News: Jakub Czerwiński przejdzie operację

Jakub Czerwiński przejdzie operację

10.08.2017 18:04

(akt. 02.12.2018 12:11)

We wtorkowym meczu Pucharu Polski z Wisłą Puławy Jakub Czerwiński doznał kontuzji, przez którą musiał zejść z boiska już w pierwszej połowie spotkania. Wczoraj przeszedł pierwsze badania i jak informowaliśmy wieści nie były optymistyczne. Po dodatkowych badaniach w czwartek okazało się, że uraz jest poważny – piłkarz będzie pauzował 2-3 miesiące.

Czerwiński przeszedł dokładne badania, które wykazały uszkodzenie więzadła piszczelowo-strzałkowego. Czerwińskiego czeka operacja, a potem rehabilitacja. Powrót na boisko może mu zająć nawet trzy miesiące. O stanie zdrowia obrońcy poinformował podczas konferencji prasowej przed meczem z Piastem Gliwice szkoleniowiec Legii Jacek Magiera. - Kubę Czerwińskiego czeka operacja. Ma uszkodzenie więzadła piszczelowo-strzałkowego przedniego, dlatego nieunikniona jest jego przerwa w treningach 2-3 miesiące. Na pewno jest to dla nas niekomfortowa sytuacja, bo Kuba był w wysokiej formie i miał pewne miejsce w składzie. Na dzisiaj mamy dwóch zdrowych, doświadczonych środkowych obrońców i bardzo młody, perspektywistyczny Żyro, dlatego na pewno będziemy teraz potrzebować zawodnika na tę pozycję, żeby wzmocnić zespół - powiedział "Magik".