News: Hokej: Koniec sezonu dla hokeistów Legii

Hokej: Koniec sezonu dla hokeistów Legii

09.03.2014 20:33

(akt. 08.12.2018 20:27)

To był najważniejszy i najtrudniejszy mecz w sezonie dla naszych hokeistów w I rundzie fazy play-off. W rywalizacji toczonej do dwóch zwycięstw jest było 1:1, o tym kto zagra w finale o awans do PHL decydowało dzisiejsze spotkanie. Legioniści po wygranej w środę z Naprzodem Janów pojechali do Katowic z optymizmem i wiarą we własne umiejętności. Niestety gospodarze mieli przewagę i wygrali 4:1. Tym samym był to ostatni mecz w sezonie dla naszych zawodników.

W pierwszej części gry zespół Naprzodu Janów zaatakował od pierwszej minuty, gra momentami toczyła się tylko na naszej połowie. Legioniści bronili się jednak z ogromnym poświęceniem, w bramce cudów dokonywał Bartosz Maza i dzięki temu po 20 minutach było 0:0. Oba zespoły dwukrotnie miały okazje grać w przewadze, ale nikomu nie udało się tego wykorzystać.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Trwała nawałnica na bramkę naszego zespołu i tym razem defensywa skapitulowała. W 27. minucie krążek do siatki skierował Jakub Radwan, który wykorzystał akcję Łukasza Elżbieciaka i Adriana Kurza. W 34. minucie było 0:2 - tym razem idealnie w gumę trafił Łukasz Sękowski, a skorzystał z podań Rafała Bibrzyckiego i Łukasza Kulika. W 35. minucie na ławkę kar powędrowało po jednym zawodniku z obu zespołów. W czwórkę na tafli lepiej czuli się gracze Naprzodu i zdobyli bramkę na 0:3 - ponownie trafił Sękowski po zagraniu Michała Gryca. Takim rezultatem zakończyła się druga tercja i wszystko wydawało się już rozstrzygnięte.

W ostatniej części gry gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą Sękowskiego, który w 44. minucie wykorzystał akcję Bibrzyckiego o Gryca. Dwie minuty później ambitnie grajacy hokeiści Legii zdobyli honorowe trafienie - do siatki trafił Patryk Wąsiński po zagraniu Tomasza Wołkowicza. Gra się zaostzrała, nasi hokeiści postawili wszystko na jedną kartę - na ławkę kar wędrowali na dwie minuty kolejno - Mateusz Białek dwukrotnie, Michał Porębski, Jakub Jaskólski, Karol Szaniawski, Rafał Solon, Damian Kran i  ponownie Jaskólski. Wynik jednak nie uległ zmianie.

Naprzód Janów - Legia Warszawa 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

1 : 0 Jakub Radwan ( Łukasz Elżbieciak - Adrian Kurz ) 26:28
2 : 0 Łukasz Sękowski ( Rafał Bibrzycki - Łukasz Kulik ) 33:07
3 : 0 Łukasz Sękowski ( Michał Gryc ) 34:21
4 : 0 Łukasz Sękowski ( Rafał Bibrzycki - Michał Gryc ) 43:03
4 : 1 Patryk Wąsiński ( Łukasz Bułanowski ) 45:06