68'
82'
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych. Dobrego wieczoru!
  • 90+5'
    Koniec. Legia zremisowała 2:2 ze Slavią Praga w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy
  • 90+5'
    Emreli upadł po kontakcie z rywalem na 25. metrze, ale gra jest kontynuowana
  • 90+4'
    Hołownia bardzo dobrze poradził sobie z Teclem. Grę wznowił Boruc
  • 90+3'
    Zawodnik Slavii może kontynuować grę
  • 90+2'
    Ekpai potrzebuje pomocy medycznej
  • 90+2'
    Legioniści po raz kolejny dobrze popracowali w defensywie. Mają aut na własnej połowie
  • 90+1'
    Juranović może grać dalej
  • 90'
    Juranović korzysta z pomocy medycznej
  • 90'
    Zima znalazł się na 15. metrze, ale jego podanie do Ekpaia okazało się zbyt mocne i zostało przechwycone przez Boruca
  • 89'
    Bah dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, zakotłowało się w "szesnastce" Legii, ale czujny był Hołownia
  • 88'
    Mladenović miękko zacentrował w pole karne do Emrelego, który miał wokół siebie dwóch zawodników Slavii - jeden z nich wybił piłkę na aut
  • 87'
    Dorley zbiegł z lewej strony do środka boiska, ale ostatecznie legioniści oddalili zagrożenie
  • 86'
    Slavia atakowała, ale Legia dobrze się broni. Po chwili Emreli sfaulował rywala na połowie miejscowych
  • 86'
    Slavia operuje piłką w środku pola
  • 85'
    Samek chciał miękko dośrodkować na lewą stronę pola karnego, ale była to nieudana próba. Grę wznowił Boruc
  • 84'
    Bah płasko dograł w pole karne w kierunku Tecla, ale Juranović wybił futbolówkę
  • 83'
    Ależ zamieszanie w polu karnym Legii. Jeden z rywali oddał strzał z 6. metra, ale został zablokowany
  • 82'
    Tecl za Stanciu
  • 82'
    Wieteska świetnie przeciął dośrodkowanie z prawego skrzydła
  • 82'
    Stanciu zbyt mocno dośrodkował z lewej strony pola karnego na dalszy słupek
  • 82'
    Slavia wymienia się podaniami na połowie Legii
  • 81'
    Luquinhas zbiegł z futbolówką do środka boiska, ale został powstrzymany przez rywali na 18. metrze. Legia jednak wciąż przy piłce
  • 80'
    Martins sfaulowany w środku pola przez Stanciu
  • 79'
    Dośrodkowanie Slavii w pole karne - Traore oddał strzał z głowy, ale Boruc spokojnie złapał piłkę
  • 79'
    Ekpai dośrodkował z prawego skrzydła, a Wieteska wybił piłkę na korner
  • 78'
    Bardzo groźnie zrobiło się w "szesnastce" Legii. Lingr dopadł do piłki na 7. metrze, ale jego strzał przeleciał tuż obok bramki Boruca
  • 77'
    Dorley dośrodkował w pole karne, ale zagrożenie oddalił Wieteska
  • 77'
    Zawodnik Slavii znalazł się po prawej stronie pola karnego, wycofał piłkę na 16. metr, ale był tam Rosołek, który ją przechwycił
  • 77'
    Lingr sfaulowany w środku pola
  • 75'
    Mladenović dośrodkował z lewej strony boiska, z rzutu wolnego, w boczny sektor "szesnastki". Był tam Wieteska, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki
  • 75'
    Teraz Luquinhas sfaulowany na połowie Slavii
  • 74'
    Emreli popędził prawym skrzydłem i został sfaulowany na wysokości 25. metra
  • 71'
    Ależ zrobiło się groźnie w polu karnym Legii. Ostatecznie, warszawiacy powstrzymali Stanciu i oddalili zagrożenie
  • 70'
    Stanciu trafił w mur, po chwili Samek dopadł do bezpańskiej piłki, uderzył zza "szesnastki", ale Boruc pewnie interweniował
  • 69'
