Legia wymienia się podaniami na połowie gości
    Trzy minuty doliczone do drugiej części gry
    Ratajczyk korzysta z pomocy medycznej
  • 85'
    Ribeiro stracił piłkę na 18. metrze od bramki Zagłębia
  • 83'
    Muci wbiegł w pole karne z lewej strony, oddał mocny strzał w kierunku bliższego słupka, lecz Hładun popisał się udaną interwencją
  • 83'
    Wieteska zatrzymał Szysza przed polem karnym
  • 81'
    Zmiana w Zagłębiu. Żygulow zmienił Żubrowskiego
  • 81'
    Podliński na spalonym
  • 81'
    Legioniści krótko rozegrali rzut rożny, ale rywale oddalili zagrożenie, a następnie wyszli do kontry. Czujny był Wieteska, który przechwycił pikę na 20. metrze od bramki miejscowych
  • 79'
    Kastrati minął rywala, wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony, ale jego płaskie dogranie zostało przecięte przez Panticia. Korner dla Legii
  • 78'
    Kastrati dobrze popracował w defensywie, wywalczył aut
  • 77'
    Kastrati przechwycił piłkę w bocznym sektorze boiska. Po chwili Włodarczyk chciał wbiec w pole karne z prawej strony, ale został osaczony przez trzech rywali i stracił futbolówkę
  • 76'
    Faul w ataku Muciego
  • 75'
    Slisz zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Pomocnik Legii trafił w mur
  • 74'
    Ribeiro sfaulowany na 18. metrze od bramki gości. Rzut wolny dla Legii, bliżej lewej strony boiska
  • 74'
    Włodarczyk chciał miękko zagrać na prawe skrzydło, do Kastratiego. Reprezentant Kosowa był na spalonym
  • 73'
    Legioniści próbowali przedrzeć się lewym skrzydłem, ale zostali powstrzymani na wysokości 30. metra od bramki Zagłębia
  • 71'
    Muci za Pekharta, Celhaka za Josue
  • 71'
    Pekhart ucierpiał po kontakcie z Żubrowskim, na wysokości koła środkowego
  • 69'
    Kastrati płasko podał do Martinsa, który wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony, wycofał piłkę na bliższy słupek, w kierunku Pekharta. Czech nie zdołał jednak musnąć futbolówki
  • 69'
    Celhaka i Muci szykują się do wejścia na boisko
  • 68'
    Trzy zmiany w Zagłębiu. Boisko opuścili Simić, Łakomy i Chodyna, na murawie pojawili się Lepczyński, Podliński oraz Wójcicki
  • 67'
    Josue sfaulowany w środku pola
  • 67'
    Kastrati wbiegł w pole karne z prawej strony, chciał założyć siatkę rywalowi, ale ten nie dał się zaskoczyć
  • 65'
    Simić leży na murawie, potrzebuje pomocy medycznej
  • 64'
    Slisz przerzucił piłkę na lewe skrzydło, do Ribeiro. Portugalczyk minął trzech rywali, podał do Pekharta, który jednak niedokładnie odegrał do Ribeiro
  • 63'
    Kastrati wbiegł w pole karne z prawej strony, chciał dograć na środek "szesnastki", do Włodarczyka. Podanie zostało przecięte
  • 63'
    Josue chciał płasko, prostopadle podać do Ribeiro, ale zawodnik Legii został uprzedzony przez rywala
  • 62'
    Josue zacentrował z rogu na dalszy słupek, Włodarczyk główkował nieco niecelnie
  • 61'
    Włodarczyk naciskał Panticia, Legia ma rzut rożny
  • 61'
    Legia miała korner. Josue dośrodkował na środek "szesnastki", do Nawrockiego, który oddał mocny strzał z głowy, ale Hładun złapał piłkę
  • 60'
    Włodarczyk czyhał na zamknięcie centry z lewej flanki. W ostatniej chwili został zatrzymany przez Simicia, który przeciął zagranie
  • 60'
    Ależ zamieszanie w polu karnym Legii. Zivec oddał strzał z "szesnastki" - piłka trafiła w jeden słupek, potem w drugi, i wyszła w pole. Dopadł do niej, Chodyna, który ... obił słupek
  • 57'
    Zmiany w Legii. Kastrati za Johanssona, Włodarczyk za Lopesa
  • 57'
    Zivec miękko zagrał za plecy obrońców, do Szysza, który wbiegł w pole karne, ale został świetnie powstrzymany przez Boruca
  • 55'
    Josue zacentrował z rogu na 9. metr. Nawrocki uderzył z głowy, a piłka przeleciała tuż obok bramki
  • 55'
    Pekhart zablokowany po uderzeniu ze środka "szesnastki". Korner dla "Wojskowych"
  • 54'
    Legia miała rzut wolny z lewej strony boiska. Josue dokładnie dośrodkował na dalszy słupek. Był tam Hołownia, który wygrał pojedynek z rywalem, a następnie oddał strzał z głowy. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki!
