Zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez Legia.Net oraz partnerów świadczących usługi w celach marketingowych, reklamowych oraz analitycznych.

Korzystając z serwisu Legia.Net bez zmiany ustawień twojej przeglądarki internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam.

Dane uzyskane w ten sposób będziemy przetwarzać i profilować do celów marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam oraz celach analitycznych a także w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu.

Korzystając z opcji swojej przeglądarki zawsze posiadasz prawo do usunięcia wszystkich informacji, które zostały zapisane w plikach cookies.

Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP, adres żądanej strony, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu oraz inne tym podobne informacje.

Administratorem danych jest Legia.Net
X

Tło

21 listopada 2018

Strajk policji sparaliżuje 15. kolejkę Ekstraklasy?

2018-11-07 03:18:26
img
Trwa protest funkcjonariuszy policji, który może sprawić, że najbliższa kolejka Ekstraklasy i pierwszej ligi może zaznać paraliżu. Funkcjonariusze masowo idą na zwolnienia lekarskie, a apogeum ma dopiero nastąpić.

Protest policjantów jest nieoficjalny, lecz paraliżujący działania formacji. Wielu funkcjonariuszy zdecydowało się na zwolnienia lekarskie (w województwie śląskim to niemal 40 procent zatrudnionych). Związkowcy zachęcają policjantów, by 9 i 10 listopada masowo oddawali krew - czytamy na łamach "tvn24.pl". 

 

Działania protestujących funkcjonariuszy mogą mieć wpływ na 15. kolejkę Ekstraklasy, a także inne spotkania na szczeblu centralnym. Poinformował o tym szef stowarzyszenia kibiców GKS-u Katowice, Piotr Koszecki. - Policja w prawie całym kraju składa wnioski o przełożenie spotkań szczebla centralnego, bo nie jest w stanie ich zabezpieczyć. (...) Piłka po stronie Ekstraklasy i PZPN. W grę wchodzi: granie w piątek w okolicach południa, w grudniu, w weekend bez kibiców gości oraz w weekend bez publiczności. Szansa na "normalne" mecze w normalnym terminie niewielka - poinformował na "Twitterze". 

 

 

W tej chwili nie jest pewne, o jakie mecze dokładnie chodzi. Protestujących w ten sposób policjantów przybywa z każdym dniem. Trwają również rozmowy między związkami zawodowymi, a MSW. Spotkanie Pogoni Szczecin z Legią Warszawa planowane jest na piątek na godzinę 20:30. 


 

sklep sklep
Dodał: Piotr Kamieniecki Źródło: TVN24, Twitter   

twitter

Tagi

15 kolejka    ekstraklasa    policja    protest   
Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po akceptacji moderatora


 

Komentarze

Wszystkie
Pozytywne
PICCO
2018-11-08 01:24
Masowe zwolnienia. Na ich miejsce zaraz nowi przyjdą.

Jak w LOT, tych około 65 protestujących, zorientowało się, jak wielu jest chętnych na ich stanowiska, to uznali, że czas zaprzestać prostest i puścić publicznie pierd pt. "LOT poszedł nam na ustępstwa i się dogadaliśmy".

Jak tym pilnującym terenów czy etatowym wlepiającym mandaty staruszkom bo handlują kilkoma porami pod Wileńskim, tak jest źle, to powinno się im darować emeryturę po 35 latach przepracowanych a nie po 20 czy 25 jak obecnie. Do tego zamiast 70-80% emerytury, dawać mniej. Tak samo zabrać im 13stki i zmniejszyć o połowę środki na pranie. Skoro mają tak bardzo źle. Zawsze w Lidlu czy Biedrze, mogą pracować za "większe" pieniądze.

Ktoś powie, że mają czasem ciężką pracę, bo to narażają życie podczas imprez masowych czy napadów.

To powinno się ich wziąć do pracy w kopalni. Niech zobaczą, jak tam jest dopiero ciężka praca i jaka presja gdzie w każdej chwili może zabić wybuch metanu czy inne zabójcze związki, albo do pola na drifty ursusem z młócką i kosą.
2018-11-08 09:33
Proponuję, by zawzięcie stawiający czerwone odcinki, dali kontrargumenty. Taka jest prawda, policja nie ma źle.

Środki gdzie można szukać? U darmozjadów ze straży miejskiej. Po co to w ogóle zostało stworzone? Zlikwidować to, zwiększyć kadry policji, a pozostałe pieniądze dać w ramach podwyżki.

Problem rozwiązany.
2018-11-08 10:25
PICCO - ja ci minusów nie stawiam ale z paroma rzeczami się nie zgadzam.
1. Z tego co wiem pracownik na chorobowym nie może zostać zwolniony. Czy jakoś tak. Ale nawet jeżeli może, bo ktoś znajdzie furtkę, kruczek prawny (pomijając że można gościa zwolnic jak wróci z chorobowego) to:
2. Wywalasz w tym momencie około 1/3 stanu kadry i to głównie tzw. pracownicy liniowi, czyli krawężniki, patrolujący, dzielnicowi i tacy tam - czyli ci, których widzimy na ulicy. Biurwy zostają i pasibrzuchy. W ten sposób w zasadzie demontujesz policję w Polsce, bo
3. na ich miejsce nie będzie chętnych. Już teraz policja w skali kraju ma około kilkunastu setek wakatów (nie chcę przesadzać ale chyba to nawet idzie w tysiące) właśnie na tych stanowiskach - krawężnik, podwórko, ulica, piaskownica. Więc efekt demontażu policji byłby widoczny gołym okiem.