    Stanciu sfaulowany przez Wieteskę na 20. metrze. Rzut wolny dla Slavii
  • 68'
    Masopust leży na boisku, nie może grać dalej. Zastąpił go Samek
  • 66'
    Rosołek wywalczył kolejny aut dla "Wojskowych", na wysokości pola karnego
  • 66'
    Rosołek dobrze przycisnął Dorley'a w bocznym sektorze boiska, na połowie Slavii. Legia ma aut
  • 65'
    Bah znalazł się na prawym skrzydle, płasko wycofał piłkę do Kuchty, który upadł w polu karnym po kontakcie z Wieteską, ale gra była kontynuowana
  • 64'
    Martins sfaulował Dorley'a w bocznym sektorze boiska, na połowie Slavii
  • 63'
    Emreli sfaulowany przez Dorley'a na wysokości koła środkowego
  • 62'
    Stanciu chciał miękko zacentrować na prawą stronę "szesnastki", ale było to nieudane, zbyt mocne zagranie
  • 61'
    Dwie zmiany w Slavii. Lingr za Schranza i Ekpai za Simę
  • 61'
    Mladenović próbował minąć Baha, ale prawy obrońca Slavii nie dał się zaskoczyć
  • 60'
    Rywal przycisnął Wieteskę na 18. metrze, ale stoper Legii został ostatecznie sfaulowany
  • 60'
    Martins ucierpiał po kontakcie z rywalem, na połowie Legii. Portugalczyk jednak szybko wstał z boiska, może grać dalej
  • 58'
    Sima nie zdołał utrzymać się przy piłce na 18. metrze, po płaskim zagraniu z prawego skrzydła na środek boiska
  • 57'
    Mladenović popędził lewym skrzydłem, minął Masopusta, ale jego centra w pole karne została wybita przez Czechów
  • 56'
    Josue przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Juranovicia. Potem Chorwat zagrał do Josue, który miękko dośrodkował na prawą stronę pola karnego. Zagranie Portugalczyka okazało się niedokładne
  • 55'
    Stanciu chciał zagrać na 18. metr, ale legioniści przechwycili piłkę i zabrali się do kontry. Po chwili warszawiacy zwolnili tempo, są w ataku pozycyjnym
  • 53'
    Hołownia dobrze popracował w defensywie, zatrzymał Traore na prawym skrzydle. Wywalczył jeszcze piłkę dla Legii. Traore nie mógł się pogodzić z tą decyzją i został napomniany żółtą kartką
  • 52'
    Stanciu upadł w polu karnym Legii, ale gra była kontynuowana, arbiter nie dopatrzył się przewinienia
  • 52'
    Korner dla Slavii. Schranz nabił Juranovicia w bocznym sektorze boiska
  • 51'
    Luquinhas zabrał się do kontry, potknął się na 20. metrze, po chwili zagrał do Rosołka, ale podanie do napastnika Legii był nieco za mocne
  • 50'
    Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Legii, ale "Wojskowi" dobrze wybili futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 49'
    Luquinhas świetnie zbiegł z lewej flanki do środka boiska, podał do Mladenovicia, ale Serb nieudanie zagrał. Po chwili Hołownia świetnie interweniował w środku pola, a Josue oddał niecelny strzał z dystansu w kierunku dalszego słupka
  • 48'
    Boruc spokojnie złapał piłkę po nieudanym dograniu rywala z prawej strony boiska w pole karne
  • 47'
    Trzecia zmiana w Legii. Rosołek za Skibickiego
  • 46'
    Dwie zmiany w Legii. Hołownia i Josue za Rose'a i Lopesa
  • 46'
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 2:2 ze Slavią. Wracamy za 15 minut
  • 45+5'
    Niezła akcja Slavii. Dorley do Simy, ten znalazł się po lewej stronie "szesnastki" i płasko zagrał na 6. metr do Masopusta, który dopełnił formalności
  • 45+4'
    2:2. Masopust
  • 45+3'
