Mladenović podłączył się do ataku, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku
    Niezła akcja Górnika. Mak dośrodkował z prawej nogi (z lewej flanki) na dalszy słupek. Był tam Śpiączka, który główkował, ale Miszta był na posterunku!
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych do drugiej części gry
  • 90'
    Wędrychowski zacentrował z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego, Sokołowski wybił piłkę poza pole karne
  • 90'
    Leandro sfaulowany w środku pola. Rzut wolny dla Górnika
  • 88'
  • 87'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, futbolówka została wybita przez Leandro
  • 87'
    Slisz zagrał płasko, prostopadle do Wszołka, którego po prawej stronie boiska uprzedził rywal (wślizg). Korner dla Legii
  • 86'
    Niedokładne zagranie Maka z głębi pola, piłka w rękach Miszty
  • 86'
    Wszołek do Josue, ten zbiegł do lewej strony i oddał strzał (z 17. metra), który spokojnie złapał Gostomski
  • 84'
    Josue do Mladenovicia, ten został jednak zatrzymany przez Gersona na 17. metrze
  • 84'
    Pekhart sfaulowany po prawej stronie boiska, na wysokości koła środkowego
  • 83'
    Trzy zmiany w Górniku. Rymaniak, Mak i Wędrychowski za Serrano, Krykuna i Lokilo
  • 82'
    Korner dla Górnika. Lokilo zacentrował z rogu na bliższy słupek, piłka została spokojnie wybita poza "szesnastkę"
  • 81'
    Johansson przeciął podanie po lewej stronie boiska. Po chwili Górnik odzyskał piłkę - Leandro zagrał w kierunku Banaszaka, ale ten nie zdołał przejąć futbolówki
  • 80'
    Kiks Johanssona, Wieteska uspokoił sytuację wybijając piłkę na aut
  • 80'
    de Amo ucierpiał po kontakcie z Pekhartem, ale może grać dalej
  • 80'
    Sokołowski został osaczony przez dwóch rywali na wysokości koła środkowego. Ostatecznie, stracił piłkę
  • 78'
    Żółta kartka dla Drewniaka, który sfaulował Josue na połowie Legii
  • 77'
    Josue chciał płasko, prostopadle podać na lewą flankę, do Rosołka. Młodzieżowiec został uprzedzony przez Lokilo, a następnie popełnił faul w ataku
  • 77'
    Sokołowski znalazł się na prawym skrzydle, był naciskany przez dwóch przeciwników, ale zdołał uzyskać aut
  • 76'
    Slisz zdecydował się na mocne uderzenie z dalszej odległości. Strzał okazał się niecelny
  • 75'
    Legioniści w ataku pozycyjnym, spokojnie wymieniają podania w środku pola
  • 75'
    Sokołowski chciał płasko zagrać w kierunku Wszołka, podanie przeciął Leandro. Legia ma aut
  • 74'
    Josue zacentrował z rogu na bliższy słupek, Sokołowski musnął piłkę, którą - ostatecznie - wybił Serrano
  • 73'
    Mladenović miękko zagrał na lewą flankę, do Rosołka, który utrzymał się przy piłce, a następnie obił nogi rywala i wywalczył korner
  • 72'
    Sokołowski zmienił Lopesa
  • 72'
    Dwie zmiany w Górniku. Banaszak za Gąskę, Szramowski za Golińskiego
  • 71'
    Żółta kartka dla trenera Vukovicia
  • 71'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na 8. metr, piłka została wybita poza "szesnastkę"
  • 70'
    Goliński dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego, Wieteska oddalił zagrożenie
  • 69'
    Wszystko zaczęło się od tego, że Josue świetnie, płasko, prostopadle wypuścił Johanssona. Szwed znalazł się po prawej flance, a następnie dograł na 6. metr, do Rosołka. Młodzieżowiec złożył się do strzału z prawej nogi i pokonał Gostomskiego! Legia na prowadzeniu!
  • 67'
    1:0 dla Legii! Rosołek!