  • 53'
    4:0 dla Legii! Hołownia!
  • 52'
    Martins za Ciepielę
  • 52'
    Josue sfaulowany przez Dudzińskiego po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 17. metra
  • 51'
    Legia miała korner. Josue dośrodkował w pole bramkowe, po chwili piłka do niego wróciła. Portugalczyk znów miękko zacentrował w "szesnastkę", a Pekhart zdobył bramkę po uderzeniu z 4. metra
  • 49'
    3:0 dla Legii! Pekhart!
  • 49'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek. Zrobiło się zamieszanie, piłka odbiła się od rywala. Korner dla "Wojskowych"
  • 48'
    Rzut wolny dla Legii, po lewej stronie boiska
  • 48'
    Zivec został uprzedzony przez Wieteskę, na 25. metrze od bramki Legii
  • 47'
    Zivec wbiegł w pole karne, upadł na murawę po kontakcie z Wieteską. Sędzia nie dopatrzył się faulu
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:0 z Zagłębiem Lubin, po dwóch golach Rafaela Lopesa! Wracamy za 15 minut
  • 45+4'
    Żubrowski zacentrował z rogu na 5. metr, ale Boruc pewnie wypiąstkował piłkę
  • 45+3'
    Żubrowski chciał dośrodkował z lewej flanki, ale został zablokowany. Goście mają korner
  • 45+3'
    Zagłębie wymienia podania w środkowej strefie boiska
  • 45+2'
    Żubrowski dośrodkował z rzutu rożnego na środek "szesnastki", ale legioniści wyszli z opresji i zabrali się do kontry. Wieteska został jednak zatrzymany w środku pola
  • 45+2'
    Dudziński płasko wycofał piłkę w pole karne, do Chodyny, ten oddał strzał, który został zablokowany. Korner dla przyjezdnych
  • 45+1'
    Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Lopes sfaulował Chodynę w bocznym sektorze boiska, na połowie "Miedziowych"
  • 45'
    Ribeiro płasko dograł z lewego skrzydła na bliższy słupek, przeciwnik wybił piłkę na aut
  • 44'
    Josue sfaulowany na własnej połowie
  • 44'
    Ciepiela został osaczony przez dwóch rywali i stracił piłkę na wysokości koła środkowego
  • 43'
    Żubrowski nieprzepisowo powstrzymał Johanssona w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 42'
    Łakomy dośrodkował z rzutu wolnego na 8. metr, ale czujny był Wieteska, który przeciął centrę
  • 42'
    Zivec sfaulowany na lewym skrzydle. Rzut wolny dla Zagłębia
  • 41'
    Wszystko zaczęło się od dwójkowej akcji Ciepieli z Ribeiro, w bocznym sektorze boiska. Ten drugi zacentrował z lewej flanki na środek "szesnastki". Był tam Lopes, który wyskoczył i oddał świetny strzał z głowy, w kierunku dalszego słupka. Piłka wpadła do siatki, Legia prowadzi 2:0 po dwóch golach Lopesa!
  • 39'
    2:0 dla Legii! Lopes!
  • 38'
    Żubrowski sfaulowany na połowie Zagłębia
  • 37'
    Niezła akcja Johanssona. Szwed minął rywala w bocznym sektorze boiska, a następnie zbiegł do środka i oddał płaski strzał z 17. metra. Hładun był na posterunku
  • 37'
    Legia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 36'
    Niedokładne podanie Szysza do Chodyny. Aut dla Legii, na wysokości koła środkowego
  • 33'
    Zmiana w Zagłębiu. Dudziński za Porębę
  • 32'
    Szysz mocno uderzył z lewej nogi, z pola karnego. Boruc popisał się świetną interwencją!
