Koniec. Legia przegrała 0:1 z Wisłą w Krakowie.
    Kliment został powstrzymany przez legionistów w polu karnym
  • 90+3'
    Sadlok za Yeboaha, Szot za Gruszkowskiego
  • 90+2'
    Skvarka pojawił się po prawej stronie pola karnego, chciał płasko wycofać piłkę, ale legioniści przecięli zagranie
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone do drugiej połowy
  • 90'
    Wisła miała stały fragment gry, ale legioniści poradzili sobie z centrą w pole karne
  • 88'
    Lopes zbiegł z lewej flanki do środka boiska, uderzył z prawej nogi, z 18. metra, ale Kieszek pewnie interweniował
  • 87'
    Zawodnik Wisły oddał strzał, Boruc zbił piłkę przed siebie, ale po chwili zdołał oddalić zagrożenie
  • 86'
    Żukow za Brown Forbesa i Starzyński za Plewkę
  • 84'
    Kostorz za Pekharta i Ribeiro za Wieteskę
  • 83'
    Skibicki dośrodkował na bliższy słupek, ale rywal wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 82'
    Pekhart pojawił się po lewej stronie pola karnego, oddał płaski strzał - piłka odbiła się od Szoty i wyszła na rzut rożny
  • 82'
    Skibicki dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale rywale oddalili zagrożenie
  • 81'
    Skvarka chciał prostopadle podać do Brown Forbesa, ale zagranie okazało się za mocne
  • 81'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Yeboah chciał płasko dośrodkować, Lopes wybił piłkę na aut
  • 80'
    Yeboah pojawił się po prawej stronie boiska, został zatrzymany przez Abu Hannę, ale wywalczył korner
  • 79'
    Wisła wymienia się podaniami na połowie Legii
  • 76'
    Skibicki dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłka wyszła poza pole karne. Do futbolówki dopadł Lopes, który zagrał do Skibickiego, lecz jego centra odbiła się od Plewki. Legia miała korner, ale wiślacy wyszli z opresji
  • 75'
    Luquinhas do Skibickiego, którego centra została zablokowana. Korner
  • 74'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 72'
    Wisła zabrała się do kontry. Gruszkowski zagrał w pole karne, po chwili strzał Klimenta został zablokowany
  • 71'
    Kliment za Młyńskiego
  • 70'
    Muci opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Ciepiela, dla którego to debiut
  • 69'
    Okazało się, że Emreli, tuż przed oddaniem strzału, sfaulował Frydrycha
  • 68'
    Nie ma gola dla Legii...
  • 67'
    Trwa analiza VAR...
  • 67'
    Wszystko zaczęło się od straty Gruszkowskiego. Pekhart dopadł do piłki, który dośrodkował na środek pola karnego do Emrelego, który zdobył bramkę
  • 66'
    1:1. Emreli!
  • 65'
    Żółta kartka dla Abu Hanny, który sfaulował rozpędzonego Yeboaha na wysokości koła środkowego
  • 64'
    Jędrzejczyk posłał górne podanie w pole karne do Lopesa. Portugalczyk był pilnowany przez dwóch przeciwników, zdołał oddać strzał z prawej nogi, który okazał się niecelny
  • 64'
    Lopes płasko podał do Abu Hanny, który chciał dośrodkować, ale został zablokowany przez Gruszkowskiego. Rywal zdołał jeszcze wywalczyć piłkę dla Wisły
  • 62'
    Młyński na spalonym
  • 61'
    Wiślacy krótko rozegrali stały fragment gry - legioniści szybko przechwycili piłkę, ale po chwili ją stracili
  • 61'
    Skvarka uderzył z prawej nogi, zza pola karnego - strzał został zablokowany. Wisła ma korner
  • 60'
    Niedokładne zagranie Wieteski do Jędrzejczyka. Aut dla Wisły
  • 59'
    Skibicki znalazł się po prawej stronie "szesnastki", ale jego zagranie wzdłuż boiska zostało zablokowane
  • 59'