  • 66'
    Gąska miękko dośrodkował z rzutu wolnego w okolice środka "szesnastki". Był tam Śpiączka, który główkował, ale strzał okazał się zbyt lekki, Miszta pewnie interweniował
  • 66'
    Wieteska sfaulował Lokilo po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Górnika, na wysokości ok. 32. metra
  • 64'
    Josue przeciął płaskie dogranie rywala z lewej strony boiska w pole karne
  • 64'
    Miszta piąstkował piłkę po centrze Golińskiego z prawego skrzydła
  • 63'
    Krykun popędził lewą flanką i zagrał do Lokilo, którego uprzedził Rose (wślizg)
  • 62'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na środek "szesnastki". Gostomski wyszedł z bramki i spokojnie złapał futbolówkę
  • 62'
    Slisz chciał zagrać ze środka pola na prawą stronę boiska, w kierunku Lopesa. Podanie zostało przecięte
  • 60'
    Żółta kartka dla Gąski za uderzenie na bramkę po gwizdku
  • 60'
    Do Johanssona doskoczyło dwóch rywali. Szwed próbował zbiec z prawej strony do środka boiska, ale został zatrzymany
  • 59'
    Legia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 58'
    Wieteska wraca do gry
  • 58'
    Wieteska ucierpiał po kontakcie z Leandro, w polu karnym Górnika. Sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia
  • 56'
    Gol Slisza nie został jednak uznany. Wciąż jest 0:0
  • 55'
    Mamy VAR, sędzia Marciniak ogląda sytuację
  • 54'
    Sytuacja jest jeszcze sprawdzana - możliwe, że Slisz zagrał piłkę ręką
  • 54'
    Legia wyszła na prowadzenie! Najpierw Mladenović dośrodkował z lewej flanki w okolice dalszego słupka. Piłka została wybita poza "szesnastkę", dopadł do niej Lopes, który zagrał do nadbiegającego Slisza. Środkowy pomocnik był z początku naciskany przez Gąskę, ale po chwili miał miejsce i oddał skuteczny strzał z ok. 11. metra
  • 52'
    Slisz! 1:0 dla Legii!
  • 51'
    Wszołek znalazł się na prawym skrzydle, chciał płasko wycofać na 18. metr, do Josue. Zagranie okazało się trochę niedokładne, Portugalczyk został uprzedzony
  • 51'
    Pekhart pojawił się z piłką po prawej stronie "szesnastki", złożył się do strzału z prawej nogi, lecz Gostomski był na posterunku
  • 50'
    Rosołek bardzo dobrze popracował w odbiorze i przechwycił piłkę na lewym skrzydle. Po chwili dośrodkował na lewą stronę "szesnastki", ale rywale oddalili zagrożenie
  • 49'
    Niedokładne podanie Leandro na połowie Legii. Stołeczny zespół utrzymuje się przy piłce
  • 49'
    Zagranie na lewe skrzydło, do Krykuna, którego dobrze uprzedził Rose. Aut dla miejscowych
  • 48'
    Faul na Golińskim, na wysokości koła środkowego
  • 48'
    Josue zacentrował z prawej flanki w okolice dalszego słupka. O piłkę walczył m.in. Lopes, zrobiło się zamieszanie w "szesnastce". Moment później, do piłki - na ok. 25. metrze od bramki Górnika - dopadł Wieteska. Stoper Legii zdecydował się na mocny strzał z powietrza, który okazał się trochę niecelny
  • 46'
    Wszołek chciał miękko zagrać na prawą stronę pola karnego, do Johanssona. Szwed został uprzedzony przez Leandro
  • 46'
    Zmiana w Legii. Rosołek za Celhakę
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Górnikiem w Łęcznej. Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Strata Celhaki w środku pola. Po chwili Lokilo znalazł się na 16. metrze, ale został zatrzymany przez Wieteskę
  • 45+1'
