fot. Marcin Szymczyk

Walerian Gwilia rozpocznie treningi z Legią

Maciej Ziółkowski

Źródło: TVP Sport

20-03-2023 / 18:00

(akt. 21-03-2023 / 15:25)

Okno transferowe w PKO Ekstraklasie zakończyło się w lutym, ale wciąż można podpisywać kontrakty z zawodnikami bez klubów. Z takiej opcji może skorzystać Legia Warszawa. Jak informuje TVP Sport, we wtorek treningi z "Wojskowymi" rozpocznie ich były piłkarz, Walerian Gwilia, który był przy Łazienkowskiej na niedawnym meczu ze Stalą Mielec, a potem odwiedził zespół i został miło przyjęty przez kolegów.

Walerian Gwilia występował w Legii w latach 2019-2021, zagrał 70 meczów, strzelił 11 goli, miał 10 asyst, obejrzał 4 żółte kartki, zdobył 2 mistrzostwa Polski. Potem opuścił Warszawę, gdyż stołeczny klub nie przedłużył z nim kontraktu. Ostatnie 1,5 roku spędził w Rakowie Częstochowa (28 spotkań, 1 gol, 1 asysta). Na początku sezonu doznał kontuzji i stracił większość rozgrywek. W zimie zabrakło go na zgrupowaniu "Medalików" w Turcji, a pod koniec stycznia rozwiązał umowę.

Zawodnik długo leczył uraz, w ostatnich tygodniach pracował indywidualnie. Teraz jest gotowy do zajęć z pełnym obciążeniem, poprosił o możliwość treningów z Legią.

Z informacji TVP Sport wynika, że stołeczny klub zgodził się na rozwiązanie proponowane przez Gwilię. Kosta Runjaić zaakceptował taką możliwość. Podobnie było w kontekście działu sportowego "Wojskowych" pod wodzą Jacka Zielińskiego. Dodatkowo, jeśli Gruzin pokaże odpowiednią dyspozycję, Legia może skusić się na pozyskanie dodatkowej opcji do środka pola. Warszawiacy od dawna szukają kreatywnej "ósemki", a takie wymagania spełnia "Vako".

Gruziński pomocnik ma otwartą drogę do tego, by pokazać przydatność w stołecznej drużynie. Legia w promocyjnej cenie może pozyskać sprawdzonego piłkarza, który zwiększyłby pole manewru na drugą część rundy wiosennej. Byłby to też wymierny sprawdzian w kontekście dalszej przyszłości i ewentualnego pozostania na następny sezon – czytamy na sport.tvp.pl.

AKTUALIZACJA [21.03, GODZ. 12:15]

Legia potwierdziła, że Gwilia, za zgodą sztabu szkoleniowego, we wtorek dołączy do zajęć z zespołem. Klub umożliwi mu możliwość treningu i dojścia do optymalnej dyspozycji fizycznej razem z drużyną.

QUIZ Transferowe pomyłki Legii. Cz. 1.

Komentarze (220)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podpułkownik
 • 1 / 1
Jest to zawodnik " starego typu " kółeczka, obracanie się zwalnianie gry , przetrzymywanie piłki.
Dzis juz tak się nie gra.
Pułkownik
 • 1 / 0
1. Miło, że został miło przyjęty.
2. Ten zawodnik absolutnie nie "spełnia wymagań" kreatywnej ósemki.
3. Redakcja powinna się podszkolić, co to znaczy "kontekst". Bo "w kontekście działu sportowego" nic wydarzyć się nie może, przynajmniej w języku polskim. Może natomiast "w dziale sportowym", ewentualnie "w przypadku działu sportowego", chociaż to już rozwiązanie takie bardziej protezowe. Urzędasy i uczniaki uważają, że jeśli użyją większej ilości słów, to to będzie brzmiało mądrzej.
4. Broń Boże wydawać pieniędzy na Gwilię!
Marszałek Polski
 • 3 / 0
ad.3
Podszkolić się powinien z pewnością uczniak Kamieniecki, albowiem to on spłodził rzeczony bełkot.
Znamienne, że Kamieniecki jako redaktor na niniejszym portalu nie potrafił skleicić choćby jednego zdania bez byka czy też kwiatka.
Gdyby przyszło mu zdawać maturę z języka polskiego w czasach minionych, to... legitymowałby się wykształceniem podstawowym.
PS. Lepiej: „liczba słów”, gdyż słowa są policzalne. Chyba że to zamierzone nawiązanie do kontrastu ilość vs jakość.
Bełkot tragiczy, co drugie zdanie to koszmarek językowy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jaka „telewizja”, tacy „dziennikarze”. I vice versa.
Ósemką jest. Ale KREATYWNĄ ???
Pułkownik
 • 0 / 0
On nie jest "Ósemką kreatywną", tylko spełniaj jej wymagania. A kto wie, jakie ona je ma, ta Ósemka.
Brukowce już piszą że Legia znalazła zastępcę Josué.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
W sumie…gorszy od Sokołowskiego by nie był a tym bardziej od Charatina.
Kapitan
 • 0 / 1
Kiedyś napisałem.... o ile w Gorniku mieli pomysł na Waleriana, to w Legii go brakowało. Uważam nadal, że to ciekawy zawodnik. Nie do końca u nas doceniony. Chciałbym aby go zweryfikowal Kosta.
On u nas grał za wysoko. Vuković zazwyczaj wystawiał go jako ofensywnego pomocnika by wykorzystać Luquinhasa na lewym skrzydle i to grając na tej pozycji Gwilia mordował siebie i kibiców. Lepiej prezentował się grając głębiej w dwójce środkowych pomocników, potrafił zrobić po 11-12 km w meczu na tej pozycji, aktywnie bronić a jeszcze podłączać się z głębi do ofensywy. Z tego powodu Papszun wziął go do Rakowa bo pasował mu profilem środkowego pomocnika ale Gwilii posypało się zdrowie 3 sezony temu i od tamtej pory częściej się leczy niż gra.
Generał
 • 2 / 0
Poldi,

Dokładnie. Wydaje mi się, że chyba najlepszym ustawieniem tamtej Legii było to, kiedy Niezgoda grał najbardziej wysuniętego, Kante harował za jego plecami, a Gwilia wspierał ofensywę oraz Antolicia grając głębiej. Wszołek był bezkonkurencyjny na prawej stronie, podobnie jak Vesović. Natomiast choć Luquinhas i Karbownik nie byli może klasycznymi zawodnikami na swoich pozycjach, to z uwagi na swoją technikę, szybkość, byli w tamtej fazie trudni do rozczytania dla rywali.
To moim zdaniem najbardziej efektowne i efektywne ustawienie Legii w tamtym czasie.

Rzeczywiście problem pojawiał się w sytuacji, gdy Gwilia grywał ustawiony wyżej. Pod ciągłą presją obrońców, gdy miejsca jest mało, gubił się, czasem niemiłosiernie. W momencie gdy trzeba było przyspieszyć on zwalniał. Poza tym w tym ustawieniu odpadał jego najważniejszy atut. Bardzo dobre dośrodkowanie, długie podanie "na nos". Potrafił świetnie rozprowadzać piłkę ze środka pola. Miał też dobre uderzenie z dystansu. Tym co było jego plusem w polu karnym była jednak moim zdaniem wielka łatwość dochodzenia do sytuacji.

