Zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez Legia.Net oraz partnerów świadczących usługi w celach marketingowych, reklamowych oraz analitycznych.

Korzystając z serwisu Legia.Net bez zmiany ustawień twojej przeglądarki internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam.

Dane uzyskane w ten sposób będziemy przetwarzać i profilować do celów marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam oraz celach analitycznych a także w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu.

Korzystając z opcji swojej przeglądarki zawsze posiadasz prawo do usunięcia wszystkich informacji, które zostały zapisane w plikach cookies.

Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP, adres żądanej strony, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu oraz inne tym podobne informacje.

Administratorem danych jest Legia.Net
X

Tło

20 lipca 2018

Chwilowa (nie)stabilność. Legia i piłkarze na 1,5 roku

2017-09-12 15:40:54
img
Legia jest jak trampolina. Piłkarz przychodzi poskakać chwilę, mija moment i już go nie ma. Zawodnik w drużynie mistrza Polski spędza statystycznie trochę ponad 1,5 roku. To nie pomaga w stabilnej budowie drużyny, która raz za razem musi się zgrywać i od nowa pracować nad pewnymi aspektami.

Zestawienie 2010-2017 (bez letniego, ostatniego okienka transferowego)


2010/2011:


Vrdoljak (6 lat - 191 meczów w Legii/26 goli), Kneżević (2,5, w tym 0,5 roku na wypożyczeniu - 6 meczów), Antolović (3,5, w tym 2 sezony na wypożyczeniach - 9 meczów), Mezenga (1 - 16/3), Cabral (1 - 28/3), Manu (1,5 - 46/5), Hubnik (1,5 - 21/3), Ogbuke (0,5 - 8), Kelhar (0,5 - 3), Gol (1,5 - 87/8)


- Czas, który zawodnicy spędzili w Legii:
1,7
- Faktyczny czas, przez który piłkarze mieli podpisane umowy z Legią, ale przebywali też na wypożyczeniach:
 1,95
- Średnia ilość rozegranych meczów w barwach Legii: 41,5
Średnia liczba strzelonych goli na zawodnika: 4,8


W sezonie 2010/2011, Legia pozyskała latem i zimą dziesięciu zawodników. Niewielu pozostało na dłużej przy Łazienkowskiej. Chlubnym wyjątkiem był Ivica Vrdoljak, który w stolicy spędził sześć lat i pełnił rolę kapitana zespołu. Z „Wojskowymi” witał się wtedy również młody Michał Kucharczyk, choć jego transfer uzgodniono rok wcześniej. De facto, jeden z czołowych obecnie legionistów, wracał z wypożyczenia do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Podwarszawski klub do dziś ma zagwarantowany procent z ewentualnego transferu 26-latka.


Średnia czasu spędzonego przy Łazienkowskiej przez zawodników zakupionych w tymże sezonie wynosi prawie dwa sezony. Odejmując wypożyczenia Antolovicia, zaliczając faktycznie tylko jeden sezon, wynik jest słabszy. Nie ma wątpliwości, że ratownikiem rezultatu "truskawkowego zaciagu" jest Chorwat, który w lutym zakończył piłkarską karierę i zajął się pracą menedżerską.


2011/2012:


Kuciak (4,5 - 193), Ljuboja (2 - 78/30), Żewłakow (2 - 69), Zbozień (2, w tym 2 na wypożyczeniach - 0), Ohayon (0,5 - 8/1), Novo (0,5 - 15/1), Blanco (0,5 - 10/2), Bruce (1 - 0)

- Czas, który zawodnicy spędzili w Legii:
1,38
- Faktyczny czas, przez który piłkarze mieli podpisane umowy z Legią, ale przebywali też na wypożyczeniach: 1,63
- Średnia ilość rozegranych meczów w barwach Legii: 46,6
Średnia liczba strzelonych goli na zawodnika: 4,3


Najdłużej z zawodników pozyskanych przed sezonem 2011/2012 w stolicy występował Dusan Kuciak. Słowak przez ten czas stał się czołowym golkiperem ligi. Duże piętno na Legii odcisnął Danijel Ljuboja - czarodziej, który ledwie kilka dni temu świętował 39. urodziny. Swoje dla drużyny zrobił również Michał Żewłakow, który po zakończeniu kariery przeszedł do legijnego pionu zarządzającego. "Ljubo" i "Żewłak" byli jednak wzmocnieniami na chwilę. Wokół nich, z racji wieku, nie można było budować perspektywicznej drużyny. Walczący o mistrzostwo zespół był wzmacniany przez transfery Nacho Novo czy Ismaela Blanco. Obu ofensywnych graczy można jednak klasyfikować jako transferowe niewypały, które niczym meteory, prezentowały się przy Łazienkowskiej przez rundę.


Ciekawym przypadkiem jest też pozyskany Damian Zbozień, z którym Legia podpisała 3-letnią umowę. Piłkarz został od razu wypożyczony do GKS-u Bełchatów, potem do Piasta Gliwice, a przy Łazienkowskiej nie zaznał choćby debiutu. Po dwóch latach, "Wojskowi" definitywnie oddali gracza na Śląsk. Ściągnięcie Alberta Bruce'a, ghańskiego pomocnika, było myślą o przyszłości. Zawodnik drugiej linii grał jednak tylko w Młodej Ekstraklasie i choć prezentował się tam nie najgorzej, po roku trafił na Maltę, gdzie występował w czterech klubach. Ostatnio 23-letni zawodnik grał w greckim Panegialiosie.


2012/2013
:

 


Suler (1,5 - 13), Saganowski (4 - 118/36), Bereszyński (4 - 108/1), Brzyski (3,5 - 139/5), Jodłowiec (5, do teraz - zaliczając obecną rundę) - 188/18), Dwaliszwili (1,5 - 53/21), Berezowski (0,5 - 0), Salinas (1 - 15/1).


- Czas, który zawodnicy spędzili w Legii (średnia, jak w dwóch ostatnich podpunktach, może się zwiększyć dzięki Jodłowcowi):
2,63
- Faktyczny czas, przez który piłkarze mieli podpisane umowy z Legią, ale przebywali też na wypożyczeniach:
 2,63
- Średnia ilość rozegranych meczów w barwach Legii: 79,3
Średnia liczba strzelonych goli na zawodnika: 10,3


Statystycznie, to najlepszy rok transferowy Legii. Zawodnicy, poza wyjątkami w postaci Igora Berezowskiego (trzeciego bramkarza) oraz Jorge Salinasa, spędzili przy Łazienkowskiej sporo czasu. Ta dwójka zaniża wynik, choć do tej grupy można zaliczyć też Marko Sulera, stopera dobrego, ale mającego problemy z kontuzjami, a potem skonfliktowanego z trenerem Janem Urbanem. Słoweniec spędził kilka miesięcy w rezerwach, choć grał tam bardzo dobrze, a z drużyną zżył się na tyle mocno, że na pożegnanie zorganizował kolację dla całego zespołu i sztabu trenerskiego.


Pozostali wiele wnieśli do gry Legii. Cała czwórka przez lata zaliczała się do zawodników mających często pewne miejsce w składzie stołecznego klubu. W klubie do dziś pozostał Tomasz Jodłowiec, który odżywa po słabszym okresie i ponownie pokazuje fragmenty, w których jest czołowym środkowym pomocnikiem w Ekstraklasie. Marek Saganowski w Warszawie zakończył karierę, a Bartosz Bereszyński wyjechał do włoskiej Sampdorii. Przez cały czas pewniakiem na lewej stronie defensywy był też Tomasz Brzyski, który po kłopotach z Besnikiem Hasim odszedł do Cracovii, a aktualnie prezentuje swoje umiejętności w barwach Sandecji Nowy Sącz.