"powinno się im darować emeryturę po 35 latach przepracowanych a nie po 20 czy 25 jak obecnie. Do tego zamiast 70-80% emerytury, dawać mniej. Tak samo zabrać im 13stki i zmniejszyć o połowę środki na pranie."
Po takiej akcji NA PEWNO nikt do policji nie przyjdzie pracować, a ci co zostaną po pierwszej czystce zaczną masowo z tej instytucji spie4dalać - kto wie, może właśnie do Biedry i Lidla. 4 klocki w Lidlu brutto na miesąc w kontekście tej płacy jaką teraz ma pan posterunkowy wygląda atrakcyjnie(j)
Popyt na bezpieczeństwo nie zmaleje więc zaczną się mnożyć firmy ochroniarskie, z byłym policjantami w tle (właściciele, wspólnicy, pracownicy). Firmy ochroniarskie kosztują. Chronią obiekty handlowe, zamknięte osiedla (których zacznie przybywać - to znaczy ogrodzeń na osiedlach a nie samych osiedli) - a to podnosi pewne koszty (czynsze, ceny towarów w ochranianych sklepach - itd)

Pomysł ze strażą popieram, bo pod Wileńskim towłaśnie oni głownie się panoszą, zwłaszcza jak czują że trafili na słabszego.
Konkludując - z ludźmi należy rozmawiać, a nie ich je8ać i straszyć., bez względu na to czy strajk wymyślili sobie sami czy ktoś ich do niego podpuścił. Sytuacja ma taki wymiar że należy dodzielić ludzi od problemu i zająć się problemem. 1/3 wku4wionych glin to nie jest spacerek dla amatorów tylko wyzwanie dla zawodowców.
2018-11-08 10:51
Alaryk


Zawsze pasibrzuchy i inni komendanci, mogą przypomnieć sobie, jak to jest być krawężnikiem.

Na chorobowym nie można, natomiast po nim można. Poza tym, zawsze można zrobić kontrolę ZUS, bo sądzę, że niektórzy nie pójdą po raz pierwszy na to zwolnienie. Nawet niektórzy wręcz sobie wydłużą L4, jakby byli na okresie chronionym (nie przeczę, że wśród takowych takie jednostki się znajdą, więc są bezpieczni). W końcu niech się ZUS do czegoś przyda, a nie tylko straszy swoją nazwą.

W kwestii chętnych, uwierz mi Alaryk, że jest ich wiele i zajęli by chętnie miejsca tych obecnie niezadowolonych. Zznajdą się, mimo podobno niedużego % bezrobocia, to ludzie i tak często zmieniają pracę. Mam znajomą w LOT, która teraz prowadzi m.in. rekrutację na stanowiska, na które można się ubiegać po tych protestujących i uwaga, na każde stanowisko przeciętne zainteresowanie wynosi... blisko średnio 3000-5000 osób. Oni zrekrutują góra po 200 kandydatów chociaż jest obecnie odwrót protestujących i chcą się "dogadać". Na tym przykładzie wierzę, że to samo może mieć miejsce w Policji.

Po tej akcji obcinek, wiadomo, że nikt by nie przyszedł, lecz postawiłem tą tezę, jako ewentualność. Wiadomo, że te obcinki by nie nastąpiły. Mówię głównie o tej sytuacji jaka jest obecnie, a wiem, że ruch na rynku pracy jest ogromny.

W Lidlu nie ma od razu 4000zł i podkreślę brutto, chyba, że ktoś przychodzi z bogatym doświadczeniem w handlu. To jest akcja jak i w biedronce, gdzie pensja jest taka dawana po okresie około 2 lat (chyba, że wcześniej się awansuje), czyli pensja "lojalnościówka". Tu też wiem od jednego ze znajomych, który nadzoruje kilka sklepów, czy jak to fachowo nazywają region na Mokotowie bodajże.

Pracownicy Lidlu czy stonki, nie mają tak bogatego socjalu jaki mają w Policji, z 13stką na czele i różnego rodzaju nagrodami.

Firmy ochroniarskie owszem, powstają, natomiast także nie będą mieć bogatych dodatków oraz nie dadzą po 20 latach pracy emerytury. Do tego często zakres 12/24 lub 24/24 pracy, przy często 8 godzinnym w policji, wygląda dużo mniej atrakcyjnie.

Straż to po prostu jest nieporozumienie. Pieniądze wywalone w błoto.

"Chronią obiekty handlowe, zamknięte osiedla (których zacznie przybywać - to znaczy ogrodzeń na osiedlach a nie samych osiedli) - a to podnosi pewne koszty (czynsze, ceny towarów w ochranianych sklepach - itd)"

Tak dając wrzutkę poza tematem, to tych osiedli zwłaszcza na Białołęce, to jest taki przesyt, że głowa mała. Nawet na Bródnie, tam to chyba za jakiś czas wytną parki, lasy i usuną jeszcze kilkanaście lat temu, największy cmentarz w Europie, ku chwale osiedli. Obłęd deweloperski w tym mieście.
2018-11-08 10:55
*Straż miejska
2018-11-08 12:41
PICOO - nie zrozum mnie źle.
Tu nie chodzi o to czy w lidlu od razu koleś dostanie czwóraka cz y po dwóch latach i o ile jest lepszy socjal w PP niz biedrze. Tu chodzi o to że krawężnik ma alternatywę i z niej skorzysta. nawet jeśli finansowo nic nie zyska. Nie będzie sie musiał codziennie stykac z oprychami tylko z przygłuchymi babciami, które nie mogą znaleźć tej ćwiatrtki z kurczaka co była w promocji na ulotce. Zagrożenie i stres zauważalnie mniejsze.
Druga sprawa - nie wywalisz ludzi zza biurek do pracy w teranie, a zwłascza z dznia na dzień - oni tez maja swoje umowy o pracę i nie dasz rady z tego zrobić "szybkiej ścieżki awansu" lub przeszeregowania. ALE I TAK NIE O TO CHODZI - robiąc takie ruchy podważasz w znaczący sposób zaufanie do państwa jako pracodawcy i do przestrzegania reguł. Ryzykujesz że uzyskasz tysięczne rzesze nielojalnych urzędników.
Poza tym upieram się że do pracy w policji nie ma chętnych i świadczą o tym statystki z ostatnich lat.
O LOT sie nie wypowiadam, bo jedyne co wiem to zadyma poszła właśnie o próbę zmiany warunków pracy czyli wypowiedzenie normalnych umów o prace kosztemn samozatrudnienia, a to jest kolosalna róznica. Zwolnienia tych kolesi były - o ile się nie mylę - zwykłym odwetem pracodawcy. Ale może coiś pokręciłem.
2018-11-08 15:34
Picco mało wiesz a dużo piszesz, gdzieś coś usłyszałeś i się wypowiadasz nie znając tematu chcesz kontr argumenty to masz:
wakatów jest ok 6500 i co roku więcej ludzi odchodzi niż się przyjmuje mimo obniżenia kryterium jakoś nie widać tych twoich tysięcy chętnych od zaraz
na dzień dobry dostajesz 2400 na rękę co jest porównywalne z biedrą i lidlem z tym że tu ponosisz odpowiedzialność prawną za każdą interwencję i działanie a tam nawet już nie za towar czy kasę
za pranie to jest 40zł rocznie więc się nie ośmieszaj...
co do socjalu to nie masz pojęcia o czy piszesz bo w wielu firmach jest na dużo wyższym poziomie
co do górników to na dole jest ciężka praca i ja bym się pewnie nie zdecydował ale pisanie " jaka presja gdzie w każdej chwili może zabić wybuch metanu czy inne zabójcze związki" jest zwykłym pier.....niczeniem bo równie dobrze policjant wyjeżdżający na patrol jest w wielkim stresie bo na każdej domówce może dostać nożem od pijaka, narkoman go może dźgnąć strzykawką z hiv-em, zółtaczka lub innym badziewiem, bandyci mogą napasać na konwój i go zastrzelić itd... zresztą nie widziałem za dużo górników którzy by rzucili swoja robotę i pędzili wstąpić w szeregi policji
co do zus-u to żadne służby pod niego nie podlegają i zus ich nie kontroluje
jak masz jeszcze jakieś ciekawe argumenty do obalenia to dawaj bo na razie nie masz zielonego pojęcia czego dotyczy protest i jak wygląda robota w policji
2018-11-08 20:54
Alaryk