Ciekawe, że zdarzały się mecze, w których Luquinhas grał za napastnikiem, a Gwilia ustawiony był z lewej strony, mając za zadanie dośrodkowywać w pole karne, co robił całkiem nieźle.

Koniec końców jednak, to zawodnik nr. 8, a może nawet 6, wydaje się.

Pozdrawiam
Drugi Pich nadchodzi
Marszałek Polski
 • 3 / 0
To jednak trochę inna liga. Pich nie pokazał w Legii nic a Gwilia jednak był podstawowym piłkarzem i to wcale nie tak dawno w dodatku w nieco silniejszej kadrze niż mamy teraz.
Może Gvillia to taki straszak na Josue? Na zasadzie, no Joe zdecyduj się, podpisuj, bo jak nie to zastępca już czeka :)
Generał
 • 1 / 1
Witam w klubie.

Pzdr
Porucznik
 • 0 / 3
Jeśli do rezerw to jak najbardziej jestem za, do jedynki absolutnie nie
Pułkownik
 • 0 / 1
A jakby rezerwy wzmocnić (?) Sokołowskim i Charatinem, to Gwilia mógłby być sensowną opcją jako zmiennik obok Celhaki i Strzałka, przy bardziej defensywnym ustawieniu.
zgoda
28 letni pomocnik, ostatnio grający w czołowych klubach e-klapy, reprezentant kraju, to w/g Ciebie kandydat do gry w III lidze ( 4 poziom rozgrywkowy) ? Może pomyśl trochę nim zaczniesz klikać w klawiaturę. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że co najmniej 10 klubów ekstraklasowych weźmie go od ręki, bez żadnego marudzenia i przyglądania się na treningach, jeśli Gvillia tylko wyrazi chęć. Sęk w tym, że Walery trochę pograł w Polsce, potrafi dostrzec różnicę i woli jednak spróbować testów w Legii ...
Co najmniej 10 to ostrożny szacunek. Zdrowy i przygotowany do gry Gwilia regularnie grałby w pierwszym składzie każdej drużyny w Ekstraklasie oprócz Rakowa, Legii, Lecha i Pogoni.
On w Rakowie i tak dość regularnie grał gdy mógł ale problem w tym, że bardzo często nie mógł. Od jesieni 2020 prześladują go kontuzje i on już w końcowej fazie pobytu w Legii bardzo często się leczył i w Rakowie te problemy się nie kończyły. A że tam nikt z piłkarzami się przesadnie nie cacka, to zaraz na jego miejsce ściągnęli sobie dwóch zdrowych.

Zdrowy i przygotowany Gwilia sportowo by sobie pewnie w Legii poradził i dał drużynie dużo więcej niż mityczny Celhaka, Charatin i Sokołowski a i pewnie mocno nacisnął na bardzo przeciętnie grającego Kapustkę.
Porucznik
 • 0 / 0
Może inni by go wzięli z pocałowaniem ręki, ale dla mnie nie nadaje się do jedynki jeśli mamy myśleć o rozwoju, a nie o staniu w miejscu.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Jak za grosze ma grać to niech gra.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Weźmy amatorów, będą za darmo grać
Na tej pozycji mamy już Celhakę, Charatina czy Sokołowskiego. Nie wiem czy większa głębia składu jest potrzebna. Rozumiem, że zawodnik sprawdzony i pewnie szybko można się dogadać ale my potrzebujemy rozwijać zespół a nie stać w miejscu.
Generał dywizji
 • 5 / 0
O Charatinie czy Sokołowskim można powiedzieć - co najwyżej - że są...

Co do Celhaki pełna zgoda - powinien dostawać więcej szans na pokazanie się w I drużynie...

A co do Gruzina - przynajmniej można mieć pewność, że jest walczakiem i zostawia zdrowie na murawie, no i drogi nie będzie, więc jeśli Kosta zdecyduje, że ma zostać, to trzeba mu będzie zaufać - jednak do tego jeszcze baaaardzo daleka droga...
No jeśli tylko to zdrowie będzie miał. Już mamy takich co większość czasu spędzają w gabinetach lekarskich
Bo lubimy te piosenki, które już znamy...
Marszałek Polski
 • 2 / 0
— To poprzez reminiscencję.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Dlatego Maryla ma robotę od 60 lat śpiewając jedną Małgośkę...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
z tym że Malgośka jest jechana od 74 roku... tak że wg pańskiej szanownej koncepcji Marya 11lat "zdobywała szturmy" czymś innym - na ten przykład "w moim przedziale wszyscy trzej"
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dodałoby to tylko cztery lata. „Żyj mój świecie” nagrała w 1970 roku.
Sprawdziłem na transfermarkt. Gvillia w sezonie 21/22 rozegrał 24 mecze , 1340 minut, wiele spotkań w pełnym wymiarze. Także te historie o odbiciu się od galaktycznego Rakowa nie są do końca prawdziwe. Rozstanie bardziej łączyłbym z długotrwałą kontuzją i faktem, że w środku pola mają obecnie całkiem sporo jakościowych zawodników i czekanie na wyzdrowienie Walerego nie było dla nich kuszącą opcją.
Ciekawy temat. W klubie potrenuje 28 letni pomocnik, dobrze znany. Z bliska może go oceniać trener, zobaczyć jak wygląda na tle zawodników, których posiada. Sztab medyczny może go zmierzyć, zważyć, prześwietlić na wszystkie strony. Nic to kibice już wiedzą , że się nie nadaje. Trener z dyrektorem sportowym nie mają prawa nawet się zastanowić, bo kibic wie lepiej.
Generał
 • 5 / 3
" bo kibic wie lepiej."
Tym bardziej, że tego "wiedzenia lepiej" nic nie weryfikuje. Wiedzieli lepiej na temat Wieteski a on gra regularnie w lidze francuskiej i jest brany pod uwagę przy powołaniach do kadry. Wiedzieli lepiej na temat Vuko i Czesia a tymczasem Vuko podnosi Piasta a Czesio wylizuje się po swoich dokonaniach w reprze.
Generalnie na forach więcej jest materiału dla psychologów a czasem psychiatrów, niż kogoś od piłki nożnej.
Generał
 • 0 / 1
Gwilia , jaki jest każdy widzi. I jak napisałem poniżej robi tu za groźbę dla Josue.