2013/2014
:


D. Junior (2 - 53/4), O. Sa (1,5 - 42/15), Ojamaa (2, w tym 1 na wypożyczeniu - 45/2), Pinto (2 - 61/8), Augusto (1 - 10), Duda (2,5 - 101/16), Broź (4,5, do teraz - 129/2), Guilherme (4, do teraz - 140/19)


- Czas, który zawodnicy spędzili w Legii (średnia, jak
i w dwóch ostatnich podpunktach, może się zwiększyć dzięki Broziowi i Guilherme): 2,31
- Faktyczny czas, przez który piłkarze mieli podpisane umowy z Legią, ale przebywali też na wypożyczeniach:
 2,44
- Średnia ilość rozegranych meczów w barwach Legii: 72.6
Średnia liczba strzelonych goli na zawodnika: 8,3


Zawodnicy pozyskani w trakcie sezonu 2013/2014 bronią się pod względem statystyk. Łukasz Broź Guilherme są w Legii do dzisiaj. Obaj wnieśli jakość do zespołu i choć defensor jest obecnie rezerwowym, pojawiając się na boisku, nie zawodzi. Przygoda Brazylijczyka z Legią powoli dobiega końca, czemu winien jest impas w negocjacjach dotyczących nowego kontraktu, to nie ma wątpliwości, że przez prawie cztery lata był ważną postacią na skrzydle. Były gracz Ole Brasil potrafił też "łatać dziury" na lewej obronie czy w środku pola. Świeżość wnosił również Ondrej Duda, na którym po rozegraniu ponad stu meczów przy Łazienkowskiej, Legia zarobiła od Herthy Berlin ok. czterech milionów euro.


Klasy Dossy Juniora Orlando Sa również nie można było podważyć. Drugi z wymienionych odszedł, bo jego osobowość sprawiała wiele kłopotów. Pod względem sportowym był jednak dobrym napastnikiem. Chimeryczna gra Helio Pinto sprawiła, że nikt przesadnie za nim nie tęsknił. Podobnie było z samolubnym sprinterem, Henrikiem Ojamą. Z kolei Raphael Augusto nie kosztował wiele, bo przyszedł w ramach współpracy z Fluminense, ale było za to kompletnie nieprzygotowany do gry. Po czasie dostał szansę, ale nikt nie zamierzał wiązać się z pomocnikiem z Brazylii na dłużej.


2014/2015
:


Piech (2, w tym 1 na wypożyczeniu - 11), Lewczuk (2 - 85/4), Malarz (3,5, do teraz - 93), Furman (1 - 39/2), Budziłek (0,5 - 0), Szwoch (3,5, w tym 2 na wypożyczeniu, do teraz jest piłkarzem Legii - 10), Bielik (0,5 - 6), Ronan (0,5 - 0), Masłowski (2,5, w tym 1,5 na wypożyczeniu - 33/1)


- Czas, który zawodnicy spędzili w Legii (średnia, jak
 i w dwóch ostatnich podpunktach, może się zwiększyć dzięki Malarzowi i Szwochowi): 1,27
- Faktyczny czas, przez który piłkarze mieli podpisane umowy z Legią, ale przebywali też na wypożyczeniach:
 1,78
- Średnia ilość rozegranych meczów w barwach Legii: 30,8
Średnia liczba strzelonych goli na zawodnika: 0,8


W tym sezonie, kilka stołecznych zakupów wskazywało, że przy Łazienkowskiej chce się myśleć o przyszłości. Mateusz Szwoch, Łukasz Budziłek, Ronan oraz Krystian Bielik mieli stanowić o siłe "Wojskowych" za jakiś czas. Życie zweryfikowało zakupy tak, że najbliżej wielkiej piłki jest obecnie najmłodszy z całego grona Bielik grający w Arsenalu Londyn. Szwoch w Legii zaistnieć nie potrafi i ponownie został wypożyczony do Arki Gdynia, z której trafił do stolicy. Budziłek był przez chwilę, a po pół roku oddano go do Lechii. Brazylijczyk miał z kolei duże kłopoty z kontuzjami. Po przygodzie z Legią, trafił choćby do rezerw FC Porto, ale kariery nie zrobił i ostatnio prezentował się w barwach klubu ze swojego kraju, Tombense.


Skutecznym napastnikiem dla Legii miał być Arkadiusz Piech, ale gracz ze Świdnicy nie dostał solidnej szansy, a sam niezbyt pasował do stylu gry warszawiaków. Oddzielnym przykładem jest Michał Masłowski, który z końcem sierpnia 2017 roku pożegnał sie z Legią, gdzie nie mógł się odnaleźć i nie prezentował formy z Zawiszy Bydgoszcz. Wzmocnieniami okazali się Igor Lewczuk Arkadiusz Malarz. Pierwszy powoli przebijał się do składu, ale przez kolejne 1,5 sezonu był ważną postacią defensywy. Podobnie było z bramkarzem, który na dobrą sprawę musiał poczekać na odejście Kuciaka. Kiedy jednak pojawił się między słupkami, szybko pokazał klasę i stał się jednym z ulubieńców kibiców.


2015/2016:


Pazdan (2,5, do teraz - 89), Hlousek (2, do teraz - 72/2), Borysiuk (0,5 - 15), Prijović (1,5 - 72/24), Vranjes (1,5 - 29/5) Niezgoda (2, do teraz. W tym 1 na wypożyczeniu - 4/2), Aleksandrow (1 - 30/1), Trickovski (0,5 - 17/1), Cierzniak (2 do teraz - 9), Nikolić (1,5 - 86/55), Hamalainen (2, do teraz - 61/15), Dyego (0,5 - 2/0), Jędrzejczyk (0,5 - 17/1).


- Czas, który zawodnicy spędzili w Legii (średnia, jak
 i w dwóch ostatnich podpunktach, może się zwiększyć dzięki Hlouskowi czy Pazdanowi): 1,31
- Faktyczny czas, przez który piłkarze mieli podpisane umowy z Legią, ale przebywali też na wypożyczeniach:
1,38
- Średnia ilość rozegranych meczów w barwach Legii: 38,7
Średnia liczba strzelonych goli na zawodnika: 8,2


Czym bliżej obecnych chwil, tym trudniej zawodników oceniać, gdyż niektórzy nadal przy Łazienkowskiej występują. Tak jest z Michałem Pazdanem, Adamem Hlouskiem czy Kasperem Hamalainenem, którzy są bardzo przydatnymi zawodnikami dla mistrzów Polski. Sezon 15/16 cechował się sporą liczbą pozyskanych zawodników. Przez Michaiła Aleksandrowa, Ivana Trickovskiego czy Pablo Dyego, statystyki spadają. Szansę na ich reperowanie mają ci, którzy nadal w klubie są. Tak jest ze wspomnianą na początku trójką, ale i Radosławem Cierzniakiem. W klubie nie ma już Stojana Vranjesa, który po odejściu Henninga Berga popadł w niełaskę, a wypożyczenie na jedną rundę z FK Krasnodar zaliczył Artur Jędrzejczyk, który dobrą grą pomógł w zdobyciu mistrzostwa Polski.


W tym okresie, Legia trafiła z napastnikami. Pozyskanie Aleksandara Prijovicia, a przede wszystkim Nemanji Nikolicia, dało Legii w sumie 79 goli. Dobry wynik patrząc na dwóch zawodników. Spojrzano również w przyszłość kupując Jarosława Niezgodę, utalentowanego atakującego Wisły Puławy. Gracz dopiero wchodzi do pierwszego zespołu, ale po wypożyczeniu do Ruchu Chorzów, nikt nie ma wątpliwości, że może seryjnie zdobywać bramki także dla "Wojskowych".


