News: Hokej: Okazałe zwycięstwo

Hokej: Okazałe zwycięstwo

19.10.2014 16:30

(akt. 13.12.2018 15:45)

Hokeiści Legii w świetnym stylu zakończyli weekend na Torwarze. Warszawiacy pokonali SMS II Sosnowiec 11:1. Już po pierwszej tercji było 5:0. W kolejnych częściach gry „Wojskowi” podwyższali swoje prowadzenie i pewnie kroczyli po kolejne punkty. Obecnie stołeczni zawodnicy legitymują się kompletem zwycięstw. Warto odnotować, że na trybunach pojawił się Minister Cyfryzacji Andrzej Halicki, a także były piłkarz Legii, Dariusz Dziekanowski.

Fotoreportaż z meczu

Po dwóch minutach pierwszej tercji legioniści prowadzili już 2:0. Najpierw gola w przewadze strzelił Damian Kran, a po chwili wynik po asyście Jarosława Grzesika podwyższył Michał Porębski. Na kolejne trafienie trzeba było trochę poczekać, ale w 9. minucie Tomasz Wołkowicz posłał „gumę” do siatki wykorzystując zagranie poprzedniego strzelca gola. Wkrótce było już 4:0, a gratulacje od kolegów przyjmował Łukasz Bułanowski. „Wołek” przez całe spotkanie wnosił niezwykle potrzebne doświadczenie, którym znacznie wspomagał kolegów - sam zdobył też piątą bramkę, która ustaliła wynik tercji. Kluczowe podanie zaliczył w tym wypadku Grzesik. Dodatkowe gratulacje należą się za to, że w tym momencie legioniści grali w podwójnym osłabieniu.

Legioniści od początku pewnie kroczyli po zwycięstwo. Nie inaczej było w drugiej części gry, kiedy zawodnicy prowadzeni dziś przez Roberta Tchórzewskiego od początku dominowali na tafli. W 22. minucie rezultat podwyższył Porębski, któremu podawali Wołkowicz i Patryk Wąsiński. Sam „Wołek” niespełna pięć minut później cieszył się z hat-tricka, do którego cegiełkę dołożył Kran świetnie podając starszemu koledze. W 30. minucie bramkę zdobył Karol Szaniawski, a asysty zaliczyli Wąsiński i Bułanowski. O jedno trafienie postarali się przyjezdni. Bartłomieja Mazę pokonał Jan Panczakiewiecz. Wkrótce odpowiedział na to celnym uderzeniem Wąsiński. Golkiper „Wojskowych” nie mógł wiele zrobić, a trzeba przyznać, że naprawdę skutecznie bronił przez 60 minut konfrontacji.

Trzecia tercja zaczęła się od szybkiego trafienia legionistów. W tej części gry kibice zobaczyli chyba najwięcej walki. Gracze z Sosnowca chcieli udowodnić, że też posiadają odpowiednie umiejętności na ten poziom i nie odpuszczali. „Wojskowi”, grający w węższym składzie, grali ostatkiem sił, ale i tak przeważali, a w 58. minucie Porębski po podaniach Wardeckiego i Wąsińskiego zdobył jedenastą bramkę. Strzelanie zatrzymało się na 11:1. Warszawiacy pokazali swoją waleczność i jak na razie, wygrali wszystkie spotkania, które mieli okazje rozegrać. Na koniec zawodnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, wspólnie z ministrem Andrzejem Halicki i Dariuszem Dziekanowskim.

Legia Warszawa - SMS II Sosnowiec 11:1 (5:0, 4:1, 2:0)

1 : 0 Damian Kran 00:49
2 : 0 Michał Porębski ( Jarosław Grzesik ) 01:18
3 : 0 Tomasz Wołkowicz ( Michał Porębski ) 08:24
4 : 0 Łukasz Bułanowski 12:56
5 : 0 Tomasz Wołkowicz ( Jarosław Grzesik ) 14:23
6 : 0 Michał Porębski ( Patryk Wąsiński - Tomasz Wołkowicz ) 21:26
7 : 0 Tomasz Wołkowicz ( Damian Kran ) 26:34