Pzdr
Generał
 • 5 / 0
Jeśli treningi maja mu pomóc w znalezieniu nowego klubu to jestem za.Mam tylko nadzieję, że nie będzie to Legia.
Major
 • 2 / 2
Zwrotność i mobilność na poziomie wozu z węglem.
Mamy tylu pomocników w jego charakterystyce że nie potrzeba nam jescze jednego "zwalniacza" akcjii.
Tym bardziej, że budżet napięty jak baranie jaja.
Pzdr L
Generał brygady
 • 1 / 2
Mial momenty dobrej gry ale mial też fatalne mecze, gdzie bardzo spowalniał grę.
Pułkownik
 • 4 / 2
Jestem bardzo sceptyczny (nie wobec treningów tylko ew. kontraktu). Jakkolwiek nie podzielałem sporej krytyki pod jego adresem, kiedy grał u nas poprzednio, to jednak pokazał się jako gracz z pewnymi sporymi ograniczeniami (najbardziej zapadają w pamięć te pudła z kilku metrów). Mamy całe stado graczy 6-8 (Augustyniak, Charatin, Celhaka, Sokołowski, Slisz, Kapustka), z którymi charakterystyka Gwilii za bardzo się pokrywa; owszem jest nieco bardziej ofensywnie zorientowany, ale nie na tyle żeby wnosić jakąś nową jakość. Trzeba się pozbyć Charatina i Celhaki, jesli nie rokuje, i pozyskać prawdziwą ofensywną ósemkę.
Generał
 • 6 / 3
Gwilia jednak był liderem w punktacji kanadyjskiej. Dobrze się spisywał za czasów Vuko kiedy grał wyżej. Nie ma żadnej wybitnej cechy, ale ma kilka na dobrym poziomie. Gra kombinacyjna, wejście w pole karne, strzał z dystansu. Dzięki tym cechom wygrał punktację kanadyjską, bo strzelał i asystował.
To że się nie przyjął w Rakowie nie musi go dyskredytować, bo Papszun preferuje konkretny model gry. UCzesia Gwilia też nie pograł, bo on go cofnął, czyli spacyfikował te cechy, które czyniły z niego piłkarza pożytecznego w ofensywie.
Pozatym Gwilia jest jedną z ofiar wytypowanych przez forumowych hejterów, którzy mają potrzebę jechania po kimś. Zawsze w składzie jest taki zawodnik. Długo był to Wieteska, potem Slisz a obecnie Rosołek konkuruje z Sokołowskim. Już nie wspomnę jak jechano po Vuko.
Ja ufam rozsądkowi Zielińskiego i Kosty. Jak będzie słaby to nie będzie grał a kosztuje mało.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Boras44, nieraz dobrze wybrać się na stadion i popatrzeć jak zawodnik porusza się po boisku. Rosołek gra tylko dlatego, że właściciel na siłę chce go sprzedać. Boje się, Że miałby trudności w zespołach 1-szej ligi a nie e-klapy. Szybkość walca drogowego, pokazanie się na pozycji - brak. Poza tym Yorick fajnie opisał naszą drugą linię, dużo zawodników z małą przydatnością do gry, to po co jeszcze jeden do kompletu?
Generał
 • 5 / 2
Zbylu
No i co z tego? Rosołek nie będzie zbawcą Legii ani gwiazdą, ale nie jest kaleką. W PSG mają kupę gwiazd i wyżej d.upy nie mogą podskoczyć.
Może chodzi o zbudowanie właściwie zbilansowanej drużyny?
PS
Od wielu lat mam karnet, ale podpowiem Ci, że nie wystarczy chodzić do szkoły, żeby mieć jakąś wiedzę. Zacznij myśleć na "lekcjach".
Generał brygady
 • 1 / 5
Ten chce budować zbilansowaną drużynę bez pieniędzy. Napisz lepiej, że ma to być słaba, zbilansowana drużyna, na środek tabeli.
Generał
 • 2 / 2
Wolniejszy od zolwia
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ale za to mało kreatywny
Generał
 • 3 / 7
Znowu to samo beczenie co z Pichem. Gwilia to niezły zawodnik do uzupełnienia składu, jak Pich. Proporcja cena do jakości jest dobra. On gwarantuje pewną jakość. Z| pewności8ą nie będzie zawodnikiem pierwszego składu. Ławka w klubie też musi być.
Pułkownik
 • 1 / 1
Doceniam graczy takich jak Pich, Cholewiak i Gwilia biorąc pod uwagę ich rolęe w drużynie, ale ławka na tej lub zbliżonej pozycji już jest pełna.
My w pierwszym składzie mamy już uzupełnienia składu. Dorzucanie kolejnego " uzupełniacza" nie podniesie naszego poziomu. Ta drużyna potrzebuje realnej jakości jak ma przychodzić kolejny "uzupełniacz" to chyba jednak lepiej grać Strzałkiem, Rejczykiem czy kolejnym młodym. Celhaka, Sokołowski, Slisz,Kapustka/ Josue,Strzałek,Muci,Kapustka / Augustyniak,Slisz,Celhaka,Sokołowski. Gwila pasuje i jedynie sprawdza się na pozycji 10/8 czyli do rywalizacji z Josue,Strzałek,Muci,Kapustka na box to box jest za mało mobilny i zbyt leniwy chyba. Ja go w naszym składzie nie widzę i w mojej ocenie jest zupełnie zbyteczny.
Starczy tych uzupełnień i budowy "głębi składu" tu potrzebne są realne akcenty do XI, które podniosą jej jakość, bo głębie to MUSIMY budować Strzałkami, Rejczykami inaczej grozi nam długotrwałe obniżenie jakości NO na Gwilach, Celhakach przez lata będziemy oglądać plecy "mocarzy" z Częstochowy, a w lidze konferencji pewnie 3 runda i do domu.

