Zwycięstwa Chile i Urugwaju, sensacyjna porażka Hiszpanii

16.06.2010 17:52

(akt. 16.12.2018 00:20)

W pierwszym środowym meczu na Mundialu w RPA Chile wygrało z Hondurasem 1:0. Skromny wynik nie oddaje jednak tego co działo się na murawie. Spotkanie obfitowało w ładne i składne akcje, mnóstwo było sytuacji podbramkowych, strzałów na bramkę i parad golkiperów. Podopieczni <strong>Marcelo Bielsy</strong> rozegrali bardzo dobre spotkanie i powinni wygrać wyżej. Jedynego gola na wagę 3 punktów zdobył w 34. min. <strong>Jean Beausejour</strong>. W drugim spotkaniu Szwajcarzy sensacyjnie pokonali aktualnych mistrzów Europy Hiszpanów. Złotą bramkę zdobył <strong>Gelson Fernandes</strong>, na pochwałę zasługuje znakomicie przygotowana przez <strong>Otmara Hitzfelda</strong> taktyka i jej realizacja. W trzecim dzisiejszym spotkaniu, gospodarz turnieju, RPA nie sprostała świetnie dysponowanemu Urugwajowi. Diego Forlan już w 20 minucie pokonał Itumeleng Khuna. Gospodarze niesieni odgłosem wuwuzeli nie byli w stanie dorównać rywalowi. W 80 minucie bramkarz gospodarzy faulował Suareza w polu kar

Honduras - Chile 0:1 (0:1)
34' (0:1) Jean Beausejour

Honduras: Noel Valladares, Sergio Mendoza, Osman Chavez, Maynor Figueroa, Emilio Izaguirre, Edgar Alvarez, Amado Guevara (66' Hendry Thomas Suazo), Wilson Palacios, Ramón Nunez (78' Walter Martinez), Roger Espinoza Ramirez, Carlos Pavon (60' George Welcome Collins)

Chile: Claudio Bravo, Mauricio Isla, Waldo Ponce, Gary Medel, Arturo Vidal (81' Pablo Contreras), Carlos Carmona, Rodrigo Millar (52' Gonzalo Jara), Matias Fernandez, Alexis Sanchez, Jorge Valdivia (87' Mark Gonzalez), Jean Beausejour

żółte kartki: Palacios - Carmona, Fernandez.

sędziował: Eddy Maillet (Seszele)

widzów: 32500

----------

Hiszpania - Szwajcaria0:1 (0:0)
52' (0:1) Gelson Fernandes

Hiszpania: Iker Casillas, Sergio Ramos, Gerard Pique, Carles Puyol, Joan Capdevila, David Silva (62' Jesus Navas), Sergio Busquets (61' Fernando Torres), Xabi Alonso, Xavi, Andres Iniesta (77' Pedro Rodríguez), David Villa.

Szwajcaria: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Philippe Senderos (36' Steve von Bergen), Stephane Grichting, Reto Ziegler, Tranquillo Barnetta (90' Mario Eggimann), Benjamin Huggel, Gokhan Inkler, Eren Derdiyok (79' Hakan Yakın), Gelson Fernandes, Blaise Nkufo

RPA - Urugwaj 0:3 (0:1)

24' (0:1) Diego Forlan
80' (k) (0:2) Diego Forlan
90' (0:3) Alvaro Pereira

RPA: Itumeleng Khune - Siboniso Gaxa, Tsepo Masilela, Bongani Khumalo, Aaron Mokoena - Reneilwe Letsholonyane (57' Surprise Moriri), Kagisho Dikgacoi, Steven Pienaar (79' Moneeb Josheps), Teko Modise - Siphiwe Tshabalala - Katlego Mphela.

Urugwaj: Fernando Muslera - Diego Lugano, Diego Godin, Jorge Fucile (71' Alvaro Fernandez), Maximiliano Pereira - Diego Perez (90' Walter Gargano), Egidio Arevalo, Edison Cavani (89' Sebastian Fernandez), Alvaro Pereira - Luis Suarez, Diego Forlan.

żółte kartki: Pienaar, Dikgacoi.

czerwona kartka: Itumeleng Isaac Khune (76. minuta, RPA, za faul w polu karnym).

sędziował: Massimo Busacca (Szwajcaria).

widzów: 42658