News: Judo: Dwa medale w Pucharze Polski

Dariusz Oleś

Źródło: judo.legia.com

20.03.2017 16:00

(akt. 07.12.2018 10:46)

Młodzi judocy warszawskiej Legii zdobyli dwa medale w rozgrywanym w Suchym Lesie Pucharze Polski Młodzików. Na najniższym stopniu podium stanęli Stanisław Kropiewnicki w kategorii do 81 kg, oraz Oskar Rogalski w kategorii do 60 kg. Obaj zawodnicy to podopieczni trenera Radka Gaczyńskiego, którzy w zawodach byli prowadzeni przez Krzysztofa Wiłkomirskiego.

Stanisław Kropiewnicki w dwóch pierwszych pojedynkach pokonał odpowiednio Marcina Kapuścinskiego (UKS-47 Bushido-Morus Szczecin) oraz Maksyma Deriugina (AZS-UKW Bydgoszcz), by w kolejnej walce przegrać z Jakubem Świerszczem (Panda Warszawa). Decydującą o brązowym krążku walkę, młody legionista stoczył z Grzegorzem Tersińskim (Okami Łomianki), którą bezdyskusyjnie wygrał.

Trudniejsze zadanie miał Oskar Roglaski któremu zdobycie brązowego medalu zajęło 6 walk. Oskar wygrał z Adamem Chriściną (Ikizama) oraz z Łukaszem Wolnym (UKS Gimnazjum Suchy Las), by w ćwierćfinale ulec Markowi Cherednychenko (MUKS Kokoro Łodź). W repasażach zawodnik warszawskiej Legii poradził sobie jednak znakomicie i wygrał 3 kolejne walki, w tym decydującą o brązowy medalu z Ignacym Studnickim (AZS AWF Gorzów).

Warto dodać że był to debiutancki występ młodych legionistów w imprezie tej rangi co pozwala z optymizmem myśleć o mistrzostwach polski które odbędą się jesienią tego roku.