Zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez Legia.Net oraz partnerów świadczących usługi w celach marketingowych, reklamowych oraz analitycznych.

Korzystając z serwisu Legia.Net bez zmiany ustawień twojej przeglądarki internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam.

Dane uzyskane w ten sposób będziemy przetwarzać i profilować do celów marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam oraz celach analitycznych a także w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu.

Korzystając z opcji swojej przeglądarki zawsze posiadasz prawo do usunięcia wszystkich informacji, które zostały zapisane w plikach cookies.

Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP, adres żądanej strony, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu oraz inne tym podobne informacje.

Administratorem danych jest Legia.Net
X

Tło

21 października 2018

Dominik Nagy zostanie wypożyczony

2017-12-01 12:10:00
img
Dominik Nagy spędził trzy tygodnie w rezerwach Legii, ale niewiele mu ten czas pomógł. Węgier został przywrócony do pierwszego zespołu, po kolejnych trzech tygodniach otrzymał szansę gry w meczu z Bytovią, ale już po 45 minutach został zdjęty z boiska - nie wypełniał założeń taktycznych, był całkowicie niewidoczny. Po meczu było pewne, że w tym roku nie zobaczymy go już na murawie w oficjalnym starciu. Jaka przyszłość czego zawodnika? - To bardzo utalentowany zawodnik, wciąż na niego liczymy, ale ma problem ze swoimi emocjami i motywacją do pracy. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli zimą zostanie gdzieś wypożyczony. Taki okres poza klubem ma mu pomóc w dojściu do równowagi, ma mu pomóc dojrzeć - zdradził trener Legii, Romeo Jozak.

Zimą Dominik Nagy został sprowadzony za milion euro z Ferencvarosu. Po roku trafi na wypożyczenie. Nagy za kadencji Jozaka wystąpił w pierwszym zespole w czterech meczach, przez 315 minut. W sumie w barwach naszego klubu wystąpił 29 razy, zdobył 7 bramek. Kierunek wypożyczenia Nagya nie jest jeszcze znany. W najbliższych tygodniach sprawa powinna się ostatecznie wyjaśnić.


 

sklep
Autor: Marcin Szymczyk, Piotr Kamieniecki Źródło: Legia.Net   

twitter

Tagi

dominik nagy   
Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po akceptacji moderatora


 

Komentarze

Wszystkie
Pozytywne
~Tasiek
2017-12-03 16:03 IP 89.75.1***
Strasznie przypomina mi przypadek Ondreja Dudy. Obaj weszli do klubu z przytupem, strzelając gole i notując asysty. Bardzo dobrzy technicznie, grający z luzem i z dużymi chęciami do gry. Jednak po dobrej rundzie myśleli, że swoje już zrobili, wszystkie małolaty w Warszawie już puknięte i trzeba zmienić miasto na lepsze, a klub na większy. Z dobrych zawodników stali się mega obrażonymi patafianami, których przerastają pierwszoligowi koledzy po fachu. Mentalnie poziom wiadra wypełnionego ekskrementami..
~Daaf
2017-12-02 20:31 IP 37.47.6***
Wypozyczenie? A kto tego parodyste bedzie chcial?
~Pl
2017-12-02 19:16 IP 185.93.***
To jest właśnie ta różnica-głowa.Spójrzmy na Szymańskiego a spójrzmy na Nagy.Obaj bardzo utalentowani ale Nagy ma szambo w głowie.
OldKibol
2017-12-02 14:22
Przyznaję sie bez bicia, że na detalach kontraktów piłkarskich sie nie znam, nie są mi wiadome.

Ale na oko widać, że za mało w nich jest części „ruchomych”, a za dużo stałych. Do tych ruchomych zaliczyłbym zapisy motywacyjne, uzależniające miesięczne (o ile wypłaty są co miesiąc) wynagrodzenie od zaangażowania zawodnika, osiąganych wyników etc. A części stałe – to to, co się dostaje miesięcznie, bez względu na wyniki zespołu i własny wkład w te wyniki.

Moim zdaniem zwiększenie proporcji części ruchomych, motywacyjnych wynagrodzenia piłkarzy pozwoliłoby na zwiększenie zaangażowania niektórych (a może i wszystkich) zawodników.

Teraz mamy sytuacje jak za PRL: „czy się stoi, czy się leży, dwa tysiące się należy”. A premie są na tyle nieistotną częścią zarobków, że mało to kogo z piłkarzy obchodzi.