Ja Ciebie rozumiem, tylko też zrozum mój przekaz. Jesteś inteligentny gość, z którym lubię rozmawiać, dobrym też kolegą.

Z Lidlem dałem przykład, że nie jedyni oni są poszkodowani w kwestii zarobków itd. Pamiętam do dziś, jak jeszcze tam były afery u tych obu dyskontów, jak traktowano pracowników jak roboty i sprzątaczki w biegu na setkę. Wiem o co chodzi, że w Policji, są stanowiska i stanowiska, natomiast mimo tych około 35%, to nie są w 100% same krawężniki. Tu na szczęście balans między terenowymi a biurkowymi, nie jest w takiej tendencji, jak w wojsku między zwykłymi "mięsami armatnimi", a dowództwem, gdzie zdecydowanie za dużo jest dowództwa, a mniej wykonawców poleceń.

Zgadza się, że nie da się przekwalifikować policjantów, bo mają na danych stanowiskach różne szkolenia, tylko nie poszło na L4 same "krawężniki".

" robiąc takie ruchy podważasz w znaczący sposób zaufanie do państwa jako pracodawcy i do przestrzegania reguł"

Według mnie, to oni teraz tą plagą, naruszyli właśnie nie dość zaufanie do Państwa, to jeszcze w pewnym sensie naruszyli MORALE. Możesz upierać się, natomiast do Policji są chętni do pracy, z tymże to nie są czasy, gdzie każdy tam wejdzie bo ma dwie nogi, dwie ręce i nauczy się na pamięć paru reguł prawnych. By dostać się do Policji, trzeba zdać egzaminy sportowe, teoretyczne itd. To nie czasy ORMO, czy ZOMO, gdzie każdy mógł iść. Z tymże wtedy ci co szli (nie wiem Alaryk po której stronie tarczy byłeś) ale ci co szli, to według mnie tracili godność. Dlatego też tu będę się upierać i o to chodzi na tej stronie, by był wzajemny szacunek przy różnicach zdań i dlatego m.in. z Tobą lubię podyskutować.

Co do LOT, to poszło o umowy, tylko ciekawostką jest, dlaczego tylko kilkadziesiąt obruszyło się tą zmianą i dopiero teraz, skoro w LOT już od 2016 setki pracowników przechodziło w samozatrudnienie? Nie lubię bawić się w teorie spiskowe i rozstrzygać spory jak o krzyż na Belwederze, czy wybuchy i strzały 8 lat temu.
2018-11-08 21:10
Stegi

"wakatów jest ok 6500 i co roku więcej ludzi odchodzi niż się przyjmuje mimo obniżenia kryterium jakoś nie widać tych twoich tysięcy chętnych od zaraz"

Tylko masowa rekrutacja, ruszyła ponad miesiąc temu. Mimo, że spór trwa nie od teraz.

"na dzień dobry dostajesz 2400 na rękę co jest porównywalne z biedrą i lidlem z tym że tu ponosisz odpowiedzialność prawną za każdą interwencję i działanie a tam nawet już nie za towar czy kasę
za pranie to jest 40zł rocznie więc się nie ośmieszaj..."

Mówisz o praniowym w biedrze czy Policji? bo jak na razie to ty się koleś ośmieszasz. "Praniowe" to jest dodatek co miesięczny. I tutaj Ty do-edukuj się.

W policji 2400 na rękę to było w 2014 roku. Od teraz jest o 400-500zł więcej. Widełki płacowe poszły do popularnej stawki 3900-4000 zł brutto. Włącz kalkulator płac i wylicz, czy Ci z tego wychodzi 2400zł. Dolicz jeszcze premie, nagrody kwartalne plus 13stkę. I rozłóż to wszystko na 12 miesięcy. Też Ci wyjdzie 2400zł?

"co do socjalu to nie masz pojęcia o czy piszesz bo w wielu firmach jest na dużo wyższym poziomie"

W których? nawet w Wodociągach były cięcia pensji o 1000zł brutto, pracownikom fizycznym. Tam faktycznie, początkujący monter kanalizacji i wodociągów otrzyma podstawy 2400zł.

