News: Rezerwy: Porażka w Łodzi

Rezerwy: Porażka w Łodzi

14.04.2018 21:10

(akt. 02.12.2018 11:30)

Rezerwy Legii Warszawa przegrały w Łodzi 2:3 z Widzewem w ramach spotkania I grupy trzeciej ligi. Dwie bramki dla stołecznej ekipy zdobył Robert Bartczak. Trafienia dla gospodarzy zanotowali Mateusz Michalski, Robert Demjan, a także Dario Kristo.

Fotoreportaż z meczu (fot. Marlena Penc)

Motywacji w obu obozach nie brakowało. Każdy zawodnik zdawał sobie sprawę ze specyfiki sobotniego spotkania. Legijna młodzież właśnie w takich spotkaniach jak z Widzewem, przy pełnych trybunach, może zbierać doświadczenie. W mecz znacznie lepiej weszli jednak Widzewiacy, którzy już w trzeciej minucie prowadzili. Wszystko za sprawą Mateusza Michalskiego, który w polu karnym uciekł Konradowi Matuszewskiemu i z bliska pokonał Vjaceslavsa Kudrjavcevsa. Siedem minut później odpowiedział jednak lider i najrówniej grają piłkarz rezerw, Robert Bartczak. Zawodnik trenującyz pierwszym zespołem "przełożył" rywala, a po chwili pokonał Macieja Humerskiego.

Rezerwy stołecznego klubu rozgrywały w Łodzi dobrą pierwszą połowę, choć do szatni warszawiacy schodzili na przerwę przegrywając.Wszystko za sprawą tragicznego w skutkach błędu bramkarza legionistów, który po dośrodkowaniu widzewiaków, wypuścił piłkę z rąk. Obok golkipera stał Robert Demjan, który tylko wkopał futbolówkę do siatki. Legioniści nie byli w stanie szybko odpowiedzieć, choć okazję miał m.in. Michał Góral. Tuż po wznowieniu gry, łodzianie prowadzili już 3:1 po uderzeniu głową Dario Kristo, który wykorzystał dogranie z narożnika boiska.

W drugiej połowie warszawiacy zbyt często faulowali rywali w bocznych sektorach boiska. Widzewiacy mieli mnóstwo okazji po stałych fragmentach gry, lecz dobrze spisywała się warszawska defensywa. W 73. minucie legioniści otrzymali rzut karny. Do piłki podszedł Robert Bartczak, który wygrał pojedynek z Humerskim. Legia nie zdołała odrobić strat i choć walczyła do końca, przegrała w Łodzi 2:3.

Widzew Łódź - Legia II Warszawa 3:2 (2:1)
Michalski (3. min.), Demjan (25. min.), Kristo (49. min.) - Bartczak (10. min., 73. min. - k.)

Legia II: Kudrjavcevs - Kudrjavcevs - Pietrzyk, Bondarenko (60' Cichocki), Najemski (84' Aftyka), Matuszewski - Karbownik (71' Gęsior) - Orlik (66' Orilik), Kwietniewski, Praszelik, Bartczak - Góral.