Koniec! Legia wygrała 2:0 ze Stalą Mielec!
  • 90+2'
    Jędrzejczyk ucierpiał w jednej z akcji we własnym polu karnym, ale podniósł się z boiska, może grać dalej
  • 90+1'
    Ajjj! Mladenović dośrodkował z lewej strony pola karnego na dalszy słupek, do piłki dopadł Pekhart, który oddał strzał, ale nie trafił w bramkę
  • 90'
    Pięć minut doliczonych
  • 88'
    Rzut wolny dla Stali po prawej stronie boiska. Domański dośrodkował na 8. metr, Sokołowski wybił piłkę, dopadł do niej jeszcze Wolski, który uderzył nad poprzeczką
  • 87'
    Wolski był o włos od gola, ale pomylił się z bliska
  • 86'
    Wolski, Gerbowski i Domański zastępują Getingera, Wlazło i Hiszpańskiego
  • 86'
    Świetna akcja Strzałka, który zabrał się do kontry, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, podprowadził ją przed pole karne, zagrał na lewą stronę "szesnastki" do Mladenovicia, który oddał strzał. Piłka odbiła się od Hiszpańskiego i wpadła do siatki!
  • 84'
    2:0 dla Legii! Gol Mladenovicia, asysta Strzałka!
  • 83'
    Pich za Muciego
  • 83'
    Hładun spokojnie wyłapał dośrodkowanie z lewej strony boiska
  • 82'
    Lebedyński za Sappinena
  • 82'
    Getinger prostopadle podał do Hinokio, do którego doskoczył Slisz. Będzie korner dla Legii
  • 80'
    Błąd Jędrzejczyka, Sappinen wbiegł w pole karne, trochę za mocno wypuścił sobie piłkę, doskoczył do niego Hładun. Piłkę przejął "Jędza"
  • 79'
    Ajjjj! Slisz dośrodkował z prawej strony boiska na bliższy słupek, Muci główkował, lecz Mrozek świetnie interweniował
  • 79'
    Getinger dośrodkował niedokładnie, piłkę spokojnie wyłapał Hładun
  • 78'
    Faul Sokołowskiego na Maku. Rzut wolny dla Stali po prawej stronie boiska, na wysokości 25. metra
  • 77'
    Strzałek zmienia Kapustkę, który przekazuje opaskę Wszolkowi
  • 76'
    Hladun świetnie interweniował po strzale Sappinena z prawej strony pola karnego!
  • 76'
    Mak zatrzymany przez Mladenovicia w bocznym sektorze. Stal szybko odzyskała piłkę
  • 75'
    16 164 widzów ogląda mecz na stadionie
  • 75'
    Faul w ataku Sokołowskiego
  • 75'
    Przechwyt Slisza w środku pola, ten nie zagrał jednak w tempo do Muciego, który został "wyrzucony" do boku. Legia zwolniła akcję
  • 74'
    Sappinen na spalonym po górnym podaniu z głębi pola
  • 73'
    Slisz do Muciego, ten zbiegł do środka, podał do Mladenovicia, który niedokładnie, za mocno dograł do Pekharta
  • 72'
    Wszołek prostopadle do Nawrockiego, ten dośrodkował na bliższy słupek, rywale wyszli z opresji
  • 71'
    Stołeczna drużyna wymienia się podaniami w środku pola
  • 70'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 70'
    Nawrocki posłał dalsze podanie na prawe skrzydło, do Wszołka, ale uprzedził go rywal
  • 69'
    Potężny strzał Maka z prawej strony pola karnego, ale piłka poszybowała nad poprzeczką
  • 69'
    Hładun! Mak główkował po dośrodkowaniu Wlazły z lewej flanki na 12. metr, ale zawodnik Legii kapitalnie interweniował
  • 67'
    Vallejo wyrzucił piłkę z autu w pole karne Legii, było groźnie, Nawrocki miał ważną interwencję, potem Kruk pojawił się po lewej stronie "szesnastki", ale się poślizgnął i akcja spaliła na panewce
  • 67'
    Slisz był naciskany przez rywala, próbował go nabić, ale to się nie udało. Aut dla Stali, na wysokości pola karnego Legii
  • 66'
    Stal w ataku pozycyjnym
  • 64'
    Rzut rożny dla Stali, krótko rozegrany. Hiszpański dośrodkował na dalszy słupek, Wlazło chciał zamknąć akcję, lecz to się nie udało. Legia zabrała się do kontry, Kapustka popędził prawym skrzydłem, próbował prostopadle podać do Wszołka, ale Mrozek wyszedł z bramki i wybił piłkę na aut