    Lokilo zbiegł z prawej strony do środka boiska, a następnie za mocno zagrał w pole karne, w kierunku Śpiączki. Piłka dla Legii
  • 45+1'
    Minuta doliczona do pierwszej połowy
  • 45'
    Gąska miękko dośrodkował z rzutu wolnego na lewą stronę pola karnego. Legioniści wyszli z opresji, zabrali się do kontry. Wszołek pobiegł prawym skrzydłem, ale został zatrzymany przez Gąskę na wysokości koła środkowego, jeszcze na połowie "Wojskowych"
  • 44'
    Lokilo sfaulowany przez Slisza na 30. metrze od bramki stołecznego klubu. Rzut wolny dla gospodarzy
  • 43'
    Górnik miał rzut wolny bliżej prawej strony boiska. Po centrze na dalszy słupek, gra została przerwana - Drewniak był na spalonym
  • 43'
    Wieteska do Lopesa, ten stracił piłkę na 25. metrze od bramki Górnika. Łęcznianie zabrali się do kontry - Goliński próbował zbiec z prawej flanki do środka, po czym sfaulował go Celhaka. Albańczyk został napomniany żółtym kartonikiem
  • 41'
    Celhaka do Johanssona, ten płasko podał na prawą stronę pola karnego, do Pekharta. Czech mocno uderzył w kierunku bliższego słupka, ale nieco się pomylił (boczna siatka). Co więcej, był na spalonym
  • 39'
    Goliński sfaulował Lopesa na 25. metrze od bramki Legii
  • 39'
    Krykun wstał z boiska i może kontynuować grę
  • 39'
    Krykun korzysta obecnie z pomocy lekarzy
  • 38'
    Żółta kartka dla Johanssona, który sfaulował Krykuna na wysokości koła środkowego
  • 37'
    Centra Josue z rogu na bliższy słupek, futbolówkę wybił de Amo
  • 36'
    Josue zdecydował się na mocne uderzenie z dalszej odległości. Piłka odbiła się od de Amo i wyszła na rzut rożny
  • 36'
    Wieteska próbował wyprowadzić piłkę, ale ją stracił na 40. metrze od bramki Górnika. Miejscowi zabrali się do kontry, doszło do centry z prawej flanki w pole karne. Zagrożenie oddalił Rose, który przeciął dogranie z bocznego sektora boiska
  • 35'
    Krykun został osaczony przez Johanssona i Wszołka, a następnie sfaulowany. Kilka chwil później Śpiączka pojawił się z piłką po lewej stronie pola karnego, lecz Rose wygarnął mu futbolówkę spod nóg. Akcja była jednak przerwana - napastnik Górnika znalazł się na spalonym
  • 33'
    Josue dośrodkował z rogu na środek "szesnastki". O piłkę walczył m.in. Wieteska. Zrobiło się zamieszanie, moment później Slisz uderzył z dystansu ponad poprzeczką
  • 32'
    Centra Mladenovicia została zablokowana przez Golińskiego. Korner dla "Wojskowych"
  • 32'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, ale piłkę przechwycił Leandro. Górnik jednak szybko stracił futbolówkę
  • 31'
    Lokilo przerzucił piłkę na lewą stronę boiska, do Gąski, który minął Slisza i uderzył z prawej nogi, z 18. metra, w kierunku dalszego słupka. Miszta kontrolował tor lotu futbolówki, strzał okazał się niecelny
  • 29'
    Celhaka próbował napędzić akcję, miał piłkę przy nodze, ale został zatrzymany przez rywala na 40. metrze od bramki Górnika
  • 29'
    Drewniak upadł na murawę po kontakcie z Pekhartem, na wysokości koła środkowego. Przewinienia jednak nie było, przy piłce Legia
  • 28'
    Slisz podał na prawe skrzydło, do Johanssona, którego płaskie dogranie zostało przecięte
  • 27'
    Josue miękko zagrał na lewą stronę pola karnego, do Mladenovicia. Serb, który był kryty przez Golińskiego, próbował utrzymać piłkę w boisku. Ale, ostatecznie, futbolówka wyszła poza linię końcową