"co do górników to na dole jest ciężka praca i ja bym się pewnie nie zdecydował ale pisanie " jaka presja gdzie w każdej chwili może zabić wybuch metanu czy inne zabójcze związki" jest zwykłym pier.....niczeniem bo równie dobrze policjant wyjeżdżający na patrol jest w wielkim stresie bo na każdej domówce może dostać nożem od pijaka, narkoman go może dźgnąć strzykawką z hiv-em, zółtaczka lub innym badziewiem, bandyci mogą napasać na konwój i go zastrzelić itd... zresztą nie widziałem za dużo górników którzy by rzucili swoja robotę i pędzili wstąpić w szeregi policji "

Tylko jest jedna różnica. Policjant ma dużą szansę się obronić. A Górnik? Jeżeli dochodzi do zagrożenia, to kto ma większą szansę się wyratować? Policjant oddycha normalnym powietrzem, może sobie w każdej chwili pójść do klopa, czy wpierniczyć kebab i oddychać czy to świeżym powietrzem, czy z domieszką smogu co i tak przy latających pyłach, brudach itd. to jest nic.

"co do zus-u to żadne służby pod niego nie podlegają i zus ich nie kontroluje
jak masz jeszcze jakieś ciekawe argumenty do obalenia to dawaj bo na razie nie masz zielonego pojęcia czego dotyczy protest i jak wygląda robota w policji"

Zacytuję tutaj fragment z jednego portalu :

"Powołuje się na zapis "Ustawy o Policji". Artykuł 121e. mówi, że prawidłowość orzekania o czasowej niezdolności do służby z powodu choroby, prawidłowość wykorzystania zwolnienia lekarskiego może podlegać kontroli. Kontrolę przeprowadzają: komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych oraz przełożony policjanta, właściwy w sprawach osobowych.

- Nie mając bezpośredniej wiedzy o zwolnieniach, nie możemy kontrolować również samych lekarzy je wystawiających. Jedyną możliwością uruchomienia kontroli, byłoby poinformowanie ZUS o stwierdzeniu nieprawidłowości przez komisje lekarskie w policji - wyjaśnia dalej Wojciech Andrusiewicz."

Pełna zgoda, że policja nie podlega ZUS, tutaj ja przesadziłem i potrafię to przyznać, bo szanuję każdego rozmówcę. Natomiast też jest wierutną bzdurą, że ZUS nic nie może. Owszem, może, jedynie tutaj jest potrzebna współpraca o zgrozo z... policją. Znając życie, nie zechcą strzelić sobie w stopę, by narobić sobie w środowisku.

Zachęcam do korzystania częściej z legia.net, bo po raz pierwszy widzę Twój wpis, a potrafisz rozmawiać. Z tymże może nieco mniej oceniania na start, tylko dlatego, że ma się inne zdanie. Szacunek ponad wszystko.
2018-11-08 21:58
" To nie czasy ORMO, czy ZOMO, gdzie każdy mógł iść. Z tymże wtedy ci co szli (nie wiem Alaryk po której stronie tarczy byłeś)"

Stary, proszę cię...... aż mi się NAPRAWDĘ zrobiło nieprzyjemnie...
Powiem ci tylko że byłem "penitencjariuszem" na Cyryla i Metodego, od wejsciagłównego schodami w dół.... i jeszcze na Jezuitów, tam NAPRAWDĘ było mało fajnie (razem z kumplami z roku, gudzień 1986)
2018-11-08 22:08
PICCO - jeszcze jedno, zeby nie było niejasności - ja nie jestem "po czyjejś stronie". Mnie tylko przeraża to, ze to państwo w obliczu 100lecia wyglada jak szambowisko napie4dalających sie wszystkich ze wszystkimi. jak ktos tu widzi "bardziej prawilnych" to ja gratuluje soczewek. To jest naprawdę STRASZNE.
2018-11-08 22:15
Alaryk

Nie chciałem urazić, dlatego tylko zadałem pytanie. To nie było w żadnym zamiarze pomówienie czy postawienie Cię po którejś ze stron barykady, bo pojawiały się wpisy anonimów czy nawet zalogowanych o zamiłowaniu do ORMO i ZOMO, na tej stronie.

Jeżeli uraziłem, to przepraszam.

Jutro 3 punkty !
2018-11-08 22:21
Generalnie ja także jestem zmęczony przerzucaniem swych racji przez jednych i drugich. I to faktycznie od wielu lat. Dlatego ja zawsze uciekam od tematów tabu, zwłaszcza od polityki, która jest największą ku4wą i zakałą, która tylko skłóca ludzi. Ta franca potrafiła na dziejach lat, rozwalić wielkie przyjaźnie itd. Też tego nie rozumiem.

Nie ukrywam, że chciałbym, by w tym kraju, wreszcie było tak po prostu normalniej. By była taka jedność, taka współpraca ponad podziałami, jak w Panu Tadeuszu przeciwko Moskalom, czy jak nawet w komedii tamtego stulecia "Sami Swoi", gdzie zwaśnieni Pawlak z Kargulem, razem po ekscesach w polu minowym, wspólnie chowali się do jednej piwnicy gdy nadjeżdżało wojsko. O takiej Polsce też marze. Polityka owszem, jest ważnym ogniwem w naszym życiu, ale nie powinna skłócać, a zachęcać do dialogu i wspólnego działania, by była takim przyjemnym dodatkiem.
2018-11-08 23:05
Stary, nie ma sprawy, jesteśmy po tej samej stronie (L)ądu:)

"Jutro 3 punkty !"
tego sie trzymajmy:)
Ja mam jutro spotkanie w gronie weteranów, jedziemy na wioche, ogladamy mecz, fasujemy golonkę i jak nas zimno nie wygoni to pogrilujemy i łykniemy. Mam szczere przekonanie ze po ciekawym i "mocnym" meczu będziemy świetować wygrana:)
Trzym sie PICCO:)
2018-11-08 23:21
Alaryk, jak będzie zimno, to po prostu łyknijcie więcej. To sprawdzona metoda.

Aha, i upewnij się, że tam jest prąd i telewizja.
2018-11-09 00:19
Wobec tego miłego "golonkowania" i grillowania no i zalewania zacnymi trunkami !