Legia ma teraz poważne wyzwania jeśli rzeczywiście "kapitan" pójdzie w świat to my na szybko potrzebujemy DUZEJ jakości do środka czy to mocne 8 czy 10, bez znaczenia. Bez Mladena na LW mamy NIKOGO! to sa ważne sprawy tak jak realna konkurencja dla Wszołka. Kolejny nijaki środkowy pomocnik PO CO się PYTAM?
Jeszcze obrona na dziś lewonożny ŚO, który z marszu powalczy o XI. Właśnie niskiej jakości "głębia" naszego składu jest problemem. Pokaż mi swoja ławkę, a powiem ci .................. tymczasem Hanna,Celhaka,Sokołowski,Rose,Charatin,Kramer*, Johansson to jest naszej niskiej jakości przepłaca "głebia", chętnie dopisał bym jeszcze Carlitosa bo to moim zdaniem kolejny przepłacony "eksponat"
Generał broni
 • 0 / 0
Szczypafko, dokładnie to samo chciałem napisać Borasowi. Nie mam nic do dodanie, może poza tym, że zamiast starych, średniej klasy ale sprawdzonych zaciężników, wolałbym młodych wychowanków, z których może nic wielkiego nie wyrośnie. A może wyrośnie i będziemy mieć jakąś przyszłość. Z Gviliami, Vadisami, Prioviciamu etc przyszłości nie zbudujemy.
Porucznik
 • 4 / 1
Po co? Serio pytam.
Już lepiej próbować młodych wprowadzać do składu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
O "młodych" napisano już wiele legend. Rosołek też do niedawna był młody, po czym przestał nim byc, jak zaczął grać.
W każdym razie według rozważań eseistów na tym portalu
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zdecydowanie lepiej
Młodszy chorąży
 • 1 / 3
Niestety, obecnie Legia niemal pod każdym względem (sportowym, finansowym, wizerunkowym itd.) zaczyna odstawać od Rakowa i Amiki. Ciężko to pisać, ale tak to wygląda. Ściągamy gościa który w Rakowie odbił się od ściany, choć w naszych sezonach z MP coś tam grał. Ja już nie mam złudzeń, niech to już się kończy i niech przyjdzie nowy właściciel.
Generał broni
 • 0 / 0
To nie do końca tak. Popatrz, Raków, Amica stoją obcokrajowcami. Oni nie przyjechali tu asymilować się, znajdować swoje miejsce na świecie, tyklo odbić się dalej. Chcieliśmy budować przyszłość z Vadisem, i co? Zakochał się trochę w Warszawie i pojechał w związku z tym do Aten. Bokiem mu wyszło, ale dla Legii to żadna pociecha! Takich jak Badilla czy Radović jest niewielu. Zobacz, nawet takie plewy jak Miedź czy Stal Mielec wychodzą na mecze z dwoma Polakami w składzie. Myślisz, że droga Ptaka to dobry pomysł na rozwój naszej piłki?
Ciekawi mnie , jakich "argumentów" użyli dyrektor Jacek i prezes Darek że trener Kosta się "zgodził" ?
Podstawowe pytanie : PO CO ?
Generał broni
 • 0 / 0
Puki co tylko trenuje! Ale fakr, zamiast niego wolałbym młodego wychowanka.
Generał brygady
 • 1 / 4
Pięknie, jak to napisał ktoś niżej. Gwilia, Sokołowski, może ściągnąć Masłowskiego, Peszkę i do boju Legio. panie Mioduski chyba nie znam osoby, która by się z Pana pomysłów nie śmiała. Takie nazwisko z pewnością spowoduje, że liczba karnetów wzrośnie o 50 procent. Szkoda, że się nie tak dawno nie udało wywieźć go na taczkach-szkodnika.
Dawac Vadisa
Moim zdaniem super info, trzeba budować skład na przyszły sezon i walczyć.........o awans, rezerwy trzeba wzmocnić.
To samo miałem napisać - Mozdzen, Gwilia w dwójce. Idziemy po II ligę ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie. Do rezerw całkiem spoko
Generał dywizji
 • 2 / 1
Z całym szacunkiem dla Waleriana, ale ... to już było. I nie ma po co wracać do tego tematu.
Jeżeli mamy się rozwijać, to potrzebny jest nam w środku pola ktoś znacznie szybszy i szybciej myślący niż Gwilia.
Samemu zawodnikowi życzę powodzenia i zdrowia.
Starszy szeregowy
 • 4 / 5
To jakieś kpiny . Facet jest bardzo słaby w Rakowie się na nim poznali i Marek go pogonił a tu ma być zbawcą hahaha bardzo zabawne
Generał dywizji
 • 1 / 1
Gdzie masz napisane, że jest zbawcą? Może szykują go pod kątem rezerw, jakby nie był zbyt drogi.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak tylko potrenuje to ok
Pułkownik
 • 4 / 1
Pamiętam jeden z komentarzy na grupie jak Gwilia był prezentowany pierwszy raz :
"Z takim nosem to on w Warszawie zbankrutuje"
:)
Generał
 • 6 / 0
A jednak znalazł zatrudnienie w świątecznym hicie "Kevin sam w domu" :-)

Pozdrawiam
Dobry czy ogór?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bardzo dobry. Drugi Rado
Generał
 • 3 / 1
"Zawodnik długo leczył uraz, w ostatnich tygodniach pracował indywidualnie. Teraz jest gotowy do zajęć z pełnym obciążeniem, poprosił o możliwość treningów z Legią.

Z informacji TVP Sport wynika, że stołeczny klub zgodził się na rozwiązanie proponowane przez Gwilię. Kosta Runjaić zaakceptował taką możliwość. Podobnie było w kontekście działu sportowego "Wojskowych" pod wodzą Jacka Zielińskiego."

Z tego komunikatu nie wynika w żaden sposób, że Legia przeprowadza transfer lub testy pod transfer. Po prostu były piłkarz Legii ma możliwość trenować z klubem, z którym zdobył Mistrzostwo i wracać do formy po kontuzji.

Co tu jest niezrozumiałe?
Plutonowy
 • 1 / 1
… może dział skautingu znajdzie innego właściciela klubu, bez przeszłości i nie związanego z klubem bo robi się ciekawie i kombatancko
Wystarczy, że znajdzie kompetentnego.
Fajnie, że tak szybko znaleźliśmy następcę Josue! Widać, że w klubie dobrze się dzieje...jestem spokojny!
A tak na poważnie, to czy nasz dział skautingu zna jakiegoś piłkarza bez przeszłości w Legii czy ekstraklasie?
Pułkownik
 • 0 / 0
Jak będzie się sprawdzać to niech gra.
Generał
 • 2 / 0
Eldiablo,

Ale nie jest powiedziane, że on ma coś podpisać. Były Legionista, Mistrz Polski, obecnie bez klubu, trenuje z Legią.
Taki jest stan na dzień dzisiejszy. Nic nie jest przesądzone.

Pozdrawiam
Niektórzy piszą głupoty aby pisać
Generał
 • 0 / 0
Bardzo silny element nacisku na Josue. Jeżeli jest już poskładany, a na treningach zrobi dobre wrażenie to zobaczymy co zrobi druga strona.

Pzdr
Pułkownik
 • 0 / 1
Wierzysz w wysoką formę Waleriana? Myślisz że Papszun puściłby wartościowego zawodnika? Może się odbuduje, ale na tą chwilę raczej nie będzie wywierał nacisku na Josue.
Generał
 • 0 / 0
pivnica
Ważne, żeby nie odstawał. Jeżeli dotrzyma kroku to sztab Josue z tym milionem Euro do podziału ma realny problem. Wystarczy, że na treningach wykona kilka albo kilkanaście stałych fragmentów gry. Powtarzam to jest groźbą. Stary jak świat element negocjacji.

Pzdr
Pułkownik
 • 0 / 0
Gwilia to inny typ zawodnika. A poza tym Josue musiałby chcieć za wszelką cenę zostać a czy tak jest to nie wiem.
Podpułkownik
 • 0 / 9
O klasę lepszy od Slisza
Pułkownik
 • 0 / 1
Był. Teraz zobaczymy
Tak k***a następny porównuje def pomocnika do off
Pewnie za tą klasę pogonili go z Rakówa?
Wszyscy chca VOO z powrotem do Legii ktory gral u nas 7 lat temu... I coraz czesciej lapie kontuzje pewnie ze wzgledu zmeczenia materialu
Będzie łatwiej go wyjąć
Generał broni
 • 0 / 0
Z SOR-u chyba!
Czytajac tylko komentarze na Legianet to moge napisac tylko jedno. Brac go.
Bo tutaj jest tak ze im wieksza szydera z zawodnika przez expertow komentujacych tutaj tym lepiej pozniej ten zawodnik gra. Pamiatam jak fakpley chcial udusic Mioduskiego i Zielinskiego ze nie chcieli od reki wylozyc 200 tys euro za Baku, ze zwlekaja ze ktos go nam sprzatnie spod nosa, inni tez tak pisali i co ? Podoba sie wam gra Makany ? Jest u nas juz 10 miesiecy...
Taki sam placz byl jak przychodzil teraz Tomas Pekhart . A sprawa jest taka ze chlop ma szanse nawet na krola strzelcow ;) walnie nam dwa hattricki i dogoni lidera ktory ma 10 goli w sezonie...
Ostatnio Rakow zaczal nam po zlosci robic i brac zawodnikow ktorymi interesuje sie Legia. Jak gra Sorescu w tym Rakowie ?
Valerian witaj z powrotem ;)
Zamiast pieniądze przeznaczyć na nowy kontrakt Josue i na tego Cisse z ligi francuskiej to przetapiamy pieniądze na Gvillie...
Pułkownik
 • 0 / 0
Z tym Cisse to też trzeba ostrożnie. Josue gra, sprawdza się i tu faktycznie wiadomo z kim podpisujesz papiery.
Generał
 • 2 / 0
Swirujepapi,

Przetapiamy, pozwalając mu trenować z Legią? W jaki sposób?