2016/2017:


Moulin (1,5, do teraz - 58/4), Czerwiński (1,5 do teraz - 17/2), Langil (1, w tym 0,5 na wypożyczeniu - 12/1), Odjidja-Ofoe (1 - 41/5), Kazaiszwili (1 - 16/1), Dąbrowski (1,5 do teraz - 33/2), Radović (1,5, do teraz - 36/13), Kulenović (1,5, do teraz, obecnie wypożyczenie - 0), Sanogo (1, do teraz, obecnie wypożyczenie - 1), Necid (0,5 - 8/1), Chima Chukwu (1, do teraz - 6), Nagy (1, do teraz - 25/7), Jędrzejczyk (1, do teraz - 31/1).


- Czas, który zawodnicy spędzili w Legii (średnia, jak
 i w dwóch ostatnich podpunktach, może się zwiększyć dzięki m.in. Moulinowi, Jędrzejczykowi czy Dąbrowskiemu): 1,04
- Faktyczny czas, przez który piłkarze mieli podpisane umowy z Legią, ale przebywali też na wypożyczeniach:
 1,15
- Średnia ilość rozegranych meczów w barwach Legii: 21,9
Średnia liczba strzelonych goli na zawodnika: 2,9


Latem do Legii trafili piłkarze prezentujący jakość. Pierwszym, który wątpliwości po zakończeniu sezonu nie budził, był Vadis Odjidja-Ofoe. Odejście piłkarza po sezonie do dziś sprawia kłopot Legii, która nie potrafi się do końca odnaleźć bez Belga w składzie. Podobnie było jednak z Miroslavem Radoviciem Thibaultem Moulinem. O Serbie, wiele pisać nie trzeba. Francuz potrafił układać grę w środku pola, choć obecnie myślami jest poza Legią. Pomocnik chciałby odejść, choć kolejną okazję będzie miał dopiero zimą.


Spore zakupy sprawiły, że niektórzy okazali się niewypałami. Tak nazwać można Waleriego Kazaiszwilego, Tomasa Necida czy Daniela Chimę Chukwu, który nie potrafi nawiązać do formy z czasów Molde. Legia zyskała też stopera, który po trudnej jesieni, wiosną grał tak dobrze, że został wybrany najlepszym obrońcą ligi. Chwała Macieja Dąbrowskiego odsuwała jednak od składu Jakuba Czerwińskiego. Legia postawiła też na definitywne pozyskanie Artura Jędrzejczyka pełniącego obecnie funkcję kapitana. Myśleniem o przyszłości było też pozyskanie Dominika Nagya czy Sandro Kulenovicia. Węgier pokazał, że talentu mu nie brakuje, choć czasami jeszcze nie wie, jak pożytkować go na sto procent. Chorwat został z kolei wypożyczony do młodzieżowego zespołu Juventusu. 

Podsumowanie: 


- Przeciętny czas (w latach), który zawodnicy kupowani w okresie 2010-2017 spędzili grając w Legii: 1,66
- Średnia faktycznego czasu, przez który zawodnicy mieli podpisane umowy z Legią: 1,85
- Średnia liczba rozegranych meczów: 47,3
- Średnia liczba strzelonych goli: 5,7


Piłkarze trafiają do Legii, patrząc w szerszym kontekście, na chwilę. Nie licząc czasu, gdy niektórzy przebywali na wypożyczeniach, zawodnik spędza przy Łazienkowskiej przeciętnie trochę ponad 1,5 roku. Trudno w takim wypadku mówić o budowaniu zespołu na lata. Kiedy Legia wchodzi na wyższy poziom, mija "chwila", a pewnych ważnych ogniw już nie ma. Tak było z Nikoliciem czy ostatnio Odjidją-Ofoe. Patrząc na starsze okna transferowe, w klubie do dziś są tylko Jodłowiec (kupiony w lutym 2013 roku), Broź (lato 2013), Guilherme (zima 13/14) czy Malarz (zima 14/15), bo trudno do tego grona zaliczać Szwocha.


Legia zmienia się bardzo często i stabilizacja, a właściwie jej brak, może być pewnym kłopotem. Spójrzmy jednak na innych. Porównajmy statystyczne aspekty. Jak sytuacja wygląda w Europie? Niech za przykład posłuży Ajax Amsterdam, z którym na początku roku, legioniści odpadli z Ligi Europy przegrywając jedną bramką.


Ajax Amsterdam:


- Przeciętny czas (w latach), który zawodnicy kupowani w okresie 2010-2017 spędzili grając w Ajaksie: 1,90
- Średnia faktycznego czasu, przez który zawodnicy mieli podpisane umowy z Ajaksem: 2,12
- Średnia liczba rozegranych meczów: 47,2
- Średnia liczba strzelonych goli: 7,7


W przypadku Ajaksu, piłkarz spędza w amsterdamskim klubie praktycznie dwa lata. Dolicz okres ewentualnych wypożyczeń, średnia jest jeszcze większa. Podobnie jest ze strzelanymi golami, gdzie statystyka jest po stronie Ajaksu. Kwestia średniej liczby rozegranych meczów jest już po stronie warszawiaków, choć minimalnie. Trzeba jednak zauważyć, że wielu graczy holenderskiej drużyny odchodzi potem do lepszych klubów. Pokazują to nawet ostatnie przykłady. Davinson Sanchez był w Ajaksie rok, ale dał zarobić klubowi czterdzieści milionów. Na przestrzenii 12 miesięcy to czysty zysk w postaci 35 milionów euro! Podobnie było z Arkadiuszem Milikiem, który rozegrał dla stołecznej ekipy dwa sezony. Ilość pomyłek transferowych w Amsterdamie jest mniejsza, a piłkarze odchodzą niewiele później niż z Legii, gdyż w dużej mierze otrzymują lepsze propozycje.


Ajax kupuje mniej zawodników, niż Legia, choć często sięga również po graczy doświadczonych. Założeniem sprowadzania przykładowych Johna Hetingi, Andre Ooijera czy Mido było chwilowe zwiększenie rywalizacji. Tego typu ruchy nie miały być przyszłościowe, a często miały dostarczyć przykładu dla młodzieży. Warto dodać, że Heitinga i Ooijer skończyli kariery w Amsterdamie.  


Ekstraklasę cechuje spora rotacja zawodników. Pewnych klubów nie stać jednak na podpisywanie długich kontraktów. Nieliczni rzadko zmieniają skład. W przypadku Legii, regularnego uczestnika europejskich pucharów w ostatnich latach, brak stabilności nie pomaga. Co rok-dwa, drużyna, często z nowym trenerem, musi pracować nad wieloma kwestiami od nowa.


Identycznie jest w obecnym sezonie. Stołeczny klub nie ma liderów, a nowi zawodnicy nie zgrali się z tymi, którzy w klubie już byli. Zespół nie wykonuje założeń taktycznych, a praca nad nowymi schematami jest utrudniona, gdyż nie było wcześniejszej pracy u podstaw. Zupełnie inną sprawą jest fakt, że mistrzowie Polski nie będą w stanie zatrzymać każdego zawodnika. Mogą jednak pracować nad tym, by choć część z nich zostawała w klubie dłużej. Najświeższym przykładem może się stać Guilherme, który Legię dokładnie zna, a wszyscy w klubie wiedzą, czego się po nim spodziewać. Ewentualny następca nie musi dać tyle jakości, co pokazała przeszłość w przypadkach Nikolicia, Prijovicia czy Odjidji-Ofoe w ostatnich tygodniach. 


