Zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez Legia.Net oraz partnerów świadczących usługi w celach marketingowych, reklamowych oraz analitycznych.

Korzystając z serwisu Legia.Net bez zmiany ustawień twojej przeglądarki internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam.

Dane uzyskane w ten sposób będziemy przetwarzać i profilować do celów marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam oraz celach analitycznych a także w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu.

Korzystając z opcji swojej przeglądarki zawsze posiadasz prawo do usunięcia wszystkich informacji, które zostały zapisane w plikach cookies.

Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP, adres żądanej strony, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu oraz inne tym podobne informacje.

Administratorem danych jest Legia.Net
X

Tło

21 lipca 2018

Legioniści na Mundialu

2017-10-09 09:02:15
img
W niedzielę reprezentacja Polska awansowała do turnieju Mistrzostw Świata, który będzie rozgrywany w 2018 roku w Rosji. W meczach eliminacyjnych wystąpili trzej obecni piłkarze Legii. Artur Jędrzejczyk wystąpił w 6 spotkaniach, w sumie przez 484 minuty. Michał Pazdan zagrał w 7 meczach przez 625 minut, zaś Krzysztof Mączyński w 7 starciach przez 452 minuty. Zdobył jedną bramkę i obejrzał jedną żółtą kartkę. "Jędza", "Pazdek" i "Mąka" mają szanse na występ w turnieju i dołączenie do wąskiego grona legionistów, którzy pojechali na Mundial.

Legioniści na Mistrzostwach Świata:


1974 rok (RFN) - Lesław Ćmikiewicz, Kaziemierz Deyna, Robert Gadocha


1978 rok (Argentyna) - Kazimierz Deyna, Marek Kusto


1982 rok (Hiszpania) - Andrzej Buncol, Paweł Janas, Marek Kusto, Jacek Kazimierski, Stefan Majewski


1986 rok (Meksyk) - Andrzej Buncol, Dariusz Dziekanowski, Jan Karaś, Jacek Kazimierski, Dariusz Kubicki


2002 rok (Korea i Japonia) - Cezary Kucharski, Maciej Murawski, Jacek Zieliński


2010 rok (RPA) - Jan Mucha


 

sklep
Autor: Marcin Szymczyk Źródło: Legia.Net   

twitter

Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po akceptacji moderatora


 

Komentarze

Wszystkie
Pozytywne
januszp10
2017-10-09 14:58
Szkoda że Pazdan i Mączyński nie grają na takim poziomie w Legii,to oznacza brak serca dla klubu
2017-10-09 16:04
A mnie się wydaje, że to oznacza brak odpowiednio przepracowanego okresu przygotowawczego przez całą drużynę Legii. Szczególnie pod kątem odpowiedniego zgrania schematów taktycznych. Może to jest efekt błędów szkoleniowych, może kontuzji, ale drużyna jest po prostu niezgrana. Wszyscy piłkarze Legii są jak dzieci we mgle, więc nie wiem czy nawet największy wirtuoz w takich warunkach umiałby pokazać swoje możliwości.
Pozdrawiam.
2017-10-10 07:18 IP 188.146***
wolałbyś grać z Kubą, Piszczkiem, Glikiem, Milikiem, Krychowiakiem, Szczęsnym czy Sadiku, Pasquato,Hamalainenem Malarzem Dąbrowskim i innymi "GWIAZDORAMI" naszej Ekstraklasy? człowieku, poziom Reprezentacji jest 10 razy wyższy niż obecnej Legii do którego Pazdan, Mączyński i Jędrzejczyk sie dostosowują...
Jak się uczyć ( grać) to od najlepszych.
Bednar
2017-10-09 10:41
Swoją drogą ten cały news Legii w mediach społecznościowych, chwalenie się z tym że Lewy kiedyś u nas grał, to był strzał w kolano. Żenujące, serio :/ Teraz znów wraca ten cholerny Arruabarrena
2017-10-09 11:10
Nie grał, a był, chyba o to im chodziło, uwzględnili też Szczęsnego, który o ile pamiętam, nawet w rezerwach nie grał, tylko zaliczył z Legią jedno zgrupowanie z drużyną seniorów zimą 2006.