  • 26'
    Teraz to Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 25'
    Łęcznianie w ataku pozycyjnym
  • 25'
    Wszołek naciskał Serrano w bocznym sektorze boiska. Zawodnik Górnika wywalczył jednak aut
  • 24'
    Lokilo zacentrował z rzutu wolnego w okolice dalszego słupka, Lopes wybił piłkę głową poza pole karne
  • 23'
    Krykun sfaulowany przez Slisza po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Górnika, na wysokości 20. metra
  • 23'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego, bliżej lewej strony boiska na dalszy słupek. Był tam Wieteska, który wyskoczył, ale nie zdołał oddać strzału
  • 22'
    Legia w ataku pozycyjnym. Po chwili doszło do szybkich, krótkich podań między Josue a Lopesem. Ostatecznie, pierwszy z wymienionych został sfaulowany przez Gersona. Rzut wolny na wysokości 25. metra
  • 21'
    Niezła akcja Legii. Mladenović miękko dośrodkował z lewej flanki w okolice środka "szesnastki". Był tam Lopes, który główkował w kierunku dalszego słupka, ale Gostomski pewnie interweniował
  • 19'
    Przechwyt Pekharta na wysokości koła środkowego. Moment później Czech został sfaulowany przez Krykuna. Legia szybko wznowiła grę po rzucie wolnym
  • 19'
    Legioniści wymieniają się podaniami w środku pola
  • 18'
    Josue pojawił się na lewej flance, jego centra została zablokowana. Aut
  • 18'
    Za mocne zagranie Rose na prawe skrzydło, do Wszołka. Piłka wyszła poza linię końcową
  • 17'
    Josue zacentrował z rogu na bliższy słupek, piłka została wybita na lewą stronę boiska. Dopadł do niej Josue, który uruchomił Mladenovicia, Serb chciał miękko dograć na środek "szesnastki", lecz czujnością wykazał się Gerson, który wybił futbolówkę
  • 16'
    Szybka, składna akcja Legii, opierająca się na podaniach bez przyjęcia. W pewnym momencie Pekhart płasko podał na lewą stronę boiska, do Mladenovicia, którego uderzenie zostało zablokowane. Rzut rożny
  • 14'
    Legia miała aut na wysokości pola karnego Górnika. Slisz dopadł do futbolówki po prawej stronie "szesnastki". Środkowy pomocnik posłał górne podanie na ok. 15. metr. Był tam Mladenović, który nieczysto trafił w piłkę. Rywale wyszli z opresji
  • 13'
    Przechwyt Slisza na wysokości koła środkowego. Moment później Johansson został osaczony przez dwóch rywali, ale zdołał wywalczyć aut
  • 11'
    Górnik miał korner. Centra Gąski na bliższy słupek, Wieteska pewnie wybił piłkę głową
  • 11'
    Błąd w obronie Górnika. Drewniak wycofał do Gostomskiego, ale do piłki jako pierwszy, po lewej stronie pola karnego, dopadł Pekhart. Czech zagrał do Josue, ten podał do Mladenovicia, który dośrodkował na dalszy słupek. Znalazł się tam Wszołek, który głową przedłużył tor lotu piłki. Ostatecznie, Gostomski złapał futbolówkę
  • 9'
    Lokilo został osaczony na 30. metrze od bramki Legii, po czym niedokładnie podał - piłkę przechwycił Slisz
  • 9'
    Warszawiacy przechwycili futbolówkę w środkowej strefie boiska. Moment później Lopes płasko podał na lewe skrzydło do Josue, który upadł po kontakcie ze Śpiączką, ale gra była kontynuowana. Legia jednak dość szybko odzyskała piłkę
  • 6'
    Celhaka znalazł się w środku pola, ale doskoczyło do niego kilku rywali - Albańczyk niedokładnie zagrał na lewe skrzydło, do Mladenovicia. Aut dla miejscowych