  • 63'
    Hiszpański zatrzymany przez Mladenovicia, Stal szybko wznowiła grę po aucie
  • 63'
    Jak to nie wpadło? Zaczęło się od rajdu Slisza, dryblingu Muciego, który założył siatkę, wyłożył piłkę Wszołkowi, ten uderzył z 10. metra, ale Mrozek skutecznie interweniował
  • 61'
    Ribeiro wybił piłkę głową poza "szesnastkę", po górnym zagraniu na prawą stronę pola karnego
  • 60'
    Rzut rożny. Kapustka zacentrował na 6. metr, było zamieszanie. Muci przejął piłkę, dośrodkował z prawej strony boiska na 11. metr, do Jędrzejczyka, który główkował niecelnie, był też na spalonym
  • 59'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki w "szesnastkę", ale nikt nie zamknął akcji
  • 58'
    Wejście Sokołowskiego sprawiło, że Muci został przesunięty do ataku, gra w duecie z Pekhartem
  • 58'
    Wlazło próbował dograć z lewej flanki na 20. metr, ale zagranie przeciął Sokołowski
  • 57'
    Błąd gracza Stali. Piłkę w polu karnym gości przejął Muci, wycofał do Sokołowskiego, który został zablokowany na 14. metrze
  • 56'
    Getinger sfaulowany w bocznym sektorze boiska, na połowie Stali, przez Slisza
  • 56'
    Sokołowski za Rosołka
  • 55'
    Mak za kontuzjowanego Ratajczyka
  • 55'
    Stal wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 54'
    Ribeiro sfaulowany przez Sappinena na połowie Legii
  • 54'
    Mak szykuje się do wejścia na murawę
  • 54'
    Ratajczyk opuszcza boisko na noszach
  • 52'
    Ratajczyk leży na murawie, jest opatrywany przez lekarzy
  • 51'
    Muci dopadł do piłki po lewej stronie boiska, miękko dośrodkował na bliższy słupek, do Pekharta, który wyskoczył, główkował, Mrozek musnął piłkę, ale nie zdołał udanie interweniować! 1:0 dla Legii!
  • 49'
    1:0 dla Legii! Pekhart!
  • 48'
    Hładun pewnie wyłapał piłkę do dośrodkowaniu Hinokio
  • 48'
    Kolejna akcja Stali. Ratajczyk też znalazł się po prawej stronie "szesnastki", dograł wzdłuż, do piłki na 12. metrze próbował dopaść Hinokio, ale "Wojskowi" wyszli z opresji
  • 47'
    Sappinen! Napastnik Stali mógł strzelić gola. Wbiegł w pole karne z prawej strony, uderzył na bliższy słupek, ale niewiele się pomylił
  • 46'
    Stal miała rzut rożny, dośrodkowanie Getingera na bliższy słupek zostało wybite
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje ze Stalą Mielec
  • 45+2'
    Jędrzejczyk ponownie uprzedził Sappinena w polu karnym
  • 45+1'
    Getinger dośrodkował z rzutu wolnego na lewą stronę "szesnastki", doszło do odbijanki, strzał oddał jeszcze Vallejo, ale piłka przeleciała obok bramki
  • 45'
    Jędrzejczyk sfaulował Sappinena po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Stali, na wysokości 30. metra
  • 45'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 44'
    Hinokio pojawił się na 25. metrze, uderzył z prawej nogi, Hładun spokojnie złapał piłkę
  • 43'
    Wszołek znalazł się we własnym polu karnym i wybił piłkę po dośrodkowaniu rywali
  • 42'
    Stal mogła wyjść na prowadzenie! Getinger dośrodkował z lewego skrzydła na 11. metr, do Ratajczyka, ten miał przed sobą tylko Hładuna, ale nieczysto trafił w piłkę z tzw. pierwszej. Strzał okazał się niecelny
  • 41'
    Mladenović nieźle dośrodkował z lewej flanki na 7. metr, do piłki ruszył m.in. Rosołek, ale ostatecznie Mrozek wyłapał piłkę
  • 41'
    Muci szybko wznowił grę po rzucie wolny, podprowadził piłkę, mocno, ale niecelnie uderzył z 25. metra
  • 40'
    Przechwyt Muciego w środku pola, po chwili Albańczyk został sfaulowany