    Lopes dobrze, prostopadle zagrał do Emrelego, który popędził na bramkę Wisły, wbiegł w pole karne, ale został powstrzymany przez Kieszka
  • 58'
    Faul w ataku Pekharta. Napastnik Legii nieprzepisowo powstrzymał Szotę na połowie Wisły i został napomniany żółtą kartką
  • 57'
    Slisz chciał miękko zagrać na prawą stronę "szesnastki", ale Kieszek spokojnie złapał piłkę
  • 57'
    Skibicki popędził środkiem boiska, ale został powstrzymany. Moment później Brown Forbes chciał podać do Skvarki, ale zagranie zostało przecięte
  • 56'
    Muci zacentrował z rzutu rożnego na dalszy słupek, ale żaden z piłkarzy Legii nie zdołał oddać strzału. Ostatecznie, grę wznowi bramkarz Wisły
  • 55'
    Abu Hanna chciał dośrodkować w pole karne, ale został zablokowany przez Gruszkowskiego. Będzie korner dla "Wojskowych"
  • 55'
    Skvarka dośrodkował z prawej flanki w pole karne. Zakotłowało się w "szesnastce" Legii, ale Slisz zdołał uprzedzić nadbiegającego rywala i przechwycił piłkę
  • 53'
    Skibicki dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne. Piłka odbiła się od rywala i spadła pod nogi Lopesa, na 16. metr. Portugalczyk oddał mocny strzał, który został zablokowany przez przeciwnika
  • 52'
    Hanousek dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, ale Jędrzejczyk wybił piłkę poza pole karne
  • 52'
    Przechwyt Slisza w środku pola. Po chwili Luquinhas chciał podać do Skibickiego, ale zagranie zostało przecięte przez rywala
  • 51'
    Zrobiło się zamieszanie na połowie Legii. Brown Forbes przechwycił piłkę na 20. metrze, podał do Młyńskiego, który wbiegł w pole karne, ale jego strzał z lewej nogi okazał się niecelny
  • 50'
    Yeboah sfaulował Lopesa w bocznym sektorze boiska, na połowie "Białej Gwiazdy"
  • 49'
    Wisła próbowała przedrzeć się prawą stroną boiska, ale obrońcy Legii nie dali się zaskoczyć
  • 47'
    Dośrodkowanie Muciego z rzutu rożnego w pole karne - do piłki dopadł Skibicki, mocno uderzył, ale trafił w Lopesa
  • 47'
    Muci oddał niezły strzał z 17. metra, z prawej nogi - Kieszek musnął piłkę, która przeleciała ponad poprzeczką. Korner
  • 46'
    Dwie zmiany w Legii. Emreli za Hołownię, Skibicki za Nawrockiego
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+8'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 z Wisłą w Krakowie. Wracamy za 15 minut
  • 45+8'
    Muci dośrodkował z rzutu rożnego, ale "Biała Gwiazda" wyszła z opresji i oddaliła zagrożenie
  • 45+7'
    Abu Hanna wbiegł w pole karne z lewej strony, dośrodkował na dalszy słupek, ale piłkarz Wisły wybił piłkę na korner
  • 45+7'
    Legia chce jeszcze zagrozić bramce Wisły w końcówce pierwszej połowy, ale wiślacy dobrze się bronią
  • 45+4'
    Hanousek został bardzo dobrze zatrzymany przez Nawrockiego i Jędrzejczyka na wysokości koła środkowego
  • 45+4'
    Gruszkowski chciał dośrodkować wzdłuż pola karnego, ale zagranie przeciął Abu Hanna
  • 45+3'
    Muci oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, piłka odbiła się od Hanouska i wyszła poza linię końcową. Ale legioniści nie otrzymali kornera, grę wznowi Kieszek
  • 45+2'
    Rzut wolny dla Legii, do bramki Wisły ok. 25 metrów
  • 45+1'
    Siedem minut doliczonych do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Lopes prostopadle podał do Pekharta, który wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego mocne, płaskie dogranie wzdłuż boiska zostało przecięte
  • 44'
    Hołownia mocno uderzył z lewej nogi, z rzutu wolnego, ale wiślacy wyszli z opresji