 

sklep
Autor: Piotr Kamieniecki Źródło: Legia.Net   

twitter

Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po akceptacji moderatora


 

Komentarze

Wszystkie
Pozytywne
kibic1982
2017-09-13 10:14
Mioduski ma pomysł na Legie od początku jestem za jego rządami a dziś mam nadzieje ze zamknął wreszcie buzie porównującym go do oszczędności iti
Logic
2017-09-13 10:07
no i Magic out
TLW81TLW
2017-09-13 10:00
Kacza

W poprzednim sezonie Hasi i Vadis dali zarobić Legii kilka ładnych milionów euro za awans do LM.
W tym roku nie będąc już w Legii również dali nam zarobić dzięki awansowi Olympiakosu(zapis w kontrakcie Vadisa).

Dzięki Dyzmie natomiast są jedynie cięcia w budżecie za jego brak awansu do jakichkolwiek rozgrywek w europejskich pucharów.

Ale ważne że masz swojego trenera marzeń, który ściągnął nas z powrotem na peryferia Europy.
Dario123
2017-09-13 09:38
Dziwna ta dyskusja po pierwszych meczach LM.
Szydercze 'Hasi pokazuje swój warsztat', na co w odpowiedzi 'a Magiera to w ogóle do pucharów nie awansował'. Jaki to ma związek? Hasi nie jest dobrym trenerem. Tak, awansował z OP i AB do LM, ale to są zespoły z zawodnikami wycenianymi łącznie po kilkadziesiąt milionów. Z Legią, umówmy się, miał szczęście w losowaniu i Niko oraz Prijo w składzie. Nie widzieliście jak i gdzie wczoraj grał VOO? Vadis by Besnik, czyli opowieść z cyklu 'jak zabić potencjał zawodnika'. I to nie jest wstęp do obrony Magiery, bo zawodzi w tym roku. To jest po prostu powiedzenie jasno - Hasi jest przeciętnym trenerem i konfliktowym człowiekiem. Czy cieszy mnie porażka OP? Wcale, tak samo jak nie smuci.
Kuba dostał wpierdziel z kolegami, jedna (?) bramka po jego stracie. Z jednej strony szkoda mi go, bo jeszcze 5 spotkań z bardzo dobrymi zespołami (nie wiem czy ta grupa nie jest cięższa od naszej, zeszłorocznej). Z drugiej strony szanuję, bo Polaków grających co najmniej dwa lata z rzędu w LM wcale dużo nie było.
Co do kształtu rozgrywek - czy tylko mistrzowie czy więcej zespołów. Prawda taka, że wszystkie topowe zespoły będą przeciwko 'Lidze Prawdziwych Mistrzów', bo to dla nich zgodzenie się na to, że co jakiś czas nie będą tam występować. Jeżeli taka ich wola, to muszą być 'chłopcy do bicia', bo ci chłopcy do bicia czasem stają się bijącymi i na tym polega piękno tego sportu. A, że jest przepaść... Przepaść nie wynika z formuły rozgrywek, a z tego, jak wygląda rynek transferowy w ostatnich latach. Legia może za kilka lat być niezłym (takim walczącym o 2-3 miejsce) uczestnikiem LM, ale trzeba mieć pomysł i ją zbudować, bo teraz jesteśmy chaosem.
~z wawy
2017-09-13 09:09 IP 178.235***
spotkanie w Szkocji kibic Celtic wbiegł na murawę i próbował zaatakować piłkarza PSG. Jaka będzie decyzja UEFA: zamknięcie stadionu na 1 mecz, kara finansowa ? a może rozgrywanie fazy grupowej przy pustych trybunach raczej ? Raczej nie stawiam 100 tys Euro kary
cobus
2017-09-13 08:58
Również uważam ,że L.M to mistrzowie kraju a nie drużyny od 2 do 4 miejsca w lidze.
Dlatego lata 90te to była prawdziwa Liga Mistrzów .Prawda jest taka ,że zespoły słabsze finansowo nie mają tam szans z "oligarchami ze świata i europy"
2017-09-13 09:25
"Zespoły słabsze finansowo"? Przecież to jest od dawna kompletna degrengolada i wypaczenie sensu rywalizacji ze względu na potworną przepaść finansową. To jest jakiś paradoks, że pozwolono Szwajcarom (UEFA) doprowadzić do takiego stanu, w którym wielka, nierzadko pochodząca z ciemnych rejonów Europy kasa zdominowała ten sport. Po co Europie taka UEFA? Nawet w liberalnych Stanach Zjednoczonych z raczej dobrym skutkiem dba się o równowagę klubów, żeby rozgrywki nie były zdominowane przez ciągle te same drużyny.
Eldiablo
2017-09-13 08:21
czy to materiał typowo informacyjny, czy ma jeszcze jakieś inne dno (np uświadomienie kibicom, że winni słabej gry są wyłącznie piłkarze, którym brakuje stabilizacji)???
SylwekWawa
2017-09-13 07:41
Karabach jak Legia rok temu, a Celtic jak z Astaną, tylko że tym razem 0:5. Przepaść pomiędzy najsilniejszymi, a nawet średniakami dramatycznie się powiększa.
Robbson177
2017-09-13 07:33
IP 83.20.9***
Ale dalej znajdą się Janusze którzy chcą takie zespoły w LM bo jak twierdzą w LM powinni grać sami mistrzowie XD 10 zespół takiej La Ligi, Bundesligi, Serie A czy PR jest lepszy od mistrza Polski, Kazachstanu, Azerow


Kaaris nie no jasne najlepiej zrobić 7 drużyn z Anglii, 7 z Hiszpanii, 5 z Anglii, 5 z Niemiec i po 4 z Francji i po 2 z Portugalii i 1 Rosji i zamknąc eliminacje.

W ogóle to sobie najlepsze ligi zachodnie między sobą niech rozgrywaja.
Jak inne ligi maja kogokolwiek dogonić jak sobie ustawiają od groma miejsc w LM?
I w ogóle taki brak różnorodności jest nudny. Jak już wymiotuje ciągle tymi samymi drużynami. 1 czy 2 drużyny z ligi ale 4 czy 5? Europa ma 50 federacji. Wolę obejrzeć Qarabach czy Olimpiakos niż np Totenham albo Redbull.W ogóle ta LM staje się coraz nudniejsza.
Po zmianach za rok gdy połowa drużyna będzie z Włoch, Hiszpanii i Anglii to wieszcze im spadki ogladalnsci. Ludzie chcą oglądać swoich a ewentualnie top, a to ma to do siebie ze jest to kilka drużyn, a resztę ma się w d.... ie. Jednak zawsze jest ciekawie obejrzec kogoś świeżego.

