News: Przegląd prasy: Pogonili Legię

Przegląd prasy: Lechia wypunktowana przez Legię

12.03.2018 11:33

(akt. 21.12.2018 15:34)

Poniedziałkowa prasa sportowa opisując mecz Lechii z Legią w Gdańsku podkreśla przewagę Legii, zasłużone zwycięstwo i kolejny bardzo dobry występ Williama Remy'ego. Oto kilka wybranych tytułów prasowych: Przegląd Sportowy - Mistrz znów ograł Stokowca; Sport - Mistrz wypunktował Lechię; Fakt - Kuchy King okrasił jubileusz golem; Super Express - Niezgoda zrujnował Lechię; Polska the Times - Legioniści dogonili rozbitą Jagę; Gazeta Wyborcza - Legioniści za tydzień liderem?

Przegląd Sportowy - Legia Warszawa brutalnie wykorzystała błędy gospodarzy i popsuła debiut nowemu trenerowi Lechii. – Mam pomysł na najbliższy mecz, myślę, że niektóre wybory mogą okazać się dla niektórych nieracjonalne – mówił przed spotkaniem z Legią Stokowiec. Wielkiego zamieszania nie zrobił, ale odsunął od składu Gersona, podstawowego obrońcę w poprzednich pięciu meczach. Brazylijczyk popełniał ostatnio dużo błędów, nowy szkoleniowiec uznał, że zbyt dużo. Przywrócił do składu doświadczonego Grzegorza Wojtkowiaka, który po raz ostatni w pierwszym składzie wyszedł w grudniu. Roszady Stokowca nie sprawiły jednak, że budowana przez niego przez kilka dni maszyna wrzuciła od początku piąty bieg. Rozpoczęła bardzo słabo, dała się całkowicie zdominować gościom, zepchnąć na własną połowę. Legioniści bawili się z rywalami, Dušana Kuciaka próbował pokonać Cafu, na strzał zdecydował się Sebastian Szymański, ale bramkarz Lechii nie dawał się zaskoczyć. Kolejne ataki mistrzów Polski w końcu musiały się skończyć bramką, szczególnie że gospodarze tracili piłki w bardzo prosty sposób. Jak Adam Chrzanowski w 24. minucie, kiedy dał sobie odebrać piłkę Marko Vešoviciowi – po jego podaniu Jarosław Niezgoda strzelił 11. gola w tym sezonie.

Legia, która w tym spotkaniu dobrze wykonywała stałe fragmenty gry, jeden z nich wykorzystała, choć akurat ten rzut rożny nie został poprawnie wykonany. Akcję uratował jednak Krzysztof Mączyński, podał do Miroslava Radovicia, który zauważył niepilnowanego Williama Remy’ego. Francuz zaczyna przerastać polską ligę: pokazał się już jako świetny stoper, defensywny pomocnik, popisał się przed tygodniem asystą, a wczoraj strzelił w polskiej lidze pierwszego gola. Ze wszystkich sprowadzonych zimą zawodników Remy jest  największym wzmocnieniem.

Sport - Francuz trafił do siatki głową, zdobywając w ten sposób swojego pierwszego gola dla Legii Warszawa. „Wojskowi” dostrzegli, że zwierzyna jest już mocno zraniona i zrobili to, co w takiej sytuacji należy robić. Poszli za ciosem. Trochę przypadkową asystę zaliczył Cafu, który zgrał piłkę
głową w kierunku Michała Kucharczyka. Zupełnie niewidoczny w pierwszej połowie zawodnik trafił na 3:0 i tylko najwięksi optymiści jeszcze wierzyli, że Lechia będzie w stanie odmienić losy tego meczu. Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie. Ładne, dodajmy, bo najpierw Paweł Stolarski zacentrował w pole karne, a Grzegorz Kuświk zgrał piłkę do Simeona Sławczewa, który mocnym strzałem pokonał Arkadiusza Malarza.

Fakt - Można wieszać na nim psy, można zatrudniać kolejnych napastników czy skrzydłowych, a i tak to Michał Kucharczyk gra w drużynie i strzela gole. Mecz z Lechią w Gdańsku był dla „Kuchego” 300. występem w oficjalnym spotkaniu Legii. By uświetnić jubileusz, zdobył bramkę i przyczynił się do zwycięstwa 3:1. „Kuchy King” gra bardzo źle albo bardzo dobrze. Tak było i w Gdańsku. W pierwszej połowie był zagubiony, w drugiej dał koncert.

Super Express - Po tym jak w ubiegły weekend piłkarze Legii pokonali Lecha (2:1), wczoraj poszli za ciosem i odprawili z kwitkiem kolejnego przeciwnika. Mistrzowie Polski wygrali w Gdańsku z Lechią 3:1, a przy porażce Jagiellonii w Poznaniu zrównali się punktami z liderem tabeli. Jednym z bohaterów Legii był Jarosław Niezgoda, który zdobył 11. bramkę w tym sezonie. Trener Legii Romeo Jozak zadbał, by nowemu trenerowi Lechii Piotrowi Stokowcowi się nie nudziło, i przygotował kilka zmian w podstawowej „11”. Od pierwszej minuty grali Niezgoda, Sebastian Szymański czy nowy nabytek Cafu. W drugiej połowie zadebiutowali też Mauricio i Brian Iloski.

Polska the Times - Legia, która za wszelką cenę chce odrobić stratę do Jagiellonii i Lechia, która w tym roku jeszcze nie wygrała, jej przewaga nad strefą spadkową topnieje, a na początku tygodnia zmieniła trenera. Faworyt niedzielnego spotkania w Gdańsku mógł być tylko jeden. Kibice gospodarzy mogli liczyć tylko na „efekt nowej miotły” Piotra Stokowca. Ten jednak nie zadziałał. Legioniści od początku przeważali i zasłużenie wygrali.

Gazeta Wyborcza - Lider ekstraklasy przegrał z Lechem w Poznaniu aż 1:5. I Legia, i Jagiellonia mają po 51 punktów. Drużyna Romeo Jozaka liderem może być już za tydzień, musi ograć w stolicy Wisłę Kraków. Ma na to spore szanse, jeśli zaprezentuje się tak jak w niedzielę w Gdańsku. Chociaż Lechia w debiucie trenera Piotra Stokowca wypadła wyjątkowo słabo, Legia potrafiła to wykorzystać z zimną krwią.