Koniec meczu. Legia przegrała 1:4 z Piastem w Gliwicach
  • 90+2'
    Żółta kartka dla Slisza za faul na własnej połowie
  • 90+1'
    Josue oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Portugalczyk trafił w mur, złożył się jeszcze do dobitki, ale został zablokowany
  • 90'
    Żółta kartka dla Munoza, który sfaulował Kostorza tuż przed polem karnym
  • 88'
    Ameyaw pojawił się po prawej stronie pola karnego i wycofał piłkę do Vidy, który trafił w słupek. Do futbolówki dopadł jeszcze Stojiljković, który, będąc naciskany, skierował piłkę do siatki po uderzeniu z bliskiej odległości
  • 86'
    4:1 dla Piasta. Stojiljković
  • 84'
    Josue znalazł się po lewej stronie boiska, ale jego centra na dalszy słupek okazała się za mocna
  • 83'
    Stojiljković za Torila
  • 82'
    Skibicki wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony, chciał wycofać piłkę do Lopesa, ale zagranie zostało przecięte
  • 82'
    Hateley miękko zagrał na prawą stronę pola karnego. Po chwili Konczkowski zacentrował z prawego skrzydła na dalszy słupek. Był tam Toril, który oddał niecelny strzał z powietrza
  • 81'
    Toril nieprzepisowo powstrzymany przez Charatina. Rzut wolny dla Piasta, bliżej prawej strony boiska, do bramki Legii ok. 30 metrów
  • 81'
    Vida sfaulowany przez Skibickiego w bocznym sektorze boiska, na połowie Piasta
  • 80'
    Hateley dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale Wieteska, który był na 14. metrze, wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 79'
    Chrapek sfaulowany przez Lopesa po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla gospodarzy
  • 79'
    Josue sfaulował Chrapka na 30. metrze od bramki Legii. Rzut wolny dla Piasta - Hateley zacentrował w pole karne, ale Wieteska przeciął zagranie na 15. metrze
  • 77'
    Emreli minął dwóch rywali, wbiegł w pole karne z prawej strony i wycofał w kierunku Lopesa, ale zagranie przeciął Munoz
  • 76'
    Ameyaw i Vida za Kądziora i Pyrkę
  • 75'
    To mogła być druga bramka dla Legii. Emreli podał do Lopesa, ten dokładnie zagrał w "szesnastkę" do Muciego, który znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz uderzył trochę niecelnie
  • 75'
    Kądzior dośrodkował z rzutu rożnego, z lewej strony boiska, w pole karne - Toril uderzył z głowy obok bramki
  • 74'
    Toril sfaulowany przez Wieteskę 35 metrów od bramki Legii
  • 73'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki w pole karne, ale akcji nie zamknął żaden piłkarz Legii
  • 72'
    Emreli oddał strzał z lewej nogi, z dystansu, ale trafił w słupek
  • 71'
    Sokołowski dokładnie zagrał na lewą stronę boiska do Kądziora, którego uderzenie zostało spokojnie wybronione przez Tobiasza
  • 70'
    Mladenović płasko podał do Emrelego, ten bez przyjęcia zagrał w kierunku Kostorza. Napastnik Legii był jednak na wyraźnym spalonym
  • 68'
    Josue dośrodkował na bliższy słupek, piłkarz Piasta wybił futbolówkę na aut
  • 68'
    Skibicki dopadł do zagrania z głębi pola w boczny sektor "szesnastki", jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Korner
  • 67'
    Skibicki chciał płasko, prostopadle podać na prawe skrzydło do Lopesa. Piłkę przechwycili jednak rywale
  • 67'
    Slisz nieprzepisowo powstrzymany w środkowej strefie boiska
  • 66'
    Emreli uderzył z lewej nogi, zza pola karnego - futbolówkę złapał Plach
  • 66'