Pozdrawiam
Jezeli Zieliǹskiemu i Mioduskiemu to pasuje...i jest na 100% wyleczony, to i ja nie widze problemu :)
Pułkownik
 • 1 / 0
Ja jeszcze, a może przede wszystkim, zapytałbym czy pasuje trenerówi.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zacznie grać to zaczniesz widzieć
Generał
 • 3 / 0
Swoją drogą bardzo miły gest w stosunku do piłkarza, który walnie przyczynił się do zdobycia tytułu mistrzowskiego w 2020 roku.
Jego treningi z rezerwami też mogłyby być z korzyścią dla drugiej drużyny.
Generał
 • 6 / 2
Myślę, że to opcja na której nikt nie traci. Gwilia ma szansę spokojnie trenować, odbudować formę po kontuzji. Legia ma okazję przyjrzeć się zawodnikowi, który niegdyś był już jej liderem, a gra na pozycji, na której nigdy się nie przelewa w Ekstraklasie, pod kątem jakości.

Poczekamy, zobaczymy. Zdrowia Walerian!
Generał broni
 • 1 / 0
Roman , cenię i szanuję Cię za rozsądek i kulturę, ale Gvilia nigdy nie był LIDEREM Legii!!! Był zawodnikiem podstawowej 11, ale nie jej liderem. Sorry!
Generał
 • 1 / 0
Masi,

Dziękuję Ci za dobre słowo, ja również Ciebie szanuję.
Natomiast uważam, że lider wyłania się różnymi drogami. Może to być charakter, może to być szczególny talent, a mogą to być po prostu dokonania piłkarskie w oparciu o pracę(czyli po części charakter z domieszką jakąś talentu).

Moim zdaniem w sezonie 2019/2020 tę trzecią drogę przeszedł Gwilia. Jak inaczej określić fakt, że w sezonie mistrzowskim był piłkarzem z największą liczbą punktów w klasyfikacji kanadyjskiej w całym zespole?
Miał ich więcej, niż Kante, Wszołek, Luquinhas. To kto w takim razie był liderem ofensywy? Dlaczego mamy tego mu odmawiać?

Pozdrawiam
Generał broni
 • 0 / 0
Roman, co do dwóch pierwszych definicji "lidera", zgadzam się. Ta trzecia... cóż uważam, że jest trochę naciągana. Zresztą w dużej mierze zależy to od dyscypliny. W kolarstwie lider zespołu, to najlepszy zawodnik, na którgo inni pracują (choć może być niejeden). W piłce raczej to siła charakteru, charyzma ma decydujące znaczenie. Oczywiście klasa sportowa również. Wieczny zmiennik, ławkowicz raczej do miana lidera pretendować nie będzie. W Legii niekwestionowanym liderem przez lata był (i poniekąd nadal jest) Jędrzejczyk, choć w punktacji kanadyjskiej był cieniutki ;-)
Gvilia, wiecznie uśmiechnięty i grzeczny, raczej charakterem ani charyzmą do lidere nie pasował. A sezon z topem w rzeczonej punktacji kanadyjskiej, miał tylko jeden...
Generał
 • 0 / 0
Masi,

Moim zdaniem forma sportowa też może wyłonić lidera. Co więcej, w klasowym zespole, z ambicjami, lider nie jest jeden, jak to bywa w przypadku walczących o utrzymanie, u których po wyjęciu jednego zawodnika następuje katastrofa.
Jak to powiedział Węgrzyn wiosną 2020, przed pandemią, Legia jako zespół osiągnęła taką formę, że właściwie nie wiadomo skąd przyjdzie cios, bo mogą go zadać Kante, Pekhart, Luquinhas, Vesović, Gwilia, Wszołek, a nawet Antolić.
Jeżeli Gwilia w tym towarzystwie, w mistrzowskiej drużynie był najlepiej punktującym zawodnikiem to moim zdaniem był w gronie liderów.
W drużynie Vuko na pewno nie był wiecznym rezerwowym.

Natomiast oczywiście szanuję Twoje spojrzenie.

Pozdrawiam
Generał
 • 0 / 0
Masi,

Oczywiście to, że Jędrzejczyk z Lewczukiem był liderem drużyny pod względem charakteru i gry obronnej, w mojej opinii nie koliduje z tym, że Gwilia był jednym z liderów ofensywy. Jedno drugiemu nie wchodzi w drogę. :-)