  • 40'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 39'
    Rosołek się zastawił i - tak, jak wcześniej - został sfaulowany w środku pola przez Kasperkiewicza
  • 39'
    Jędrzejczyk "zebrał" kolejne dośrodkowanie
  • 38'
    Kapustka wykonał wślizg i sfaulował Kruka w bocznym sektorze boiska, na połowie Stali. Żółta kartka dla zawodnika Legii
  • 37'
    Ribeiro podłączył się do ofensywy, ale sfaulował Hiszpańskiego w bocznym sektorze boiska
  • 37'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki w "szesnastkę", Stal oddaliła zagrożenie
  • 37'
    Centra Mladenovicia z kornera na dalszy słupek, do Jędrzejczyka, którego zatrzymał Getinger. Muci powalczył jeszcze o piłkę, upadł na murawę po kontakcie z rywalem, ale gra była kontynuowana
  • 36'
    Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego na 4. metr, w kierunku Ribeiro, będzie kolejny korner
  • 35'
    Slisz dobrze podał do Wszołka, ten wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego podanie na 8. metr zostało przecięte. Legia jeszcze powalczyła, ma rzut rożny
  • 34'
    Kruk posłał dalsze zagranie na prawą flankę, Ribeiro przeciął podanie
  • 34'
    Niedokładne podanie Nawrockiego do Wszołka, Stal przejęła piłkę
  • 33'
    Muci znalazł się na prawej stronie boiska, miękko dośrodkował na 11. metr, Mrozek złapał piłkę
  • 33'
  • 33'
    Mladenović próbował podać w pole karne do Kapustki, ale środkowy pomocnik nie zdołał dopaść do piłki, został uprzedzony
  • 31'
    Nawrocki chciał posłać górne podanie do Rosołka, ale zagranie okazało się za mocne
  • 31'
    Mladenović mocno dośrodkował z lewej strony boiska w "szesnastkę", Mrozek wybił piłkę przed siebie, Stal wyszła z opresji
  • 30'
    Legia świetnie wyszła z akcją, na jeden kontakt i była blisko szczęścia! Muci podał na prawą stronę pola karnego do Wszołka, ten wycofał na 11. metr, do Kapustki, który nabiegał, uderzył w środek bramki, w Mrozka
  • 29'
    Korner dla Stali. Getinger dośrodkował na 5. metr, było groźnie, ale ostatecznie Pekhart wybił piłkę
  • 28'
    Hiszpański posłał dalsze zagranie na prawą stronę pola karnego, Sappinen i Ratajczyk ruszyli do piłki, ale Jędrzejczyk znowu na posterunku, przeciął podanie
  • 27'
    Mladenović próbował dośrodkować z lewej flanki w pole karne, ale Matras przeciął centrę na 15. metrze
  • 27'
  • 26'
    Sappinen na spalonym
  • 26'
    Jędrzejczyk znowu zatrzymał Sappinena na własnej połowie
  • 25'
    Legia założyła wysoki pressing w bocznym sektorze, co się opłaciło, gdyż wywalczyła aut
  • 25'
    Muci! Albańczyk zbiegł do środka, mocno uderzył z 17. metra na dalszy słupek. Piłka przeleciała nieznacznie obok bramki
  • 25'
    Kapustka dośrodkował z rogu na bliższy słupek, po chwili Mladenović został zablokowany przy strzale z 17. metra. Potem szansę i miejsce miał Wszołek, ale jego centra została zablokowana
  • 24'
    Ribeiro miękko dośrodkował na lewą flankę, do Mladenovicia, którego zatrzymał Matras, wybijając piłkę poza boisko. Rzut rożny dla "Wojskowych"
  • 23'
    Pekhart zgrał do Wszołka, który próbował ruszyć skrzydłem, ale w ostatniej chwili uprzedził go wślizgiem Getinger
  • 23'
    Hinokio próbował miękko dośrodkować na lewą stronę "szesnastki", ale Getinger nie zdołał przejąć piłki
  • 22'
  • 22'
    Jędrzejczyk znowu uprzedził Sappinena, który nie zdołał dopaść do górnego podania z głębi pola na 25. metr
  • 21'
    Rosołek dobrze się zastawił i został sfaulowany przez Kasperkiewicza w środku pola
  • 20'
    Jędrzejczyk uprzedził Hinokio po dośrodkowaniu w pole karne, a następnie go nabił, dzięki czemu wywalczył aut
