25 maja 2017

CLJ: Wznawiamy ligę

2017-03-17 22:49:06
img
Legia Warszawa w sobotę o godzinie 18:00 zmierzy się na stadionie przy ulicy Obrońców Tobruku z Koroną Kielce w ramach dziewiętnastej kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Pierwotnie legioniści powinni rozpocząć rundę wiosenną tydzień temu, lecz z powodu powołań kilku graczy "Wojskowych" do reprezentacji zdecydowano, iż spotkanie z Cracovią zostanie przełożone. Mistrzowie Polski plasują się aktualnie na drugim miejscu w tabeli. Warto jednak podkreślić, iż warszawiacy mają tyle samo "oczek", co SMS Łódź i muszą rozegrać jeden zaległy mecz. Przyjezdni z kolei zajmują piątą pozycję na krajowym podwórku i zrobią wszystko, aby stopniowo piąć się w górę. Relacja pomeczowa standardowo będzie dostępna na łamach Legia.Net.

Legioniści ostatni mecz o stawkę rozegrali pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas rywalem mistrzów Polski był Motor Lublin. Przeciwnika w 11. minucie napoczął Michał Góral, a kilka chwil później podwyższył prowadzenie. Po przerwie tempo potyczki nieco opadło, lecz "Wojskowi" nadal chcieli tworzyć sobie dogodne sytuacje. Po jednej z nich golkipera lublinian pokonał Mateusz Szwed, a następnie Mateusz Praszelik. Później szybko odpowiedzieli miejscowi. Motor w mgnieniu oka zdobył dwie bramki, lecz ostatni akcent należał do Patryka Czarnowskiego, który w końcowym fragmencie przypieczętował zwycięstwo Legii.

"Wojskowi" w pierwszej części sezonu rządzili na krajowym podwórku. Świetnie układała się współpraca na linii bramkarz-obrońcy, o czym świadczy strata zaledwie dziewięciu goli. Odkryciem rundy można nazwać Oskara Wojtysiaka, który zawsze wnosił sporo jakości, ożywienia, ale znacząco poprawił się w defensywie. Trener Piotr Kobierecki z przodu również miał zawodników, którzy potrafili kreować sytuacje strzeleckie. 51 goli w 17. występach - taka liczba musi robić wrażenie. Sztab szkoleniowy nie skorzysta w sobotę z usług Kamila Orlika, który zmaga się z urazem.

Jak w rozgrywkach CLJ spisuje się Korona? Bardzo przyzwoicie. Piłkarze Marka Mierzwy w osiemnastu spotkaniach zgromadzili na swoim koncie dwadzieścia dziewięć punktów (dziewięć zwycięstw, dwa remisy, siedem porażek). Ostatnio kielczanie grali na własnym terenie z Polonią Warszawa, gdzie po spektakularnej wymianie ciosów pokonali "Czarne Koszule" 3:2, mimo iż przegrywali dziesięć minut przed końcem. We wrześniu legioniści pewnie zwyciężyli w Kielcach 4:1 z żółto-czerwonymi po golach Aleksandra Wańka, Patryka Czarnowskiego, Mateusza Leleno oraz Sebastiana Walukiewicza. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się w sobotni wieczór. Poniżej pełna kadra na to spotkanie.

Po meczu rezerw z Sokołem Ostróda (sobota, godzina 14:00) do ekipy z CLJ dołączy jeszcze jeden zawodnik, który na poziomie trzecioligowym będzie przebywał na murawie maksymalnie przez czterdzieści pięć minut.

Bramkarze: Maciej Bąbel, Michał Gołuński

Obrońcy: Bartosz Olszewski, Mateusz Bondarenko, Oskar Wojtysiak, Kacper Pietrzyk, Maciej Ostrowski

Pomocnicy: Mateusz Olejarka, Grzegorz Aftyka, Piotr Cichocki, Bartosz Rymek, Bartosz Zychowicz

Napastnicy: Michał Góral, Mateusz Szwed, Mikołaj Napora

Autor: Maciej Ziółkowski Źródło: Legia.Net