Jeszcze raz powtarzam lepiej oglądać mistrza ze słabszej ligi niz 3-4 drużynę ligi zachodniej
2017-09-13 09:25 IP 37.47.5***
Patrzysz z perspektywy kibica slabszej federacji z Europy, i ja sie z Toba zgadzam. Lige Mistrzow ogldam tylko ze wzgledu na Polakow. Jak nie ma meczu z naszymi to nawet telewizora nie włączam. To wszystko sie juz przejada. Ciagle te same drużyny i ciagle te same mecze. Grnad Derbi to byl kiedys rarytas, dzis ogladamy ich czesto 6 razy w sezonie. Cale te reformy powoli zmierzaja do stworzenia superligi, gdzie beda graly najmnocniejsze (najbogatsze) zespoly. A roznica miedzy najbogatszymi 20-30 zespolami, a reszta bedzie sie jeszcze bardziej pogłębiała.
A wszystko dlatego, ze kibic europejski nie liczy sie z takim z Azji czy Ameryki Polnocnej. To tam jest najwieksza ogladalnosc i kasa. Dlatego nie chca w LM Legii czy innych Qarabachow, Olypiakosow czy Anderlechtow pewnie tez.
Dlatego dla tej calej reszty pewnie powstana inne rozgrywki, gdzie beda mogly sie sprawdzac na swoim poziomie, pilkarskim i finansowym. I co ciekawe moze takie rozgrywki klasy b, z punktu widzenia europejskiego kibica bylyby bardziej atrakcyjne niz obecna LM?
MiSieeKk
2017-09-13 00:36
Prawda jest taka, że prawdziwa piłka w tygodniu się toczy, a my oglądamy na głównej dwóch nieudaczników - Zewłaka i Jóźwiaka. To boli...za to co się stało, odpokutować powinien właśnie zewłakow (żadnego realnego wzmocnienia w pierwszej jedenastce, bo Mączyński to osłabienie) no i oczywiście trenejro
TerminatorrL1916
2017-09-12 23:42
Nieudacznik hasi dostał piłkarzy za 25mln euro dostawał 0-3 od Sportingu a ci obijali poprzeczki spokojnie powinni strzelić z 6,7goli spokojnie .W końcówce staneli i olympiakos strzelił 2gole.Nie mają najmniejszych szans na 3miejsce w tej grupie pewnie nawet punktu nie zdobędą.
2017-09-13 00:07
za to mistrza Magierę oklepali w Kazachstanie a teraz szykuje się do rozgromienia Ruchu Zdzieszowice. Ja bym wolał dzis z Hasim przegrać 2:3 ze Sportingiem
2017-09-13 00:26
upośledzony czy upośledzony?Legia z nim dostawała 0-6 w LM a on powiedział,że taki jest poziom Legii i nie ma co płakać
Kto by temu trenerskiemu zeru dał w Legii 25mln euro na transfery?Nie mówiąc już o tych piłkarzy,których wcześniej miał w Olympiakosie.Nawet ofoe już u niego gra padake i wyma*....*e rękami
W Anderlechcie do dziś się z niego śmieją podobnie jak w Legii
Jednak jednego mu nie można zabrać ma dobre znajomości
Jestem ciekaw czy ten parodysta z albanii utrzyma posade do Grudnia
2017-09-13 00:38 IP 188.146***
Hasi wszystkiego wygrywać też na pewno nie będzie ale on znowu jest w Lidze Mistrzów. Z Olympiakosem w lidze greckiej rządzi. Czy wyjdą z grupy LM to zobaczymy? Dzisiaj dali się w pierwszych minutach zaskoczyć Sportingowi ale walczyli do końca chociaż 3 pkt dla Sportingu zasłużone.
2017-09-13 00:41
Olympiakos ściągnął Hasiego by awansować do LM(w poprzedniej edycji nie awansowali do fazy grupowej). Udało się.
Ten nieudacznik i trenerskie zero jak mówisz już 3 raz awansował do LM.
Ty przywołujesz 0:6 z BVB a ja przywołam 3:3(przegrywając 0:3 do przerwy) na Emirates Stadium z Arsenalem, wygraną z Galatasaray i mecz decydujący o awansie do LE z 3 miejsca remisowy z BVB.
Dodam że nikt mu nie przygotowywał wtedy drużyny do sezonu.
2017-09-13 09:08
Besnik Hasi. Król awansów do Ligi Mistrzów, tak jak lew jest królem dżungli. Robi awanse i jeszcze przygotowuje amatorom takim jak Magiera drużyny w czerwcu na listopad i grudzień (tankuje paliwo), żeby sobie zremisowali z Realem albo Sportingiem CP.

Legia.net. Jak dobrze, że istniejesz.
2017-09-13 09:29
Skoro sam Dyzma nie potrafi...

A Hasi to żaden tuz trenerki. Przyszedł średni szkoleniowiec z Europy Zachodniej i pokazał że jednak się da.
Przyszedł Vadis i pokazał jak można grać w piłkę.

Europa odjechała nam bardzo dawno, szkolenie w Polsce nie ruszyło nawet o krok, piłkarze dalej są toporni i słabo wyszkoleni technicznie a polska myśl szkoleniowa dalej żyje w świecie że europejskie puchary to "pocałunek śmierci" a są jeszcze dinozaury co uważają że skoro inni z Zachodu mogą to czemu nie oprzeć wszystkiego na tym co polskie?
LLEGIAA
2017-09-12 22:37
Panowie nie piszmy i cieszmy się z porażki Vadisa, ba nawet Hasiego. Jak sami przegrywalismy w LM i śmiali z nas sie kibice innych jak to pisze AML klubików sami pisaliśmy że lepiej dostać w LM bramy niz na wiejskiej dyskotece czytaj eklapa. Sam wolałbym zobaczyć dziś porażkę Legii nawet 5:0 ale w LM a nie mecze w lidze kopiących się po czołach drwali ... taka prawda
2017-09-12 23:22 IP 89.65.2***
a za Vadisa to w końcu dostaliśmy bonus za LM w Grecji, bo jakoś cicho w temacie
makrelgieldowy
2017-09-12 22:33
Vadis gra tak kiepsko, że strach, nie widoczny, nikt mu nie podaje, cienizna straszna, ale sam tego chciał i sam sobie zgotował ten los
2017-09-12 22:39
Jaki los ? Przegrywania na salonach czytaj w LM za większą kasę niż wygrywania z Nieciecza czy Sandecja? No proszę Cię...
2017-09-13 00:38
Czy tylko na pewno "wygrywania"? Z Termalicą wpierdziel :/
~Czaro1987
2017-09-12 22:20 IP 94.254.***
Fakty są brutalne w LM takie drużyny jak Legia Karabach Olympiakos czy inne kopciuszki pasują jak pięść do oka ... żal patrzeć.
2017-09-12 23:10
Olimpiakos to kopciuszek w lidze mistrzów ?
Taki sam jak Legia lub Karabach ?
2017-09-12 23:52
Ale dalej znajdą się Janusze którzy chcą takie zespoły w LM bo jak twierdzą w LM powinni grać sami mistrzowie XD 10 zespół takiej La Ligi, Bundesligi, Serie A czy PR jest lepszy od mistrza Polski, Kazachstanu, Azerow
2017-09-13 00:26 IP 94.254.***
Level moze nie kopciuszek jak my czy Maribor ale poziomem nie pasuje, według mnie są marki 20-25 zespołów i nie ma się co dziwić że moznym takie mecze jak dziś nie odpowiadają.
2017-09-13 00:41
Legie możemy oceniać za tamten rok gdy grała w LM zajeła 3miejsce w grupie i jako jedyna drużyna strzeliła Realowi 3gole.Więc jako kopciuszek namieszała
Natomiast Karabach napewno pobije rekord straconych goli i nie zdobędzie nawet punktu nie mają takich zawodników jak Prijo,Vadis czy Rado (z jesieni)
jakich miała Legia w poprzedniej edycji

Olympiakos natomiast nie jest kopicuszkiem bo od wielu lat gra w LM i najczęściej zajmuje 3miejsce w grupie.W tym roku mocno się wzmocnili na papierze wyglądają dobrze,ale mają parodyste z albanii na ławce trenerskiej więc nie zdobędą nawet jednego punktu w grupie a przez juve i barce zostaną zgwałceni,Dziś wielkim fartem unikneli gwałtu na swoim stadionie,ale co się odwlecze to nie uciecze
Kacza
2017-09-12 21:55
Hmm...chyba trener Vadis wyciągnął w szatni zapiski z meczu z Borussią 0:6 (0:3), a nie ze zwycięskiego ze Sportingiem 1:0, bo przecież to o odpowiadał za całą taktykę w zeszłym sezonie.
Zadziwiająca regularność jego współpracy z Hasim.
2017-09-12 22:25
Przecież to Dyzma namaścił Rzeźniczaka na przyszłego trenera Legii.
W meczu z BVB widocznie dobrze notował bo prowadzona przez niego defensywa Karabachu osiąga taki sam wynik :)
Ty czasem nie mówiłeś do jakiej świetnej ligi i drużyny trafił Rzeźnik?
2017-09-12 22:33
Mimo wszystko Rzeźnik i tak trafił pod skrzydła lepszego trenera. Przynajmniej jest w LM.

