Zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez Legia.Net oraz partnerów świadczących usługi w celach marketingowych, reklamowych oraz analitycznych.

Korzystając z serwisu Legia.Net bez zmiany ustawień twojej przeglądarki internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam.

Dane uzyskane w ten sposób będziemy przetwarzać i profilować do celów marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam oraz celach analitycznych a także w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu.

Korzystając z opcji swojej przeglądarki zawsze posiadasz prawo do usunięcia wszystkich informacji, które zostały zapisane w plikach cookies.

Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP, adres żądanej strony, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu oraz inne tym podobne informacje.

Administratorem danych jest Legia.Net
X

Tło

19 czerwca 2018

Mateusz Wieteska: Chcę powstrzymać legionistów

2017-07-14 20:30:00
img
- Doskonale znam chłopaków, bo z nimi trenowałem. Nie wiadomo, czego spodziewać się po nowych zawodnikach, bo nie miałem okazji ich widzieć. Na pewno będę robił wszystko, by powstrzymać kolegów z Legii - mówi w rozmowie z Legia.Net Mateusz Wieteska, który latem zamienił "Wojskowych" na Górnika.

Jakie masz odczucia po pierwszych dniach w Zabrzu? 

 

- Pozytywne. Drużyna mnie miło przyjęła. Nie znałem zbyt wielu chłopaków, ale wydaje mi się, że aklimatyzacja przebiegła szybko. Pomogła ekipa z Dolcanu Ząbki: Szymon Matuszek oraz Damian Kądzor, który jak ja, dołączył do Zabrza latem. Mówiąc krótko - jest dobrze. 

 

Dlaczego zdecydowałeś się akurat na Górnika? Zainteresowanie przejawiało kilka innych drużyn z Ekstraklasy. 

 

- Duży wpływ miał na to trener Marcin Brosz. Szkoleniowiec jeszcze przed transferem dzwonił i zachęcał do wybrania Górnika. Usłyszałem, że liczy na mnie i widzi mnie w swoim zespole. Gra w klubie z takimi kibicami jest dla mnie dużą szansę i daje możliwość szybszego rozwoju. Jest presja, ale to uczucie przyjemne i mobilizujące.


Ostatnia runda to czas największego progresu w twojej karierze? 

 

- Wypożyczenie do Głogowa było dobrym ruchem. W barwach Chrobrego rozegrałem pierwszą pełną rundę w seniorskiej piłce. Na pewno nabrałem wiele spokoju w wyprowadzaniu piłki. Decyzja o wypożyczeniu zimą - podjęta wspólnie z trenerem Magierą - była słuszna. Rozwinąłem się jako zawodnik, a w ramach dalszego czynienia progresu, zmieniłem klub. Legia zastrzegła sobie prawo pierwokupu i droga powrotna nie jest zamknięta. 

 

Rozmawiałem po zakończeniu sezonu z trenerem Mamrotem, który bardzo cię chwalił. Mówił, że gdyby była możliwość, to bardzo chciałby twojego pozostanie w Głogowie. Życie potoczyło się tak, że was obu nie ma już w Chrobrym. 

 

- Bardzo miło słyszeć pochwały od trenera. Czuję, że razem z drużyną wykonaliśmy tam dobrą robotę. Trener Mamrot dał mi szansę i regularnie na mnie stawiał w pierwszej lidze. Nie zagrałem tylko raz - z powodu pauzy za cztery żółte kartki. Runda u boku obecnego szkoleniowca Jagiellonii była dobrym doświadczeniem. 

 

Mecz z Legią wywołuje u ciebie emocje? Spodziewasz się debiutu już w pierwszej kolejce? 

 

- To musi być pytanie do trenera. Odkąd dołączyłem do Górnika, staram się pokazywać swoje umiejętności. Za dwa dni zobaczymy, czy uda mi się zadebiutować w spotkaniu przeciwko drużynie, w której dorastałem jako piłkarz. 

 

Legia to klub, któremu kibicowałem od dziecka. Przy Łazienkowskiej dojrzewałem jako piłkarz. Na pewno będzie to dla mnie mecz inny, niż dla każdego innego zawodnika Górnika. W Warszawie grałem przez siedem lat i zżyłem się z tym klubem. Ale na boisku nie będzie mowy o sentymentach. Obecnie jest tak, że chciałbym, by Górnik wygrał i zapunktował w pierwszej kolejce. 

 

Okres przygotowawczy rozpocząłeś z Legią. Widziałeś grę legionistów na treningach i dzięki temu będzie ci ich łatwiej powstrzymać?

 

- Doskonale znam chłopaków, bo z nimi trenowałem. Nie wiadomo, czego spodziewać się po nowych zawodnikach, bo nie miałem okazji ich widzieć. Na pewno będę robił wszystko, by powstrzymać kolegów z Legii. 

 

Jako drużyna czujecie wyjątkową presję przed meczem? 

 

- Dla kibiców to bardzo ważne spotkanie. Sprzedanie wszystkich biletów w dwa dni wiele pokazuje. Będzie pełny stadion i fani będą oczekiwali dobrego wyniku. Drużyna podchodzi do tego spokojnie i nie chce się „pompować”. Zagramy z mistrzami Polski i będziemy chcieli zrealizować plan trenera Brosza. 

 

Masz jakieś wnioski dotyczące Legii po meczu na Wyspach Alanadzkich?

 

- Na pewno pewne wnioski się pojawiły, ale zostawię je dla siebie. Fajnie, że Legia pewnie wygrała i nieźle się zaprezentowała z Mariehamn. Warszawiacy mają dobrą zaliczkę przed rewanżem i awans będzie tylko formalnością? Spodziewam się ofensywnie grającej Legii, która będzie utrzymywała się przy piłce i kreowała sytuacje. Myślę, że mistrzowie Polski będą chcieli budować wiele kombinacyjnych akcji od defensywy, grając po ziemi.

 

Kiedy zamierzasz wrócić do Legii? 


- Nie stawiam sobie celów, nie zakładam, że za rok czy dwa będę z powrotem w Legii. Podpisałem kontrakt z Górnikiem i walczę o to, by regularnie dostawać szansę w barwach zabrzańskiego klubu. Jeśli będę odpowiednio spisywał się na Śląsku, to klauzula pierwokupu będzie aktywowana. Nie wiem co będzie. Może nikt nie skorzysta z klauzuli? Myślę o tym, co jest, o najbliższej przyszłości. Chcę się rozwijać, dawać z siebie maksimum, a to z pewnością zaprocentuje. 


 

sklep
Dodał: Piotr Kamieniecki Źródło: Legia.Net   

twitter

Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po akceptacji moderatora


 

Komentarze

Wszystkie
Pozytywne
~Olo
2017-07-15 10:23 IP 90.197.***
Rozwijaj się chłopaku, może cos z Ciebie będzie.
~lob
2017-07-15 09:07 IP 89.64.1***
Dawaj młody, tylko nie w meczu z Legią........Jak zagrasz to mile widziany jakiś babol z twojej strony, a tak to niech ci się wiedzie w tym kurniku................
~johnq
2017-07-15 00:48 IP 94.254.***
Chłopie, zejdź na ziemię, ochłoń i zastanów się dlaczego jesteś w Górniku a nie w Legii. Bo na Legię jesteś za słaby.
Liczba komentarzy: 3

Logowanie
Uwaga

Redakcja serwisu LEGIA.NET nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"
Zamknij