News: Oceny piłkarzy Legii za mecz z Zagłębiem - dowiezione trzy punkty

Oceny piłkarzy Legii za mecz ze Śląskiem – kontuzjowana Legia

11.09.2017 22:07

(akt. 21.12.2018 14:43)

W sobotę we Wrocławiu Legia zasłużenie uległa Śląskowi 1:2, oddając zaledwie dwa celne strzały na bramkę rywali. Po jednym w każdej odsłonie spotkania. Było to za mało żeby wywieźć choćby punkt ze stolicy Dolnego Śląska. Redakcja jak zwykle oceniła piłkarzy Legii w skali 1-10, gdzie 1 oznacza sugestię zmiany profesji, 6 to ocena wyjściowa, a 10 występ idealny, gdzie wychodziło wszystko. W identycznej skali legionistów oceniliście Wy. Wasze oceny znajdują się w nawiasach oraz na samym dole w kolejności od najwyższej do najniższej. Zapraszamy do lektury.

Gra zespołu 3(2.95  - średnia ocen zawodników Legii wg Czytelników Legia.Net) - Kolejny bezbarwny mecz mistrzów Polski. Od początku sezonu konstruowanie akcji zaczepnych idzie piłkarzom Jacka Magiery jak po grudzie. Szkoleniowiec „Wojskowych” próbując temu zaradzić żongluje ustawieniem pierwszej jedenastki dokonje co raz to nowych operacji na żywym organizmie. Niestety z różnym skutkiem. Można złośliwie powiedzieć, że operacja się udała tylko niestety pacjent nie przeżył. W sobotę, wobec długiej listy kontuzjowanych piłkarzy, trener zdecydował się zrezygnować ze skrzydłowych i delegował do gry w centralnej części boiska czterech środkowych pomocników. Manewr się kompletnie nie udał, bo pozostawione puste boczne strefy boiska były niczym autostrady z podniesionymi bramkami dla piłkarzy Śląska. Ciężko powiedzieć czy bardziej zmęczeni oglądaniem gry „Wojskowych” są ich kibice czy sami piłkarze, którzy cierpią katusze próbując rozegrać piłkę. Nie ma co się pastwić nad trenerem i piłkarzami, bo bolesna prawda jest taka, że po prostu dzisiaj Legii brakuje jakości piłkarskiej. Zaledwie dwa celne strzały na dystansie całego spotkania to kolokwialnie mówiąc śmiech na sali. Dodatkowo po raz kolejny formacja obronna popełniła błąd w kryciu w efekcie czego Legia straciła bramkę. Gol Niezgody po stałym fragmencie gry i prowadzenie do przerwy tylko zamazuje odbiór tego spotkania. W poprzednim sezonie o tej porze roku Legia grała tak samo źle, ale gorycz porażek na krajowym podwórku „Wojskowi” osłodzili kibicom awansem do Ligi Mistrzów. W tym sezonie europejskie puchary warszawiacy obejrzą sobie w telewizji, w nastrojach tak pochmurnych i deszczowych jak tegoroczny wrzesień.

Arkadiusz Malarz 5 (3.61) - Gospodarze pięć razy trafiali w bramkę Malarza. Trzy z nich bramkarz Legii obronił, w tym groźne uderzenie Chrapka z linii pola karnego. Za przepuszczony strzał z rzutu karnego nikt nie ma prawa mieć pretensji do Arka. Pojawiły sie opinie, że mógł wyjść do dośrodkowania, ale po obejrzeniu wielu powtórek naszym zdaniem dośrodkowanie było tak precyzyjne, że skończyłoby się to pustym przelotem.

Artur Jędrzejczyk 4 (2.28) - Ustawienie czterech środkowych pomocników w centrum boiska powinno dawać mnóstwo miejsca do śmiałych rajdów dla bocznych obrońców. Jednak takich rajdów ze strony ani Jędrzejczyka, ani Hlouska nie było. Za to prawą stroną Legii bezkarnie hasał sobie Cotra, co i raz dośrodkowujący w pole karne i rozgrywający prawdopodobnie jeden z najlepszych meczów w swojej karierze. Po jednym z takich dośrodkowań Marcin Robak obił piłką poprzeczkę bramki Malarza.

Inaki Astiz 5 (2.89) - Przez zdecydowaną większość meczu grał pewnie dając dużo spokoju pozostałym defensorom. Zaliczył kilka kluczowych przechwytów i odbiorów. Ocenę obniżają trzy przegrane pojedynki z Robakiem. Najważniejszy z nich Hiszpan przegrał w 68. minucie, gdy zgubił krycie i napastnik Śląska z bliska głową wpakował piłkę do siatki.

Michał Pazdan 6 (3.27) - Po dwóch słabszych i zakończonych przed czasem występach „Pazdi” we Wrocławiu ponownie imponował pewnością siebie i spokojem. Jednak Robak, którego co prawda w tym meczu krył Astiz strzelił gola ze środka pola karnego i w tej akcji zabrakło Pazdana w tej strefie boiska. Nie zmienia to faktu, że Michał był zdecydowanie najlepszym obrońcą w zespole Magiery i w ogóle jednym z lepszych legionistów w tym meczu.