    Brawa dla Wieteski, który świetnie popracował w defensywie, zatrzymał Schranza na 13. metrze
  • 45+2'
    To mogło być 2:2. Stanciu dopadł do piłki w polu karnym Legii, przełożył Nawrockiego, ale przestrzelił
  • 45+2'
    Martins dośrodkował w pole karne na dalszy słupek - Wieteska walczył o piłkę, ale, ostatecznie, rywale wyszli z opresji
  • 45+1'
    Martins świetnie, prostopadle podał do Juranovicia, który wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego wycofujące podanie zostało przecięte. Korner dla Legii
  • 45'
    Boruc pewnie wyłapał uderzenie Schranza z lewej strony "szesnastki"
  • 44'
    Martins dobrze popracował w defensywie. Portugalczyk przechwycił piłkę, a po chwili został sfaulowany w polu karnym Legii
  • 43'
    Faul w ataku Emrelego
  • 42'
    Nieudany strzał Holesa z dystansu
  • 38'
    Piękna bramka Juranovicia! Chorwat oddał wspaniały strzał z 20. metra, z prawej nogi, i pokonał Kolara! Brawo!
  • 37'
    2:1 dla Legii! Juranović!
  • 37'
    Żółta kartka dla Rose'a
  • 35'
    Slavia świetnie rozegrała rzut rożny. Masopust płasko podał na 14. metr do Baha, który oddał piękny strzał w kierunku dalszego słupka i pokonał bezradnego Boruca. Remis w Pradze
  • 34'
    1:1. Bah
  • 33'
    Hromada pojawił się po prawej stronie pola karnego, został zablokowany. Korner dla miejscowych
  • 32'
    Masopust na spalonym
  • 32'
    Błąd Rose'a na wysokości koła środkowego. Schranz ruszył na bramkę, ale Wieteska kapitalnie go powstrzymał
  • 31'
    Lopes sfaulowany przez Masopusta na połowie "Wojskowych"
  • 30'
    Świetna interwencja Nawrockiego w polu karnym Legii. Masopust chciał płasko dośrodkować z prawej strony "szesnastki" na jej środek , ale został zablokowany przez obrońcę Legii
  • 29'
    Skibicki wrócił na boisko
  • 27'
    Skibicki jest opatrywany przez lekarzy
  • 27'
    Dorley napomniany żółtą kartką
  • 26'
    Skibicki ucierpiał po kontakcie z Dorley'em na wysokości koła środkowego
  • 26'
    Bah zacentrował z prawej strony boiska w pole karne. Rose wybił piłkę poza "szesnastkę", do futbolówki dopadł Stanciu, który niecelnie uderzył
  • 25'
  • 23'
    Holes oddał strzał z dystansu, ale został zablokowany. Slavia krótko rozegrał rzut rożny. Ostatecznie, Stanciu dośrodkował na prawą stronę "szesnastki", tam nastąpiło zgranie piłki, ale czujny był Rose
  • 21'
    Wszystko zaczęło się od Nawrockiego, który posłał świetne podanie za plecy obrońców. Do piłki dopadł Emreli, który znalazł się na 18. metrze i skutecznie przelobował bramkarza - piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła do siatki! 1:0! Warto dodać, że po strzelonym golu Azer podbiegł do Pekharta, którego zastąpił w składzie tuż przed rozpoczęciem meczu
  • 20'
    GOOOOOOOLLL! 1:0 dla Legii! Emreli!
  • 18'
    Mladenović dośrodkował w pole karne z lewej flanki, ale z jego centrą spokojnie poradzili sobie mistrzowie Czech
  • 17'
    Hromada do Stanciu, który chciał płasko zagrać na środek "szesnastki", ale legioniści wybili piłkę. Po chwila Sima chciał dośrodkować w pole karne, lecz był na spalonym
  • 15'
    Slavia miała rzut rożny, ale nie zdołała stworzyć większego zagrożenia. Rose ucierpiał w pojedynku powietrznym z Simą, ale może kontynuować grę
  • 15'
    Bah znalazł się po prawej stronie pola karnego, chciał dośrodkować, ale został zablokowany przez Mladenovicia