Niemniej jednak forma tego tweeta faktycznie była nietrafiona. Wystarczyło napisać coś o byłych i obecnych legionistach. Lewandowski i Szczęsny może w Legii nie grali, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nazwać ich byłymi legionistami.

Ja na przykład koszmarów z powodu Lewandowskiego i Arruabarreny nie mam. Mam pewne wątpliwości co do tego, jak potoczyłaby się kariera Lewego gdyby chciał wrócić do Legii latem 2008 roku ze Znicza. W tym czasie nie był jeszcze lepszy od Chinyamy, który w sezonie 2008/2009 został królem strzelców. Nie grałby u nas tak regularnie jak w pierwszym sezonie w Lechu. Tym bardziej, że był to sezon, w którym byliśmy bardzo blisko Wisły i tytuł przegraliśmy naprawdę pechowo, niewiele wtedy zabrakło, jeszcze sędzia nas załatwił we Wrocławiu przy bramce na 1:1, jak Gancarczyk przyjmował sobie piłkę jak siatkarz.

Mógł też podzielić los Paluchowskiego, który po strzeleniu trzech bramek w jednym meczu w kolejnym lądował na ławce i grał ogony. Dlatego też przejście do Lecha było świetnym wyborem, zapewniło mu płynny rozwój w dobrej atmosferze i otoczeniu dobrych piłkarzy. Nam by wtedy wiele nie pomógł. W ostatnich latach mieliśmy tylu znakomitych piłkarzy i osiągnęliśmy tak wiele na wielu frontach, że biczowanie się z powodu Lewandowskiego, który kiedyś tam był a potem jeszcze mógł być w Legii w ogóle mnie nie rusza. Nie warto, co nam z tego?
2017-10-09 11:36 IP 85.221.***
@szokele
Czytam Twój wpis i nie wierzę, że można z takim przekonaniem bronić głupoty z twitera. Jakiś frustrat zarządzający kontem Legii na twiterze napisał oczywisty idiotyzm - Lewandowski z Legii do kadry??? W którym momencie to się odbyło? Jest to głupota tym bardziej rażąca, że ekipa legionistów w kadrze jest naprawdę spora, ci zawodnicy odgrywają w kadrze znaczące role i nie trzeba było jej uzupełniać o Lewandowskiego, który, jak sam opowiadał, z Legii dostał kopa praktycznie w niej nie grając. O kadrze w czasach kiedy pojawiał się w okolicach Łazienkowskiej nawet nie myślał. Strzelił jedną czy dwie bramki w drużynie rezerw w pół sezonu, a było to bodajże 13 lat temu. Więcej czasu na Łazienkowskiej spędzili niektórzy zawodnicy drużyn ekstraklasy, którzy przyjeżdżają tu jako piłkarze gości na swoich meczach wyjazdowych... Daję głowę, że taki Makuszewski spędził na Legii więcej czasu (grając w Lechii i Lechu) niż Lewandowski - to co, może jego też należy dopisać do listy - "z Legii do kadry"? Takie wpisy są piękną pożywką dla szydery, która jest zupełnie zasłużona.
2017-10-09 12:46 IP 109.236***
Zgadzam sie ten Dawidziuk ,który to wstawił jeszcze odpisywał jak jakiś idi*ta
Lewandowski mieszkał niedaleko Warszawy i był za dzieciaka wielkim kibicem Legii,ale to nie znaczy,że trzeba go wpisywać na tą liste.Tym bardziej,że jest naprawde wielu legionistów,którzy trafili z Legii do kadry.Tylko ten Lewy i Szczęsny tam nie pasują
2017-10-09 12:51
Czytam twój wpis i nie wierzę, że można z takim przekonaniem twierdzić, że ja bronię tej głupoty z twittera.

Gdzie, jak, w którym miejscu? Może w tym miejscu, gdzie napisałem o nietrafionej formie? Może jak zaproponowałem inną, lepszą? Czy jak czegoś się nie wyśmieje z odpowiednią liczbą emotikonek albo nie użyje wulgaryzmów, to nie ma racji bytu?

Tak się rozpisałeś, w zasadzie w jakim celu? Bo wydawało ci się, że to bronię?