  • 44'
    Nawrocki świetnie zagrał na wyprzedzenie i podłączył się do ofensywy. Stoper podał na prawe skrzydło do Lopesa, jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Legia ma rzut wolny, bo zawodnik Wisły zagrał piłkę ręką
  • 42'
    Muci sfaulowany w środku pola
  • 42'
    Młyński może grać dalej
  • 40'
    Młyński ruszył do prostopadłego podania z głębi pola, ale został zatrzymany na skrzydle przez Wieteskę. Piłkarz Wisły ucierpiał w tym starciu, jest opatrywany przez lekarzy
  • 39'
    Lopes pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale jego mocne uderzenie wyszło poza linię końcową
  • 37'
    Yeboah wygrał pojedynek z Hołownią w bocznym sektorze boiska. Ghańczyk ucierpiał po tym starciu, ale szybko wstał z boiska
  • 36'
    Brown Forbes upadł po kontaktcie z Nawrockim na wysokości koła środkowego, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia
  • 34'
    Luquinhas zbiegł do środka i podał w kierunku Hołowni, ale przeciwnik szybko doskoczył do "Hołka" i wywalczył aut
  • 33'
    Nieudane zagranie zawodnika Wisły. Aut dla Legii, na wysokości koła środkowego
  • 33'
    Wisła wymienia się podaniami w środku pola
  • 32'
    Luquinhas został sfaulowany przez Plewkę na połowie Legii
  • 31'
    Yeboah popędził środkiem boiska, a następnie płasko podał na lewą stronę "szesnastki" do Brown Forbesa, który uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka i pokonał Boruca. Wisła objęła prowadzenie
  • 30'
    1:0 dla Wisły. Brown Forbes
  • 29'
    Luquinhas sfaulowany w środku pola
  • 26'
    Plewka pojawił się po lewej stronie boiska, ale został osaczony przez legionistów i stracił piłkę, którą miejscowi jednak szybko odzyskali
  • 25'
    Hołownia chciał zagrać w kierunku Lopesa, ale jego podanie zostało przecięte na ok. 25. metrze od bramki Wisły
  • 24'
    Brown Forbes przechwycił piłkę na 20. metrze - potężnie uderzył i trafił w słupek
  • 23'
    Młyński dośrodkował w pole karne, do piłki dopadł Brown Forbes, który odegrał ją na 17. metr do Skvarki. Strzał zawodnika Wisły został zablokowany
  • 22'
    Luquinhas sfaulowany w środkowej strefie boiska
  • 21'
    Yeboah był po prawej stronie "szesnastki", chciał minąć Hołownię, ale obrońca Legii nie dał się zaskoczyć - powstrzymał rywala i wywalczył jeszcze piłkę dla gości
  • 20'
    Plewka wbiegł w pole karne z lewej strony, ale nie zdołał dopaść do piłki. Grę wznowi Boruc
  • 20'
    Muci dośrodkował z rzutu rożnego. Zakotłowało się w "szesnastce" Wisły. Ostatecznie, piłka spadła na 18. metr, pod nogi Abu Hanny, który oddał strzał, ale Kieszek spokojnie złapał futbolówkę
  • 19'
    Hołownia nieźle zacentrował w pole karne do Pekharta, który główkował - piłka odbiła się od Frydrycha i wyszła na korner
  • 18'
    Pekhart na spalonym
  • 18'
    Znów było groźnie w "szesnastce" Legii. Frydrych przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Gruszkowskiego. Prawy obrońca minął Hołownię i dośrodkował na 7. metr do Skvarki, który uderzył z głowy, ale Boruc był na posterunku
  • 16'
    Pekhart pojawił się po prawej stronie boiska, chciał zbiec do środka, ale został osaczony przez dwóch rywali i stracił futbolówkę
  • 16'
    Brown Forbes czyhał na górne podanie z głębi pola, ale był do końca pilnowany przez Nawrockiego. Ostatecznie, piłkę złapał Boruc
  • 15'
    Legioniści przechwycili piłkę na połowie Wisły. Po chwili Luquinhas znalazł się po prawej stronie pola karnego, ale jego wycofujące podanie na 16. metr do Pekharta zostało przecięte
