News: Hokej: Faza play-off coraz większą mrzonką

Hokej: Faza play-off coraz większą mrzonką

25.01.2015 08:20

(akt. 08.12.2018 04:24)

Hokeiści Legii przegrali na wyjeździe 0:5 z KS Toruń i jeszcze bardziej utrudnili sobie drogę do fazy play-off. Ewentualne znalezienie się na koniec sezonu zasadniczego wśród najlepszych czterech drużyn, trzeba będzie rozpatrywać w kategorii cudu. Dwa gole dla miejscowych strzelił Piotr Husak. Pozostałe bramki dla KS-u zdobyli Łukasz Chrzanowski, Mariusz Kuchnicki i Piotr Huzarski.

Legioniści pojechali do Torunia osłabieni. W bramce zabrakło Bartosza Mazy, który ma złamany palec. Między słupkami zastąpił go młody Krzysztof Gutkowski i spisał się przyzwoicie, gdyż w sumie obronił 37 strzałów. Po pierwszej tercji 18-latek mógł być naprawdę zadowolony, ponieważ zachował czyste konto. Kłopotem dla drużyny było jednak widniejące zero także przy ilości zdobytych bramek. Dla golkipera najgorsze miało jednak nadejść...

Torunianie częściej atakowali w trakcie meczu, a na prowadzenie wyszli niedługo po rozpoczęciu drugiej tercji. Rezultat otworzył Łukasz Chrzanowski. W 24. minucie za sprawą Mariusza Kuchnickiego było już 2:0, a minęło 60 sekund i kolejne trafienie dla gospodarzy zanotował Piotr Husak. Potem nastąpiła chwila przerwy i... kolejne oblężenie. W 35. minucie z gola cieszył się Piotr Huzarski, a po chwili Gutkowskiego znowu pokonał Husak.

Piąta bramka w drugiej tercji jednocześnie zamknęła rezultat spotkania. W ostatniej części gry warszawianie nadal nie byli w stanie wiele zrobić. Można wręcz stwierdzić, że lider włączył na 20 minut piąty bieg w drugiej tercji, a wcześniej i potem miał sytuację pod kontrolą.

Warszawianie przegrali po raz szósty z rzędu, a w ostatnich piętnastu meczach odnieśli zaledwie dwa zwycięstwa. Awans do fazy play-off w chwili obecnej zamieniony jest w mrzonkę... W niedzielę legioniści staną przed szansą zrewanżowania się torunianom - początek konfrontacji o godzienie 11:00.

KS Toruń - Legia Warszawa 5:0 (0:0, 5:0, 0:0)
1 : 0 Łukasz Chrzanowski ( Przemysław Bomastek - Miłosz Lidtke ) 21:27'
2 : 0 Mariusz Kuchnicki ( Daniel Minge - Piotr Huzarski ) 24:24'
3 : 0 Piotr Husak ( Mariusz Struzyk - Kamil Gościmiński ) 25:25'
4 : 0 Piotr Huzarski ( Przemysław Bomastek - Łukasz Chrzanowski ) 34:16'
5 : 0 Piotr Husak ( Mariusz Struzyk - Kamil Gościmiński ) 35:15'

KS Toruń: Plaskiewicz - Gimiński, Gazda, Kalinowski, Kuchnicki, Minge - Lidtke, Huzarski, Bomastek, Chrzanowski, Dzięgiel - Heyka, Mądrowski, Husak, Strużyk, Gościmiński - Rodziewicz, Skólmowski, Pieniak.

Legia: Gutkowski - Porębski, R. Solon, Vecher, K. Szaniawski, Bułanowski - Kołodziej, Wardecki, Wąsiński, M. Solon, Popielarz - Kotyński, Grzesik, Krzymowski, Kubicki, Stępski.