  • 19'
    Hiszpański dośrodkował z rzutu rożnego na 9. metr, Hładun piąstkował piłkę, powalczył o nią jeszcze Ratajczyk, lecz doskoczył do niego Wszołek. Ostatecznie futbolówka odbiła się od rywala i wyszła poza boisko
  • 19'
    Sappinen dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, w kierunku Ratajczyka, ale Nawrocki wybił piłkę głową na rzut rożny
  • 18'
    Ribeiro pomógł Jędrzejczykowi w defensywie, wbiegł przed Sappinena i został przez niego sfaulowany
  • 16'
    Slisz prostopadle podał do Rosołka, ten wbiegł w pole karne z prawej strony, próbował uderzyć z ostrego kąta na bliższy słupek, ale trafił jedynie w boczną siatkę
  • 15'
    Muci do Mladenovicia, ten znalazł się po lewej stronie "szesnastki" i odegrał Albańczykowi na 13. metr. Zawodnik z rocznika 2001 zdecydował się na uderzenie, ale został zablokowany
  • 14'
    Muci sfaulowany przez Vallejo na wysokości koła środkowego
  • 14'
    Ratajczyk dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, Jędrzejczyk wybił piłkę głową
  • 14'
  • 13'
    Goście mieli korner, ale bez efektów. Kapustka starał się ruszyć do kontry, ale bliżej do piłki miał Vallejo
  • 13'
    Szansa dla Stali. Najpierw Nawrocki zablokował Sappinena, po chwili Wlazło uderzył z 18. metra, piłka odbiła się od Jędrzejczyka i przeleciała tuż nad poprzeczką
  • 12'
    Muci próbował ograć Kruka w bocznym sektorze boiska i wbiec w pole karne, ale obrońca Stali nie dał się zaskoczyć, zatrzymał Albańczyka
  • 12'
    Slisz podprowadził piłkę, ruszył środkiem i uderzył z 25. metra, po koźle. Mrozek spokojnie interweniował
  • 11'
    Wszołek wrócił na boisko, wcześniej ucierpiał po kontakcie z Getingerem
  • 11'
    Muci odebrał piłkę po lewej stronie boiska, dograł w "szesnastkę", ale Stal wyszła z opresji
  • 11'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny, Slisz dośrodkował na dalszy słupek, Jędrzejczyk zgrał piłkę, walczyli o nią m.in. Rosołek i Pekhart, ale ostatecznie doszło do faulu w ataku
  • 10'
    Ajjjjj! Kapustka prostopadle podał na lewą stronę boiska, do Muciego, ten płasko dośrodkował na dalszy słupek. Wszołek chciał zamknąć akcję, lecz zadanie utrudnił mu Getinger. Rzut rożny dla Legii, Wszołek poza boiskiem
  • 9'
    Legioniści wymieniają się podaniami w środku pola
  • 8'
  • 7'
    Mladenović wrócił do gry
  • 7'
    Spotkanie z trybun ogląda m.in. były piłkarz Legii, Walerian Gwilia
  • 7'
    Hiszpański zacentrował z rzutu wolnego na dalszy słupek, Pekhart wybił piłkę, zebrał ją Vallejo, który próbował dośrodkować, ale trafił w klatkę Mladenovicia. Serb leży na murawie, jest opatrywany przez lekarzy
  • 5'
    Ribeiro przeciął górne podanie do Ratajczyka, po chwili Hiszpański został sfaulowany przez Mladenovicia na prawym skrzydle. Rzut wolny dla Stali
  • 4'
    Getinger dośrodkował z wolnego na 12. metr, doszło do odbitki, ale dobrze zachował się Rosołek, który powalczył w defensywie. Piłka dla Legii
  • 3'
    Slisz sfaulował Wlazłę w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 2'
    Goście budują atak od tyłu
  • 2'
    Stal znowu przy piłce, stara się przy niej utrzymywać
  • 2'
    Hiszpański dośrodkował z prawej flanki na 12. metr, Slisz wybił piłkę
  • 1'
    Jędrzejczyk dobrze powstrzymał Sappinena na 25. metrze od bramki Legii
  • 0
    Legia wymienia się podaniami na własnej połowie, Stal pressuje
  • 0
  • Kapitanem Legii, pod nieobecność Josue, jest Kapustka
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Augustyniak, Pich, Celhaka, Sokołowski, Baku, Rose, Jędrasik, Strzałek