Ty jedynie w formie obrony Dyzmy możesz jedynie śmiać się z Albańca, który przegrywa ze Sportingiem Lizbona zapominając że JM sprowadził nas do poziomu gdzie puchary to jedynie mecze z Puławami i Zdzieszowicami.
2017-09-12 22:42
TLW

Jak jestem tak samo jak Ty za zwolnieniem Magiery to poza nim, bo on też, doprowadził nas tu też Leśny zimowym okienkiem i Mioduski brakiem transferów zawodników robiących różnicę
2017-09-12 23:00
Nie bluźnij. Jak ci zawodnicy zostaną uwolnieni od Dyzmy ich umiejętności eksplodują i zaczną grać nowoczesną, widowiskową, szybką, techniczną i atrakcyjną dla oka piłkę. Pół ligi drży ze strachu na myśl o uwolnionych Pasquato i hipopotamku Hildeberto. Odżyje też Chukwu, może uda się wam ściągnąć ponownie Langila z Kazaiszwilim i nikt już tego walca nie zatrzyma.
2017-09-12 23:04
LLEGIAA

Niestety doszliśmy do momentu jaki był jeszcze przed Spartakiem, kiedy męczyliśmy się z byle kim w pucharach. Choć nie pamiętam byśmy odpadli z takimi słabymi drużynami jak w tym roku.
Przykład Astany:
Nas wyeliminowała. Potem została rozgromiona przez Celtic. Dzisiaj ten Celtic u siebie zostaje rozgromiony przez PSG 0:5.

Sheriff to w ogóle szkoda gadać. To blamaż Magiery równy Skorży z Levadią.

Niestety z tym trenerem cofnęliśmy się sportowo.

Jednak jestem optymistą, że po jego zwolnieniu a po zatrudnieniu fachowca wrócimy z większą siłą :)
2017-09-12 23:20
Też na to liczę ale poza trenerem potrzeba zakupu 2, 3 robiących różnicę zawodników. Gdybyśmy byli super przygotowani do sezonu i zagrali dobrze taktycznie przeszlibysmy Astane i kto wie może byli w LM bo bylibyśmy rozstawieni. W tym przypadku z tym skladem moglaby byc dwucyfrowka w takim Londynie ...
futbolplayer
2017-09-12 21:39
A my w ogóle ani LM ani w LE nie gramy gamonie. Ja pierdziele co za cebulaki tu są cieszycie się nieszczęściem innych, a patrzcie w jakim miejscu jest Legia!! Nawet Rzeźniczak gra w LM tylko nie ten buc Magiera
ParsifaL
2017-09-12 21:32
Taka tam ciekawostka, Olimpiakos - Odidja i Hasi - przegrywa u siebie z byłym rywalem Legii w LM Sportingiem 0-3.
13Legia
2017-09-12 21:31
Hasi robi różnicę w LM hahaha leszcz
2017-09-12 21:35
Niepojęte :)
Przecież ten Vadis ponoć sam ograł Sporting i zremisował z Realem a tu już do przerwy 0-3.
2017-09-12 21:36
Typowy Poljaczek cebulaczek. Sam w czarnej duupie, ale cieszy się nieszczęściem innych. Lepiej się od tego poczułeś?
2017-09-12 21:54
Japa waflu. Nie będziesz mi mówił kogo mam szanować. Dla mnie to lamus i leszcz i z każdego jego potknięcia będę miał śmiech, niech się liżą po jajkach z Vadisem. Zaraz Hasi poleci na bruk i przejmie jakieś potęgi z Albanii a zanim pójdzie na czworaka Ofoe :)
2017-09-12 22:05
Deebilu bez szkoły nic o szacunku nie pisałem. Gdzie my, a gdzie oni. A teraz wypierrdalaj gnój przerzucić, wszak miejsce pod cebulę musisz mieć.
2017-09-12 22:06
Dymas to pewnie twoje pseudo od cebuli dymki, nie mierz wszystkich swoją miarą buraku
2017-09-12 22:21
Dymas - dymka dla ograniczonej umysłowo ameby to samo.
2017-09-12 22:43
Tak dla ścisłości:
Olympiakos- Sporting 2:3
~Bubba
2017-09-12 20:24 IP 37.47.1***
Ale za to Dyzma będzie naszym trenerem na lata.
cobus
2017-09-12 20:18
sarmat
10/10
SylwekWawa
2017-09-12 20:08
Dziwne te statystyki, a już porównanie z Ajaxem jest wręcz śmieszne. W tych zestawieniach brakuje wychowanków. Ilu chłopaków z akademii, bądź z młodej Legii trafiło do pierwszej drużyny? Ile rozegrali meczów, strzelili goli, ile Legia na nich zarobiła? A ilu wychowanków zagrało i wypromowało się w Ajaxie?
2017-09-12 20:37 IP 178.235***
Legia nie ma zgodności, umiejętności, doświadczenia, mechanizmu wprowadzania młodych piłkarzy i kreowania ich rozwoju z pierwszym zespole.
Bardzo ciekawe jest to, jak rozwijali się młodzi piłkarze przy dobrych piłkarzach sprowadzonych z zagranicy np. Ljuboja i Wolski, Rado vs Duda. Vadis grał chętnie z Szymańskim jeżeli ten drugi był wystawiany. Kto w tej chwili ma ciągnąć (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) Szymańskiego ?
2017-09-12 21:20 IP 89.70.6***
Czyli nie przeczytałeś ze zrozumieniem, bo jest tam zastrzeżenie o wychowankach.
2017-09-12 21:49 IP 89.64.1***
Radovic zrobil postęp przy Ljuboi
Komorowski podciagnal się przy Zewlakowie
2017-09-12 23:13
Roe

masz rację
LeveL
2017-09-12 20:03
Spokojnie

Prezes to inteligentny człowiek
Wie co robi.

