18 sierpnia 2017

Byli legioniści: Nikolić z dwoma trafieniami, przerwany mecz Rybusa

2017-04-18 14:24:30
img
Nemanja Nikolić dobrze odnalazł się w Stanach Zjednoczonych. W miniony weekend strzelił dwie bramki, dzięki czemu po sześciu spotkaniach ma cztery trafienia na koncie. Gole strzelali również Orlando Sa i zapomniany Maciej Korzym. Zadowolony połowicznie może być Maciej Rybus, który w końcu znalazł się w podstawowej jedenastce. Spotkanie Lyonu z Bastią zostało jednak przerwane z powodu zamieszek. Zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2006/2007, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Michaił Aleksandrow (Arsienał Tuła) – 90 minut w przegranym meczu z Lokomotivem Moskwa 0:3.

Mikel Arruabarrena (AEL Limassol) – liga cypryjska pauzowała w miniony weekend.

Inaki Astiz (APOEL) –  liga cypryjska pauzowała w miniony weekend.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – rozegrał cały mecz przeciwko Sassuolo (1:2). W 20. minucie został ukarany żółtą kartką.

Artur Boruc (A.F.C Bournemouth) – 90 minut przeciwko Tottenhamowi. Przez cały mecz był pod ostrzałem rywali. Parę piłek udało mu się obronić, ale stracił aż cztery bramki. Przy żadnej z nich nie popełnił większych błędów, choć raz przepuścił futbolówkę pomiędzy nogami. Stracone bramki i niektóre interwencje Artura do obejrzenia poniżej:

Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk) –  90 minut z Arką Gdynia (2:1).

Tomasz Brzyski (Cracovia Kraków) – 90 minut z Jagiellonią (0:0).

Marcin Burkhardt (Pogoń Siedlce) –  wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Chrobrym Głogów. W przerwie został zmieniony, a jego drużyna przegrała 0:2.

Ondrej Duda (Hertha Berlin) – po przebytej kontuzji, na mecz z Mainz (0:1) wrócił do meczowej osiemnastki. Całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Władimer Dwaliszwili (FK Atyrau) – spotkanie z Aktobe zostało przełożone.

Dominik Furman (Wisła Płock) – cały mecz z Lechem Poznań (0:3), został ukarany żółtą kartką.

Łukasz Fabiański (Swansea City) –  90 minut przeciwko Watfordowi. Stracił jedną bramkę, ale popisał się paroma dobrymi interwencjami. Były niemiłosiernie ostrzeliwany i zwykle wychodził z tych popjedynkó zwycięsko. Jego kolegom z pola nie udało się strzelić gola, skutkiem czego Swansea przegrało 0:1.

Janusz Gol (Amkar Perm) – w spotkaniu z Ufa (1:1) na placu gry spędził 70 minut. Był autorem samobójczego gola, którego można obejrzeć poniżej - (akcja od 0:40)

Maciej Korzym (Sandecja Nowy Sącz) – 79 minut w spotkaniu z Wigrami Suwałki. W 6. minucie zdobył jedyną bramkę, dzięki czemu jego drużyna wygrała 1:0. - skrót meczu

Jakub Kosecki (Sandhausen) – rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na placu gry pojawił się w 71. minucie. Jego drużyna z nim na murawie strzeliła wyrównującego gola, dzięki czemu mecz zakończył się remisem 1:1.

Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk) – 90 minut przeciwko Arce Gdynia (2:1).

Igor Lewczuk (Bordeaux) – 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Nantes. Występ Igora docenił francuski dziennik “L’Equpie”, który umieścił środkowego obrońcę w swojej jedenastce kolejki Ligue 1. - skrót meczu

Dossa Junior (AEL Limassol) – liga cypryjska pauzowała w miniony weekend.

Daniel Łukasik (Sandhausen) –  w meczu z TSV (1:1) po raz kolejny wyszedł w podstawowym składzie, ale już w 53. minucie został zmieniony.

Bruno Mezenga (Eskisehirspor) – brak meczu w miniony weekend.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – poza kadrą w meczu z Ruzomberokiem (1:2).

Nemanja Nikolić (Chicago Fire) – rozegrał cały mecz przeciwko New England Revolution. Zdobył dwie bramki, a jedną dołożył znany z występów w Europie Bastian Schweinsteiger, dzięki czemu Chicago Fire wygrało 3:0. (bramki można obejrzeć poniżej - gole “Niko” od 1:01)

Nacho Novo (Glentoran FC) – mecz we wtorek.

Henrik Ojamaa (Dundee FC) – przegrane spotkanie z Hamilton (0:2) rozpoczął na ławce rezerwowych, a na murawie pojawił się w 70. minucie.

Adrian Paluchowski (Znicz Pruszków) – w meczu z Wisłą Puławy (0:3) wszedł z ławki w 57. minucie.

Arkadiusz Piech (Apollon Limassol) – liga cypryjska pauzowała w miniony weekend.

Aleksandar Prijović (PAOK Saloniki) –  liga grecka pauzowała w miniony weekend.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – w ostatnim meczu nabawił się kontuzji, przez co nie zagrał w wygranym aż 5:1 spotkaniu z rezerwami Ruchu Chorzów.

Maciej Rybus (Olympique Lyon) – w końcu zaczął mecz w wyjściowym składzie. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a Maciek dobrze spisywał się na lewej obronie. Nie było mu dane pokazać się w drugiej odsłonie spotkania, ponieważ mecz został przerwany. Powodem było zachowanie kibiców Bastii, którzy dwukrotnie zaatakowali piłkarzy Lyonu.

Orlando Sa (Standard Liege) – 90 minut i gol przeciwko St. Gilloise (2:2). (bramka byłego legionisty poniżej od 00:48)

Wojciech Skaba (Zagłębie Sosnowiec) – bezbramkowy remis z Podbeskidziem oglądał z ławki rezerwowych.

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – 67. minut w wygranym 2-0 meczu z MKS-em Kluczbork.

Łukasz Surma (Ruch Chorzów) – 90. minut z Pogonią Szczecin (1:2).

Iwan Triczkowski (AEK Larnaka) – liga cypryjska pauzowała w miniony weekend.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – cały mecz przeciwko Arce (2:1). W drugiej połowie ukarany żółtą kartką.

Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) – 90 minut z Arką (2:1). Po raz kolejny pokazał się z dobrej strony, dyrygował grą Lechii. W dodatku zaliczył kilka odbiorów.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers F.C.) – w dwóch meczach – piątkowym z Brighton (0:2) i poniedziałkowym z Leeds (1:0) – poza kadrą pierwszego zespołu.