  • 14'
    Brown Forbes przed polem karnym Legii, ale gra była kontynuowana
  • 13'
    To mogło być 1:0 dla Wisły. Po kornerze dla miejscowych, Frydrych musnął nogą piłkę, do której na dalszym słupku dopadł Brown Forbes. Napastnik "Białej Gwiazdy" potężnie uderzył z głowy w poprzeczkę
  • 12'
    Wieteska dobrze zagrał na wyprzedzenie, piłkę przechwycił Jędrzejczyk, ale zawodnik Legii stracił piłkę. Wisła zabrała się do kontry. Yeboah pojawił się po prawe j stronie "szesnastki", chciał wycofać, lecz Wieteska wybił futbolówkę na rzut rożny
  • 11'
  • 10'
    Wracamy do rywalizacji!
  • 9'
    Czekamy jeszcze na to, aż gra zostanie wznowiona
  • 8'
    Zawodnicy wrócili na boisko
  • 5'
    Przerwa w grze. Boisko zostało "pokryte" dymem z rac. Piłkarze pojawili się przy ławkach rezerwowych, usłyszeli jeszcze kilka wskazówek od trenerów
  • 3'
    Brown Forbes zdecydował się na mocne uderzenie z prawej nogi, z ok. 20. metra - piłka poszybowała ponad poprzeczką
  • 3'
    Frydrych chciał miękko zagrać na lewe skrzydło, ale piłkę przechwycił Nawrocki
  • 2'
    Pekhart złapany na spalonym
  • 1'
    Wisła wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 1'
  • Obie drużyny już na boisku. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Ribeiro, Johansson, Kisiel, Ciepiela, Skibicki, Kostorz, Rosołek, Emreli
  • Skład Legii na mecz z Wisłą Kraków: Boruc – Nawrocki, Wieteska, Abu Hanna – Jędrzejczyk, Slisz, Lopes, Hołownia – Muci, Pekhart, Luquinhas
  • W poprzednim sezonie Wisła Kraków zajęła 13. miejsce w PKO Ekstraklasie z dorobkiem 33 punktów w 30 meczach (osiem zwycięstw, dziewięć remisów, trzynaście porażek). W obecnych rozgrywkach ma za sobą pięć spotkań, w których zdobyła siedem "oczek". Do tej pory rywalizowała z: Zagłębiem Lubin (3:0), Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (2:2), Rakowem Częstochowa (1:2), Stalą Mielec (1:2) i Górnikiem Łęczna (3:1)
  • - Wisła od początku sezonu rozgrywa bardzo dobre spotkania. Obserwowałem jej przegrany mecz z Rakowem. Pokazała się tam z bardzo dobrej strony. We wszystkim było widać rękę trenera, który krótko pracuje w nowym zespole, ale już wypracował kilka ciekawych, boiskowych nawyków. Myślę, że czeka nas ciekawe spotkanie. Wiemy, że Wisła obchodzi jubileusz, 115-lecie istnienia, ale nie chcemy być dla niej z tego powodu jedynie tłem. Chcemy zagrać na własnych zasadach i wygrać – przyznał trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz. WIĘCEJ TUTAJ
  • Warszawiacy mają przed sobą 13. spotkanie w bieżących rozgrywkach. Przystąpią do niego poobijani i nieco zmęczeni, osłabieni brakiem pauzujących za nadmiar żółtych kartek Filipa Mladenovicia i Josue, a także bez Andre Martinsa, który w wyniku faulu w starciu ze Slavią doznał skręcenia stawu skokowego
  • Legioniści przystąpią do niedzielnego meczu w Krakowie w znakomitych nastrojach. Są świeżo po wygranej ze Slavią Praga (2:1) i awansie do fazy grupowej Ligi Europy, w której zmierzą się z SSC Napoli, Leicester City i Spartakiem Moskwa
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 6. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa
Wisła KrakówLegia Warszawa

29' Felicio Brown Forbes

29'

31' Patryk Plewka

31'

71' Jan Kliment za Mateusz Młyński

71'

84' Gieorgij Żukow za Felicio Brown Forbes

84' Piotr Starzyński za Patryk Plewka

84'

90' Dawid Szot za Konrad Gruszkowski

90' Maciej Sadlok za Yaw Yeboah