Pozdrawiam
Narzekający niech wezmą pod uwagę, że kiedy był zdrowy to Papszun wystawiał go w podstawowym składzie w eliminacjach pucharów i obiektywnie patrząc był wtedy wyróżniającą się postacią. Po ostatnim sezonie i dramatycznej sytuacji jeśli chodzi o rotację przy grze co trzy dni powinno się doceniać co potrafił dawać kiedy grał u nas poprzednio. Chyba, że wolimy glądać w lidze regularnie Sokołowskiego lub Celhakę jeśli by się udało wejść do faxy grupowej lke. Jeśli jest zdrowy i pokaże na treningach, że jest w stanie dawać tyle co poprzednio to bym go brał. Wie o co się u nas gra i nie będzie zarabiał dużo bo już w Rakowie był na liście płać gdzieś w połowie stawki.
W środku pola na przyszły sezon będziemy mieli Augustyniaka i Slisza na defensywnym pomocniku o ile Slisz nie odejdzie. To jest w miarę ok jeśli chodzi o rotację przy grze co trzy dni chociaż nie jest tajemnicą, że w ostatnich 10 latach mieliśmy w podstawowym składzie lepszych defensywnych pomocników niż oni a Slisza jeszcze niedawno większość by wypchnęła z klubu za darmo. Dalej jeśli odejdzie Josue a zapewne odejdzie jest kiepsko. Z doświadczonych graczy zostałby Kapustka. Nawet nie chcę myśleć o regularnej grze Sokołowskim czy Celhaką a nie czarujmy się, że wstawimy od przyszłego sezonu do składu Strzałka i będzie on grał dobrze i równo przez cały sezon. Nawet jeśli da radę w lidze co już jest niewiadomą to w pucharach nie można od niego oczekiwać że będzie ciągnął drużynę. Kapustka też nie da rady grać co trzy dni i co wtedy? W Europie Slisz, Kapi, Strzałek a w lidze Augustyn, Sokołowskiego, Muci? Po Sokołowskim wiadomo, że nie ma się czego spodziewać a Strzałek i Muci są niewiadomą. Potrzeba kogoś doświadczonego i choćby dlatego uważam, że opcją z Gvilią przy naszej kiepskiej sytuacji finansowej jest godna rozważenia.
Przy kiepskiej sytuacji finansowej? Nie uważasz że jak to napisałeś takiej kiepskiej sytuacji nie warto każdą złotówkę oglądać i zamiast przetapiać kasę dla Gvilli warto by było dołożyć do nowego kontraktu Josue lub dla tego Cisse z ligi francuskiej ? Jeśli odkupili Gvillie to szkoda były te wymówki dla których nie wzięli tego Koreańczyka Lee
Taka sytuacja sprawia, że Zieliński minimalizuje ryzyko a jednym ze sposobów jest ściąganie znanych nam zawodników jak Wszołek na przykład. Po Gvilii w jego normalnej formie wiadomo czego się spodziewać i wiadomo ponad wszelką wątpliwość, że będzie o klasę lepszy od Sokołowskiego. Nawet jeśli Josue zostanie to i tak mamy za mało zawodników na grę co trzy dni. Model ściągania jednego znanego po którym wiadomo czego się spodziewać i drugiego na ryzyku, że mimo potencjału się nie przyjmie w tej lidze jest dla mnie logicznym rozwiązaniem minimalizującym ryzyko.
A co do nowego kontraktu dla Josue to akurat jestem zdania, że nie warto przepłacać. Z nim w składzie możemy kozaczyć w lidze ale w Europa go zweryfikuje i wcale nie będzie gwarantem awansu do fazy grupowej.
Generał broni
 • 5 / 5
Jeszce tyllko czekac na powrót Pyrdoła, Szwochinio i Kosmitę Mikite i LM jest nasza.
Generał
 • 8 / 1
Pyrdoł, Szwochinio i Kosmita Mikita razem wzięci nie dali tak wiele Legii, co Gwilia.
Taka różnica.

Pozdrawiam
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To niech gra za zasługi bo ponad 3 lata gemu dobrze grał
Generał
 • 0 / 0
Zegrze,

A gdzie on gra za zasługi? Na treningu Legii?

Straszne.

Pozdrawiam
Generał
 • 0 / 0
*Może powinien jeszcze dostać "za brak zasług przez 3 lata" zakaz wchodzenia do LTC?
Generał dywizji
 • 1 / 2
Za darmo to i ocet słodki. Coś tam jednak musiał wynegocjować i jak faktycznie po kontuzji nie ma śladu niech próbuje. Pozytywny gość
Pułkownik
 • 0 / 2
Nigdy nic nie ma za darmo. Za podpis bierze 2x tyle. Wychodzi taniej niż kupować, ale nie jest za free. Tak czy inaczej poczekajmy jak oceni go trener i sztab medyczny.
Marszałek Polski
 • 7 / 5
Tak zwyczajnie, po ludzku - to po prostu fajny, pozytywny gość. I koleś, który serio traktuje swoją robotę. Jak mu się coś uda, to będę się cieszył razem z nim.
I proponuję nie jechać mu po konstrukcji, bo zwyczajnie jest to denne.
Kapitan
 • 9 / 3
Kreatywna "ósemka", który zwiększyłby pole manewru na drugą część rundy wiosennej. Gość powinien pisać teksty do kabaretu.
Marszałek Polski
 • 4 / 2
Jak go zobaczyłem na trybunach to od razu wiedziałem co się święci.
A Ljuboja nie siedział tam gdzieś niedaleko?
Pewnie skonczy sie to powrotem Janczyka i Maslowskiego, bo Gwilla bedzie za drogi.

Tymczasem ...VADIS

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1051235/vadis-odejdzie-z-gent-to-moze-byc-ostatnia-szansa-na-powrot-gwiazdy-do-legii
Interesujący temat...Ciekawa jest też sonda Kogo byś widział w roli lidera Legii w przyszłym sezonie?
Josue 45%
Vadis Odjidja-Ofoe 55%
Major
 • 1 / 0
VOO 100 %
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Vadis człowiek dla którego przychodziłem wcześniej na mecze żeby go nawet podczas rozgrzewki poobserwować.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Vadsa uwielbiam, cokolwiek robi i gdziekolwiek jest.
Generał broni
 • 0 / 3
Zapomnij, ze taki gość jak Vadis będzie chciał wrócić do Legii. A Gwillia to jakiś chyba smutny zart. Przecież on został wypluty przez Raków bez żalu i ma nas zbawić???
Vadis ma już 34 lata niestety i coraz więcej urazów co jest zrozumiałe patrząc na jego sposób gry i budowę fizyczną.
Generał
 • 1 / 0
To by było coś!
Strzałek i Rejczyk ogrywający się przy Vadisie.

