News: Hokej: Była walka, ambicja, emocje, ale cieszyło się Podhale

Hokej: Była walka, ambicja, emocje, ale cieszyło się Podhale

28.02.2015 21:08

(akt. 08.12.2018 02:52)

Hokeiści Legii po bardzo wyrównanym meczu, po dogrywce, przegrali z graczami z Podhala w Nowym Targu 5:6. Początek spotkania nie zapowiadał takich emocji bowiem po pierwszej tercji było 0:0. W drugiej na prowadzenie wyszli gospodarze po bramce Dymitrija Paramonowa. Ten gol rozwiązał worek z kolejnymi trafieniami dla Podhala - po uderzeniach Szymona Kolasy, Przemysława Michalskiego i Jarosława Petriszcze było już 4:0 dla gospodarzy i wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Jednak tuż przed końcem drugiej tercji do siatki posłał krążek Łukasz Bułanowski i ten gol dał nadzieję legionistom.

W trzeciej części gry na 4:2 trafił Jarosław Grzesik. Wprawdzie po kilku minutach bramką odpowiedział Dawid Olchawski, ale ambitna gra i szaleńcza pogoń Legii przynisoła skutek. Najpierw grę w przewadze wykorzystał Michał Porębski, a po chwili trafiali jeszcze Grzesik i ponownie Porębski.  Remis 5:5 i dogrywka.

Niestety po 253 sekundach bramkę na wagę zwyciestwa zdobył Dawid Olchawski i to gospodarze jednak cieszyli się z wygranej. Legioniści mieli wtedy tylko trzech graczy na tafli.

Podhale Nowy Targ - Legia Warszawa 6:5 (0:0, 4:1, 1:4, 1:0 d)

1 : 0     Dmitrij Paramonow ( Maksim Kondraszow ) 30:24
2 : 0     Szymon Kolasa ( Dawid Olchawski ) 35:10
3 : 0     Przemysław Michalski ( Daniło Łatiuk ) 36:04
4 : 0     Jarosław Petriszcze ( Dawid Olchawski - Szymon Kolasa ) 37:40
4 : 1     Łukasz Bułanowski 38:35
4 : 2     Jarosław Grzesik ( Michał Porębski - Łukasz Bułanowski ) 42:59
5 : 2     Dawid Olchawski ( Gieorgij Katin - Dmitrij Paramonow ) 48:47