News: U-21: Wygrana z Litwą, występy Szymańskiego i Michalaka

U-21: Polska zremisowała z Wyspami Owczymi

10.11.2017 20:02

(akt. 04.01.2019 13:45)

Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała 2:2 z Wyspami Owczymi na wyjeździe w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Biało-czerwoni prowadzili po trafieniu Dawida Kownackiego z rzutu karnego. Następnie dwa gole strzelili miejscowi: Meinhard Olsen (z "jedenastki") oraz Bjarni Peteresen. W ostatnich sekundach spotkania wyrównał Jakub Bartosz. Polacy od 79. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce Kownackiego.

Na boisku zaprezentował się piłkarz Legii Warszawa, Sebastian Szymański. Pomocnik wszedł na boisko w 62. minucie, gdy zastąpił Karola Świderskiego. Trener Czesław Michniewicz postawił również na byłego legionistę, Mateusza Wieteskę, który spędził cały mecz na środku obrony. Szansę w 62. minucie dostał także wypożyczony z Łazienkowskiej do Wisły Płock Konrad Michalak. Skrzydłowy zmienił na placu gry Jakuba Piotrowskiego.

U-21: Wyspy Owcze - Polska 2:2 (0:1)
Olsen (51. min. - k.), Petersen (80. min.) - Kownacki (35. min. - k.), Bartosz (90. min.)

Żółte kartki
: Petersen, Hansen (Wyspy Owcze) - Kownacki, Dziczek (Polska)

Czerwona kartka:
Kownacki (Polska - za dwie żółte - 79. min.)

Wyspy Owcze
: K. Hansen - Magnusson, Petersen, Wardum, Niclasen (82' J. Olsen) - Jacobsen, B. Hansen (90' A. Olsen), Edmundsson, Andreasen, M. Olsen (86' Bjartalid) - Thomsen

Polska
: Loska - Bartosz, Wieteska, Bochniewicz, Gumny - Dziczek, Piotrowski (62' Michalak), Żurkowski (75' Tomczyk), Kapustka - Świderski (62' Szymański), Kownacki.

Po rozegraniu czterech meczów, Polacy zajmują drugie miejsce w grupie trzeciej. Biało-czerwoni mają na koncie osiem punktów, a do liderującej Danii tracą cztery "oczka". Bezpośrednio do turnieju finałowego awansuje dziewięciu zwycięzców grup, a cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc w grupach zmierzą się w barażach o kolejne dwa miejsca.