  • 5'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 5'
    Mladenović ucierpiał po kontakcie z Gersonem, w środku pola. Serb może jednak grać dalej
  • 5'
    Johansson znalazł się po prawej stronie boiska, a następnie wycofał w kierunku Josue, na 18. metr. Portugalczyk ruszył do piłki, ale został uprzedzony przez rywala
  • 3'
    Akcja beniaminka ligi. Centra z lewej flanki w okolice dalszego słupka, czujny był Mladenović, który oddalił zagrożenie
  • 2'
    Gąska dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne. Gra została zatrzymana, sędzia dopatrzył się faulu Drewniaka na Johanssonie. Piłka dla Legii
  • 1'
    Górnik próbował przedostać się lewą stroną boiska, ale w defensywie dobrze popracował Johansson. Po chwili miejscowi przechwycili piłkę i wywalczyli korner
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Strebinger, Hołownia, Kastrati, Sokołowski, Muci, Skibicki, Włodarczyk, Rosołek, Jędrzejczyk
  • Skład Legii na mecz z Górnikiem Łęczna: Miszta – Johansson, Rose, Wieteska, Mladenović – Wszołek, Slisz, Celhaka, Lopes – Josue – Pekhart
  • Do tej pory odbyło się 20 gier pomiędzy stołecznym klubem a Górnikiem. Znacznie lepsze statystyki mają warszawiacy, którzy zwyciężyli 12 razy, 4-krotnie zremisowali i ponieśli 4 porażki. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się w piątkowy wieczór. – Świadomość – to może być słowo klucz w kontekście tego meczu. Legia zaczęła ostatnio dobrze punktować. Jej niezła dyspozycja w czterech poprzednich spotkaniach potwierdza fakt, że to drużyna świadoma – gra w sposób konkretny i adekwatny do sytuacji w jakiej się znajduje. Nasze położenie jest podobne. Myślę, że szanse są równe. Niech wygra lepszy – stwierdził trener łęcznian
  • W kadrze zielono-czarnych znajduje się pięciu graczy mających za sobą występy w barwach "Wojskowych". To Janusz Gol, Bartłomiej Kalinkowski, Maciej Gostomski, Tomasz Woźniak oraz Michał Król, który przebywa w zespole z Łęcznej na zasadzie wypożyczenia z Motoru Lublin. Przeciwko mistrzowi kraju nie zagra Gol, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. To spora strata dla Górnika. – W tym sezonie były momenty, w których brakowało również innych kluczowych zawodników. Ze Śląskiem nie zagrali Maciek Gostomski czy Bartek Śpiączka (…). Mamy piłkarzy, którzy reprezentują odpowiedni poziom i nie raz udowodnili, że potrafią godnie zastąpić kolegów z zespołu – dodał Kiereś
  • Beniaminek sprowadził trzech zawodników w zimowym okienku transferowym. Do drużyny z Łęcznej dołączyli Jonathan de Amo (Stal Mielec), a także Gerson oraz Ruben Lobato, którzy pozostawali ostatnio bez klubów. Z Górnikiem pożegnali się natomiast Aleksander Jagiełło (były zawodnik Legii), Paweł Baranowski (FK Atyrau), Maciej Orłowski (Radunia Stężyca), Tomasz Tymosiak (Stomil Olsztyn) i Paweł Wojciechowski (Resovia)
  • Łęcznianie plasują się na 16. lokacie w tabeli, wywalczyli 24 punkty (5 zwycięstw, 9 remisów, 10 porażek), a do piątkowej rywalizacji przystąpią po dwóch wyjazdowych porażkach z rzędu: z Legią (0:2 w Pucharze Polski) i z Wisłą Płock (1:3 w ekstraklasie). Zakończyli ligową serię bez przegranej, która zatrzymała się na siedmiu spotkaniach. – Czuję dużą sportową złość w związku z przerwaniem tak dobrej passy. Nie jest łatwo przejść wobec tego obojętnie. Przegraliśmy w Płocku, rywal strzelił piękne gole. Mocno ułatwiliśmy Wiśle zdobycie takich bramek. To nie był ten Górnik, który mogliśmy oglądać w poprzednich meczach – mówił szkoleniowiec zielono-czarnych, Kamil Kiereś. ZAPIS KONFERENCJI