I małolat Nagy gra nam wszystkim: kibicom, trenerom, właścicielowi, zarządowi na nosie. Nie tylko zresztą on.

Ale co ja piszę. Przecież jestem pewien, że Mioduski doskonale tę zależność rozumie, ale nie ma prawnych możliwości wpisania takich klauzul do kontraktów piłkarzy. Prawdopodobnie kontrakty zawodników są negocjowane w ramach jakichś tam ogólnych ram ustalonych przez UEFY i FIFY, zgodnie z którymi część stała (czyli gwarantowany dochód piłkarza) musi być zdecydowanie dominująca.

Wie ktoś coś na ten temat?
zxcv
2017-12-02 07:38
Tylko nie do Niecieczy czy Sandecji- jak się chłopak wkręci w festyny okolicznych wsi, to jeszcze szybciej przepadnie :D
Radek
2017-12-01 21:34
Nie wypożyczałbym go, tylko oddelegował na długi czas do rezerw Legii. I kazał mu grać pełne 90 minut w każdym spotkaniu. Bez względu na jego postawę.
Dostaje pieniądze, dostaje wszystko o czym może marzyć, to niech na to zapieprza na boisku.
masi
2017-12-01 18:47
Do Niecieczy go! Tam sobie pożyje jak król. Te dyskoteki w magazynie pasz. I paszkwile!!! Pobawi się jak panisko.
2017-12-01 21:02
mimo że urodzony jestem w Warszawie znam dobrze okolice Niecieczy i zdziwilbyś się mocno jakie fajne tam są laski, generalnie wiele z nich ma dużo mniej siana w glowie niż nasze warszawskie, zresztą często przyjezdne ;)
2017-12-01 22:46
@LLEGIAA wieści dochodzące do nas jasno sugerują, że w tych niegłupich akurat Dominik nie gustuje. Ale świetne laski są wszędzie, tak samo jak i występuje ten drugi zbiór.
~hmm
2017-12-01 17:42 IP 46.174.***
zawodnik spisanyna straty :/ trzeba wypozyczyc zeby widzieli ze gra i moze uda sie komus sprzedac...
~dejne3
2017-12-01 17:31 IP 78.8.19***
Balango pozwól żyć ,gościu ogarnij się bo skończysz jak wielu innych , a szkoda było by tak watoścowego zawodnika .
jammm
2017-12-01 17:18
oooo, a gdzie jakieś kary finansowe za brak zaangażowania, takie zachowanie piłkarzy należy szybko temperować i to najsurowszymi metodami, jakie są dozwolone.
~Egon.
2017-12-01 16:32 IP 91.238.***
Bardzo dobrze.
Facet jest wyjątkowo przereklamowany, a jak jeszcze nie potrafi się ogarnąć, to czas wracać do przedszkola.
~Manio
2017-12-01 16:22 IP 195.117***
Na jakąś wiochę go zesłać gdzie nie ma tylu rozrywek
~)(
2017-12-01 15:41 IP 95.91.2***
po co się cackać, ma długi kontrakt to niech go wypełni

zimą powinien normalnie przygotować się z pierwszym zespołem, dopiero jak nic się nie poprawi i mentalnie i z formą to powinien mieć jasno wytłumaczone, że zostaje przesunięty do rezerw do końca sezonu - nawet jakby zaczął strzelać w każdym czwartoligowym meczu hattricka, to objezdża okoliczne wioski i miasteczka do czerwca

nie podoba się - to niech spie,rdala, jedynie niech zapłaci to co zarobił plus to co Legia za niego zapłaciła

nie ma z czego zapłacić to jeb,je w rezerwach plus dodatkowe treningi, tak żeby codziennie te 8 godzin minimum trenował