Mam też taką nadzieję, że Pogoń przegra z nami, po tym jak postawi nam wysoko poprzeczkę i mecz będzie jednym z najlepszych widowiskowo, w tej rundzie eklapy.
Również się trzymaj Alarykowski ! :)

Oldkibol

"...jest prąd i telewizja"

Aż mi się przypomniał tekst z mojej ulubionej trylogii komediowej Sylwka Chęcińskiego:

"-Telewizja jedna, za to kanałów dużo!"

;-)
2018-11-09 01:36
Panowie, spoko - teren jest sprawdzony. To hacjenda jednego z ferajny, więc jest to juz nie pierwsza nasza eskapada pod ten adres.
Natomiast wiadomo że im zimniej tym częściej. Kolega - absolwent IIch ma obcykane równowagi destylacyje teoretycznie i praktycznie. Ty razem będzie jechana odstała z zeszlego roku na morwach. Plus wynalazki, które przywiozą inni weterani.
2018-11-09 02:14 IP 89.79.2***
Picco

co do masowych naborów to ostatnio przyjęto na kursy 955 osób w całej Polsce co średnio daje ok 47 na województwo i ksp jak bardzo cię to interesuje to są listy rankingowe na stronach komend z ilością osób, tłumów tam nie ma nawet wszystkich wolnych miejsc nie obsadzili, zresztą 20-30% nie kończy nawet kursu i rezygnuje ci co trafią do jednostek też się zwalniają bo okazuje się że to nie w11 i nie tak fajnie jak w serialach o policji
strasznie mnie zaintrygowało te twoje praniowe bo mimo 20 lat służby nigdy nic takiego nie dostałem zdarzało się 2 mydła i pasta bhp raz do roku ale co miesiąc kasa na pranie ? skąd masz takie info może ładny grosz przytulę jak mi zapomnieli wypłacić.
Z tymi wybuchami w kopalniach to nie przesadzaj bo w większości to wina przełożonych którzy olali bezpieczeństwo to nie XIX wiek gdzie kanarki pilnowały stężenia metanu. Komu łatwiej uratować się z opresji to może powiedzieć ten kto to przeżył bo teoretyczne spory nijak si e mają do rzeczywistości.
Co do zwolnień to komendant może przyjść i sprawdzić czy jak mam l-4 leżące to jestem w domu i tyle nawet zus jak kontroluje zwolnienia to ich nie podważa tylko skraca okres zwolnienia
a żeby nie było że nic o Legii nie ma to liczę że w 2 następnych meczach będzie 6 pkt. i przynajmniej 6 bramek
2018-11-09 02:54
Picco

Wywaliło mi obszerna odp. to teraz w skrócie:
z tej niby wielkiej fali przyjęć poszło na kurs mniej niż 1000 osób na całą Polskę co daje po 40 kilka osób na całe województwo to kropla w morzu z tego 20-30% zrezygnuje przed końcem kursu bo to teraz standard
sprawdziłem ten kursant dostaje przez 6 miechów 1950 zł na rękę dach i prycze potem mu rośnie do 2500 w Warszawie lepiej o ok 500 zł
z tym praniowym to mnie zagiąłeś bo nigdy nic takiego nie dostałem zdarzało się że dawali mydło i pastę bhp raz do roku ale kasę co miesiąc ? skąd to info ?
jest parę rzeczy za które płacą np tzw. zupki dodatek za służbę od listopada do marca w niebagatelnej kwocie 2,71 zł od sztuki
Co do górników to nie przesadzaj to nie XIX wiek gdzie stężenia gazu pilnowały kanarki wypadki się zdarzają głównie z winy przełożonych którzy olewają bezpieczeństwo, a komu łatwiej się obronić czy uciec to można dywagować w nieskończoność każda sytuacja jest inna (równie dobrze można powiedzieć że pilot ma niebezpieczniejszą prace od górnika bo jak się samolot w powietrzu zepsuje to nie ma żadnej ucieczki)
tu nie chodzi o to kto fizycznie bardziej się zmęczy tylko o odpowiedzialność za błąd policja za każdy odpowiada dyscyplinarnie i często karnie traci robotę i leci na bruk często leci też za samo pomówienie

i żeby nie było że nic o Legii to liczę na 6 pkt. i przynajmniej 6 bramek w następnych 2 meczach
2018-11-09 21:55
"mi obszerna odp. to teraz w skrócie:
z tej niby wielkiej fali przyjęć poszło na kurs mniej niż 1000 osób na całą Polskę co daje po 40 kilka osób na całe województwo to kropla w morzu z tego 20-30% zrezygnuje przed końcem kursu bo to teraz standard
sprawdziłem ten kursant dostaje przez 6 miechów 1950 zł na rękę dach i prycze potem mu rośnie do 2500 w Warszawie lepiej o ok 500 zł
z tym praniowym to mnie zagiąłeś bo nigdy nic takiego nie dostałem zdarzało się że dawali mydło i pastę bhp raz do roku ale kasę co miesiąc ? skąd to info ?"

W każdej firmie, gdzie można się pobrudzić, dostaje się dodatek na pranie. Ten dodatek przysługuje co miesiąc.
Policjant na start, dostaje w tej chwili 2,800zł, z tymże, trzeba zdać egzaminy, zaliczyć szkolenia jak i testy wytrzymałościowe. Do policji byle kto się nie dostanie, nie te czasy.

W okręgu warszawskim takie warunki przysługują, tutaj nie wiem, czy obowiązują na całą Polskę (według mnie powinny być wszędzie takie same standardy). Chociaż w MPWiK, płacą monterowi w W-wie więcej, niż np. w Krakowie.

Co do Górników, to nie chodziło mi o pobrudzenie się, nie wiem, czy specjalnie czytasz nieuważnie co napiszę. Gdyby było jak mówisz, że i jedni i drudzy są podobnie narażeni, to dlaczego kiedy są newsy o wypadkach, to zazwyczaj są z marszu trupy w kopalni, a policjanci np. ranni? Tu będę się upierał, bo Górnik w kryzysowej sytuacji nie obroni się. TEGO NIE ZMIENISZ.

