Wypożyczeni: Gol Maticia

10.09.2018 13:40

(akt. 21.12.2018 15:17)

W poprzednim tygodniu pierwszego gola w tym sezonie, dla NK Zadar, strzelił Tin Matić. Nieoficjalny debiut, w barwach Miedzi, zaliczył z kolei Mateusz Żyro. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Sadam Sulley, Brian Iloski, Tomasz Nawotka (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin, po rzutach karnych, wygrał na wyjeździe z Namestovo w 1/32 finału Pucharu Słowacji. Ghańczyk pojawił się na murawie w 58. minucie i został napomniany żółtym kartonikiem. Iloski zagrał z kolei pełny mecz i – podobnie jak Sulley – został ukarany „żółtkiem”. Nawotka znalazł się poza kadrą na to spotkanie.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie, kolejne starcie w Ekstraklasie, rozegrają 17 września, w poniedziałek. Przeciwnikiem Zagłębia będzie Górnik Zabrze.

Łukasz Moneta (Zagłębie Lubin)   Lubinianie przegrali sparing z RB Lipsk 0:1. „Monet” wbiegł na plac gry w 82. minucie zmieniając Daniela Dziwniela. Za tydzień rywalem Zagłębia w lidze będzie Śląsk Wrocław.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice)   Najbliższe spotkanie Piasta odbędzie się 15 września. Rywalem gliwiczan będzie wówczas Arka Gdynia.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom)   Radomiak pewnie pokonał Gryfa Wejherowo 3:0.„Kochal”przebywał jednak w tym czasie na zgrupowaniu kadry Polski do lat 19. Biało-czerwoni zmierzyli się w towarzyskim dwumeczu ze Szkocją (1:3 oraz 4:3), natomiast młody golkiper, obie potyczki, przesiedział na ławce.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) – Napastnik przebywa aktualnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 20. W pierwszym meczu biało-czerwoni przegrali 0:3 z Włochami, a „Góri” oglądał konfrontację z ławki rezerwowych. W poniedziałek ekipa Jacka Magiery zmierzy się ze Szwajcarią.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Zespół Kopczyńskiego rozgrywki ligowe zacznie pod koniec października. Pierwszym rywalem  Wellington będzie Newcastle Jets.

Michał Mydlarz (Victoria Sulejówek) – Victoria przegrała w delegacji 0:3 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. „Mydi” wyszedł w pierwszym składzie i zanotował pełne 90 minut.

Michał Król (Wisła Puławy) – Wisła zremisowała na wyjeździe 2:2 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Król walczył od pierwszej do ostatniej sekundy.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Ekipa z Legnicy wygrała 3:0 ze  Śląskiem w meczu kontrolnym – i zarazem charytatywnym – rozgrywanym w Oławie. Żyro zameldował się w wyjściowej „jedenastce” i biegał do 68. minuty.

Tin Matić (NK Zadar) – Zespół Maticia zdobył pierwszy punkt w sezonie. NK Zadar zremisował u siebie 3:3 z NK Sesvete. Chorwat spędził na boisku 90 minut i strzelił gola dla swojego zespołu.