Zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez Legia.Net oraz partnerów świadczących usługi w celach marketingowych, reklamowych oraz analitycznych.

Korzystając z serwisu Legia.Net bez zmiany ustawień twojej przeglądarki internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam.

Dane uzyskane w ten sposób będziemy przetwarzać i profilować do celów marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam oraz celach analitycznych a także w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu.

Korzystając z opcji swojej przeglądarki zawsze posiadasz prawo do usunięcia wszystkich informacji, które zostały zapisane w plikach cookies.

Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP, adres żądanej strony, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu oraz inne tym podobne informacje.

Administratorem danych jest Legia.Net
X

Tło

18 października 2018

Odsłonięcie tablicy Jana Szczepańskiego

2018-06-11 14:31:41
img
W sobotę 9 czerwca w Lubochni, podczas „11 Lubichowskiego Festiwalu Masła” odbyła się uroczystość nadania kompleksowi sportowemu imienia Jana Szczepańskiego - byłego pięściarza Legii, urodzonego we wsi Małecz, wybitnego boksera, mistrza olimpijskiego i mistrza Europy. W uroczystości, która zgromadziła setki mieszkańców powiatu tomaszewskiego uczestniczyli m.in. wdowa po pięściarzu Pani Wiesława Szczepańska, wójt gminy lubichowskiej Tadeusz Jóźwik, wicemarszałek woj. łódzkiego Dariusz Klimczak, przew. rady pow. tomaszewskiego Piotr Majdrowski, sekretarz gminy Maria Ochota, prezes PZB (mistrz olimpijski) Jerzy Rybicki, ksiądz prałat Mirosław Mikulski, ks. Tomasz Bojanowski, oraz były mistrz Europy kolejarzy w boksie ks. Mirosław Kuć.

fot. archiwum sekcji bokserskiej

Podczas uroczystości obecni byli także przedstawiciele Legii Warszawa klubu, w którym Jan Szczepański odnosił swoje największe sukcesy sportowe. Delegację klubu ze sztandarem stanowili byli pięściarze Legii: Bogdan Burzyński, Włodzimierz Atanowicz, Janusz Mietelski i kustosz klubowego muzeum Wiktor Bołba.


Zabierając głos wójt gminy Tadeusz Jóźwik powiedział: „Zadaniem władz Lubochni było właśnie by w regionie pamięć o największym sportowcu wciąż trwała i pomogła adeptom sportu urzeczywistnić swoje medalowe marzenia”. W dalszej części przemówienia wójt wspomniał, że Jan Szczepański w 2014 roku został pierwszą osobą, której nadano tytuł Honorowego Obywatela gminy Lubochnia. „Wspominamy człowieka, który urodził się we wsi Małecz, leżącej obok Lubochni, który bardzo korzystnie zapisał się w historii światowego sportu. Człowieka, który rozsławiał nasz region”- mówił wójt.


Po przemówieniach wójta i księdza prałata, kapelana bokserów Mirosława Mikulskiego, żona Jana Szczepańskiego, Wiesława Szczepańska odsłoniła zamocowaną na ścianie budynku kompleksu sportowego tablicę upamiętniającą wspaniałego pięściarza Legii. Hymn krajowy odegrała Orkiestra Straży Pożarnej Lubochnia.


Po oficjalnych uroczystościach rozpoczął się festyn związany z „11 Lubichowskim Festiwalem Masła”, którego głównym punktem był konkurs ubijania masła z udziałem licznych kół gospodyń wiejskich pow. tomaszewskiego. Potem rozpoczęły się występy artystyczne. Wieczorną zabawę taneczną poprowadził DJ. W rytmie światowych przebojów bawiono się do późnych godzin nocnych.


 

sklep
Dodał: Marcin Szymczyk Źródło: Legia Warszawa   

twitter

Tagi

boks    jan szczepański   
Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po akceptacji moderatora


 

Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"

Komentarze

Wszystkie
Pozytywne
Liczba komentarzy: 0

Logowanie
Uwaga

Redakcja serwisu LEGIA.NET nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"
Zamknij