"Co do górników to nie przesadzaj to nie XIX wiek gdzie stężenia gazu pilnowały kanarki wypadki się zdarzają głównie z winy przełożonych którzy olewają bezpieczeństwo, a komu łatwiej się obronić czy uciec to można dywagować w nieskończoność każda sytuacja jest inna (równie dobrze można powiedzieć że pilot ma niebezpieczniejszą prace od górnika bo jak się samolot w powietrzu zepsuje to nie ma żadnej ucieczki)
tu nie chodzi o to kto fizycznie bardziej się zmęczy tylko o odpowiedzialność za błąd policja za każdy odpowiada dyscyplinarnie i często karnie traci robotę i leci na bruk często leci też za samo pomówienie"

Kolego, nie ma takiej pracy, gdzie rozwalisz obowiązki, naruszając przepisy, normy czy po prostu coś spie...ysz i nie spotkasz się z dyscyplinarką. W kwestii wylatywania dyscyplinarnie, to do dziś za akcję "widelec", czy za akcję w Legionowie, gdzie policjanci zadusili na śmierć chłopaka, nie ponieśli do dziś konsekwencji.

"strasznie mnie zaintrygowało te twoje praniowe bo mimo 20 lat służby nigdy nic takiego nie dostałem zdarzało się 2 mydła i pasta bhp raz do roku ale co miesiąc kasa na pranie ? skąd masz takie info może ładny grosz przytulę jak mi zapomnieli wypłacić."

Podpytaj o to w kadrach. Również w BHP. Skoro w straży pożarnej, skoro w strazy miejskiej, skoro w sklepach dyskontach taki dodatek przysługuje, to w policji także powinien.

"Z tymi wybuchami w kopalniach to nie przesadzaj bo w większości to wina przełożonych którzy olali bezpieczeństwo to nie XIX wiek gdzie kanarki pilnowały stężenia metanu. Komu łatwiej uratować się z opresji to może powiedzieć ten kto to przeżył bo teoretyczne spory nijak si e mają do rzeczywistości."

Nie przesadzam kolego, tylko tutaj jak jest zagrożenie, to niestety nie z winy przełożonych. Ziemia jest w pewnym sensie żywiołem, nie przewidzisz tragedii. To tak, jak byś pracował w firmie telekomunikacyjnej i wchodził do płytkich 2-3 metrowych studzienek i w końcu trafisz do takiej, że czujnik na początku nie wykryje czadopodobnych czy siarki, a po paru chwilach, może się skądinąd wziąć i zabić. Ziemia się osuwa, przemieszcza do tego ludzkie akcesoria, także nie są wieczne i które trzeba konserwować. I tu jest problem w wielu branżach - brak konserwacji.


"Co do zwolnień to komendant może przyjść i sprawdzić czy jak mam l-4 leżące to jestem w domu i tyle nawet zus jak kontroluje zwolnienia to ich nie podważa tylko skraca okres zwolnienia "

Wierzysz w to, że komendant za przeproszeniem nas4a w swoje gniazdo, idąc sprawdzić Cię na zwolnieniu leżącym? Dlatego tutaj przyznałem się do błędu, ale mimo wszystko tak jak w przykładzie przytoczonym w zeszłym wpisie, że ZUS może też w końcu się do tego przytknąć.

Myślę, że temat można zamknąć, gdyż chyba wszystko jasne.


Alaryk

Nie wariuj tam tylko za bardzo !
2018-11-09 21:57
Alaryk

Kończąc żartem z pewnej komedii - "gwałć mało i tylko ludzi".

;-)
AMLEGIA
2018-11-07 19:59
No i po Marszu Niepodległości !!!
=========================
Hania G-W uprzedziła wszystkich i wydała zakaz. Teraz PAD znowu zmienia zdanie i będzie organizował swój Marsz Niepodległości. Policji nie będzie zbyt dużo i jak będą zamieszki to spadnie całe gó...o na PAD-a.
A coś wisi w powietrzu bo cała brać kibicowska ściąga do Warszawy i ONR to mieszanka kibicowska - będzie gorąco !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
2018-11-07 20:39
Idę na Marsz w tym roku nie dla idei przeróżnych grup tylko dla uczczenia odzyskania Niepodległosci 100 lat temu. HGW od zawsze chciała zablokować ten marsz. A to wysyłała policje na trasę przemarszu a to niemców zwoziła .Jesli nowy bedzie szedł tą drogą to mogę powiedzieć że KO czyli PO+N jest gorsze od Pisu. Wiedziałen że wszyscy są siebie warci ale żeby dzielić zamiast łączyć. Mam nadzieję że Kibice w tym dniu przynajmniej się zachowają i nie będa atakować innych kibiców.
2018-11-07 22:38
Politycy PO to antypolscy zdrajcy i donosiciele. Klasyczna bolszewia nienawidząca Polski. POwcy zawsze byli największymi wrogami wolności obywatelskich.
2018-11-08 01:13
savicus

Pierwsze słyszę, aby kibice bili się między sobą na Marszu Niepodległości. Skąd żeś to wziął?
2018-11-08 09:35
Podbijam pytanie Oldkibola.
Vipers33
2018-11-07 15:54
Kurcze,jak to masowo na L4?I nikt tego nie sprawdza?
U mnie w pracy jak paru kierowców by tak poszło na LL4,to dosyć że prawdopodobnie ZUS mógł by nas sprawdzić to jeszcze byśmy z wypowiedzeniem do domu mogli wrócili za "rażące narażenia finansowe firmy".No ale tam gdzie są związki zawodowe,"więcej można".
2018-11-07 20:00
Kolego. Pewnie pare latek pracy masz za sobą i nie wiesz, że ZUS wypłaca świadczenia powyżej 31 dni na chorobowym?
2018-11-07 21:58
Wiesz co może ZUS? Może faktycznie wysłac "kontrol" do chorego. A tam pan aspirant siedzi w domu i ma migrenę. I co mu zrobisz?
2018-11-07 22:15
@echo,w razie wątpliwości pracodawcy co do twojej choroby na jego zlecenie lub"życzliwego (kolegi,koleżanki)z pracy możesz mieć kontrolę na drugi dzień choroby,kontrola nie odbywa się tylko wtedy gdy wypłaca Ci świadczenie ZUS(powyżej 33 dni),możesz mieć wizytę w każdej chwili.Sprawdzają wtedy prawidłowość L4 i twoją "prawdziwą chorobę"przez ich orzecznika.Dlatego dziwię się,że policja leci jawnie w kulki z L4 i nikt tego nie weryfikuje.