Janusz Mioduski nie powinien mieć litości i nie próbować sprzedać go aby zmniejszyć straty

lepiej raz stracić więcej niż kilka razy trochę mniej - będzie to ostrzeżeniem dla innych bumelantów bez ambicji
Krzysiek111
2017-12-01 15:36
Skoro na 3 ligę za słaby to może Marymont Warszawa ?
~Neutralny
2017-12-01 15:06 IP 87.207.***
Ja bym go wysłał do Arki, lub Korony ze względu na trenerów, i zawodników, Oni by to do stanu „używalności” ...
JohnoQ
2017-12-01 15:01
Mnie zaś martwi jeden fakt.
Brak wpływu klubu na takiego zawodnika. Coś jest nie tak skoro młokosa trzeba wypożyczyć żeby go wyprostować. To co w klubie nie ma żadnych środków do tego żeby sprowadzić małolata na ziemię
Po raz kolejny wychodzi że to piłkarze robią co chcą.
Chcą to grają, nie chcą to zwalniają trenera.
2017-12-01 15:09
No, trochę lipton z tym. Wątpię, że nie ma w kontrakcie zapisu o sportowym trybie prowadzenia się. Więc skoro jest widywany często na mieście, to możnaby z takiego zapisu skorzystać i raz za razem jakąś karę finansową czy coś w ten deseń. Nie wiem, gdybam. Jakiś psycholog sportowy/mówiący po węgiersku też by się przydał...
2017-12-01 15:15
Czasami jest tak, że nic nie działa. W pracy z ludźmi nie ma metod dających zawsze pewny i stuprocenyowy wynik. W końcu dochodzi do sytuacji, kiedy trzeba dać pas.
I zdaje się że tak jest w tym przypadku. czyli szukamy innych metod, już nie koniecznie zależnych w całości od nas.
ja też ząłuję, bo potencjalinie Dominik jest ponadprzeciętny, a na eklape wręcz wyjątkowy.
2017-12-01 15:24
Jeśli zawodnik jest niereformowalny żaden klub sobie nie poradzi i nie ma co tu się czepiać Legii. Taki Balotelli nie w takich klubach potrafił odstawiać cyrki i byli bezradni.
2017-12-01 15:38
Świrek
Nie czepiam się Legii tylko rzuciłem temat do dyskusji.
Jak to jest. Czy tylko klub na niego ma wpływać. Czy koledzy z drużyny nie powinni tego robić. A może robią. Przecież im też zależy na tym żeby on był w formie i grał.,
Wiadomo że każdego może dopaść kryzys. Zwłaszcza młodego chłopaka. Trzeba do chłopaka wyciągnąć rękę a nie wypożyczać i liczyć na to że problem ktoś za nas rozwiąże
SAF po Gigsa do domu zapierdzielał żeby młody nigdzie nie latał bo widział w nim potencjał
Jak się skończyło wiemy wszyscy
2017-12-01 16:26
Z jednymi się udało z innymi nie. Przecież mimo słabej gry Magiera go wystawiał i wspierał, były przeprowadzane rozmowy trenerów z zawodnikiem i jego menadżerem. Radovic też mówił że próbują na niego wpłynąć.
To tak jak z uzależnionym, najlepsi terapeuci nic nie poradzą jak sam zainteresowany będzie miał wszystko w 4 literach.
Problemem są obecne przepisy które bardzo chronią zawodników a klub jest właściwie bezradny, kiedyś było na odwrót ale teraz przegięto w drugą stronę.
2017-12-01 19:27 IP 89.65.2***
To bilet w jedną stronę. Ten gość ma tak duże ego, że nic do niego nie dociera. Podąży ścieżką Ojaamy. Zobaczycie.
Bednar
2017-12-01 14:37
Niech go puszczą na Słowację tak jak Suleya i Maticia. Pokopie sobie trochę po kartofliskach, bez kibiców. I może ogarnie. Może.
Boateng
2017-12-01 14:19
W obecnej piłce ciężko przed zachodnim klubem wylukać gdzieś jakiś talent i go ściągnąć do siebie. Nagy potencjał ma bardzo duży, ale skoro do nas przychodził to wiadome, że gdzieś musiał być jakiś feler. A tutaj felerem jest głowa, a bez tego nie ma szans na poważne granie.
2017-12-01 18:51
A Niko? Gdzie miał feler? Tez zachodni skauci gi nie wyczaili. Poprostu czasem się uda być pierwszym, czasem nie. Wiadomo, że o ile nie podpiszemy zanim Zachód się połapie, to kicha bo nas przelicytują
2017-12-01 20:49 IP 31.2.97***
Nasi, no bez jaj. Gdzie miał Niko problem? W europejskich pucharach od września miał problem. Jego w każdej zachodniej lidze wylaczyliby z gry po 10 kolejkach. Niko był kozak, ale kozak na słabsze zespoły. U nas przez dwa lata od września w Europie zdobył chyba 2 bramki. Niko był super, ale nie róbmy z niego drugiego Cavaniego.
SzefInformatorow
2017-12-01 13:01
I taka leniwa szmata już i tak jest dobrze ustawiona w życiu dzięki kontraktowi w Legii. Ciekaw ile uda nam się odzyskać z zainwestowanej kwoty.
Piłkarsko to dla nas żadna strata, to piłkarz strasznie ograniczony. Tak naprawdę to zagrał 5-6 meczów w Legii na dobrym poziomie, a dziennikarze obwołali go jakimś mega grajkiem ponad naszą ekstraklasę.
Niektórym fanom jego talentu przypomnę, że on trafił tu w tym roku, a nie jak co niektórzy sugerowali, że mobilizował się na mecze w lidze mistrzów z Realem, Sportingu czy Borussią.
Cyckoman
2017-12-01 12:56
Wysłać gdzieś do 2 ligi rosyjskiej, najlepiej jak najbliżej Syberii tak żeby jedyną atrakcją w mieście był klub (oczywiście piłkarski) a zaraz po nim ściganie się z niedźwiedziami o ryby w pobliskiej rzece. Szkoła życia i docenianie tego co się ma.
Gość nawet rok tu nie jest a już takie fochy wali.
2017-12-01 13:39
Ty wiesz co taki ruski samogon potrafi zrobić z człowieka?
2017-12-01 15:14
O cholera, faktycznie, trzeba mu chyba jednak inny kierunek wybrać.
2017-12-01 18:40
Jak szkoła życia to szkoła! Albo Legia, albo samogonka. Wybieraj młody ;-)
A tak serio - pamiętacie, że przychodził do Legii z opinią krnąbrnego?
germanic
2017-12-01 12:53
Jak przychodził do Legii to też grał w rezerwach, Ferencvarosu . Wtedy pisali, że to przez to, że chciał odejść, ale może on po prostu taki jest. Szybko mu się nudzi otoczenie... Dal mnie znamienne, jest że Rado publicznie mówił o mentalności Nagya, jak piłkarz krytykuje piłkarza, to musi być poważna sytuacja
~skow ostrow
2017-12-01 12:48 IP 94.254.***
właśnie Dominika trzeba czym prędzej odesłać z dużego miasta, najlepiej do Niecieczy. chłopak za bardzo polubił klimat Mazowieckiej...
Blatok
2017-12-01 12:46
No to ustalamy kadrę na wiosnę.

