Wypożyczeni: Bramka Monety

05.11.2018 00:25

(akt. 21.12.2018 15:17)

W poprzednim tygodniu bramkę w rezerwach Zagłębie Lubin zdobył Łukasz Moneta. Co więcej, awans do 1/8 finału Pucharu Polski zanotował zespół Mateusza Żyry. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Sadam Sulley, Brian Iloski, Tomasz Nawotka (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin boleśnie przegrał na wyjeździe aż 0:6 ze Slovanem Bratysława. Nawotka zagrał pełny mecz i został napomniany żółtym kartonikiem. Iloski zszedł z murawy w przerwie, a Sulley zameldował się na placu w 46. minucie zastępując Dawida Kurminowskiego.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec)  Sosnowiczanie, w poniedziałkowy wieczór, zmierzą się na własnym terenie z Jagiellonią Białystok.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica)  Beniaminek ligi wygrał z GKS-em Bełchatów w ramach 1/16 finału Pucharu Polski oraz bezbramkowo zremisował na krajowym podwórku z Cracovią. Żyro zmaga się obecnie z kontuzją i wróci do treningu za około trzy-cztery tygodnie.

Łukasz Moneta (Zagłębie Lubin)  Zagłębie przegrało u siebie 0:1 z Koroną. „Monet” wystąpił jednak w rezerwach lubinian, które wygrały 4:0 na wyjeździe z Wartą Gorzów Wielkopolski. Jedną z bramek zdobył właśnie legionista.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom)   Radomiak, w ostatnich meczach, notuje znaczny wzrost formy. W ubiegłym tygodniu ekipa Kochalskiego pokonała aż 6:0 Błękitnych Stargard Szczeciński oraz zwyciężyła 5:1 z Górnikiem Łęczna. Mateusz, w obu potyczkach, bronił między słupkami swojej drużyny.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Gliwiczanie przegrali po rzutach karnych z Legią Warszawa w ramach walki o Puchar Polski oraz wygrali w piątek z Wisłą Kraków 2:0. Jodła, w starciu z mistrzem kraju, biegał od pierwszej do ostatniej minuty, natomiast w ligowej potyczce nie znalazł się „osiemnastce” meczowej.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) –  Stomil wysoko przegrał na wyjeździe ze Stalą Mielec (0:4). Góral wciąż jest jednak kontuzjowany.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) „Kopy” ponownie zabrakło w składzie Wellington Phoenix. Wypożyczony legionista występuje w rezerwach klubu, które grają w New Zeland Premier League. W sobotę Wellington przegrało 1:5, a pomocnik spotkanie oglądał tylko z wysokości trybun.

Michał Mydlarz (Victoria Sulejówek) – Victoria musiała uznać u siebie wyższość Sokoła Aleksandrów Łódzki. „Mydli” walczył od pierwszego do końcowego gwizdka arbitra.

Michał Król (Wisła Puławy) Wisła wygrała w Oświęcimiu z miejscową Sołą. Wciągu tygodnia puławianie mierzyli się także z Rozwojem Katowice w 1/16 finału Pucharu Polski (0:1). Król w tej drugiej potyczce grał do 70. minuty, natomiast w drugiej nie było go w „osiemnastce”.

Tin Matić (NK Zadar) Ekipa Chorwata przegrała 1:3 z Lokomotiwą Zagrzeb w Pucharze kraju. Matić po raz kolejny znalazł się poza składem.