ps:
ZUS wypłaca świadczenie po 33 dniach a nie 31 ;-)
2018-11-07 22:16
alaryk i co setki policjantów w tym samym czasie ma migrenę?no proszę Cię ;-)
2018-11-08 10:10
Tak, setki a nawet tysiące policjantów MOGĄ mieć w tym samym czasie migrenę. I z formalnego punktu możesz im skoczyć.
HenningBerg
2018-11-07 12:26
Widze ze maja szare pasy w poprzek klatki piersiowej jak my. Moze zgoda?
kowal79
2018-11-07 12:04
Teraz strajkować im się zachciało a potem bedą same mandaty wypisywać bez pouczeń żeby kasę straconą nadrobić do budżetu.
~1500
2018-11-07 11:49 IP 89.64.2***
Lewe L4.
~fan Kazimierza D.
2018-11-07 11:38 IP 178.235***
Policja była i będzie komunistyczna. Ten żałosny strajk ma podłoże polityczne i nic więcej. I nie zmieni tego minister sprawny czy nie sprawny. Pamiętam jak nas tłukli s*....*ysyny z rozkazu Schetyny. Tego s*....*ysyna który ich do strajku namawia.
Amlego, człowieku o rozumie dziecka. Nas Legionistów na komendach poniewierali i upodlali a ty głupolu jesteś za nimi.
Te awantury to tylko walka polityczna. Komuna przez swoje dzieci i wnuki chce wrócić do władzy.
2018-11-07 14:16
No przecież wróciła od 2015 r.
2018-11-07 15:52
Świrek w punkt, oszołoma:P
2018-11-07 16:42 IP 78.131.***
A czego ty znowu od komuny chcesz? Przecież chciałeś rządu komunistów to ich masz, masz towarzysza Piotrowicza reformującego sądy, masz z tyłu Andrzeja Kryże nienawidzącego opozycji w PRL, którego tata zasłynął jako zbrodniarz stalinowski. Masz tam również masę innych towarzyszy, ale ciągle pieprzysz jak tobie partyjna Gazetka Polska napisze i łykasz wszystko jak Sasha Grey...
2018-11-07 20:07 IP 178.42.***
W ratuszu od spraw bezpieczeństwa jest były funkcjonariusz UB,wiec o czym mowa. Komuna to tam norma.
2018-11-07 20:14
Nie wróciła śwrek w 2015r tylko była komuna w policji od zawsze i cały czas jest. Mam wrażenie że niektórzy tak tęsknią za komuną i wmawiają że wróciła od 2015 kiedy to pisiory zameniły się z Prawdziwą Ormo na władzę. jedyna opcja żeby wróciłą normalność to wy*....* wszystkich funkcjonariuszy na pysk od generałów do szeregowców którzy zostali zatrudnieni przed wejsciem do ue. A jeszce lepiej wyl*....* wszystch którzy urodzili się w komunie jak to zrobili ukraińcy.
2018-11-07 22:01
Tak se was czytam i wydaje mi się że o komunie i jej "resorcie siłowym" goowno wiecie. Ktoś tu opowiada jak "kibca policja poniewierała". Kolego - jeśli nigdy w życiu nie stałeś na przeciwko ZOMO to lepiej sie nie wymadrzaj. Nie ten wymiar karuzeli.
2018-11-08 08:12
Tak Alaryk, tylko Ty wszystko wiesz, litości.
2018-11-08 10:51
Proszę, oto moja litość. Nie wiem wszystkiego, piszę o tym czego sam w życiu doświadczyłem. Nie lekceważ tego, bo to jest niegrzeczne. W PRLu - jak sam wiesz - "przygody z policją" miały zupełnie inny wymiar i dla ludzi były zauważalnie "mocniejszym przeżyciem". Chyba że nie sięgasz pamięcią tych czasów albo byłeś po przeciwnej stronie tarczy.
2018-11-08 13:55
Miałem Ci nawet spokojnie odpowiedzieć ale Twoje ostatnie słowa stawiają Cię w szeregu z największymi prymitywami i szkoda brudzić sobie rąk.
2018-11-09 17:28
Szczerze mówiąc nie interesują mnie opinie aroganckiego buca. Poza tym co to za odpowiedź, która brudzi ręce? Fizyczna?
~abet
2018-11-07 11:09 IP 88.156.***
Epidemia psiej grypy. Trzeba się było zaszczepić.
~L
2018-11-07 10:59 IP 205.201***
kurku nieudaczniku życiowy pis dzielcu nie wysylaj się, już cię Warszawa w wyborach posłuchała:)
2018-11-07 15:02
Chyba Słoiki
~P nzlg
2018-11-07 10:33 IP 37.248.***
htt ps://www.youtube.com/watch?v=eejBNL_0jio
~Nowoczesny patriota
2018-11-07 10:11 IP 94.254.***
Niech protestują; może ten śmieszny rząd da im podwyżki. Przecież to wstyd żeby pracowali za takie grosze kiedy to na lewo i prawo rozdaje się innym pieniądze.
~ad
2018-11-07 09:26 IP 5.173.1***
"Wielu funkcjonariuszy zdecydowało się na zwolnienia lekarskie"
To tak można? Myślałem, że zwolnienie wystawia lekarz.
kurek
2018-11-07 09:26
Jełopy za robotę niech się wezmą. Można wyłapać, że protest nakręcają ludzie z PO. Tak samo wiarygodni jak Broniarz, który protestował przeciwko gimnazjom, a teraz protestuje jak te gimnazja się rozwiązuje.
2018-11-07 11:10
Kurek - Jełop to jest obecny minister spraw wewnętrznych i jego zastępca odpowiedzialny za policję, któremu we łbie się przewróciło i go przerosło stanowisko. Najpierw obrażał policjantów i ich związki i proponował grosze na podwyżki a teraz, kiedy ma nóż na gardle to po 1 tys. zł. chce rozdawać za obecność w dniu 11 listopada - beztalencie. Już poprzedni minister był lepszy ale generalnie to zrobiono wielki bałagan w przeddzień święta. Co z tym 12 listopada - wolny czy nie ?
Nawet Kukiz za którym nie przepadam krytykuje obecny bałagan.