  • 31'
    Łakomy mocno uderzył z dystansu. Piłka poszybowała ponad poprzeczką
  • 31'
    Pekhart sfaulował Ratajczyka na lewym skrzydle. Żółta kartka dla Czecha
  • 30'
    Ratajczyk wbiegł w pole karne z lewej strony, miękko dośrodkował na dalszy słupek. Do piłki dopadł Chodyna, ale jego mocny strzał został zablokowany
  • 29'
    Lopes do Ribeiro, który dośrodkował z lewej flanki w pole karne. Goście przechwycili piłkę
  • 29'
    Ciepiela do Johanssona, który płasko dograł w "szesnastkę", ale podanie przeciął zawodnik "Miedziowych"
  • 28'
    Slisz pojawił się na 25. metrze, a następnie dokładnie, miękko dośrodkował na 7. metr. Do piłki ruszył Lopes, który wykonał wślizg i musnął piłkę, która wpadła do siatki
  • 26'
    1:0 dla Legii! Lopes!
  • 26'
    Łakomy szukał prostopadłego zagrania do Szysza. Podanie okazało się jednak za mocne
  • 25'
    Ciepiela wyłuskał piłkę spod nóg Żubrowskiego. Legioniści mieli futbolówkę na 18. metrze od bramki Zagłębia, ale szybko ją stracili
  • 24'
    Josue zacentrował z rzutu rożnego na środek "szesnastki", ale goście wyszli z opresji
  • 24'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek. Był tam Pekhart, który uderzył z głowy, a piłka trafiła w piłkarza Zagłębia. Kolejny korner
  • 23'
    Slisz płasko uderzył z pola karnego. Piłka odbiła się od przeciwnika. Legia ma korner
  • 23'
    Josue chciał płasko, prostopadle podać na lewe skrzydło, do Ribeiro. Zagranie okazało się niedokładne i przechwycone przez rywala
  • 21'
    Zivec nie zdołał dopaść do piłki po zagraniu z głębi pola na lewe skrzydło
  • 21'
    Ciepiela podał do Slisza, który oddał płaski strzał z 20. metra, z prawej nogi. Hładun spokojnie złapał futbolówkę
  • 20'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego. Rywale wybili piłkę poza "szesnastkę"
  • 20'
    Ribeiro sfaulowany na lewym skrzydle. Rzut wolny dla Legii
  • 19'
    Ciepiela miękko zacentrował z 18. metra na środek "szesnastki", w kierunku Lopesa. Dogranie zostało przecięte
  • 19'
    Josue chciał miękko zagrać do Ribeiro. Do piłki dopadł jednak Chodyna, który chwilę później został sfaulowany przez Ribeiro
  • 18'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 18'
    Johansson dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek. Zrobiło się zamieszanie, o piłkę walczył m.in. Ribeiro. Ostatecznie, Łakomy wybił futbolówkę na aut
  • 17'
    Josue do Ribeiro, ten wycofał piłkę do Ciepieli. Młodzieżowcowi jednak odskoczyła futbolówka, którą przechwycił przeciwnik
  • 16'
    Pekhart do Lopesa, którego strzał z 17. metra został zablokowany
  • 15'
    Niedokładne zagranie Panticia na lewe skrzydło. Legia odzyskała piłkę
  • 15'
    Lopes powalczył o piłkę w bocznym sektorze boiska. Portugalczyk przechwycił futbolówkę i podał do Pekharta, który wbiegł w pole karne z prawej strony, lecz został zatrzymany. Po chwili Ciepiela popełnił faul w ataku, za co obejrzał żółtą kartkę
  • 13'
    Poręba płasko uderzył zza "szesnastki". Piłka przeleciała nieco obok bramki
  • 12'
    Lopes wraca do gry
  • 12'
    Lopes ucierpiał po kontakcie z Panticiem, przed polem karnym Zagłębia. Legionista jest opatrywany przez lekarzy
  • 11'
    Żubrowski dośrodkował z rogu na 5. metr, Boruc wypiąstkował piłkę. Poza tym, sędzia dopatrzył się faulu w ataku zawodnika Zagłębia
  • 10'
    Szysz wbiegł w pole karne z lewej strony i oddał płaski strzał przy bliższym słupku. Zagłębie ma rzut rożny
  • 8'
    Pomyłka Wieteski na 18. metrze przed bramką Legii. Warszawiacy wyszli jednak z opresji, Hołownia dobrze zaasekurował "Wietesa"
  • 8'
    Wracamy do gry, Ribeiro i Poręba mogą rywalizować dalej
  • 6'
    Ribeiro i Poręba są opatrywani przez lekarzy
  • 6'
    Poręba i Ribeiro leżą na murawie. Zawodnicy zderzyli się głowami w polu karnym Legii
  • 5'
    Łakomy dograł z prawej flanki na dalszy słupek. Zivec ruszył do piłki, ale został zatrzymany przez Johanssona
  • 4'
    Dośrodkowanie Josue z rogu na bliższy słupek, Pekhart nie sięgnął piłki
  • 4'
    Josue miękko zacentrował z rzutu rożnego na dalszy słupek. Jeden z rywali strącił piłkę, która opuściła boisko. Korner dla miejscowych
  • 4'
    Josue sfaulowany bliżej lewej strony boiska. Rzut wolny dla Legii, na 25. metrze od bramki Zagłębia
  • 3'
    Hołownia płasko podał do Pekharta, który wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony, ale jego centra została przecięta
  • 3'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 2'
    Wieteska czujny w obronie, dwukrotnie wybił futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 1'
    Nawrocki wybił piłkę z pola karnego po centrze z lewej strony boiska na bliższy słupek
  • 1'
  • Oba zespoły już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Kastrati, Martins, Charatin, Celhaka, Muci, Skibicki, Włodarczyk, Nawotka
  • Skład Legii na mecz z Zagłębiem Lubin: Boruc – Johansson, Nawrocki, Wieteska, Hołownia – Ciepiela, Slisz – Lopes, Josue, Ribeiro – Pekhart!