  • Skład Legii na mecz ze Stalą Mielec: Hładun – Nawrocki, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Muci, Kapustka, Mladenović – Pekhart, Rosołek
  • – Nie znam powiedzenia "z kim się przełamać, jak nie z Legią, przy Łazienkowskiej". Powiedzenia czy statystyki to jedno, ważniejsze jest praktyczne wykonanie planu. Mamy pomysł, wiemy, jak chcemy wystąpić. Istotne jest to, by każdy zagrał na maksimum, na całego, od początku dał z siebie wszystko. Jeśli to się uda, to wtedy możemy myśleć o zwycięstwie – mówił Runjaić
  • – Legia jest wiceliderem ligi, w 2023 roku jeszcze nie przegrała, ma dużą pewność siebie. Walczy o mistrzostwo Polski, a my o coś innego. Przeanalizowaliśmy przeciwnika, wiemy, jak chcemy grać, mamy plan na mecz i wierzę, że go zrealizujemy. Naszym celem jest strzelenie gola, co umożliwi nam zdobycie punktów – dodał Majewski
  • Legioniści rywalizowali ze Stalą 57 razy. Zwyciężyli 22-krotnie, zremisowali 16 spotkań, a przegrali 19. Strzelili 74 gole, stracili 67. Jak będzie tym razem? Przekonamy się wieczorem. – Zdajemy sobie sprawę, że zmierzymy się z ekipą niezwykle zmotywowaną, z mocnymi stronami, które znamy. To zespół dużo lepszy niż wskazuje na to jego liczba punktów – wyjaśniał Runjaić
  • W kadrze Stali jest Bartłomiej Ciepiela, który do końca obecnego sezonu przebywa w Mielcu na zasadzie wypożyczenia z Legii. Jesienią nie grał zbyt wiele, co wiązało się ze złamaniem piątej kości śródstopia, a teraz opuści niedzielny mecz ze względu na zapis w kontrakcie. W składzie zespołu z Podkarpacia znajduje się też Mateusz Kochalski, który w letnim oknie transferowym definitywnie trafił do biało-niebieskich, będąc wcześniej golkiperem "Wojskowych". Jak na razie wystąpił w jednym spotkaniu, z ŁKS-em w Łodzi, w Pucharze Polski, broniąc dwa rzuty karne i przyczyniając się do awansu do 1/16 finału
  • – Na najbliższe spotkanie nie trzeba nikogo mobilizować. Legia to czołowa drużyna w Polsce, na jej stadionie panuje bardzo dobra atmosfera. Miałem okazję występować w tym klubie jako zawodnik, więc wiem, jak to jest. Zdajemy sobie sprawę, jak wygląda nasza sytuacja w tabeli. Pracujemy, jesteśmy zmotywowani i jedziemy do Warszawy, by powalczyć o punkty – tłumaczył Majewski, który rywalizował przy Łazienkowskiej w latach 1999-2003, rozegrał 152 oficjalne mecze, zdobył mistrzostwo i Puchar Ligi (2002)
  • Klub z Mielca pozmieniał trochę w zimowym oknie. Pozyskał trzech piłkarzy, czyli Rauno Sappinena (Piast Gliwice – wypożyczenie; opcja transferu definitywnego), Alexa Vallejo (Doxa Katokopias) i Kokiego Hinokio (Zagłębie Lubin). Rozstał się tymczasowo z Davidem Porębą (Charlotte FC – wypożyczenie) oraz Przemysławem Majem (Ruch Chorzów – transfer czasowy), a definitywnie pożegnał się z Bogdanem Vastsukiem (Sligo Rovers FC), Krystianem Kardysiem (Czarni Połaniec) i najlepszym strzelcem, Saidem Hamuliciem (Toulouse FC)
  • – Ani zawodnicy Stali, ani jej trener, nie są zadowoleni z dorobku punktowego w tej rundzie. Uważam, że mój kolega, Adam Majewski, wykonuje tam kawał dobrej roboty. To klub, który ma mały budżet, a już od trzech sezonów jest w ekstraklasie. Legia miała trudności z tym zespołem, nie grało jej się z nim łatwo. Oglądamy mecze naszego najbliższego przeciwnika i nie mam wrażenia, że te spotkania rzeczywiście musiały być dla mielczan przegrane, mogły się zakończyć zwycięstwami lub przynajmniej remisami. Nie jest to drużyna słaba czy poddenerwowana, po prostu ma fazę, w której brakuje jej nieco szczęścia. Wiemy, czego się spodziewać – tłumaczył Runjaić