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
2018-11-07 11:30 IP 159.253***
kurek, czy ty myślisz, że istnieje jakaś wielka różnica pomiędzy PiS-em, a PO? Myślisz, że PiS poza kosmetyką kiwnął w ogóle palcem, żeby naprawić patologie w Policji? Nie ma co upolityczniać tego protestu wojenką PO-PiSową. Policja tak samo widzi dramatyczną słabość państwa, jak i rolnicy, rybacy i wiele innych grup zawodowych.
2018-11-07 12:21
chłopaki. nie politykujcie do *....*y nedzy
2018-11-07 16:46 IP 78.131.***
Tak zawsze wina złej opozycji. Już komuniści z obozu rządowego mówią językiem swoich rodziców.
Otóż nie, to wina PiSu, który najpierw wmawia że budżet ma się świetnie, kasy jest aż nadto, rozdają premie swoim ludziom twierdząc że im się te premie należały, także w przypadku ludzi pracujących tydzień na stanowisku...
Ludzie to słyszą, widzą i zaczynają sami domagać się podwyżek a wtedy nagle okazuje się że rząd jest goły i zamiast przyznać się do kłamstw, to oskarżają ludzi o prowokacje.
Ja rozumiem że wyborcy PiS to wielbiący tamten system, ale po cholerę oskarżacie innych o bycie komuchami w takim razie?
2018-11-07 17:46
Brawo e ludzie rozsądni to widza i tak, ale ciemnemu ludowi tego nie wytłumaczysz a ich jest niestety sporo...
2018-11-08 09:41
dddd

Rozumiem, że chodzi ci o mieszkańców dużych miast?
~send
2018-11-07 09:00 IP 77.79.1***
Psia grypa :)
~agos
2018-11-07 08:37 IP 78.11.2***
jak będzie parada równości na czele rabiej z czaskoskim --wszyscy będą zdrowi .....co nie chce się pracować --25 lat i emerytura --a tyle chętnych na wasze miejsca pracy ---pozwalniać i nowych przyjąć i to dyscyplinarnie .w tym kraju obywatele--kod i policja się buntuje --poczekajcie jak będzie platforma rządziła to będzie sam miód ---afera za aferą --tego chcecie ......tylko słyszałem w tv --pinidzy ni ma......
2018-11-07 14:37 IP 37.47.1***
Tak się składa że nie ma chętnych za 2100 na rękę. Tobie pasuje to przyjdź.
2018-11-07 15:32 IP 89.64.2***
Agos masz nie równo pod sufitem.. Swoje politykowanie i bronienie "teoretycznego" państwa PiS zostaw dla siebie. Lepiej się zapoznaj się jak się wykorzystuje zwykłych policjantów do prywaty ze strony PiS, wykorzystuje na ataki przeciw zwykłym Polakom . Poczytaj jak niedużo zarabiają .
Wyłącz TVPiS a włącz własne myślenie!
2018-11-08 01:38
K-O-N-S-T-Y-T-U-C-J-A
https://tvnw arszawa.tvn24.pl/informacje,news,po licja-zaskoczona-zakazem-marszu-dec yzja-nie-byla-z-nami-konsultowana,2 78426.html
2018-11-08 01:40
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/inform acje,news,po licja-zaskoczona-zakazem-marszu-dec yzja-nie-byla-z-nami-konsultowana,2 78426.html
~Prorokkk
2018-11-07 08:37 IP 37.47.1***
Sprawdzić lekarzy co wystawiają te zwolnienia
2018-11-07 14:49
I wysłać do nich Policję?
~wreszxie
2018-11-07 08:26 IP 5.173.1***
Piłka Nożna - bez policji!
~KameSebig
2018-11-07 07:38 IP 5.134.6***
Zanim nie zrobia z nimi porzadku to Kodziarze sa gotowi spalic Polske . Dlatego mowie najwazniejsze sa wybory .Zmiana konstytucji i calkowita delegalizacja antypolskich szkodnikow razem z propagandowymi i jatrzacymi mediami. Delegalizacja i surowe wyroki za antypolskie hasla. Jak oni moga w dniu swieta wszystkich prawdzuwych Polakow urzadzac taka hucpe !
2018-11-07 15:35 IP 89.64.2***
Zdelegalizujmy PiS i ONR najbardziej anty Polskie organizacje. Hucpe to wy urządzacie co roku 11 listopada gloryfikując faszystowskie poglądy
2018-11-08 01:10
Varsovia, wymień kilka faszystowskich poglądów, żebyśmy wiedzieli z czym mamy walczyć.
2018-11-08 01:24
@Varsovia Najbardziej antypolski to jesteś ty świński ryju. Poza tym każdy normalny człowiek jakby miał taką gębę jak ty to by na niej siedział
2018-11-08 09:38
Varsovia, czy to ty różo thun und coś tam dalej?
Tombo
2018-11-07 07:27
Rychło w czas... Na 11 listopada się im się zachciało protestów, żeby mieć silny argument.
sportowaWarszawa
2018-11-07 05:01
Już im się znudziło ochranianie miesiączek szczerbatego?
2018-11-07 19:53
O, widzę, że tu sporo zwolenników szczerbatego pana i jego mafii przygłupów i oszołomów :)
Liczba komentarzy: 76

Logowanie
Uwaga

Redakcja serwisu LEGIA.NET nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"
Zamknij