    Kostorz zdecydował się na strzał zza "szesnastki", który został zablokowany. Piast mógł wyjść z bardzo groźną kontrą, ale zagranie ze środka pola na lewe skrzydło zostało świetnie przecięte przez Charatina
  • 65'
    Żółta kartka dla Sokołowskiego, który sfaulował Josue w środku pola
  • 64'
    Josue za mocno dograł na lewe skrzydło, do Mladenovicia. Piłka wyszła poza linię końcową
  • 63'
    Dwie zmiany w Legii. Kostorz i Lopes za Martinsa i Luquinhasa
  • 61'
    Lopes i Kostorz gotowi do wejścia na boisko
  • 61'
    Jak padł gol dla Piasta? Chrapek precyzyjnie dośrodkował z prawej flanki na środek "szesnastki", na 8. metr. Był tam Toril, który skutecznie główkował - piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki
  • 59'
    3:1 dla Piasta. Toril
  • 59'
    Kądzior podał na lewą stronę pola karnego do Chrapka, ale jego podanie zwrotne okazało się niedokładne
  • 58'
    Muci do Skibickiego, który miękko zacentrował z prawej strony pola karnego na środek "szesnastki". Plach nie dał się jednak zaskoczyć. Golkiper Piasta wyszedł z bramki i wybił piłkę
  • 57'
    Skibicki popędził prawą stroną boiska, wbiegł w pole karne, ale został zatrzymany przez Katranisa
  • 57'
    Chrapek niedokładne podał w boczny sektor boiska, do Pyrki. Aut dla Legii na własnej połowie
  • 55'
    Josue przerzucił piłkę na lewe skrzydło, do Mladenovicia. Serb zbiegł do środka i zagrał do Josue, a ten bez przyjęcia podał w pole karne do Slisza. Zagranie okazało się za mocne, futbolówkę złapał Plach
  • 55'
    Kądzior na spalonym
  • 54'
    Katranis dośrodkował z lewej flanki, tuż przed linią końcową, na środek "szesnastki". Był tam Toril, lecz legioniści oddalili zagrożenie
  • 53'
    Josue, który pojawił się na lewym skrzydle, chciał płasko podać do Emrelego, który nie zdołał jednak sięgnąć piłki
  • 52'
    Kądzior pojawił się po lewej stronie "szesnastki", zagrał wzdłuż boiska. Charatin przeciął zagranie, futbolówka odbiła się jeszcze od Wieteski i trafiła do Tobiasza
  • 51'
    Luquinhas stracił piłkę na 40. metrze od bramki Legii. Muci chciał ją odzyskać, ale sfaulował rywala
  • 51'
    Emreli chciał zabrać się do kontry, lecz został sfaulowany na własnej połowie
  • 50'
    Konczkowski znalazł się po prawej stronie "szesnastki", lecz został zablokowany przez Wieteskę. Piast odzyskał piłkę, ale Muci był czujny w defensywie i wybił ją poza pole karne
  • 48'
    Mocne, ale niecelne uderzenie Josue z 25. metra. Grę wznowi Plach
  • 47'
    Skibicki chciał płasko wycofać piłkę z prawej flanki na 13. metr, ale podanie przeciął przeciwnik
  • 47'
    Legioniści wymieniają się podaniami w środku pola
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa na wyjeździe 1:2 z Piastem Gliwice. Wracamy za 15 minut
  • 45+4'
    Chrapek bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, ale Tobiasz pewnie interweniował
  • 45+3'
    Chrapek sfaulowany przez Wieteskę na 22. metrze od bramki Legii. Rzut wolny dla Piasta
  • 45+2'
    Emreli przyjął piłkę i sprytnie odegrał ją do Mladenovicia, który znalazł się w polu karnym, ale nie zdołał jej opanować
  • 45+1'
    Sokołowski miękko przerzucił piłkę w kierunku Pyrki, ale dobrze w defensywie popracował Skibickiego, który przechwycił futbolówkę na 20. metrze
  • 45'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 43'