Pozdrawiam
Pułkownik
 • 0 / 0
Vadis sprzed kilku lat i obecny nie muszą grać na tym samym poziomie.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Ad. Masłowski. Cierpiał niestety na depresję, której w odpowiednim czasie nie zdiagnozowano.
Ad. Odjidja-Ofoe. Obecnie byłby zbyt łatwym celem dla licznych czered rzeźników i drwali, zwanych dla niepoznaki ekstraklasowymi drużynami piłkarskimi
"Co więcej, z tego co nieoficjalnie wiadomo, były gwiazdor Legii jest tam jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy, a Gent obecnie zwraca dużą uwagę na finanse, co też może mieć znaczenie w przypadku niektórych przedłużeń."
Tak jakby Legia nie zwracała dużej uwagi na finanse... Skoro artykuł w kontekście szansy dla Legii.
Kapitan
 • 7 / 0
Gwilia przekaże wszystkie informacje o Rakowie od podszewki - choć na tyle może sie przydać, ale sadzę, że raczej już jego czas minął. Może do Legii II pójdzie i tam pomoże.
Nie !!! k***a tylko nie on !!!
No kur... wykrakałem!
Pułkownik
 • 1 / 4
Tu się wypowiedzą Kosta i Zielu, a nie wszechobecni fachowcy z legia.net
Mam zaufanie do Ziela i Kosty, robią dobrą robotę, patrzą przez pryzmat korzyści dla Legii, na pewno podejmą właściwą decyzję, tym bardziej, że rzadko się zdarza, że można obserwować piłkarza przez dwa tygodnie treningów
To mi się podoba, szanujemy czyjąś pracę dla nas, pamiętamy, pomagamy w potrzebie, takie podejście jest w cenie wszędzie. Piłkarze to widzą. A czy Kosta skorzysta to już jego w tym głowa.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Fajne wpisy, popieram.
Natomiast AUTENTYCZNIE chciałbym przeczytać opinię tych gladiatorów co klepią czerwa.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Zwłaszcza że to nasz Gruzin (nizinny); nieco zdrowia dla Legii zostawił na boisku.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
... natomiast faktycznie Gruzin bez formy to Gruz....
Dariuszu Mioduski i Jacku Zieliński nie idźcie tą drogą!!!!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zależy do czego. Do powtórki z zeszłego sezonu to właśnie tędy droga
No i jest w końcu dlugo oczekiwany następca Luquinhasa..
Nie tędy droga.
Marszałek Polski
 • 7 / 6
Nie bo rewelacja. Już widzę środek Gwilia - Sokołowski.
Przed nimi jeszcze Masłowski
Major
 • 2 / 3
Wielu tu żartowało, że coś takiego może się zdarzyć. Serio niech sobie potrenuje tydzień czy dwa ale nie podpisywać z nim kontraktu!
Kapitan
 • 3 / 6
Świetny ruch . Brać go... a nie poj***ło mi się Vaco z VOO(-::
"Warszawiacy od dawna szukają kreatywnej "ósemki", a takie wymagania spełnia "Vako"." - no nie wiem...
Hehe, też mi się ten tekst "spodobał"
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Sportowa:
Hehe
Decyzja będzie należała do klubu ale niech Vako sobie tylko potrenuje z Legia i na tym koniec...
Jakoś nie mam przekonania aby wracał teraz do Legii
Nie no korwa poprostu nie... CELHAKA który na swój wiek ma potencjał wogole nie dostaje szansy a jak wszedł w PP to więcej zrobił w 10 minut niż Sokołowski który gra w każdym meczu po 40-30 min conajmniej i zamiast dawać szansę Celhace na którym można by było jeszcze w przyszłości zarobić to ściągają Gville z którego nic nie będzie ... DRAMAT
Marszałek Polski
 • 4 / 4
No to jest jakaś farsa. Jeszcze Masłowskiego brakuje
Facet sympatyczny, niech trenuje, ale podzielam zdania negatywne odnośnie do ewentualnego kontraktu. Gwilia nie zmieni się, ale także młodzi nie nauczą się kreatywności w budowaniu gry. Tego nie można się nauczyć, to trzeba mieć, można doskonalić, ale nie można się nauczyć.
Marszałek Polski
 • 2 / 9
Każdemu trzeba podać rękę niech sobie trenuje .
Pułkownik
 • 4 / 5
A niech sobie trenuje. Tylko jak zdecydują się go podpisać, to żeby nie było płaczu, że nie ma kasy na nowy kontrakt dla Josue
Marszałek Polski
 • 1 / 2
I gra jest słaba
Generał broni
 • 1 / 0
Ale właśnie o to chodzi, żeby nie podposuwać kontraktu z Josue a już niec "gotowego" zastepce. Wiadomo jest to zawodnik 4 klasy gordzy od kazdym względem do Josue ale kogo to.
Generał brygady
 • 12 / 4
Potrenować jak najbardziej, ale kontraktować to już jakiś absurd. Jest Strzałek, Celhaka, Rejczyk. To są piłkarze którzy mogą grać na pozycji 8, niepotrzebny nam Gruzin.
Generał brygady
 • 10 / 1
Celhaka wszedł na końcówkę w Zabrzu. Nie no, lepiej zakontraktować 29-letniego Gruzina niż stawiać na młodych graczy. Poza tym Gwilia ostatni mecz zagrał w sierpniu.
Marszałek Polski
 • 3 / 5
A jak grał to ciężko to nazwać grą. Był na boisku i tyle
Czy to żart na pierwszego kwietnia?
Żart to byłby jak by go Legia zakontraktowala a on 1 kwietnia by gola Rakowowi strzelił ;-))
Marszałek Polski
 • 12 / 3
do Legii II jest szykowany, tak ?
Haha właśnie sobie tak pomyślałem jak rozwiązał,że zaraz go Zieliński przygarnie :D W końcu Legia spełnia marzenia i przygarnie wszystkich byłych piłkarzy,którym nie wyszło gdzie indziej.
Byłem dużym zwolennikiem powrotu Pekharta, ale Gwilia niech sobie może poszuka innego klubu. Za czasów gry w Legii był głównym spowalniaczem akcji, a do tego mało kreatywnym.
Nowy Vadis zagra u nas. Rakowie drżyj:-)
Pułkownik
 • 5 / 8
Poważnie mowiac to jest śmieszne, zamiast mocno walczyc o młodego będącego w gazie Kowalczyka z Pogoni ściągamy gruzińskiego emeryta którego już nikt nie chce,ale który trzy lata temu w miarę grał. Założę się że to podwaliny pod sprzedaz latem Josue, a że nie ma hajsu to będzie gwilia po taniości
Podpułkownik
 • 4 / 7
Przeczytaj cały tekst ;)
Pułkownik
 • 3 / 8
Przeczytałem i co?
Podpułkownik
 • 4 / 6
Skoro nadal nie rozumiesz to chyba nie ma sensu tłumaczyć
Pułkownik
 • 3 / 2
To, że nikt nikogo nie ściąga, nic nie jest przesądzone. Jak nie będzie wartością dodaną to go nie podpiszą. Po drugie kontrakt Josue się kończy, więc nie wiem o jakiej sprzedaży mówisz.
Marszałek Polski
 • 2 / 5
mipcio ...klon pletkalegia ?
Podpułkownik
 • 2 / 4
Zgadza się XD
Przeczytałeś i co?

I nie zrozumiałeś.

Akapit o szansach na kontrakt w Legii jest czysto teoretyczny, oparty o narrację sprzed kilku miesięcy, że Legia szukała kreatywnej ósemki. Opinia autora, który nawet nie stwierdza, że tak się stanie, ale że istnieje taka możliwość, ale musi zostać spełnionych kilka warunków.

Co jednak nie przeszkodziło sporej grupce osób (może przerażać jak dużej) narobić w gacie z tego powodu, że "Gwilia wraca do Legii".
Marszałek Polski
 • 4 / 6
tylko nie to, błagam
Podpułkownik
 • 3 / 5
Lepsze to niż bycie przyd**asem Tomcia
Marszałek Polski
 • 3 / 6
tomcio jest bystry, pletleklegia troll bez roboty
Podpułkownik
 • 4 / 3
Jak się tak lubicie to sobie popiszcie na mesie albo wymieńcie się numerami i nie zaśmiecajcie forum ;)
Pułkownik
 • 5 / 3
metaxa
twoja fascynacja tomciocweLem i bronienie go niczym niepodległości ma jakiś związek z twoją przeszłością na legia.net i faktem, że przez lata byłeś wyśmiewany i pomiatany w ten sam sposób, co ten psychol? To by wyjaśniało wasz udany collab. Obaj jesteście bystrzy niczym woda w klozecie.

mipcio, jesteś tym samym mipciem z legijnego twittera?
Podpułkownik
 • 2 / 1
Tak Pjetras
Pułkownik
 • 3 / 1
"Ernest Muci fan account", to się szanuje
Pułkownik
 • 2 / 4
Dzięki, tak myślałem ale chciałem się upewnić.