  • W piątek na pewno nie wystąpi Maik Nawrocki, który pauzuje za nadmiar żółtych kartoników. Do dyspozycji są za to Artur Jędrzejczyk (po operacji obojczyka; złamanie) i Joel Abu Hanna (uszkodzenie więzadeł bocznych w kolanie), którzy normalnie pracują z zespołem. Kapitan Legii znalazł się zresztą w kadrze na poniedziałkową rywalizację ze Śląskiem – i tak samo będzie w Łęcznej. Z kolei reprezentant Izraela musi poczekać na szansę, można się spodziewać, że najpierw zagra w III-ligowych rezerwach. W czwartek trenował również Yuri Ribeiro, lecz były to dla niego dopiero pierwsze zajęcia z drużyną po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego. Portugalczyk potrzebuje jeszcze trochę czasu. – Mam nadzieję, że po przerwie na mecze reprezentacji będzie pełnoprawnie brany pod uwagę przy ustalaniu składu – mówił Vuković. Inaczej sytuacja wygląda z Bartoszem Kapustką. Pomocnik ćwiczy z kolegami (ale bez kontaktu), wykonuje coraz więcej ćwiczeń, lecz na murawę będzie mógł wrócić prawdopodobnie pod koniec kwietnia
  • Oprócz rywalizacji z łęcznianami (16. pozycja w lidze), w najbliższy wtorek (15.03, godz. 18:45) warszawiaków czeka zaległe domowe spotkanie z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, który jest ostatni w klasyfikacji. Dla legionistów będą to dwa niezwykle ważne mecze. Zdobycie sześciu "oczek" z beniaminkami ekstraklasy pozwoli na drobne złapanie oddechu i nieco większy luz. I – co najważniejsze – oddalenie się od strefy spadkowej
  • – Poprzedni mecz z Górnikiem może nam pomagać tylko i wyłącznie w kontekście analizy rywala. Można z niego wyciągnąć bardzo dużo wniosków. Z drugiej strony, nie jest łatwo w krótkim czasie dwa razy pokonać ten sam zespół. Myślę, że to pewnego rodzaju utrudnienie. Dla nas to kolejne arcyważne spotkanie o sześć punktów – mówił na czwartkowej konferencji prasowej szkoleniowiec Legii, Aleksandar Vuković. ZAPIS KONFERENCJI
  • W ostatni poniedziałek legioniści ponownie osiągnęli korzystny wynik – tym razem pokonali u siebie Śląsk Wrocław (1:0). Jedynego gola strzelił Paweł Wszołek, któremu świetnie asystował Josue. Mistrzowie kraju awansowali z 17. na 13. miejsce w tabeli, mają na koncie 25 punktów (8 zwycięstw, 1 remis, 14 porażek). Przed nimi już 43. mecz o stawkę w bieżących rozgrywkach i zarazem siódmy w 2022 roku. W piątek zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, przeciwko któremu wystąpili w tym sezonie dwukrotnie – i dwa razy okazali się lepsi. We wrześniu "Wojskowi" wygrali w lidze 3:1, a nieco ponad tydzień temu – 2:0, dzięki czemu awansowali do półfinału Pucharu Polski. A teraz powalczą o czwarte zwycięstwo z rzędu
  • Witamy! O godz. 20:30 rozpocznie się mecz 25. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Łęczna a Legią Warszawa!
Górnik ŁęcznaLegia Warszawa

60' Damian Gąska

60'

72' Przemysław Banaszak za Damian Gąska

72' Łukasz Szramowski za Michał Goliński

72'

78' Szymon Drewniak

78'

83' Marcel Wędrychowski za Jason Lokilo

83' Bartosz Rymaniak za Alex Serrano

83' Michał Mak za Serhij Krykun