News: Byli legioniści: Nikolić liderem strzelców, Astiz mistrzem Cypru

Byli legioniści: Nikolić liderem strzelców, Astiz mistrzem Cypru

Patryk Tylak

16.05.2017 15:04

(akt. 07.12.2018 10:31)

Nemanja Nikolić nie zwalnia tempa. Były snajper „Wojskowych” w miniony weekend strzelił dwie bramki, dzięki którym wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców MLS. Powody do świętowania miał również Inaki Astiz. APOEL Nikozja z Hiszpanem w składzie wygrał sobotnie spotkanie i tym samym wywalczył tytuł mistrzowski. Zadowolony jest i Łukasz Fabiański, ponieważ jego drużyna właśnie zapewniła sobie utrzymanie w Premier League. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym podsumowaniem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 lat (od sezonu 2006/07, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Michaił Aleksandrow (Arsienał Tuła) – 86 minut przeciwko CSKA Moskwa (0:3).

Mikel Arruabarrena (AEL Limassol) – poza kadrą w meczu z AEK-iem Larnaka (1:1).

Inaki Astiz (APOEL) – 90 minut z Omonią (3:1). Jego drużyna dzięki temu zwycięstwu wywalczyła tytuł mistrzowski.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – w meczu z Chievo (1:1) nie mógł zagrać z powodu kontuzji.

Artur Boruc (A.F.C Bournemouth) – 90 minut z Burnley (2:1). Miał trochę szczęścia, ponieważ groźne strzały rywali zza pola karnego minimalnie mijały jego bramkę. Przy straconym golu został w miejscu. Błąd w tej akcji popełnili koledzy z linii defensywnej, którzy pozwolili oddać strzał głową rywalowi. Skrót tego spotkania poniżej.

Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk) – 90 minut z Koroną Kielce (0:0). Ukarany żółtą kartką.

Tomasz Brzyski (Cracovia Kraków) – na placu gry w meczu z Wisłą Płock (1:1) zameldował się w 90. minucie.

Marcin Burkhardt (Pogoń Siedlce) – 71 minut ze Zniczem Pruszków (1:2).

Ondrej Duda (Hertha Berlin) – ławka rezerwowych przeciwko Darmstadt (2:0).

Wladimer Dwaliszwili (FK Atyrau) – w meczu z klubem Ordobasy (2:2) poza kadrą meczową.

Dominik Furman (Wisła Płock) – 90 minut z Cracovią Kraków (1:1). Miał szansę to spotkanie zakończyć z asystą. Dobrze z rzutu wolnego dośrodkował na głowę Jose Kante, ale strzał Hiszpana o centymetry minął bramkę „Pasów”.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut z Sunderlandem (2:0). W drugiej odsłonie gry obronił groźne uderzenie z rzutu wolnego. Tę interwencję można obejrzeć w poniższym skrócie (od 1:00). Swansea jest już pewna utrzymania w Premier League.

Janusz Gol (Amkar Perm) – 90 minut ze Spartakiem Moskwa (0:1). W końcówce spotkania mógł ładnie wejść z piłką w pole karne rywala, ale przeszkodził mu… sędzia, na którego nadział się pomocnik.

Maciej Korzym (Sandecja Nowy Sącz) – na mecz z GKS-em Katowice (1:0) wyszedł w podstawowym składzie, ale w 26. minucie opuścił boisko z powodu urazu.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – mecz z Wurzburger Kickers (1:0) zaczął na ławce rezerwowych. W 79. minucie zmienił Denisa Linsmayera.

Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk)
– 90 minut przeciwko Koronie (0:0). Dwa razy uratował zespół, broniąc strzały Maciej Górskiego. Skrót tego spotkania zawierający jego interwencje można obejrzeć w tym miejscu.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – poza kadrą w meczu z Marsylią (1:1).

Dossa Junior (AEL Limassol) – poza kadrą w meczu z AEK-iem Larnaka (1:1).

Daniel Łukasik (Sandhausen) – wszedł na ostatnie pół godziny meczu z Wurzburger Kickers (1:0).

Bruno Mezenga (Eskisehirspor) – 90 minut przeciwko Gaziantepowi BB (2:2). W 75. minucie strzelił gola na 2:2 dającego remis.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – poza kadrą w meczu przeciwko Presov (3:1).

Nemanja Nikolić (Chicago Fire) – 90 minut z Seattle Sounders (4:1). Był to kolejny dobry mecz w wykonaniu „Niko”. Już w 7. minucie mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, ale jego strzał wybronił golkiper. W 24. minucie po faulu na nim został podyktowany karny dla Chicago. Najpierw wykonywał go kolega z zespołu Węgra, ale z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz. Sędzia nakazał jednak powtórkę jedenastki, do której podszedł już Nikolić i pewnie wykorzystał „wapno”. W drugiej połowie strzelił swojego drugiego gola, zaliczył również asystę. Po tych dwóch trafieniach były legionista wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji strzelców ligi MLS (ex aequo z Erickiem Torresem). Skrót spotkania poniżej.

Nacho Novo (Glentoran FC) – rozgrywki z udziałem jego zespołu już się zakończyły.

Henrik Ojamaa (Dundee FC) – ławka rezerwowych przeciwko Ross County (1:1).

Adrian Paluchowski (Znicz Pruszków) – 90 minut z Pogonią Siedlce (2:1).

Arkadiusz Piech (Apollon Limassol) – poza kadrą w spotkaniu z Anorthosis (1:1).

Aleksandar Prijović (PAOK Saloniki) – wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce greckiego zespołu. W miniony weekend po raz kolejny wyszedł w pierwszym składzie, ale nie dał rady wpisać się na listę strzelców. Jego drużyna przegrała z AEK-iem Ateny 0:1. Były napastnik Legii rozegrał całe spotkanie.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – mecz z Wartą Zawiercie (1:0) rozpoczął na ławce rezerwowych, w 75. minucie zmienił Marcina Trzcionkę.

Maciej Rybus (Olympique Lyon) – 90 minut z Montpellier (3:1). Nie był to zły mecz w wykonaniu „Rybki”, ale pod koniec zgubił krycie rywala. Na szczęście w tej sytuacji odgwizdany został spalony.

Orlando Sa (Standard Liege) – nie znalazł się w kadrze meczowej z KV Oostende (2:2).

Jorge Salinas (JEF Utd. Chiba) – poza kadrą w meczu przeciwko V-Varen Nagasaki (5:0).

Wojciech Skaba (Zagłębie Sosnowiec) – ławka rezerwowych z Miedzią Legnica (1:2).

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – w spotkaniu z Chrobrym Głogów (3:1) na murawie pojawił się w 71. minucie.

Łukasz Surma (Ruch Chorzów) – rozegrał pełen mecz, w którym jego drużyna przegrała aż 0:6 ze Śląskiem Wrocław.

Iwan Triczkowski (AEK Larnaka) – na mecz z AEL-em Limassol (1:1) znalazł się poza kadrą meczową.

Stojan Vranjes (Piast Gliwice) – poza kadrą w meczu z Zagłębiem Lubin (1:3).

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – 90 minut z Koroną (0:0).

Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) – na początku rywalizacji z Koroną (0:0) mógł zaliczyć asystę, ale jego dobrego dośrodkowania nie zamienił na bramkę Mario Maloca. W drugiej połowie „Wolak” sam był bliski strzelenia gola, ale jego kąśliwe uderzenie obronił bramkarz rywali. W 80. minucie został zmieniony przez Piotra Wiśniewskiego.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers F.C.) – jego drużyna zakończyła już sezon.