News: CLJ: Trójmecz w Berlinie

Rezerwy: Pucharowa wygrana

18.04.2017 20:13

(akt. 21.12.2018 15:21)

Legia II Warszawa wygrała po dogrywce 2:1 z Mazurem Gostynin w pierwszej rundzie mazowieckiego Pucharu Polski. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Grzegorz Aftyka oraz Eryk Rakowski. Trafienie dla rywali zanotował Bartłomiej Dębicki. Nie był to wybitny mecz w wykonaniu "dwójki", lecz cel został osiągnięty.

Rezerwy zmierzyły się z Mazurem w rezerwowym i dość eksperymentalnym składzie. Szansę debiutu w seniorskiej piłce otrzymało trzech graczy z rocznika '00: Mateusz KochalskiSebastian Walukiewicz oraz Mateusz Praszelik. W wyjściowym składzie pojawił się m.in. Alban Sulejmani. W pierwszej połowie "Wojskowi" mieli spotkanie pod kontrolą. Prezentowali się solidnie i w połączeniu z bramką Grzegorza Aftyki z 20. minuty, efekty były zadowalające. Gol był efektem dobrego rozegrania piłki przez strzelca i Eryka Więdłochę. Warto również odnotować, że z powodu urazu kostki boisko musiał opuścić, jeszcze przed przerwą, Konrad Handzlik

Zupełnie inaczej było w drugiej odsłonie. Mazur grał agresywniej i to wystarczyło, by przycisnąć warszawiaków. Liczne straty i braki w koncentracji zaowocowały szansami dla gospodarzy. W 57. minucie po stałym fragmencie gry do piłki doskoczył Bartłomiej Dębicki i pokonał nieźle dysponowanego Kochalskiego. Potem miejscowi trafili jeszcze w poprzeczkę. Warszawiacy odzyskali kontrolę na ostatni kwadrans. Szanse mieli Praszelik i wprowadzony na drugą połowę Sadam Sulley, ale brakowało dokładności. Po 90 minutach było więc 1:1. 500 kibiców na trybunach szykowała się do dogrywki.

W dogrywce górę wzięło lepsze przygotowanie motoryczne warszawiaków. Przewaga została udokumentowana golem Eryka Rakowskiego. Piłkę dobrze rozegrał Adrian Małachowski, a nominalny lewy obrońca - biegający na skrzydle - zszedł do środka i huknął z dystansu. Wynik już się nie zmienił i warszawiacy ograli zespół z płockiej ligi okręgowej 2:1. Nie był to mecz piękny, ani efektowny. Po stołecznej drużynie można i należy oczekiwać więcej, ale cel na przeciętnie przygotowanej murawie został zrealizowany. W najbliższych dniach odbędzie się losowanie 1/4 finału rozgrywek.