    Rzut rożny dla Legii. Mladenović zacentrował z rogu na bliższy słupek, ale piłkę poza "szesnastkę" wybił Toril. Miejscowi zabrali się do kontry, którą jednak zastopował Slisz
  • 42'
    Luquinhas sprytnie zwiódł przeciwnika, zbiegł do środka boiska, ale za mocno wypuścił sobie piłkę, którą na 20. metrze przechwycił piłkarz Piasta
  • 41'
    Josue podał do Luquinhasa, który został osaczony w środku pola przez dwóch zawodników, i stracił piłkę
  • 41'
    Ależ zamieszanie w polu karnym Piasta, po dośrodkowaniu Muciego z rzutu rożnego. Albańczyk zacentrował na dalszy słupek - Wieteska zgrał głową piłkę, którą po chwili musnął Emreli. Futbolówka została podbita, walczył o nią, tuż przed linią bramkową, Wieteska, ale Konczkowski wygrał pojedynek główkowy i oddalił zagrożenie
  • 39'
    Rzut rożny dla Legii
  • 38'
    Kądzior wrócił już na boisko
  • 38'
    Kądzior jest opatrywany przez lekarzy
  • 37'
    Muci, będąc pod presją dwóch rywali, zagrał wzdłuż boiska do Josue, którego mocne uderzenie z 25. metra zostało wybronione przez Placha
  • 37'
    Slisz zbiegł do środka boiska i chciał płasko, prostopadle podać do Muciego. Zagranie okazało się jednak niedokładne
  • 36'
    Martins może grać dalej
  • 35'
    Przerwa w grze. Martins leży na boisku, ucierpiał po kontakcie z Sokołowskim
  • 35'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 33'
    Faul Martinsa w środku pola
  • 32'
    Kontra Piasta. Sokołowski znalazł się z piłką na 25. metrze, ale jego płaski strzał z lewej nogi okazał się niedokładny
  • 30'
    Josue do Luquinhasa, a ten uderzył z 25. metra. Piłka przeleciała obok bramki
  • 29'
    Muci zacentrował z rogu na bliższy słupek, ale rywale wybili piłkę
  • 28'
    Luquinhas znalazł się po prawej stronie pola karnego, lecz został powstrzymany przez Katranisa. Korner dla Legii
  • 27'
    Kądzior oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Tobiasz złapał piłkę, chciał ją szybko wybić, ale ta wypadła mu z rąk. Golkiper Legii jednak naprawił błąd
  • 26'
    Żółta kartka dla Mladenovicia za faul na Konczkowskim własnej połowie
  • 25'
    Charatin zmienił kontuzjowanego Nawrockiego
  • 24'
    Nawrocki poczuł ból w mięśniu dwugłowym po wybiciu piłki na rzut rożny. Będzie prawdopodobnie potrzebna zmiana
  • 22'
    Po miękkim zagraniu z głębi pola, Muci dopadł do piłki po lewej stronie "szesnastki". Albańczyk zdecydował się na strzał z ostrego kąta i pokonał Placha. Bramka kontaktowa dla Legii!
  • 20'
    Gol dla Legii. Muci!
  • 20'
    Martins sfaulowany w środku pola
  • 20'
    Wieteska chciał posłać górne podanie na prawe skrzydło, do Luquinhasa, ale Brazylijczyk został zatrzymany. Po chwili Muci zacentrował z prawej flanki w "szesnastkę", lecz Plach spokojnie złapał piłkę
  • 18'
    Legioniści krótko rozegrali rzut rożny, ale miękka centra Mladenovicia została wybita przez Torila
  • 18'
    Mladenović zdecydował się na mocne uderzenie z lewej nogi, z dalszej odległości. Piłka leciała w lewy, górny róg bramki, ale Plach wybił futbolówkę na rzut rożny
  • 17'
    Rzut wolny dla Legii. Muci oddał bezpośredni strzał z ok. 30.metra, ale trafił w mur
  • 16'
    Kądzior dopadł do przerzutu z głębi pola na lewe skrzydło, a następnie dokładnie zacentrował na dalszy słupek. Tam znalazł się Toril, który skierował piłkę do siatki
  • 14'
    2:0 dla Piasta. Toril
  • 13'
    Niedokładny strzał Martinsa - piłka poszybowała ponad poprzeczką
