Redaktor Jan Szurek

Jan Szurek

09.09.2021 23:47

(akt. 10.09.2021 00:14)

Wynikiem 3:1 (2:0) zakończył się rozegrany na boisku w Legia Training Center w Urszulinie mecz pierwszej rundy Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet, w którym LSS Legia Ladies podejmowały trzecioligowy WAP Warszawa.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęły legionistki. Już w drugiej minucie spotkania objęły prowadzenie po strzale Amelii Przybylskiej. Choć legionistki są przyzwyczajone do panowania na boisku to WAP Warszawa okazał się innym przeciwnikiem niż rywale z IV lidze. Rywalki grające o klasę rozgrywkową wyżej potrafiły konstruować groźne akcje i stwarzać zagrożenie pod bramką Legii, ale dobrze między słupkami spisywała się Natasza Koper.

W końcówce pierwszej połowy Ladies skutecznie wyprowadziły kontratak, po którym Paulina Rozbicka (dawniej Zatorska) minęła bramkarkę gości i skierowała piłkę do siatki.

Drugą część spotkania dobrze rozpoczęły zawodniczki WAPu Warszawa, które po rzucie wolnym zdobyły bramkę kontaktową. Jednak gdy wydawało się, że WAP będzie w stanie nawiązać walkę z legionistkami, to najpierw jedna z zawodniczek otrzymała czerwoną kartkę a chwilę później Rozbicka dopadła do piłki wybitej przez bramkarkę po starciu z Klaudią Grodzką i podwyższyła wynik meczu na 3:1. Od tej pory legionistki kontrolowały przebieg spotkania. Mimo kilku dobrych sytuacji do podwyższenia wyniku, ten do ostatniego gwizdka nie zmienił się.

W drugiej rundzie Pucharu Polski zaplanowanej na 15-16.09 Legia Ladies zmierzą się z piłkarkami FUKS Pułtusk.

LSS Legia Ladies - WAP Warszawa - 3:1 (2:0)

Bramki: Przybylska (2’), Rozbicka (44’, 65’).

Skład Legii: Koper - Bodecka (45’ Rachoń), Zduńczyk, Żmijewska, Kuś (73’ Szczypka) , Hajkiewicz, Połosa (60’ Syperek), Chmielewska, Staszewska (38’ Rozbicka, 66’ Komala), Grodzka (73’ Markiewicz), Przybylska.