News: Śląsk Wrocław - Legia Warszawa: To może nie być piękny mecz

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa: To może nie być piękny mecz

06.10.2018 09:25

(akt. 02.12.2018 11:22)

W ramach XI kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Legii Warszawa pojadą do Wrocławia, aby zmierzyć się ze Śląskiem. Drużyna trenera Tadeusza Pawłowskiego ma za sobą trzy wygrane z rzędu, w tym dwie efektowne z Piastem Gliwice i Jagiellonią Białystok będącymi w czołówce ligowej tabeli. Z kolei mistrzowie Polski po niezłych spotkaniach z Lechem Poznań i Miedzią Legnica, zanotowali słabsze z Chojniczanką Chojnice i Arką Gdynia. Trener Ricardo Sa Pinto miał tydzień, by na treningach poprawić sytuację. Czy tak się stanie? Przekonamy się w sobotni wieczór. Początek starcia zaplanowano na godzinę 20:30. Mecz będzie transmitowany przez stację Canal+ Sport, na Legia.Net znajdziecie tekstową relację minuta po minucie.

Od czasów, gdy w Legii jest sztab szkoleniowy z Portugalii, zawodnicy Legii wyraźnie poprawili siłę i motorykę, ale nie na tyle, by grać na pełnych obrotach co trzy dni. Problemy były widoczne w starciach z Chojniczanką w Pucharze Polski i Arką w ekstraklasie. Przed spotkaniem ze Śląskiem legioniści mogli jednak przepracować pełen mikrocykl treningowy, co jest dobrą wiadomością dla kibiców Legii. Tym razem bowiem pary nie powinno zabraknąć, a głównie na wybieganiu oparta jest obecnie gra naszego zespołu.

Trener Ricardo Sa Pinto nie będzie mógł skorzystać z usług Pawła Stolarskiego, który pauzuje za żółte kartki. W jego miejsce mógłby wskoczyć Marko Vesović, który wrócił do zajęć na pełnych obrotach po kontuzji. Takie rozwiązanie było ćwiczone na treningach. Jednak bardziej prawdopodobny wydaje się powrót Michała Pazdana do środka defensywy. W takim wypadku miejsce byłego zawodnika Lechii zająłby na prawej obronie Artur Jędrzejczyk albo Mateusz Wieteska. Poza tym wielkich zmian w składzie nie należy się spodziewać. Portugalczyk niezbyt chętnie dokonuje korekt w składzie. Być może w wyjściowym ustawieniu znajdzie się miejsce dla Jose Kante.

- To może nie być piękny mecz, spodziewam się wiele walki i pojedynków. Musimy być przygotowani na różne rozwiązania taktyczne gospodarzy i zagrać na pełnym zaangażowaniu. Mamy punkt straty do lidera, to dla nas motywująca sytuacja. Śląsk jest zbilansowany, musimy zagrać na sto procent swoich możliwości, aby wygrać – podkreślał przed spotkaniem Sa Pinto.

W ekipie Śląska panuje duży optymizm przed meczem z Legią. Nic dziwnego, skoro wrocławianie wygrali 4:0 z Jagiellonią w Białymstoku. A tydzień wcześniej ograli 4:1 Piasta Gliwice. Ważną rolę w drużynie trenera Tadeusza Pawłowskiego odgrywa dwóch byłych graczy naszego klubu – Łukasz Broź i Arkadiusz Piech. Obaj w Warszawie sięgali po trofea, choć tylko o pierwszym można powiedzieć, że zrobił karierę przy Łazienkowskiej. Ale ogniwem, które decyduje o grze ofensywnej Śląska jest Marcin Robak. - Trzeba podtrzymać tę dobrą serię i mieć dużo pokory po wygranej w Białymstoku. Bardzo bym chciał, byśmy osiągnęli dobry wynik i by nasza publiczność była zadowolona Odbiliśmy się nie od fatalnej gry, ale od fatalnych wyników. Zdobycie wielu bramek i porządek w grze nastraja optymistycznie. Trzeba to pokazać z kolejnym dobrym zespołem jakim jest Legia Warszawa – mówi przed meczem z Legią Pawłowski.

Do Wrocławia wybierają się kibice Legii – pojadą na mecz pociągiem specjalnym. Bukmacherzy nie wskazują zdecydowanego faworyta. Specjaliści z Fortuny każdą złotówkę postawioną na zwycięstwo gospodarzy pomnożą po kursie 2.73. Remis to mnożnik 3.3, zaś wygrana legionistów 2.65. Mecz będzie transmitowany przez stacje Canal+ Sport, na Legia.Net znajdziecie zaś tekstową relację na żywo – minuta po minucie, zaś po ostatnim gwizdku sędziego pomeczowe komentarze, zdjęcia i materiały wideo.

Przypuszczalne składy:

Śląsk: Słowik – Broź, Celeban, Golla, Cotra – Pich, Łabojko, Chrapek, Cholewiak – Piech, Robak

Legia: Cierzniak – Jędrzejczyk, Pazdan, Wieteska, Hlousek – Kucharczyk, Antolić, Cafu, Nagy – Carlitos, Kante.