  • 12'
    Żółta kartka dla Luquinhasa za faul na Stanciu na wysokości koła środkowego
  • 12'
    Mladenović dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, lecz żaden z legionistów nie zdołał oddać strzału. Warszawiacy zdołali jednak przechwycić piłkę
  • 11'
    Kolejne zagrożenie w "szesnastce" Legii. Schranz miękko dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek. Tam znalazł się Sima, który główkował nieco ponad poprzeczką
  • 10'
    Groźna akcja Slavii. Traore podał w pole karne, Schranz grał piłkę do Hromady, który uderzył ponad bramką
  • 9'
    Skibicki wbiegł w pole karne z lewej strony po miękkim zagraniu Lopesa, ale podanie okazało się nieco zbyt mocne
  • 8'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 7'
    Wieteska przerzucił piłkę na prawe skrzydło, ale zagranie okazało się nieco zbyt mocne, przez co Juranović nie utrzymał futbolówkę w boisku
  • 7'
    Skibicki zacentrował z prawej flanki w pole karne, ale nie było tam żadnego piłkarza Legii
  • 6'
    Luquinhas sfaulowany przez Baha w środkowej strefie boiska
  • 6'
    Sima znalazł się po lewej stronie "szesnastki", ale został powstrzymany przez legionistów
  • 5'
    Czesi chcieli stworzyć zagrożenie po prawej stronie pola karnego. Ostatecznie, Stanciu sfaulował Martinsa w "szesnastce" Legii. Piłka dla gości
  • 3'
    Wieteska był naciskany przez przeciwnika tuż przed linią końcową. Ostatecznie, stoper wybił piłkę na aut
  • 3'
    Rywale krótko rozegrali stały fragment gry, ale była to nieudana próba. Grę wznowił Boruc
  • 2'
    Nawrocki powstrzymał rywala w bocznym sektorze boiska. Korner dla Slavii
  • 2'
    Juranović dośrodkował w pole karne, ale Kolar spokojnie złapał piłkę
  • 1'
    Juranović zagrał w kierunku Emrelego, ale napastnik Legii nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 1'
  • Nastąpiła zmiana w składzie. Emreli zastąpił Pekharta
  • Ławka: Miszta, Tobiasz, Hołownia, Emreli, Muci, Abu Hanna, Josue, Kostorz, Rosołek
  • Skład Legii na mecz ze Slavią Praga: Boruc - Juranović, Rose, Wieteska, Nawrocki, Mladenović – Skibicki, Martins, Lopes, Luquinhas – Pekhart
  • Sytuacja zdrowotna w szeregach rywala nie jest zbyt dobra. Trener Jindrich Trpisovsky nie może skorzystać z takich zawodników, jak Michael Krmencik, Petr Sevcik, Peter Olayinka, Srdjan Plavsić czy Lukas Provod i David Hovorka, którzy pauzują już od dłuższego czasu. Pod znakiem zapytania stoi występ Jana Kuchty, najskuteczniejszego piłkarza Slavii w poprzednim sezonie. Napastnik nie wziął udziału we wtorkowym treningu, ponieważ dopadł go problem, z którym mierzył się kilkanaście dni temu. Pozytywną wiadomością dla mistrza Czech jest to, że do dyspozycji sztabu są już boczni obrońcy: Alexander Bah i Jan Boril (kapitan)
  • Zespół z Pragi bardzo dobrze rozpoczął obecne rozgrywki ligowe. Wygrał z FC Zlin (1:0), FK Teplice (3:1) i Mladą Boleslav (2:0), i po trzech meczach ma na koncie komplet punktów. Imponujące jest to, że Slavia ostatni raz przegrała w lidze… 1 marca 2020 roku, a więc chwilę przed pandemią koronawirusa. Od tamtej pory ma za sobą… 49 gier ligowych bez porażki
