News: Hokej: Druga wygrana warszawiaków!

Hokej: Druga wygrana warszawiaków!

12.10.2014 20:02

(akt. 08.12.2018 08:51)

Hokeiści Legii Warszawa wygrali drugi mecz z SMS-em I Sosnowiec 6:1. "Wojskowi" prowadzili od pierwszej do ostatniej tercji. Dwie bramki dla stołecznej drużyny zdobył Michał Porębski, a po jednym golu dorzucili Karol Szaniawski, Damian Kran, Mariusz Szaniawski oraz Łukasz Bułanowski. Za tydzień legioniści rozegrają pierwsze spotkania na Torwarze przy Łazienkowskiej.

Pierwsza tercja dobrze ułożyła się dla stołecznych zawodników. Bramkę dosyć szybko zdobył Karol Szaniawski, któremu asystował Łukasz Bułanowski. Wkrótce "gumę" w siatce umieścił Damian Kran, a zagraniem do niego popisał się Rafał Solon. Warszawiacy kontrolowali przebieg rywalizacji i zdołali podwyższyć rezultat na 3:0 za sprawą Mariusza Szaniawskiego. Druga odsłona to dominacja miejscowych, którzy za wszelką cenę chcieli doścignąć "Wojskowych". Sosnowiczanie tylko raz trafili do siatki, a na to odpowiedział Łukasz Bułanowski.

Legioniści przed trzecią tercją mieli trzy bramki przewagi, a rywalom w ostatnich 20 minutach zabrakło determinację. Waleczni warszawiacy jednak nie odpuścili, a efektem tego były dwie bramki Michała Porębskiego. Najpierw asystował mu Karol Szaniawski, a potem Patryk Wąsiński. Legioniści wracają z wyjazdu z dwoma zwycięśtwami i chyba nikt nie spodziewał się tak ciekawego startu, biorąc pod uwagę wcześniejsze problemy z zebraniem funduszy na rozpoczęcie sezonu. Za tydzień pierwszy mecz Legii na Torwarze.

SMS I Sosnowiec - Legia Warszawa 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
0:1 - Karol Szaniawski (Bułanowski)
0:2 - Damian Kran (Solon)
0:3 - Mariusz Szaniawski (Kran)