Zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez Legia.Net oraz partnerów świadczących usługi w celach marketingowych, reklamowych oraz analitycznych.

Korzystając z serwisu Legia.Net bez zmiany ustawień twojej przeglądarki internetowej wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam.

Dane uzyskane w ten sposób będziemy przetwarzać i profilować do celów marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam oraz celach analitycznych a także w celach związanych z bezpieczeństwem serwisu.

Korzystając z opcji swojej przeglądarki zawsze posiadasz prawo do usunięcia wszystkich informacji, które zostały zapisane w plikach cookies.

Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP, adres żądanej strony, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu oraz inne tym podobne informacje.

Administratorem danych jest Legia.Net
X

Tło

21 listopada 2018

Legia testuje system monitorowania zawodników

2018-11-07 09:05:56
img
Kolejny poziom cyfryzacji przekraczają Legia Warszawa i Zagłębie Lubin - zdecydowały się one na przetestowanie możliwości sztucznej inteligencji (AI) i kreatywności polskiej spółki Sport Algorithmics and Gaming (SAG). Firma opracowała autorski system monitorowania zawodników, przeznaczony dla akademii piłkarskich szkolących młodych zawodników. Od strony technicznej wymaga on zamontowania czterech kamer, po jednej na każdym z rogów boiska, i zintegrowania ich ze specjalnym systemem IT i panelem analitycznym. W skrócie: system „uczy" się rozpoznawać zawodników, śledzi ścieżki poruszania się ich po murawie, zapisuje i analizuje każde zagranie - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Informatyczny system ma zwiększyć skuteczność zawodników na boisku. - Tworzymy system dostępny dla akademii piłkarskich, które zarówno na świecie, jak i w Polsce zatrudniają zespoły analityków sportowych. Naszym celem jest jego automatyzacja, która dodatkowo umożliwi stałą obserwację poszczególnych zawodników, uwzględniającą ich mocne i słabe strony, oraz śledzenie postępów zawodników w grze, co dla trenerów stanowi wskazówkę dotyczącą dalszych treningów. Skupiamy się na analizie taktycznej. Motoryka gry - tempo poruszania się zawodnika na boisku, jego tętno itp. - jest mierzona przez odrębne zestawy narzędzi dostępnych na rynku. My koncentrujemy się na statystykach podań, strzałów na bramkę, posiadania piłki, zachowania linii obrony, utrzymywania linii spalonego, zgodności ustawienia zawodników z taktyką trenera itp. Dodatkowo system umożliwia np. wyselekcjonowanie fragmentów nagrań wideo, które mogą zostać wykorzystane do pracy nad wyeliminowaniem niepoprawnych zachowań na boisku - wymienia Sławomir Kaczor, współzałożyciel Sport Algorithmics and Gaming (SAG).


Samego projektu firmy SAG warszawski klub na razie nie chce komentować, bo jest on jeszcze w fazie wewnętrznych testów.


 

sklep sklep
Dodał: Marcin Szymczyk Źródło: Puls Biznesu   

twitter

Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po akceptacji moderatora


 

Komentarze

Wszystkie
Pozytywne
PiroForewer
2018-11-07 17:24
---przetestowanie możliwości sztucznej inteligencji ---

A jakby tak wszczepic to Kuchemu?

King ma niewykorzystany potencjal, mozna byloby Kuchego ulepszyc dla dobra Legii.
2018-11-07 18:53
Kuchy JEST przedstawicielem sztucznej inteligencji. Jedyny problem to odpowiedni softłer i ładowanie .
Kuchy potrzebuje właściwego operatora, który zadba o odpowiednie algorytmy w odpowiednich konfiguracjach i odpowiednim czasie.
Kuchego do tej pory obsługiwali kolesie nie mający pojęcia o obsłudze Kuchego. Na szczęście on sam jako organizm uczący się doskonalił samodzielnie swoje sprawności i dobór narzędzi.
Nie wiem jak ty ale ja gościa UWIELBIAM.
2018-11-07 20:24
Alaryk, chodzą słuchy, ze Kuchy to jedyny z pilkarzy, ktory ma wyksztalcenie ponadpodstawowe.

To by sie w sumie zgadzalo:

twitter.com/legiawarsz awa/status/999932144620396546
2018-11-07 21:55
Sztucznej inteligencji wykształecenie jest niepotrzebne. W tym sensie że i tak jedzie z matrycy danych, a przy tej prędkości przetwarzania inteligencja ludzka nie ma szans. takze Kuchy king nie jest wcale określeniem na wyrost
sportowaWarszawa
2018-11-07 15:00
Oby działał wyśmienicie i był bardzo przydatny!
~1500
2018-11-07 11:50 IP 89.64.2***
Wystarczy jeden somsiad.
Liczba komentarzy: 6

Logowanie
Uwaga

Redakcja serwisu LEGIA.NET nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj Komentarz - wersja bez konta.

Nick:
Uwaga: Odnośniki do serwisów zewnętrznych akceptujemy wyłącznie bez "http://"
Zamknij