  • Jak na razie odbyło się 71 spotkań pomiędzy warszawiakami a lubinianami. Lepsze statystyki mają legioniści, którzy wygrali 36 razy, 21 razy zremisowali i ponieśli 14 porażek. Kiedy "Wojskowi" ostatni raz przegrali z Zagłębiem? W grudniu 2019 roku, a więc dwa lata temu. Wówczas rywale zwyciężyli u siebie 2:1 po bramkach Bartosza Białka i Damjana Bohara, honorowego gola dla gości strzelił wówczas Jarosław Niezgoda
  • W kadrze Zagłębia znajduje się jeden piłkarz z przeszłością w Legii. Chodzi o Łukasza Łakomego. To środkowy pomocnik, który spędził przy Łazienkowskiej siedem lat. Najpierw rywalizował w zespole ze swojego rocznika (2001), a potem w U-17, U-18 oraz III-ligowych rezerwach. Klub z Lubina reprezentuje od początku 2021 roku, do tej pory wystąpił 13-krotnie w "jedynce" i 19 razy w "dwójce" (5 goli). Z kolei w dwóch ostatnich spotkaniach pierwszej drużyny (z Lechem Poznań i Wisłą Kraków) grał od początku
  • Zagłębie zajmuje w tym momencie 13. pozycję w tabeli. Drużyna z Lubina wywalczyła 20 punktów w 17 spotkaniach (sześć zwycięstw, dwa remisy, dziewięć porażek), a do meczu z Legią przystąpi po wygranej z Wisłą Kraków (2:1). Było to dla niej pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie od … 25 września. Najskuteczniejszym zawodnikiem "Miedziowych", w bieżących rozgrywkach ligowych, jest Patryk Szysz, który strzelił cztery gole
  • Sytuacja kadrowa Legii nie jest zbyt komfortowa. W środę nie zagrają m.in. Emreli i Luquinhas, którzy zostali poszkodowani po powrocie z Płocka. Nie będzie też Filipa Mladenovicia (problemy z kolanem). W kadrze nie znajdą się również Artur Jędrzejczyk (złamanie obojczyka), Lindsay Rose (złamanie nosa), Kacper Kostorz (złamanie ręki), a także Bartosz Kapustka i Joel Abu Hanna, którzy od dłuższego czasu są kontuzjowani i przechodzą rehabilitacje
  • Przed Legią już 35. mecz we wszystkich rozgrywkach i zarazem przedostatni w 2021 roku. Teraz warszawiacy zmierzą się u siebie, w zaległym spotkaniu 3. kolejki PKO Ekstraklasy, z Zagłębiem Lubin, z którym dwukrotnie wygrali w poprzednim sezonie – 2:1 u siebie i 4:0 na wyjeździe. Świetnie w tych grach prezentował się Tomas Pekhart, który strzelił … wszystkie sześć goli. – Teraz liczy się Zagłębie, nie wybiegam do czwartku i przygotowań do kolejnego meczu. Skupiamy się na tym, co możemy zrobić, żeby w środę wieczorem być drużyną, którą stać na powalczenie o trzy punkty na swoim stadionie – powiedział "Vuko"
  • – Parafrazując słowa dawnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Kennedy'ego, a to jest chyba ten moment – "nie pytaj, co klub może zrobić dla ciebie, tylko co ty możesz zrobić dla klubu". Myślę, że to dotyczy wszystkich, którzy mają ten klub w sercu. Jest też jeszcze jedno powiedzenie – "jedno wsparcie, w momencie, kiedy jesteś na dnie, jest bardziej warte niż tysiące pochwał, które dostajesz jak jesteś na szczycie". Niezależnie kto co do kogo czuje, nawet wśród kibiców, na zewnątrz – to już nie ma żadnego znaczenia. To jest Legia, to moment naprawdę dużego alarmu. Wszyscy, którym zależy, musimy pokazać, że jest też z naszej strony chęć odłożenia wszystkiego innego na bok, i wsparcia klubu w chwili, która jest taka, jaka jest – stwierdził Vuković.
