News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Koszykówka: Pogrom w Toruniu

Michał Grzegorczyk

09.03.2018 23:01

(akt. 21.12.2018 22:31)

Legia Warszawa przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Polskim Cukrem Toruń 59:98. Przewaga zdobywcy Pucharu Polski od pierwszej do ostatniej minuty meczu nie była w najmniejszym stopniu zagrożona.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie niemal perfekcyjnie. Po trzech minutach gry, efektownym wsadem Karol Gruszecki powiekszył prowadzenie "Twardych Pierników" do 11 "oczek". Gra w ataku Legionistów uległa niezancznej poprawie, kiedy piłkę w swoje ręce brał Anthony Beane. Najlepszy strzelec całej Energa Basket Ligii, zdobył w całym spotkaniu niestety tylko 8 punktów. Lider Legii spędził na parkiecie niespełna 14 minut, w drugiej połowie nie było go nawet na ławce rezerwowych. Po trzech trójkach Glenna Cosey'a torunianie już po pierwszej kwarcie prowadzili 30:17.

W drugiej kwarcie gra w ataku legionistów wyglądał już lepiej, ale to podopieczni trenera Dejan'a Mihevc'a dyktowali warunki na parkiecie. Po zmianie stron bez Beane'a w rotacji i z ogromnymi brakami w walce na tablicach, "Wojskowi" zostali całkowicie zdominowani przez Polski Cukier. W tej części meczu przewaga wicemistrzów Polski urosła do aż 40 punktów. W ostatnich 10 minutach przy rozstrzygniętym wyniku, trener gospodarz wystawił na boisko rezerwowych, którym udało się wygrać ostatnią kwartę 16:14.

Najwięcej punktów dla Legii zdobył Piotr Robak, który uzbierał 16 "oczek" gospodarze z kolei dominowali w każdym elemencie gry, aż 6 zawodników Polskiego Cukru zaliczyło dwucyfrową zdobycz punktową.

W poniedziałek o godzinie 19:00 Legia na Bemowie zagra z Kingiem Szczecin.

Polski Cukier Toruń - Legia Warszawa 98:59 (30:13, 26:19, 26:13, 16:14)