News: Tenis: Świątek znów wygrywa turniej!

Tenis: Świątek znów wygrywa turniej!

Dariusz Oleś

08.09.2018 22:41

(akt. 02.12.2018 11:22)

Iga Świątek wygrała kolejny turniej rangi ITF. Tym razem legionistka bardzo dobrze zaprezentowała się na kortach ziemnych w szwajcarskim Montreux (z pulą nagród 60.000 USD), zdecydowanie wygrywając w kolejnych spotkaniach W finale Polka pokonała Belgijkę Kimberley Zimmermann (6:2, 6:2). Dzięki triumfowi w imprezie, Świątek zdobyła kolejne 80 punktów, co oznacza, że w najnowszym rankingu WTA, zawodniczka Legii Warszawa zamelduje się w drugiej setce.

Pierwsze dwie rundy warszawianka przeszła jak burza. W ciągu czterech setów Iga Świątek straciła zaledwie sześć gemów. Imponujący był mecz zwłaszcza z Łotyszką Dianą Marcinkevica, gdzie Polka była o krok od tenisowego „rowerka”. Ostatecznie rywalka w końcówce meczu urwała jeden punkt, dzięki czemu uniknęła zawstydzającej porażki.

Drobne problemy pojawiły się natomiast w trzeciej rundzie, gdzie pierwszy set pad łupem Rumunki Gabrieli Eleny Ruse, która wygrała pewnie 6:2. Na szczęście legionistka w porę poprawiła swoją grę, co zaowocowało łatwym zwycięstwem w drugiej i trzeciej partii, a to w konsekwencji dało przepustkę do półfinału.

W spotkaniu o finał Świątek zmierzyła się z Kolumbijką Marianą Duque-Marino, która była turniejową „jedynką”. Obie zawodniczki w tym roku spotkały się już dwukrotnie i stan rywalizacji przed sobotnią potyczką był remisowy. Po półfinale lepszym bilansem może pochwalić się Polka, która w 72 minuty rozprawiła się ztenisistką, zajmującą kilka lat temu miejsce w pierwszej setce rankingu WTA. Teraz Świątek ograła Belgijkę Kimberley Zimmermann 6:2, 6:2 i wygrała drugi turniej z rzędu.