  • Dlaczego Vuković ma ratować mistrza Polski? Bo zna klub jak mało kto. Drużynę też, choć połowy zawodników z jego Legii już w niej nie ma. Jednak przede wszystkim dlatego, że choć minęło 15 miesięcy od zwolnienia, piłkarze ciągle wspominają jego sposób pracy. Zbudował w Legii coś, co bardzo trudno zrobić, jak pokazały ostatnie miesiące – drużynę, w której każdy ciągnie wózek w jedną stronę, nawet jak się nie układa. A w tym położeniu, w którym ona się obecnie znalazła, kluczem jest dotarcie do głów graczy, do sfery mentalnej. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ
  • – Dziś się nie dziwię, kiedy ocena ludzi jest taka, że tutaj brakuje trochę jedności na boisku, zgrania, gdzie drużyna, grając mecz za meczem, nie miała na to za bardzo czasu. W momencie, gdy wynik jest, z tygodnia na tydzień, deprymujący, to staje się jeszcze trudniej. Przed nami sporo pracy. Musimy zrobić wszystko, aby znów uporządkować sprawę w drużynie. Tylko dobrze funkcjonujący i współpracujący ze sobą zespół, może z tego kryzysu wyjść – dodał serbski szkoleniowiec
  • Doszło także do kilku innych zmian. Wraz z Vukoviciem wrócili Jan Mucha (trener bramkarzy), Aleksandar Radunović (asystent) i Piotr Zaręba, który odpowiada za przygotowanie fizyczne. W sztabie "jedynki" pozostał Inaki Astiz, natomiast zabrakło w nim miejsca dla Przemysława Małeckiego oraz Alessio De Petrillo
  • – Byłem zaskoczony telefonem, nie przypuszczałem, że taki się pojawi. Pomyślałem: nie wracam tu ani dla prezesa, ani dla dyrektora sportowego, ani dla siebie. Wracam dla klubu, choć wiem, że to jak wejście do pożaru. Można się poparzyć, ale pali się też mój dom – powiedział "Vuko". ZAPIS KONFERENCJI
  • Porażka w Płocku była jednak początkiem kolejnych zawirowań w stolicy, które zaczęły się od tego, że Marek Gołębiewski zrezygnował z bycia szkoleniowcem pierwszego zespołu Legii. Jakby tego było mało, to na wracającą ze spotkania drużynę, w pobliżu ośrodka treningowego w Książenicach, czekała grupa kibiców. Doszło do wyładowania złości i aktów przemocy - ucierpieli m.in. Mahir Emreli i Luquinhas. Poniedziałkowe popołudnie również było gorące. Gołębiewskiego zastąpił Aleksandar Vuković, który czwarty raz został trenerem "Wojskowych". Władze klubu zwróciły się do niego z propozycją powrotu, którą 42-latek przyjął i poprowadzi zespół do końca sezonu, czyli do końca wciąż obowiązującej umowy
  • Poprzedni tydzień okazał się bardzo nieudany dla legionistów, którzy już od dłuższego czasu są pogrążeni w głębokim kryzysie. W czwartek przegrali 0:1 ze Spartakiem Moskwa (odpadli z europejskich pucharów), a w niedzielę – z Wisłą w Płocku (0:1, ekstraklasa), po golu byłego piłkarza Legii, Mateusza Szwocha. Sprawiło to, że ponieśli 12. ligową porażkę (w 16. meczu) i zajmują obecnie … ostatnie, 18. miejsce w tabeli, z dorobkiem 12 punktów
  • Witamy! O godz. 20:30 rozpocznie się zaległy mecz 3. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Zagłębiem Lubin
Legia WarszawaZagłębie Lubin
26'
33'

33' Daniel Dudziński za Łukasz Poręba

39'
67'

67' Karol Podliński za Łukasz Łakomy

67' Kacper Lepczyński za Lorenco Simić

67' Jakub Wójcicki za Kacper Chodyna

81'

81' Ilja Żygulow za Jakub Żubrowski