Wypożyczeni: Gole Nawotki i Sanogo

03.12.2018 06:30

(akt. 21.12.2018 15:17)

Ostatnie dni były stosunkowo udane dla zawodników wypożyczonych z Łazienkowskiej. Bramki zdobyli Vamara Sanogo, a także Tomasz Nawotka, który trafił w słowackiej ekstraklasie. Napastnik z Francji strzelił zaś ósmego gola w rozgrywkach ligowych i stał się najskuteczniejszym graczem, do którego Legia ma prawa, na tym poziomie. Radość nie opuszcza także Mateusza Kochalskiego. Bramkarz wywalczył sobie grę w podstawowym składzie, a Radomiak na koniec rozgrywek w tym roku jest liderem II ligi. Poniżej pełne podsumowanie.

Sadam Sulley, Brian Iloski, Tomasz Nawotka (MFK Zemplin Michalovce)– Zemplin zasłużenie wygrał u siebie 3:0 z drużyną Zlate Moravce. Nawotka zanotował pełny mecz i strzelił ostatniego z trzech goli całej ekipy, posyłając piłkę do siatki w 83. minucie, Sulley wszedł na boisko w 73. minucie i został napomniany żółtą kartką. Iloski całe spotkanie przesiedział na ławce.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec), Łukasz Moneta (Zagłębie Lubin) - W spotkaniu Zagłębia z Zagłębiem, lepsi okazali się lubinianie. "Miedziowi" szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a gola kontaktowego zdobył przed przerwą Sanogo, który ładnym uderzeniem z pola karnego pokonał Dominika Hładuna. Był to 8. gol Francuza w Ekstraklasie, co oznacza, że jest obecnie najskuteczniejszym graczem rozgrywek, do którego Legia posiada prawa. Lubinianie ostatecznie wygrali 2:1, a na boisku pojawił się Łukasz Moneta, dla którego był to pierwszy występ w Ekstraklasie od 20 maja! Skrzydłowy w doliczonym czasie gry zastąpił Damjana Bohara.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Piast ma swój mecz przed sobą. W poniedziałek gliwiczanie zmierzą się w ostatnim spotkaniu 17. kolejki Ekstraklasy z Pogonią Szczecin.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Beniaminek Ekstraklasy zwyciężył w Legnicy 2:0 z Wisłą Kraków. Żyro wyleczył uraz i wrócił do meczowej "osiemnastki". Ostatecznie stoper przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom)   Radomiak zwyciężył na własnym boisku 4:2 z Olimpią Grudziądz. Kochalski, przez 90 minut, bronił dostępu do swojej bramki. Po ostatnim meczu w tym roku, drużyna pracującego w przeszłości przy Łazienkowskiej Dariusza Banasika jest liderem rozgrywek. W 21 spotkaniach zielono-biało-zieloni zdobyli 41 punktów. Na zaplecze Ekstraklasy awansują trzy najlepsze zespoły.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Drużyna ze stolicy Nowej Zelandii zremisowała na własnym terenie 1:1 z Perth Glory. „Kopa” rozegrał całe spotkanie.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) –  Olsztynianie zremisowali u siebie 2:2 z Łódzkim Klubem Sportowym w ostatnim spotkaniu tego roku. Góral grał do 57. minuty, kiedy zastąpił go Rafał Śledź. Stomil spędzi zimę w strefie spadkowej przez gorszy bilans bramek względem Wigier Suwałki, które mają tyle samo (22) puktów.

Michał Mydlarz (Victoria Sulejówek), Tin Matić (NK Zadar), Michał Król (Wisła Puławy)– Drużyny całej trójki zakończyły już rozgrywki w 2018 roku.