Niezgoda
Radović, Hamalainen, NowyPiłkarz
Moulin, Mączyński
Hlousek, NowyPiłkarz, Astiz, Jędrzejczyk
Malarz

Sadiku(Chukwu)
Kucharczyk, Pasquato, Szymański, Berto
Jodłowiec(Kopczyński)
Hołownia, Czerwiński, Dąbrowski, Broź
Majecki(Cierzniak)

Plus młodzi i rezerwy:

Majewski(Góral)
Bartczak, Szczepański, Praszelik, Cichocki (Aftyka)
Nishi
Moneta, Żyro, Wełnicki(Bondarenko), Turzyniecki
Kochalski
cake
2017-12-01 12:12
oby go nie wypozyczyli do któregos klubu z ekstaklapy
2017-12-01 12:25
Obawiam się, że tak się może skończyć, chyba że zostanie wypożyczony do Czech czy Niemiec. Najważniejsze, że będzie daleko od Mazowieckiej :)
2017-12-01 12:38
Właśnie chcą go tam wypożyczyć żeby docenił to co ma tutaj.Tak wnioskuje z tych słów.Pamiętam jak Rado po powrocie powiedział,że dopiero jak był w Słowenii a potem w Serbii docenił jak Legia jest wielkim klubem
2017-12-01 12:40
W obecnej formie nie załapałby się do żadnego klubu z ekstraklasy. 1-2 liga może co najwyżej.
2017-12-01 12:46
w Pogoni będzie miał dobre imprezowe towarzystwo,
a przy okazji będzie miał z kim poszprechać po madziarsku ;)
2017-12-01 13:02
No np do Pogoni, tam to by do rownowagi emocjonalnej wrocil.
Liczba komentarzy: 46

Logowanie
Uwaga

Redakcja serwisu LEGIA.NET nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"
Zamknij