  • 12'
    Toril otrzymał prostopadłe podanie w pole karne, od Pyrki, znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał Tobiasza po uderzeniu z prawej nogi
  • 11'
    1:0 dla Piasta. Toril
  • 9'
    Katranis dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek - Mladenović wybił futbolówkę
  • 8'
    Faul Wieteski na Torilu na wysokości koła środkowego
  • 8'
    Rzut wolny dla Piasta. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na środek "szesnastki", piłkę złapał Tobiasz
  • 7'
    Piast próbował skonstruować szybką akcję, ale legioniści byli czujni w obronie - Mladenović oddalił zagrożenie, wybijając piłkę poza "szesnastkę"
  • 6'
    Legia miała rzut wolny z lewej strony boiska. Josue dośrodkował w kierunku Slisza, ale jego uderzenie okazało się niecelne
  • 4'
    To powinno być 1:0 dla Legii! Emreli dopadł do piłki w "szesnastce", znalazł się w sytuacji sam na sam z Plachem, ale trafił w słupek. Azer złożył się do dobitki, ale znów obił słupek
  • 3'
    Mladenović zacentrował z lewej flanki na środek "szesnastki", ale piłkę poza pole karne wybił Munoz
  • 2'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 2'
    Skibicki zagrał na prawą stronę pola karnego do Luquinhasa, a ten chciał podać wzdłuż boiska. Zagranie zostało przecięte przez rywala
  • 1'
  • Oba zespoły już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Ribeiro, Charatin, Lopes, Kostorz
  • Skład Legii na mecz z Piastem Gliwice: Tobiasz – Skibicki, Wieteska, Nawrocki, Mladenović – Martins, Josue, Slisz – Muci, Emreli, Luquinhas
  • Gliwiczanie solidnie prezentowali się w ostatnich meczach przeciwko warszawiakom. Od 2018 roku odnieśli cztery zwycięstwa, trzykrotnie zremisowali i ponieśli trzy porażki
  • - W jakich elementach można przycisnąć Legię? W wysokim pressingu, który pokazało Napoli. To aspekt, w którym zawodnicy popełniali czasami błędy, szczególnie w czwartkowym meczu we Włoszech. My, jako Piast, nie chcemy się porównywać do takiego zespołu, bo na pewno nie mamy aż takich umiejętności indywidualnych, i tak dalej. Ale myślę, że – jako drużyna – też potrafimy zakładać dobry, wysoki pressing. Sądzę, że nie powinniśmy się tego bać w spotkaniu z warszawiakami, zwłaszcza u siebie – stwierdził Sokołowski. Więcej TUTAJ
  • W kadrze niebiesko-czerwonych znajduje się obecnie czterech piłkarzy z przeszłością przy Łazienkowskiej: Jakub Czerwiński, Tomasz Jodłowiec, Patryk Sokołowski oraz Mosór. Pierwszy z wymienionych spędził w Warszawie półtora roku, wystąpił w 19 spotkaniach i strzelił dwa gole, sięgnął po dwa mistrzostwa oraz jeden Puchar Polski. "Jodła" zagrał w barwach "Wojskowych" w 202 meczach, zdobył 18 bramek, wywalczył sześć mistrzostw kraju i cztery krajowe puchary. Sokołowski występował w młodzieżowych zespołach i rezerwach Legii. Mosór rywalizował w juniorach młodszych (U-17), starszych (U-18), drugiej drużynie (III liga), rozegrał też dwa mecze w "jedynce", z którą w 2020 roku zdobył tytuł mistrzowski. Jego występ przeciwko stołecznemu klubowi stoi pod znakiem zapytania. W niedzielę nie zagrają Czerwiński i Jodłowiec, którzy leczą urazy.
  • W poprzednim sezonie Piast zajął szóste miejsce w PKO Ekstraklasie z dorobkiem 42 punktów w 30 spotkaniach (11 zwycięstw, 9 remisów, 10 porażek). Najskuteczniejszym zawodnikiem gliwiczan okazał się wówczas Jakub Świerczok (15 goli). W tych rozgrywkach ligowych niebiesko-czerwoni plasują się na 11. pozycji, zdobyli 14 "oczek" w 11 grach (cztery wygrane, dwa remisy, pięć porażek). W poprzedniej kolejce zespół ze Śląska zremisował na wyjeździe 1:1 z Górnikiem Łęczna
