistą jest się dopiero po tych kilku latach i zdaniu egzaminów.Nie mając specjalizacji nie posiada się samodzielności.
~jhhfjsbkjsdc
 • 0 / 0
Wielka szkoda! Skąd ta decyzja i na jakiej podstawie wybór nowego?
Plutonowy
 • 0 / 7
Zła decyzja, niezrozumiała. Dla mnie to wymiana w skali 1/2, przychodzi ktoś kto będzie się uczyć w praktyce. Jak tu się nie czepiać Mioduskiego, który tworzy swoją własną Legie, kosztem dużego chaosu.
Generał brygady
 • 2 / 0
Joel, piszesz jakbyś wiedział, a nic nie wiesz. Po pierwsze, jak ktoś tu tu już napisał, przy drużynie nie jest potrzebny wybitny traumatolog. Potrzebny jest lekarz, który dobrze wstępnie zdiagnozuje zaistniały problem, zastosuje doraźne środki leczenia i ewentualnie przekieruje zawodnika do diagnosty i specjalisty. Ważne jest, żeby Legia miała zapewnioną współpracę bardzo dobrych specjalistów (różnych dziedzin) na poziomie klinicznym.
Po drugie żaden, powtarzam żaden dobry specjalista (a szczególnie operator) nie będzie jeździł z drużyna na zgrupowania i wyjazdy ligowe. Za żadne pieniądze jakie by mu Prezes nie oferował! Bo dobry specjalista musi operować! Bo jak będzie jeździł z klubem, to przestanie być dobrym specjalistą.
Nota bene, jak jest poważniejsza kontuzja, to i tak wysyłają zawodnika do Rzymu, więc albo Jaroszyński i Tabiszewski dobrymi specjalistami nie są, albo klub ma ich w...
Siedzę w medycynie sportowej od blisko 30 lat, znam większość liczących się nazwisk, ale z tymi panami się nigdy nie spotkałem. Ale wcale nie muszę znać wszystkich dobrych.
Nie wiem o co poszło, ale nie jest dobrze, jeśli odchodzą obaj klubowi lekarze
Jeśli ktoś nie zna Dawidziuka, to nie ma pojęcia o medycynie sportowej. Dobry ruch, choć akurat do Tabiszewskiego nie można mieć większych zarzutów.
Ja nie mam pojęcia o medycynie sportowej. Możesz mi zatem wytłumaczyć dlaczego to jest "dobry ruch"?
Porucznik
 • 0 / 0
Medycyna sportowa a ortopedia....jest między nimi zasadnicza różnica.
Porucznik
 • 0 / 0
Po za tym specjalistą z medycyny sportowej też nie jest
Generał brygady
 • 2 / 0
Co Ty nie powiesz??? Naprawdę> No nie wiedziałem, że nie znając go nie mam pojęcia o medycynie sportowej. Ale może on zna mnie? Zapytaj go, to prawdopodobne!
Pułkownik
 • 1 / 0
Trudna do oceny sytuacja. Ciekawe jakie były przyczyny odejścia Tabiszewskiego?
Gamma to jedno z najlepszych miejsc jeśli chodzi o ortopedię sportową w Warszawie. Kto odwiedził kilka klinik z poważniejszym problemem, ten wie. Specjalizacja to tylko papier.
może ktoś wyjaśnić na jakiej podstawie zatrudniają lekarza w Legii? Kto wyłowił taki talent, który jeszcze nie miał okazji światu zaprezentować swoich umiejętności... jakiś casting był? A może przychodzi gość z ulicy do prezesa i mówi: "mnie weźcie, ja będę fajniejszy. Nie mam jeszcze papierów i nic nie zrobiłem, ale daję słowo, że będę lepszy"
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
może prezes przeczytał te opinie
https://www.znanylekarz.pl/mateusz-dawidziuk/ortopeda-chirurg-lekarz-sportowy/warszawa
Plutonowy
 • 0 / 0
W Legii ciągle ktoś się uczy. Jak nie trener to dyrektor sportowy , a teraz padło na lekarza ( w trakcie specjalizacji ). Super
Młodszy chorąży
 • 0 / 5
Też na to zwróciłem uwagę. Więc pewnie wrócimy do tego co było kilka lat temu. Oficjalny komunikat po urazie: przerwa potrwa 1-2 tygodnie a trwała 2 miesiące
~gregorov
 • 1 / 0
Z drugiej strony wszyscy marudza ze nie stawiamy na mlodziez. A jak postawimy to przeciez oni tez sie ucza i popelniaja błędy. To co dawac szanse i promowac jak np z Szymańskim czy ściągnąć starych wyjadaczy patrz Mauricio.

Na kazdym polu ktos sie gdzies uczy stawia pierwsze kroki. Ty tez... dlatego cierpliwości, mniej marudzenia.
~Andre(L)
 • 0 / 1
Mistrz Polski, największy klub w Polsce będzie miał lekarza, który dopiero robi specjalizacje z traumatologii ?? Super... A może tak wziąć jakiegoś studenta I rogu albo licealistę zainteresowanego studiami medycznymi ??
Mam nadzieje,że do końca tygodnia podacie też nazwisko nowego trenera pierwszej drużyny.
ww.cmgamma.pl/aktualnosc/lek-mateusz-dawidziuk-lekarzem-zawodnikow-memoriale-kamili-skolimowskiej/
~Odkupie koszulke!
 • 0 / 0
Jesli byles (-as) w niedziele na meczu a po nim zlapales (-as) koszulke jednego z naszych pilkarzy i rozwazasz jej odsprzedanie odezwij sie: [email protected]