Trzeba mu zaufać z pozostawienie Jacka jako trenera. On napewno rozegra to tak że Legia dobrze na tym wyjdzie :)
2017-09-12 22:19 IP 31.0.34***
Zawsze mocniej wyjdziemy z tego silniejsi
LegioXI
2017-09-12 19:57
za to dyrektor sportowy przyspawany
sarmat
2017-09-12 19:30
Kolejny artykuł na zamówienie! Prezes Mioduski mógłby się kiedyś przejść po stadionie Legii, to by zobaczył że mimo wszystko kibice Legii to nie dzieciaki które łykną serwowany p.r. Większość to ludzie którzy żyją piłką 20,30,40 lat i więcej, naprawdę po takim czasie potrafi się rozpoznać słabego trenera! Takie artykuły nie spowodują że ktokolwiek uwierzy tu w potencjał Magiery! Zamiast tracić kasę na takie artykuły i reklamę w radiu naprawdę lepiej podjąć męską decyzję i wysupłać hajs na nowego trenera!
~70Mecenas
2017-09-12 19:19 IP 213.233***
Coś się zaczyna dziać na Łazienkowskiej. Nowy inwestor strategiczny od połowy stycznia 2018. Zarząd i sztab trenerski już teraz zaczyna pracować nad potencjalnymi transferami (gigantycznymi jak na polskie warunki).JM do końca sezonu a potem nowy trener.
2017-09-12 23:17
SKĄD TE INFO ??
2017-09-12 23:53 IP 89.76.9***
a skad moze byc? jak sadzisz?
~Adam81
2017-09-12 19:00 IP 185.135***
Bardziej miarodajne byłoby zestawienie jaki mają średni staż w Legii zawodnicy pierwszej 11, bo co kogo obchodzą jakieś Ronany? To tylko pokazuje ile jest niewypałów. To też problem, ale inny.
~Maniek_L
2017-09-12 18:58 IP 83.31.1***
Polecam obejrzeć magazyn ekstraklasy na ekstraklasa tv. Stanowski i Szczęsny pięknie jadą po Mioduskim i jego bezsensownych ruchach i słowach. Słowach o tym, że "Legia do tej pory, grała a teraz zacznie wygrywać" LOL. I o wstrzymaniu wypłat kryzysowym momencie. Że przyniesie to tylko opłakane efekty, zamiast ozdrowieńczych. Jednym słowem nieudacznik. Zgadzam się z nimi w 100%
2017-09-12 22:10
Szczesny to nadal antylegijny chłopczyk jako jedyny mowil o słusznym karnym ,który został tez w Lidze+Ekstra oceniony jako blad arbitra . Na szczesnego szkoda czasu on zyje w swoim swiecie
2017-09-12 23:24
MANIEK

'' o wstrzymaniu wypłat kryzysowym momencie. Że przyniesie to tylko opłakane efekty, zamiast ozdrowieńczych.''

Przecież ja to pisałem jak się pojawiło info o tym zamrożeniu. To wtedy mnie wyśmiano na tym forum !
2017-09-13 00:14
Nie wolno takich rzeczy pisać na tym forum !
Obrażasz uczucia religijne co niektórych osób z tego forum.

Zaraz będziesz Leśnodorskim i jego trollem, będziesz wszelkiej maści idiotami, *....*ami itp.
będziesz ''łgażem'' i jeszcze wiele innych ciekawostek się na swój temat dowiesz
Smajli
2017-09-12 18:48
Na pewno coś nie gra na linii Magiera - Żewłakow. Za dużo nietrafionych transferów. Nie rozumiem jak Magiera mógł zgodzić się na transfer Chukwu z wielkimi zaległościami, lub późny transfer Pasquato. Mogę się mylić, ale może jest tak, że brakuje mu doświadczenia i asertywności. Co mu dają to on pokornie zatwierdza. Czerczesow to nie był trener z mojej bajki, ale jemu by nie mieli odwagi wciskać byle kogo. No chyba, ktoś pod stołem dzięki się kasą z agentem piłkarza...
TerminatorrL1916
2017-09-12 18:36
Jakieś nieduolne tłumaczenia wymyslacie żeby tylko nie pojechać po magierze.Piszecie o stabilizacji i o drużynie,która musi się od nowa zgrywać?!
Prosze przenalizować składy w jakich grała Legia w tym sezonie ani jednego spotkania powtarzam ani jednego ,null,zero nie zagrała w takim samym składzie.Ciągle są zmiany ustawienia i składu .Magiera sobie eksperymentuje w najlepsze .Teraz mówi ,że woli szukać nowych rozwiązan niz nic nie robić i być krytykowanym a jeszcze miesiąc temu po meczach z astaną mówił,że jest przekonany,że ta drużyna za miesiąc odpali i we wrześniu będzie grac jak z nut a tymczasem jest coraz większy regres.Czyli Magierze stabilizacja nie pasuje do póki go mioduski nie wypieprzy na zbity pysk będzie ciągle eksperymentował na żywym orgaznizmie a drużyna nigdy się nie zgra bo na treningach też nie ma pracy nad tym elementem a jeśli jest to napewno nie wygląda to tak jak powinno w tak duzym klubie
TerminatorrL1916
2017-09-12 18:26
Ameryke odkryliście?70%klubów w europie tak funkcjonuje .Porównujecie Legie do Ajaxu? Ten klub jest kilka półek wyżej pod względem infrastruktury,finansów.Dziwne jakby nie mieli więcej udanych transferów.Skoro sprzedają za kilkanaście czy kilkadziesiąt milionów i za połowe tych kwot kupują następców
2017-09-12 18:52
W dodatku osiągnięcia jak na skalę tych zakupów mają dość mizerne.
ParsifaL
2017-09-12 17:44
Właśnie tak sobie oglądam młodzieżową LM, mecz Barcelona - Juventus, gra Kulenović. A w Legii podobno zbyt słaby .Jedno jest pewne, albo trenerscy idioci pracują w Legii, albo w Juventusie.
2017-09-12 17:57
na czym leci?
2017-09-12 18:17
Świetnie mu poszło. Na początek zobaczył czerwoną kartkę.
2017-09-12 18:25
janek
raczej chodziło o to ze grał i to prawie cały mecz:) u nas nie zagrał minuty w pierwszym zespole, według nas chyba słaby talent;)
2017-09-12 18:39 IP 185.17.***
No, wszedł z ławki i zdążył wyłapać 2 żółte...
2017-09-12 18:42 IP 89.70.6***
wejscie w 60 minucie to prawie cały mecz? W Legii grał przeciwko Realowi na tym poziomie. Nawet gola strzelił. Wasze porównanie jesst bez sensu.
2017-09-12 18:45
Pół godziny to prawie cały mecz?
2017-09-12 19:09
a sorka źle spojrzałem, wybaczycie?:) 30 minut w Juve to również niezły wynik :)
LeveL
2017-09-12 17:43
Wiecie że Sadam Sulley został wybrany do 11 kolejki ligi Słowackiej !

Trener Słowaków szybko dostrzegł w nim potencjał i na niego postawił.

Słowacy ekspertom bardzo się spodobał i uznali go za najlepszego napastnika kolejki
2017-09-12 17:59
dajcie spokój, bo i ty i Parsifal pogrążycie Magierę spać nie będzie mógł
2017-09-12 19:23 IP 188.146***
oglądałem ten mecz
Sulley wypadł rzeczywiście dobrze choć bramki nie strzelił ( ale był kilka razy blisko m.in. trafił z dystansu w słupek ) zwraca uwagę też jego dobra robota w defensywie,
U NAS CHŁOPAK NIE ŁAPAŁ SIĘ NIE TYLKO U MAGIERY DO JEDYNKI ALE NAWET DO 18 MECZOWEJ W DWÓJCE U DĘBKA....
2017-09-12 20:58
Ale to jest bardzo dobra wiadomość. Może jednak, jak wróci, w końcu przyda się zespołowi, a w najgorszym przypadku będzie można go sprzedać na Słowację. Oczywiście, o ile podtrzyma dobrą formę.
2017-09-12 23:35
Sobieryba

I to jest właśnie niesamowite ! u nas nie miał szans na grę w rezerwach a w lidze Słowackiej błyszczy

~Slovaker

Życzyłem mu jak odchodził by strzelał dużo goli na Słowacji i chyba moje życzenia się spełnią :)
Może do nas wróci i będzie z niego pożytek
japier3dolejcie
2017-09-12 17:34
Co to za głupie gadanie?
Sheriff Tyraspol też miał przebudowane pół składu i jakoś nie przeszkodziło to im nas pokonać.

Ten marazm się nie zakończy dopóki Magiera jest trenerem.

Jacek Magiera udaje trenera!
LeveL
2017-09-12 17:06
ŻĄDAMY PUBLIKACJI DLA KIBICÓW AUDYTU FINANSOWEGO KLUBU Z OSTATNICH LAT !

