19 października 2017

Wypożyczeni: Zwycięstwa Majeckiego w kadrze

2017-10-09 08:45:35
Foto
W ubiegłym tygodniu przez przerwę na mecze reprezentacji nie wszyscy wypożyczeni legioniści rozegrali oficjalne spotkania. Polska u-19 w bramce z Radosławem Majeckim wygrała 2:1 z Irlandią Północną i 3:0 z Białorusią. Mateusz Hołownia wystąpił w Elite League (turniej u-20), gdzie biało-czerwoni zremisowali z Czechami 3:3. W sparingach natomiast wyróżnił się Mateusz Szwoch. Pomocnik strzelił jednego gola w starciu z Olimpią Grudziądz.

Sandro Kulenović (Juventus FC) – Przerwa na reprezentacje.

Tin Matić (MFK Zemplin Michalovce) – Jak wyżej.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Jak wyżej.

Konrad Michalak (Wisła Płock) – Wisła Płock rozegrała sparing z Pogonią Siedlce. Płocczanie zremisowali 0:0 z pierwszoligowcem. Michalak nie zagrał w tym spotkaniu. Pomocnik przebywa na zgrupowaniu reprezentacji U-21. Piątkowy mecz przeciwko Finlandii (3:3) rozpoczął na ławce rezerwowych, ale już na początku drugiej połowy pojawił się na placu gry. Wniósł sporo ożywienia w szeregach biało-czerwonych, miał także udział przy dwóch bramkach Polaków. Najpierw zaliczył asystę przy trafieniu Pawła Tomczyka, a chwilę potem wywalczył rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Dawid Kownacki.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Arka wygrała w sparingu 5:0 z Olimpią Grudziądz na wyjeździe. Szwoch na murawie pojawił się w drugiej połowie i strzelił gola w 60. minucie.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Szrek w sparingu z Wisłą Płock grał przez całą drugą połowę.

Adrian Małachowski (Pogoń Siedlce) – Małachowski nie grał w sparingu z Wisłą Płock.

Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – Podbeskidzie wygrało sparing z Ruchem Chorzów na wyjeździe. Kozak grał cały mecz.

Mateusz Hołownia (Ruch Chorzów) – Hołownia wystąpił w meczu reprezentacji Polski do lat 20. Biało-czerwoni zremisowali 3:3 na wyjeździe z Czechami w turnieju Elite League. „Hołek” grał cały mecz.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Nawotka zagrał w sparingu z Rakowem Częstochowa. Zagłębie było górą w tym 80. minutowym meczu. Sosnowiczanie zwyciężyli 2:0.

Rafał Makowski (Zagłębie Sosnowiec) – Makowski również wystąpił w meczu z Rakowem.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec) – Jak wyżej.

Radosław Majecki (Stal Mielec) – Majecki zagrał w dwóch meczach reprezentacji Polski do lat 19. w eliminacjach do mistrzostw Europy. Polacy wygrali 2:1 z Irlandią Północną i 3:0 z Białorusią. Wypożyczonym bramkarz grał w obu meczach.

Michał Suchanek (Górnik Łęczna) – Górnik zremisował na wyjeździe 0:0 z Chojniczanką Chojnice. Suchanek nie zagrał w tym meczu ligowym.

Mateusz Leleno (Puszcza Niepołomice) – Puszcza zremisowała na wyjeździe 1:1 z Sandecją Nowy Sącz. Leleno w sparingu zagrał 62. minuty i został zmieniony przez Jakuba Zagórskiego.