Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Maciej Ziółkowski

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

14.04.2021 11:34

(akt. 15.04.2021 11:27)

W trakcie pierwszego środowego treningu piłkarze Legii Warszawa rozegrali gierkę. Zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza zmierzył się z III-ligowymi rezerwami "Wojskowych". "Jedynka" zremisowała 2:2 z "dwójką" po dwóch trafieniach Jasurbeka Yaxshiboyeva. Bramki dla drugiej drużyny zdobyli Kacper Skwierczyński i Nazarij Rusyn.

Mecz składał się z dwóch części. Pierwsza trwała 40 minut, a druga – pół godziny. W składzie pierwszej drużyny Legii pojawili się zawodnicy, którzy ostatnio grali mniej. W 5. minucie "jedynka" objęła prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym Jasurbek Yaxshiboyev oddał skuteczny strzał z 7. metra, pod poprzeczkę. W 25. minucie Uzbek potwierdził, że przestrzeganie postu w okresie ramadanu - który rozpoczął się we wtorek - nie przeszkadza mu na boisku, i podwyższył prowadzenie. Zawodnik skierował piłkę do pustej bramki. Z dużym animuszem i zaangażowaniem zaczął spotkanie Marko Vesović. Miał dwa idealne dośrodkowania i strzał z 25 metrów pod poprzeczkę, lecz Kacper Tobiasz popisał się udaną interwencją. Poza tym, pojedyncze uderzenia oddawał Muci, ale nie sprawiły one większego zagrożenia golkiperowi. Albańczyk grał trochę ospale, brakowało mu szybkości w podejmowaniu decyzji. Jasurbek – na plus, pokazał się z dobrej strony.

W 39. minucie nastąpiła przebitka w polu karnym pierwszej drużyny - Kacper Skwierczyński uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka i pokonał Radosława Cierzniaka. Yaxshiboyev trzeci raz umieścił piłkę w siatce, ale tym razem był na spalonym. Po chwili szansę miał Vesović. Uderzył z pola karnego, z bliskiej odległości, lecz jego strzał został wybroniony przez Tobiasza.

Warunki do gry były coraz gorsze. Padający gęsto śnieg z deszczem, porywisty wiatr ograniczały widoczność i swobodę gry. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania padł gol wyrównujący dla III-ligowych rezerw. Jak się okazało już po meczu, nie Wiktor Kamiński, a Nazarij Rusyn dostawił nogę i wepchnął piłkę do siatki. Po tym golu gra się wyrównała. Rezerwy miały swoje szanse, ale pierwszy zespół też. W dobrej okazji znalazł się Walerian Gwilia, którego strzał obronił Tobiasz. Niezłą sytuację, po akcji Joela Valencii, miał również Kacper Skibicki. Ostatecznie, Legia zremisowała 2:2 z Legią II.

Legia Warszawa – Legia II Warszawa 2:2 (2:1)

Yaxshiboyev (5. min., 25. min.) - Skwierczyński (39. min.), Rusyn (45. min.)

Legia: Cierzniak - Lewczuk, Kisiel, Hołownia - Vesović (41' Wojtysiak), Gwilia, Muci, Cholewiak - Yaxshiboyev (41' Valencia), Kostorz, Skibicki

Legia II w I części: Tobiasz – Wojtysiak, Macenko, Astiz, Kwiatkowski – Ciepiela, Kurowski, Warchoł – Skwierczyński, Włodarczyk, Cielemęcki.

Legia II w II części: Tobiasz - Cichocki, Pruchnik, Astiz, Czajkowski - Pierzak, Gościniarek, Rusyn - Niedźwiedzki, Kamiński, Barnowski

Legia w 2020 roku

1/20 Pierwszym sparingowym rywalem Legii w 2020 roku było FC Botosani. Drużyna Aleksandara Vukovicia wygrała 2:1. Kto strzelił gole?