  • Sztab szkoleniowy nie skorzysta w niedzielę z Jędrzejczyka (pauza za czwarty żółty kartonik). Legii nie pomoże też Artur Boruc, który dalej zmaga się z urazem pleców, na razie nie wznowił treningów. Obrońca "Wojskowych", Joel Abu Hanna, uszkodził więzadła poboczne w kolanie w meczu reprezentacji Izraela i czeka go kilka tygodni przerwy. Brakuje Wojciecha Muzyka oraz Bartosza Kapustki – obaj rehabilitują się po kontuzjach. Mateusz Hołownia narzeka na uraz pachwiny, a Tomas Pekhart złamał nos w trakcie poniedziałkowego treningu w LTC. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu (lub na początku kolejnego) wróci na murawę w specjalnej masce – podobnej do tej, jaką miał przez chwilę Miszta. Z kolei Szymon Włodarczyk, Bartłomiej Ciepiela i Jakub Kisielwystąpili w sobotnim meczu rezerw (4:0 z Ursusem Warszawa). W kadrze na mecz z Piastem miał znaleźć się Kacper Skwierczyński, ale doznał urazu w spotkaniu w Ursusie i ma problem z mięśniem dwugłowym
  • - Legia to na pewno mocna drużyna. Uważam, że – pod względem kadrowym – to jeden z najsilniejszych zespołów w naszej lidze. Zawodnicy, którzy nie występują w pierwszej jedenastce, z całą pewnością stanowiliby o sile wyjściowych składów innych klubów. Warszawiacy przegrali z Napoli, które w Serie A wygrało osiem ostatnich spotkań z rzędu, notując najlepszy start w historii swoich występów. Na pewno wpływ na to, że legioniści pogubili tyle punktów, miało sporo roszad. Dochodziło do wielu zmian, co przeciwnicy potrafili wykorzystać, i nie zawsze były to mecze, w których zespół z Warszawy okazywał się gorszy. Oceniam Legię jako jedną z czołowych drużyn ekstraklasy i – w dalszym ciągu – jednego z pretendentów do zdobycia mistrzostwa Polski – mówił trener Piasta Gliwice, Waldemar Fornalik. Więcej TUTAJ
  • Mecz w Neapolu kosztował graczy Legii dużo wysiłku, legioniści wykonali masę pracy w defensywie. Częściej niż z piłką biegali za piłką, a to jak wiadomo jest o wiele bardziej wymagające i męczące. Spotkanie zakończyło się przed godziną 23. Legioniści w hotelu byli po północy, w Warszawie zaś w piątek o 13. Prosto z lotniska zawodnicy pojechali do ośrodka w Książenicach, gdzie mieli regenerację i trening wyrównawczy dla tych, co grali mniej lub wcale. Już w sobotę około południa wyruszyli do Gliwic na mecz z Piastem
  • Legioniści przystąpią do meczu w Gliwicach po trzech porażkach z rzędu: z Lechią Gdańsk (1:3), Lechem Poznań (0:1) oraz SSC Napoli (0:3). Jeśli chodzi o spotkanie z włoskim klubem, to Dość długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy, zabrakło kwadransa. W 76. minucie lider Serie A zburzył mur Legii i objął prowadzenie po pięknym golu Lorenzo Insigne. Parę chwil później Victor Osimhen podwyższył wynik, który – w doliczonym czasie – ustalił Matteo Politano
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 12. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Legią Warszawa
Piast GliwiceLegia Warszawa

10' Alberto Toril

10'

14' Alberto Toril

14'
21'

59' Alberto Toril

59'

75' Michael Ameyaw za Arkadiusz Pyrka

75' Kristopher Vida za Damian Kądzior

75'

83' Nikola Stojiljković za Alberto Toril

83'

86' Nikola Stojiljković