News: Hokej: Legia Warszawa - Polonia Bytom 1:6 (0:0, 1:3, 0:3)

Hokej: Legia Warszawa - Polonia Bytom 1:6 (0:0, 1:3, 0:3)

Aleksandra Ceglarska

28.10.2012 15:58

(akt. 10.12.2018 14:03)

W meczu rewanżowym 10. kolejki I ligi hokejowej Legia Warszawa uległa 1:6 na własnym lodowisku Polonii Bytom. Honorową bramkę dla stołecznego klubu zdobył Ryszard Zdenek, któremu asystował Ilya Vecher.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 13:30. Na Torwar przybyło liczne grono fanów, którzy przynieśli ze sobą transparent "Tuti spoczywaj w pokoju" i uczcili pamięć zmarłego kibica Legii Warszawa. Przy Łazienkowskiej zjawili się także kontuzjowani hokeiści: Damian Kran, Aleksander Wolski oraz występujący w Ekstralidze, były legionista, Mateusz Bepierszcz.

Początek pojedynku zapowiadał się pomyślnie dla warszawskiego zespołu. W 8 min. doszło do przepychanki pod bramką przeciwnika, w której uczestniczyli Jakub Kosobucki i Paweł Popielarz. Rywal brutalnie utrudniał podopiecznym Lubomira Witoszka zdobycie gola, jednak nikt nie został ukarany. W 18. minucie na lodzie zrobiło się agresywnie i dynamicznie. W 19. minucie za niebezpieczną grę został ukarany Tomasz Pawłowski. Karę za uderzanie kijem otrzymał także debiutujący w Legii golkiper, Krzysztof Zborowski. Za niego opuścił taflę zawodnik z pola, Kosobucki. To jednak nie wpłynęło na wynik pierwszej tercji, która zakończyła się bezbramkowym remisem. Bilans celnych strzałów wynosił 5:22 na niekorzysć gospodarzy.

Chwilę później krążek poszybował w okno bramki legionistów. Pierwszego gola dla drużyny gości strzelił Daniel Kukulski, któremu asystował Bartłomiej Stępski. Hokeiści z Bytomia próbowali zdecydowanych strzałów z dystansu, jednak zdobycie bramki utrudniał im Zborowski. W 27. minucie został ukarany Maciej Młynarczyk. Za moment padł drugi celny strzał dla gości, którego autorem był Sebastian Owczarek. Asystę zaliczył Dariusz Puzio. W 33. minucie został ukarany Marcin Pawłowski. Trzecią bramkę dla Polonii w 37. minucie zdobył Artur Wieczorek, któremu asystował Andrzej Banaszczak. Legia odpowiedziała pięknym strzałem Ryszarda Zdunka, któremu asystował Ilya Vecher. Druga tercja zakończyła się zwycięstwem 3:1 zespołu z Bytomia. Bilans celnych strzałów również ułożył się z korzyścią 17:11 dla gości.

W trzeciej tercji hokeistom ze Śląska udało się zdobyć aż trzy bramki. Natomiast zmęczeni grą podopieczni trenera Witoszka nie zdołali strzelić ani jednego gola. Celnymi trafieniami popisali się w 45. minucie Michał Kalinowski, w 47. i 51. minucie Kukulski. Gracze z Torwaru bezskutecznie starali się odmienić losy spotkania, które zakończyło ich porażką 1:6. Bilans strzałów na bramkę rywala wynosił 8:23 na niekorzyść Legii.

Legia Warszawa - Polonia Bytom 1:6 (0:0, 1:3, 0:3)

Legia: Zborowski, Strąk - P. Wąsiński, M. Solon, K. Wąsiński, Wardecki, R. Solon, G. Rostkowski, Wołkowicz, Maciejko, T. Pawłowski, Młynarczyk, K. Szaniawski, Kosobucki, Popielarz, Grzesik, Porębski, Świderski, Zdunek, Vecher, M. Pawłowski, Stępski

Polonia: Szydłowski, Kraus - Owczarek, Banaszczak, Puzio, Kukulski, Kłaczyński, Urban, Stępski, Gawlina, Bajon, Wieczorek, Mazur, Kogut, Cichoń, Kalinowski, Szymański