Adam Hlousek 3 (2.70) - Podobnie jak Jędrzejczyk nie istniał w ofensywie, a w obronie miał spore problemy z upilnowaniem Madeja i wspierającego go Pawelca. W 39. minucie pozwolił Robakowi przyjąć sobie piłkę głową w polu karnym i uderzyć nożycami na bramkę Malarza. Na szczęście piłka trafiła w poprzeczkę. W 60. minucie popełnił błąd techniczny. Przyjmując niedokładnie piłkę stojąc na linii pola karnego dał pretekst, a sędzia za to zagranie odgwizdał wątpliwy rzut karny. Bardzo słaby występ Czecha.

Michał Kopczyński 4 (2.19) - Najbardziej cofnięty z pomocników wypełnił poprawnie swoje zadanie wygrywając zdecydowaną większość pojedynków z przeciwnikami. Umiejętnie przesuwając się łatał dziury w obronie. Tradycyjnie niewiele pomagał w rozegraniu futbolówki. Najbardziej niewdzięczny do oceniania zawodnik Legii, bo gra bardzo dyskretnie i bardzo często jest niewidoczny na boisku, ale z reguły robi co do niego należy. W sobotę miał najwyższy procent celnych podań w zespole.

Tomasz Jodłowiec 5(3.20) - Tomek nie jest jeszcze w optymalnej formie ale rozkręca się z meczu na mecz. Silny i trudny do pokonania i na ziemi i w powietrzu, niestety nadal razi niedokładnością w wyprowadzaniu piłki. Przy lepszej postawie Moulina może i jego gra wyglądałaby lepiej, ale w środku boiska musiał pracować za dwóch co z biegiem meczu odbijało się na jego precyzji podań.

Thibault Moulin 3 (2.37) - Mizerny występ Francuza. To cień zawodnika z tamtego sezonu. Przez większość część meczu kompletnie zagubiony i jakby zniechęcony. Zaliczył kilka poważnych strat w środku narażając Legię na groźne kontry, jest współwinny utraty gola - dał sie ograć Madejowi jak dziecko. Gdzie podziały się jego wypieszczone przerzuty i zagrywane precyzyjne piłki na wolne pole, tego nie wie chyba nawet on sam.

Cristian Pasquato 5 (2.68) - Ciągle jakby brak mu pewności siebie. Nadal nie przyzwyczaił się do gry w ścisku jakim charakteryzuje się nasza liga. Gdy ma więcej miejsca jest groźny. W 21. minucie ładnie zagrał do wbiegającego w pole karne Niezgody, jednak napastnik zmarnował tę okazję. W 23. minucie nie trafił w bramkę oddając strzał z obiecującej pozycji tuż zza linii pola karnego. Miał udział przy strzelonej bramce dośrodkowując z rzutu wolnego. To wszystko, to nadal za mało, oczekiwania względem niego są znacznie większe. Zmieniony w 67. minucie przez Szymańskiego.

Jarosław Niezgoda 5 (4.41) - Oddał dwa celne strzały na bramkę, jedynemw tym meczu, zdobył bramkę, ale poza tym mało było z niego pożytku. Ocenę podwyższa jedynie strzelony gol. Imponuje szybkością, ale sprawia wrażenie, że nie zawsze wie co chce zrobić z piłką. Nie boi się pojedynków jeden na jednego, ale nadal zbyt dużo z nich przegrywa.

Armando Sadiku 4 (3.63) - Albańczyk jest aktywny, walczy, przepycha się z obrońcami, zastawia się, i przy przyjęciu piłka odskakuje mu na dwa metry. Delikatnie mówiąc jest to co najmniej irytujące. Bardzo się nabiegał i nie można mu odmówić ambicji, jednak pożytku z tego jak na razie jest niewiele. W 36. minucie zgrał piłkę do Niezgody, który wpakował ją do pustej bramki.

Sebastian Szymański 4 (2.97) - Zmienił Pasquato w 67. minucie. Miał wprowadzić trochę ożywienia w szeregi ofensywne Legii, ale wprowadził jedynie jeszcze więcej chaosu. Jak na krótki występ dziewiętnastolatek zaliczył zby wiele strat i niecelnych podań.

Dominik Nagy 4 (2.66) - Wszedł na boisko w 77. minucie zmieniając Kopczyńskiego. Wliczając czas doliczony przez sędziego spędził na boisku szesnaście minut. Okazało się to za mało żeby zdołał w jakikolwiek sposób zagrozić bramce Wrąbla.

Krzysztof Mączyński(2.49) - Grał zbyt krótko, aby go oceniać.

Za najlepszego legionistę niedzielnego meczu Czytelnicy uznali Jarosława Niegozdę. My wskazaliśmy na Michała Pazdana.