Tak jak to zrobił zarząd i właściciele Lecha Poznań by rozwiać wszelkie niejasności i wątpliwości swoich kibiców !

Dość opowiadania faraonów

Legia w ostatnich latach przynosiła duże dochody a mimo to ciągle na wszystko niby brakuje pieniędzy !

Trzeba zorganizować jakaś akcję by do takiego audytu który na pewno chętnie zobaczyli by wszyscy kibice Legii jakoś zmusić ! 

Razem jesteśmy siłą która ma wpływ na takie rzeczy musimy tylko się zorganizować i jakoś o to zawalczyć !!


Skoro w amice mogli to u nas też powino dać radę, szczególnie że nam wmawiają że nie ma nic do ukrycia !

Wiec skoro nie ma to bez obaw powinni taki audyt opublikować !
2017-09-12 17:33 IP 188.146***
Taki audyt zapewne musiał mieć miejsce w chwili zakupu akcji przez Mioduskiego. A jeżeli takowego nie było, to świadczy o tym,że Mioduski jest niepoważny.
2017-09-12 17:46
Tak z ciekawości zapytam: kolega chce udupić na amen byłego prezesa tysiąclecia ?
2017-09-12 18:02
Kilka spraw :)

1) No to zorganizuj taką akcję, kto ci broni?
2) Nikt cie nie weźmie na poważnie bo nie umiesz pisać po polsku. Stawiasz spację przez znakami interpunkcyjnymi i piszesz "dość opowiadania faraonów" :)
3) Już któryś raz piszesz jak to fajnie w lechu coś zrobili. Jak tam jest tak fajnie to może idź tam na forum pisz? :)

PS. audyt spoko sprawa tylko na 100% czegoś takiego w Legii nie zobaczysz. A dlaczego to już musisz sam się domyśleć :)
2017-09-12 18:54
ParsifaL

Człowieka odpowiedzialnego za te dziwne znikanie kasy !

Nieważne kto to będzie. Jeżeli Leśnodorski to jak najbardziej.

To co się stało z kasą powinno wyjść na światło dzienne
2017-09-12 19:01
SEBA

A KIEDY JA NIBY PISAŁEM ŻE U WRNIECKICH JEST COŚ FAJNEGO ?!?!?!

ZNAJDŹ MI CHOĆ JEDEN TAKI WPIS !!!!!!!

A w tym wpisie do którego odpowiadasz. Dałem przykład że kibice mogą wymusić na zarządzie coś takiego. Oczywiście jeżeli zarząd nie ma nic do ukrycia.
2017-09-12 19:04
Oris

ale jeżeli był taki audyt i wszystkie finanse się w nim zgadzały to nie powinno być żadnego problemu z ujawnianiem go
2017-09-12 19:14
SEBA

przenieś się na forum amiki bo nie raz pisałeś że u nich jest coś fajnego
~inżynier Sobieryba
2017-09-12 16:53 IP 188.146***
ktoś kto to napisał nawet najmniejszego pojęcia o piłce nie ma akurat w Legii jest od dawna chora stabilizacja kadry dzięki której gromadzimy w klubie 30-35 latków bez jakichkolwiek ambicji poza wygodnym życiem w stolicy (choćby taki Broziu)
w Bundeslidze a od lepszych trzeba się uczyć przeciętne liczba zawodników przychodzących na okienko w klubie od dawna przekracza 10 -u a kojarzę w Europie kluby gdzie w najwyższej klasie rozgrywkowej w okienku transferowym zmieniono powyżej 20 zawodników i to z korzyścią, żeby długo nie szukać w Eklapie Wiśle zrobiono 15 transferów przychodzących w tym okienku ( ma być jeszcze 1 ) i bodaj 13 czy 14 zawodników odeszło więc w sumie jakieś 30 ruchów kadrowych w jednym okienku, oczywiście wszystkie zakupy za darmo no i mają tyle punktów co my a ichni treneiro Kiki Ramirez przeszczęśliwy;
SzefInformatorow
2017-09-12 16:52
Wyobraźcie sobie naszego super defensywnego pomocnika Kopczyńskiego, który strzela 26 goli. Ivica dołożył do tego drugie tyle asyst, a nasz kapitan kompletnie nic z przodu nie dał. W dzisiejszej piłce ważne jest aby każdy w pewnym momencie coś potrafił dać ofensywie.
2017-09-12 17:02
Bo Ivicę docenia się dopiero teraz. Żaden z niego był kozak, ale kapitan pełną gębą, umiejętności niezłe i jakby nie patrzeć kawałek historii Legii, tak 6% :)
burt
2017-09-12 16:46
To są fakty powszechnie znane, a nie jakiś kataklizm nie do przewidzenia.
Prawdziwy sztab szkoleniowy powinien sobie radzić w takich realiach, przewidzieć z wyprzedzeniem ruchy kadrowe. W słabej lidze tak było, jest i będzie. Pytanie czemu wszyscy zawodnicy nagle poczuli chęć wyjazdu, nawet Rzeźnik uciekł... Artykuł starający się wybielić zarząd i sztab, w moim odczuciu nieudolnie.
kostia
2017-09-12 16:32
Chyba za bardzo idziemy w ilość licząc na farta , suma summarum koszta wychodzą duże , pensje , prowizje itd
fryjtiof111
2017-09-12 16:19
Legia jest (pod warunkiem, że gra w pucharach) dla wielu idealnym klubem do wypromowania się i odfrunięcia do lepszej ligi,. Trudno się wielu pilkarzom niestety dziwić,
e-klapa to metr mulu i wodorosty.
2017-09-12 16:50
Wszystko raczej rozbija się o kasę, piłkarze byliby w stanie przełknąć nawet brak gry w pucharach, gdyby pojawiające się dla nich oferty nie były aż tak kuszące z ich punktu widzenia. Gdybyśmy byli w stanie płacić więcej, na pewno udałoby się ograniczyć ruch w interesie i zatrzymać większość czołowych zawodników lub łatwiej przyszłoby znalezienie ich wartościowych następców następcą Vadisa nie zostawałby jakiś za przeproszeniem wynalazek z Włoch zmieniający kluby raz na rok. Liga jest biedna, Legia jest biedna.
wahwah
2017-09-12 16:17
Redakcja mocno stara się uderzyć w zawodników... Brak stabilności w skaldzie to niewątpliwie duży problem i nie jest to dziwne.

Mimo wszystko Magiera i jego trenerzy pływaków RÓWNIEŻ ponoszą odpowiedzialność za ostatnie blamaże. Nie ma co tego ukrywać. Czerczesow z podobną drużyną osiągnąłby znacznie więcej i taka jest prawda.

Czemu przesłaniamy sobie prawdę?
Dario123
2017-09-12 16:16
Bardzo fajny materiał. Nie mam czasu na rozpisywanie, więc mam tylko prośbę do Redakcji o poprawienie danych w przypadku Ajaxu - pojawia się tam 'Legia'
~Macio69
2017-09-12 16:07 IP 94.254.***
My jesteśmy po prostu klubem pół-profesjonalnym... Prezes, dyrektor sportowy, trener, specjalista od przygotowania fizycznego uczą się dopiero fachu. Szkolenia brak. Zawodnicy kupowani za czapkę gruszek lub przychodzący za darmo... Smutny obraz naszej "potęgi"...
~SteveLarmer
2017-09-12 15:54 IP 89.66.7***
Pieprzenie o Szopenie, panie redaktorku!
Liczba komentarzy: 102

Logowanie
Uwaga

Redakcja serwisu LEGIA.NET nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"
Zamknij