News: Hokej: Druga porażka z Zagłębiem

Hokej: Druga porażka z Zagłębiem

18.01.2015 16:02

(akt. 13.12.2018 13:56)

Hokeiści Legii przegrali na Torwarze 1:4 z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla miejscowych, bo gola w pierwszej tercji strzelił Łukasz Bułanowski. Potem do głosu doszli goście, którzy wyrównali w drugiej części gry i wtedy też wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca. To przegrany weekend dla legionistów, którzy wczoraj również ulegli sosnowiczanom. Wkrótce więcej informacji.

Fotoreportaż z meczu (fot. Justyna Jankowska)

Fotoreportaż z meczu (fot. Michał Leszczyński)

Spotkanie od początku było wyrównane. Obie drużyny wzajemnie atakowały, choć przez długi czas gole nie padły. Poczynania warszawian i sosnowiczan obserował z trybun minister administracji i cyfryzacji, Andrzej Halicki. W 11. minucie krążek na połowie rywali odzyskał Łukasz Bułanowski. 21-latek po chwili minął rywala i z bliska wpakował "gumę" do siatki wyprowadzając "Wojskowych" na prowadzenie. Przyjezdni starali się doprowadzić do remisu, lecz do końca pierwszej tercji ta sztuka im się nie udała.

Od początku drugiej odsłony, do ataków przystąpili gracze Zagłębia. Już w 27. minucie Oskar Krawczyk cudownym strzałem w samo okienko doprowadził do remisu. Tuż po tej sytuacji, Krzysztof Gutkowski zastąpił w bramce Bartłomieja Mazę. Z perspektywy całego spotkania, obaj spisywali się naprawdę dobrze i byli pewnymi punktami drużyny. Bez nich, wynik mógłby być znacznie gorszy. "Gutek" miał pecha, gdyż niecałe 60 sekund po wejściu na lód, został pokonany przez Łukasza Rutkowskiego i przed ostatnią tercją mieliśmy 1:2.

Ostatnia część gry była w wykonaniu legionistów najsłabsza. Więcej strzałów oddawali goście, którzy zdecydowanie częściej gościli na tercji warszawian. Po ponad 49 minutach gry, sosnowiczanie podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą gola Tobiasza Bernata. Tuż przed końcem konfrontacji, wynik na 4:1 dla Zagłębia ustalił Łukasz Kisiel.

Po końcowej syrenie, kibice na pełnym Torwarze II odśpiewali "Mistrzem Polski jest Legia". Na sam koniec po trybunach poniosło się "O Zagłębie, o Sosnowiec". Sosnowiczanie również włączyli się do śpiewów oraz podziękowali za ciepłe przyjęcie w stolicy.

Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

1 : 0 Łukasz Bułanowski 10:03
1 : 1 Oskar Krawczyk 26:09
1 : 2 Łukasz Rutkowski 27:15
1 : 3 Tobiasz Bernat ( Mateusz Krupiński ) 49:20
1 : 4 Łukasz Kisiel ( Łukasz Zachariasz - Marcin Kozłowski ) 59:44

Legia: Maza, Gutkowski - Porębski, R. Solon, Bułanowski, Rostkowski, Szaniawski - Kran, Wardecki, M. Solon, Wołkowicz, Wąsiński - Grzesik, Pawłowski, Kubicki, Popielarz, Vecher - Kołodziej, Kotyński, Krzymowski, Stępski, Floriańczyk.

Zagłębie: Nowak - Urbańczyk, J. Jaskólski, Kisiel Zachariasz, Kozłowski - Krawczyk, Mejka, Baca, Rutkowski, Stokłosa - Krupiński, Duszak, Nahunko, Stojek, Bernat - Cinalski, Dołęga, A. Jaskólski, Białek, Jarnutowski.