  • Slavia Praga wygrała ligę czeską z 12-punktową przewagą nad Spartą. Odniosła 26 zwycięstw i osiem razy remisowała. W ostatnich trzech latach z powodzeniem występowała w Lidze Europy, o którą powalczy teraz z Legią. W 2019 i 2021 roku dotarła aż do ćwierćfinału tych rozgrywek, odpadając na tym etapie odpowiednio z Chelsea FC (0:1, 3:4) oraz Arsenalem (1:1, 0:4). W sezonie 2019/20 rywalizowała w Lidze Mistrzów. Zajęła ostatnie, czwarte miejsce w grupie, ale mierzyła się z Interem (1:1, 1:3), Borussią Dortmund (0:2, 1:2) i FC Barceloną (1:2, 0:0)
  • Podczas treningu piłkarzy Legii na stadionie Slavii w Pradze miało miejsce fatalne w skutkach zdarzenie. Podczas jednej z gierek doszło do starcia Joela Abu Hanny z Bartoszem Sliszem. Efekt był taki, że Polak nie dokończył zajęć, doznał urazu stawu kolanowego. Wszystko wskazuje na to, że w czwartek nie wystąpi. Jak poważna to kontuzja? Okaże się po dokładnych badaniach, które zostaną wykonane po powrocie do Warszawy
  • - Zagramy z bardzo dobrą drużyną, która od kilku lat świetnie radzi sobie w Europie. Czesi rywalizowali poprzednio, podobnie jak Dinamo, w ćwierćfinale Ligi Europy. Na pewno aspiracje w Pradze były takie, aby trafić do Champions League. Teraz powalczymy z nimi o Ligę Europy. Slavia gra bardzo dobrze taktycznie, nie popełnia prostych błędów, nie daje przeciwnikowi zbyt wielu szans. Czeka nas ciekawe widowisko. Musimy być jednak przygotowani na to, że trudnych chwil nie zabraknie. Chcemy wykorzystać nasze dobre momenty, podobnie, jak w Zagrzebiu i we wcześniejszych meczach. Nie ma co tutaj za dużo opowiadać kto jest faworytem, kto nie jest, jaki będzie wynik. Słowa nie mają znaczenia, w piłce liczą się tylko fakty, które poznamy w czwartek koło godz. 21 – mówił trener Legii, Czesław Michniewicz
  • - Dorastałem w Slavii, zdobyłem z nią mistrzostwo kraju. Potem nasze drogi się rozeszły. Mam jednak bardzo dobre wspomnienia związane z tym miejscem. To dziwne uczucie wracać tutaj jako piłkarz zagranicznego klubu. Ponadto, mieszkam trzy minuty od tego stadionu. To naprawdę specyficzna sytuacja. Liczę na to i mam nadzieję, że zagramy dobry mecz – stwierdził Pekhart.
  • Wygrana w Grodzisku Wielkopolskim sprawiła, że legioniści przystąpią do rywalizacji ze Slavią Praga, w IV rundzie eliminacji Ligi Europy, w nieco lepszych nastrojach. Dwumecz z tym rywalem nie będzie jednak należał do najłatwiejszych. Mistrz Czech to przeciwnik z podobnej półki co Dinamo. Może ma mnie indywidualności, ale za to lepiej zgraną drużynę. Legia będzie chciała sprawić niespodziankę i wywieźć z Pragi korzystny rezultat. "Wojskowi" zrobią wszystko, aby awansować do bardziej prestiżowych rozgrywek
  • W poprzednim tygodniu warszawiacy przegrali u siebie 0:1 z Dinamem Zagrzeb w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Najlepszym lekarstwem na odpadnięcie z walki o fazę grupową Champions League miała być sobotnia wygrana ligowa z Wartą Poznań. Cel udało się zrealizować i wygrać po trafieniach Rafaela Lopesa i Tomasa Pekharta
  • Witamy! O godz. 19:00 rozpocznie się pierwszy mecz IV rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy Slavią Praga a Legią Warszawa
Slavia PragaLegia Warszawa
12'
20'

26' Oscar Dorley

26'

33' Alexander Bah

33'
36'

45' Lukas Masopust

45'

46' Jan Kuchta za Jakub Hromada

46'

53' Ibrahim Traore

53'

61' Ubong Ekpai za Abdallah Sima

61' Ondrej Lingr za Ivan Schranz

61'

68' Daniel Samek za Lukas Masopust

68'

82' Stanislav Tecl za Nicolae Stanciu