I widzisz, metaxa, mógłbyś być dziadkiem mipcia, a chłopak już jest kilka poziomów intelektualnie wyżej od was z tomciocweLem razem wziętych.
Podpułkownik
 • 2 / 2
Nie jest to jakieś duże osiągnięcie
Pułkownik
 • 2 / 2
Masz rację. Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam.
Generał
 • 3 / 0
Juri,

1. Pierwsza sprawa. Josue, jeśli odejdzie, to na pewno Legia nie dostanie za niego żadnych pieniędzy, gdyż po prostu skończy się mu kontrakt. Kwestią jest ewentualnie zaoszczędzenie na wysokim kontrakcie Portugalczyka i co z tymi pieniędzmi Legia zrobi.

2. Druga sprawa. Sebastian Kowalczyk ma kontrakt z Pogonią do 2025 roku. Jak Legia ma o niego "powalczyć"? Za co?
Myślę też, że Kowalczyk jeśli o transferze myśli, to tylko zagranicznym. To inna sytuacja, niż Nowak, który z I ligi trafił do Górnika, a za chwilę do Rakowa.

3. Trzecia sprawa. Czy nie mamy już swoich "Kowalczyków"? Jest nim chociażby Kapustka, który pod statystyk jakoś strasznie mu nie ustępuje, mimo kontuzji i wahań formy. Jest Strzałek. Jest Rejczyk. Muci zaczął się odnajdować. Jest Slisz, będący solidnym wsparciem. Jest zatem kogo rozwijać. Warto, żeby pośród tych w większości młodych piłkarzy znalazł się ktoś doświadczony i z jakością.

4. Czwarta sprawa. Nikt nie mówi, że Gvilia tutaj coś podpisze. Jest to zawodnik, który walnie przyczynił się - dokładnie 14 pkt. w klasyfikacji kanadyjskiej - do zdobycia Mistrzostwa Polski w 2020 roku.
Teraz jest na zakręcie, bez klubu i Legia zrobiła ukłon w jego stronę, pozwalając trenować w dobrych warunkach.

A czy jest to piłkarz, który może wrócić przynajmniej do formy z sezonu 2019/2020? Nie wiadomo.
Ale warto się mu przyjrzeć, skoro Legia na tym nic nie traci.

Pozdrawiam
Tomcio jest bystry hahahaha ;)))))) dla takiego metaxy pewnie jest;) gość któremu zabrakło pomysłów na znalezienie choć jednego argumentu posunął się do tego stopnia żeby stworzyć kolejne góvvnokonto
i zrobić prowokacje na poziomie kija do szczotki z nadzieją, że ktoś to łyknie oprócz metaxy jest rzeczywiście w chooj bystry ;))))))
Marszałek Polski
 • 2 / 2
ty jesteś psychopatą który ciągle lata za "tomciem" , on cie wypuszcza jak psa
Pułkownik
 • 8 / 2
Nie mam nic przeciwko temu by z nami trenował i się odbudował. Tylko oby Zieliński nie podpisywał z nim żadnego kontraktu.
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Otóż to. Potrenować, odbudować - super. Ale kontrakt? Do rezerw ok.
Pułkownik
 • 4 / 6
Czyli Josue odchodzi i mamy już zmiennika za niego
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Z Sokołowskim będą kreować aż miło
Marszałek Polski
 • 10 / 3
Czy Legia jest miejscem dla bezdomnych piłkarzy? Gwilia grał w Legii wiemy na co go stać i jest mocno wątpliwe aby to był piłkarz który będzie stanowił wzmocnienie. Panie Mioduski, miodu w Legii już nie ma i nie nie będzie za pana kadencji. Niech pan pomyśli o przekazaniu klubu w inne ręce, ponieważ z panem będzie już tylko gorzej.
Napiszę przekornie, że do stylu gry preferowanego przez Kostę (gra pozycyjna oparta na wymianie krótkich podań), Gwilia pasuje idealnie. Stylem gry przypomina Kowalczyka z Pogoni, którego Runjaic chętnie sprowadziłby do Legii, ale szanse na to są raczej znikome. Także jak Walek błyśnie na treningach, to może być kolejny powrót.
Pomożemy chłopu odbudować formę fizyczną.
O co tyle rabanu?
Opowieść o zakontraktowaniu jest czysto hipotetyczna.
Musiałby wznieść się na wyżyny czego należy mu serdecznie życzyć.
~JohnyDeep
 • 0 / 2
Dokładnie tak.
Generał brygady
 • 5 / 11
Panie Mioduski, dość robienia sobie jaj. Dokąd pan zmierza? Rozumiem, że chce pan być królem środka tabeli w każdym sezonie. Jeśli tak to brawo.
~L
 • 5 / 5
Mój Boże. j****y amator Zieliński
Marszałek Polski
 • 1 / 2
No właśnie 1 kwietnia blisko ale bez przesady
Generał brygady
 • 7 / 11
To chyba jakiś żart.
Przeczytaj więcej niż nagłówek.
Pułkownik
 • 4 / 7
Raczej ty przeczytaj.wyraznie jest napisane że ma szansę na kontrakt
To są spekulacje autora tekstu oparte o narrację sprzed kilku miesięcy, że "Legia szuka kreatywnej ósemki".

Także nie. To ty przeczytaj jeszcze raz.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
I to mało śmieszny
Generał broni
 • 0 / 1
uff dobrze wiezieć, że kreatywnej. To znaczy, że Gwillia nie dla nas. Chyba, że Miodzio stwierdzi, że wiemy na co stać gruzina a Gwilla świetnie wsposuje się w nasza koncepcję. Wtedy to mamy przej****e na 3 frontach
Generał brygady
 • 0 / 0
Przeczytałem, w przeciwieństwie do ciebie, ze zrozumieniem.
Generał brygady
 • 0 / 0
Tak poldi, sztuka takiego czytania nie dla ciebie.
Generał
 • 3 / 3
Dobrze że Legia wyciąga pomocną dłoń do byłych zawodników. Gwilia popracuje i latem podpisze kontrakt z którymś zespołem z Ekstraklasy, powodzenia Walerian.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Dokładnie. Czas na Masłowskiego
Za slaby na Legie, za slaby na Raków więc...wzbudził zainteresowanie Zielinskiego. Logiczne.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Ma to sens
~Alex Bielany
 • 0 / 3
Może sie chłop odbuduje, swego czasu dobry byl
Marszałek Polski
 • 0 / 2
To "swego czasu" było pomad 3 lata temu. Od tamtej pory nie jest nawet solidny
~Chris Koło
 • 2 / 1
Podporucznik
 • 3 / 2
Już wiedzą, że go podpiszą. Ale będą pisać, że to testy i że sprawuje się znakomicie, żeby zrobić temu ruchowi odpowiedni PR. Nie że jestem przeciw, bo uważam, że Gwilia to dobry gracz, a do tego za darmo.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Dobry gdyby szedł do rezerw to ok
~Chris koło
 • 0 / 3
Niezła opcja
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Rewelacyjna
Dużo uprzejmości ze strony Legii.
Gdyby dawał nadzieję na zagranie takiego sezonu jak 2019/2020, kiedy wszędzie go było pełno i zdaje się był w czubie klasyfikacji kanadyjskiej to czemu nie.