  • – Nie rozważam zmiany ustawienia. Paradoksalnie sądzę, że mimo znikomej zdobyczy punktowej, czyli żadnej w ostatnich trzech meczach, to nasza gra aż tak źle nie wyglądała. Cały czas trwa proces budowy drużyny, nowi zawodnicy są wdrażani do zespołu. Myślę, że problemem nie jest system, tylko – co może jest banałem – brak szczęścia. Stwarzamy sytuacje, nie wykorzystujemy ich, tracimy gole po prostych błędach, do tego dochodzą kontrowersje związane z VAR-em, praktycznie w co drugim spotkaniu – opowiadał szkoleniowiec Stali, Adam Majewski
  • O ile jesienią Stal radziła sobie bardzo solidnie, czego efektem było 7. miejsce w lidze, to po wznowieniu sezonu jej wyniki są poniżej oczekiwań i możliwości. W tej rundzie dorobek ekipy z Mielca wygląda mizernie, zespół wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w 2023 roku (2 remisy, 4 porażki). Drużyna strzeliła jednego gola, a straciła sześć. Jak na razie zajmuje 10. pozycję w PKO Ekstraklasie, ma na koncie 29 "oczek" (8 wygranych, 5 remisów, 10 porażek) i raptem 4 punkty przewagi nad strefą spadkową
  • – Chcemy pokazać dobrą grę, wywalczyć trzy punkty. Ostatnio dwa razy zaprezentowaliśmy się u siebie całkiem nieźle, ale dwukrotnie zremisowaliśmy. Mam nadzieję, że za trzecim razem będzie i solidny występ, i wygrana. Aby zwyciężyć, musimy zagrać na maksimum, agresywnie, pokazać odpowiedni poziom, pewność siebie – mówił Runjaić
  • Szukając plusów – Runjaić znowu ma do dyspozycji Filipa Mladenovicia, który odcierpiał karę za nadmiar żółtych kartek. Poza tym do zdrowia wrócili Cezary Miszta, Makana Baku i Lindsay Rose (73 minuty w meczu rezerw, w poprzednim tygodniu)
  • Szkoleniowiec Legii dalej ma niemałe kłopoty kadrowe. Niemiec, względem rywalizacji w Zabrzu, nie skorzysta z Josue (pauza za osiem żółtych kartek) i Carlitosa (uszkodzenie przywodziciela). W kadrze na niedzielny mecz przy Łazienkowskiej zabraknie również Mattiasa Johanssona (kontuzja mięśniowa), Ihora Charatina (kwestie zdrowotne), Blaza Kramera (problemy z przywodzicielem) oraz Kacpra Tobiasza (uraz barku). "Tobi" rozpoczął lekkie treningi bramkarskie i będzie gotowy do gry po przerwie na spotkania kadr narodowych
  • W tym sezonie Legia jeszcze nie przegrała w Warszawie (7 zwycięstw, 4 remisy), choć czasem gra zbyt nonszalancko i traci za dużo goli. Na razie taka jest cena ofensywnego stylu, ale trener Kosta Runjaić powtarza, że wciąż trwa praca nad złapaniem właściwego balansu między defensywą a ofensywą. Mimo to, Łazienkowska stała się twierdzą. Piłkarze chcą, by pozostało tak do końca rozgrywek
  • Stołeczny zespół jest wiceliderem ligi z dorobkiem 46 punktów (13 zwycięstw, 7 remisów, 3 porażki) i 12 "oczkami" straty do Rakowa Częstochowa, który ma na koncie o jeden mecz więcej. Teraz "Wojskowych" czeka jedyna rywalizacja przy Łazienkowskiej w marcu, ze Stalą Mielec, która im nie leży. Odkąd biało-niebiescy awansowali do ekstraklasy (2020 rok), warszawiacy mierzyli się z nimi 5-krotnie. Odnieśli raptem jedno zwycięstwo (1:0; Carlitos), raz zremisowali (0:0) i ponieśli trzy porażki (2:3, 1:3, 1:2). Jeszcze gorzej wygląda bilans gier w stolicy, gdyż to dwa spotkania i zarazem dwie wygrane klubu z Podkarpacia
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 24. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Stalą Mielec!
Legia WarszawaStal Mielec
56'

56' Mateusz Mak za Adam Ratajczyk

83'

83' Mikołaj Lebedyński za Rauno Sappinen

85'

85' Fryderyk Gerbowski za Krystian Getinger

85' Maciej Wolski za Fabian Hiszpański

85' Maciej Domański za Piotr Wlazło