PS Lewandowski to były legionista i choćbyś stanął na uszach to temu nie zaprzeczysz. Tak samo Szczęsny. A że ktoś na twitterze Legii napisał inaczej, to nie mój problem, ja już swoją opinię na temat tego wpisu wyraziłem.
2017-10-09 13:28 IP 85.221.***
@szokele

Sądziłem, że na miano Legionisty trzeba zasłużyć. Okazuje się, że w zależności od sytuacji, Legionistą można został nazwanym tylko dlatego, że przynosi to chlubę Legii. Zapytaj Lewandowskiego czy czuje się Legionistą i czy podoba mu się "grzanie się" w jego blasku przez klub, który go ewidentnie odpuścił. Zapytaj też Pazdka, Jędzę i Jodłę czy miło im, że ich własny klub uważa, że należy wciągać Lewandowskiego na listę "legionistów - kadrowiczów", bo bez niego nie byłoby wystarczających powodów do dumy - bo w mojej ocenie temu służyło wpisywanie Lewego ( podobnie zresztą Szczęsnego) na listę chwały. Dawidziuk ośmiesza siebie i klub produkując takie teksty - Legia naprawdę ma się czym chwalić i nie ma powodu do dorabiania wyimaginowanych sukcesów w postaci Lewego trafiającego do kadry i będącego gwiazdą światowej piłki dzięki Legii...
GS8GS
2017-10-09 10:28
Swoją drogą najzabawniejsze były wczoraj wypowiedzi Engela, między innymi o sukcesie polskiej myśli szkoleniowej. To sukces kilku kilku osób, jednego sztabu a nie polskiej myśli szkoleniowej. I tak patrząc na wczorajszy skład, większość przebijała się w kraju za juniora, dwudziestolatka, i zaryzykowała wyjazd na zachód. Jak widać opłaciło się, bo nawet goście powiedzmy sobie szczerze z całym sentymentem ( nawiasem mówiąc widzę go z powrotem w naszej koszulce na Ł3) jak Wolski, gdzie nie grali zbyt dużo, ale zrobili ten skok o klasę wyżej, drugim przykładem jest chociażby Bielik który w krótkim czasie wskoczył na taki poziom że mundial w Rosji stoi przed nim otworem.

I tu całą nadzieja w Jozaku, że postawi na młodych, kilku z akademii i da nim pograć po kilka meczy, jak to robił chociażby Janek Urban. Przy chwilowej sytuacji finansowej klubu to najlepsza opcja dalszego rozwoju, pozbyć się kilku zawodników wiecznie szukających formy , w ich miejsce zakontrakować jednego dzika, pokroju Ljuboj czy VOO, i pełną parą idziemy po kolejne MP i PP.
~PSZ
2017-10-09 10:01 IP 84.40.2***
Legioniści na mundialu? To Rado na mundial jedzie? :-D
Dario123
2017-10-09 09:17
Maka zagrał 42 minuty? Ja wiem, ze on znika na długi czas, szczególnie w meczach Legii, ale chyba zagrał więcej...
Swoja droga to male maja szanse zagrać na Mundialu jako Legioniści. Szczególnie Pazdan, który pewnie w styczniu będzie chciał odejść za wszelka cenę.
2017-10-09 10:43 IP 89.76.8***
Pół roku przed MŚ ma odejść by wylądowac na ławce?
Nie ma opcji. Ponadto teraz jest już za stary na sukcesy w poważnej piłce i pozostaje mu jedynie pokazać się na MŚ i wylądować np. w Arabii z bardzo wysoką pensją.

Mąka i Jędza też zimą nie odejdą.
Roman
2017-10-09 09:05
Kucharski, Murawski i Zieliński. Wtedy byli w życiowej formie. W odróżnieniu od "szkieletu drużyny", na który stawiał Engel. Szkoda, że ich potencjał dla Kadry został kompletnie zmarnowany. Ile mogliby dać pokazał mecz o honor z USA.
2017-10-09 09:12 IP 37.47.1***
nic dodać nic ująć
Liczba komentarzy: 15

Logowanie
Uwaga

Redakcja serwisu LEGIA.NET nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"
Zamknij