Koniec. Legia wygrała u siebie 3:2 z Miedzią Legnica!
  • 90+7'
    Niedokładny strzał Kramera
  • 90+7'
    Legia krótko zagrała stały fragment gry, wymienia się podaniami na połowie gości
  • 90+6'
    Kramer sfaulowany po prawej stronie boiska, rzut wolny dla Legii na wysokości pola karnego
  • 90+6'
    Legia utrzymuje się przy piłce
  • 90+5'
    Kramer utrzymał się przy piłce mimo nacisków dwóch rywali. Aut dla Legii
  • 90+4'
    Ribeiro za Mladenovicia
  • 90+3'
    Josue prostopadle podał do Muciego, ten dośrodkował na dalszy słupek, Mladenović znowu uderzył z woleja, ale tym razem nieczysto trafił w piłkę
  • 90+2'
    Slisz pojawił się po prawej stronie pola karnego, chciał zagrać wzdłuż boiska, ale Miedź wyszła z opresji
  • 90+1'
    Siedem minut doliczonych do drugiej połowy
  • 90'
    Tobiasz pewnie wyłapał piłkę po centrze z rzutu wolnego
  • 90'
    Josue mocno uderzył z dystansu, a Lenarcik z problemami, ale złapał piłkę, uprzedził Muciego
  • 88'
    Charatin za Carlitosa
  • 87'
    Rose posłał prostopadłe podanie na prawe skrzydło, dobrze pokazał się Kramer, który wygrał pojedynek szybkościowy z rywalem i wywalczył piłkę dla Legii
  • 87'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 85'
    Rose sfaulował rozpędzonego Zapolnika w środku pola
  • 85'
    Josue do Carlitosa, ten uderzył z dystansu, ale został zablokowany
  • 82'
    Kramer dopadł do piłki po prawej stronie pola karnego, po czym mocno dograł na dalszy słupek, ale nie było tam żadnego piłkarza Legii
  • 82'
    Obieta za Domingueza
  • 81'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek. Tam był Carlitos, który musnął piłkę, ta trafiła jeszcze do Josue, który uderzył z woleja, ale Miedź wyszła z opresji
  • 78'
    Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Henriqueza
  • 78'
    Zapolnik ucierpiał w pojedynku powietrznym z Augustyniakiem
  • 76'
    Tobiasz wyszedł z własnego pola karnego, uprzedził rywala i zgrał piłkę głową do Slisza
  • 76'
    Josue dopadł do piłki po prawej stronie pola karnego, po czym miękko wycofał do Nawrockiego, który mocno główkował, ale Lenarcik nie dał się zaskoczyć
  • 74'
    Zapolnik za Kobackiego
  • 74'
    Kramer chciał dośrodkować z prawej flanki na dalszy słupek, ale Lenarcik wyłapał piłkę
  • 73'
    Kramer za Rosołka
  • 73'
    Centra z prawej strony boiska w pole karne, ale Tobiasz dobrze wyszedł z bramki i piąstkował piłkę
  • 72'
    Śliwa mocno dośrodkował z prawej flanki, Tobiasz udanie piąstkował
  • 72'
    Carlitos chciał prostopadle podać na prawe skrzydło do Wszołka, ale zagranie zostało przecięte
  • 71'
    Rose wygrał pojedynek z rywalem, wywalczył aut na wysokości koła środkowego
  • 70'
    Chuca już cieszył się z gola, skierował piłkę do siatki, ale okazało się, że gol nie został uznany z powodu spalonego
  • 69'
    Ajj, ciekawa akcja Legii. Josue wycofał do Carlitosa, którego strzał został zablokowany. Ostatecznie był spalony
  • 68'
    Carlitos oddał płaski strzał zza pola karnego, tuż obok słupka
  • 67'
    Tobiasz wyłapał strzał Chuci z 13. metra, z prawej nogi
  • 66'
    Josue prostopadle podał w pole karne do Rosołka, który dośrodkował z prawej strony na środek "szesnastki", ale zagranie przeciął rywal
  • 64'
    Śliwa za Narsingha
  • 64'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki. Wyszedł z tego centrostrzał, ale piłka wyszła poza linię końcową
  • 62'
    Josue uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale trafił w mur
  • 62'
    Rose prostopadle podał do Rosołka, który został sfaulowany przez Gulena tuż przed polem karnym Miedzi. Rzut wolny dla Legii, żółta kartka dla obrońcy gości
  • 60'
    Miedź w ataku pozycyjnym, ale Legia odzyskała piłkę
  • 58'
    Faul Carlitosa w ataku
  • 58'
    Wszołek miękko dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, a Mladenović oddał strzał z woleja, bez przyjęcia. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Brawo!
  • 56'
    3:2! Gol Mladenovicia, znowu z woleja!
  • 56'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego, w kierunku Rosołka, ale Miedź wyszła z opresji
  • 55'
    Muci do Carlitosa, ten zbiegł do środka, próbował wycofać, ale został zablokowany
  • 55'
    Błąd techniczny Kobackiego na lewej flance. Aut dla Legii
  • 54'
    Powinno być 3:2 dla Legii po niezłej kontrze. Muci ruszył środkiem boiska, prostopadle podał do Carlitosa, który przełożył Mijuskovicia, był sam na sam z Lenarcikiem, ale bramkarz Miedzi popisał się bardzo dobrą interwencją
  • 53'
    Carlitos próbował się zastawić, wydawało się, że uda się odebrać piłkę, ale rywal nie dał się zaskoczyć
  • 52'
    Faul Josue na połowie Miedzi
  • 52'
    Wszołek pobiegł prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie zablokował Gulen
  • 52'
    Dominguez zatrzymany po prawej stronie pola karnego, moment później Matynia potężnie, ale niecelnie uderzył z dystansu
  • 51'
    Faul Augustyniaka w środku pola
  • 49'
    Legia przeszła do systemu z trójką z tyłu. Stoperami są Rose, Augustyniak i Nawrocki, na wahadłach grają Wszołek i Mladenović
  • 48'
    Rose posłał miękkie, ale trochę za mocne podanie do Wszołka. Grę wznowi Lenarcik
  • 47'
    Rosołek oddał mocny strzał z lewej nogi na dalszy słupek. Lenarcik z problemami, ale złapał piłkę
  • 46'
    Dwie zmiany w Legii. Rose za Johanssona, Muci za Kapustkę
  • 46'
    Mecz dostępny w CANAL+ online (TUTAJ)
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 2:2 z Miedzią Legnica, mimo że po 14 minutach przegrywała 0:2. Gole w barwach "Wojskowych" strzelili Paweł Wszołek i Filip Mladenović
  • 45+1'
    Legia miała rzut rożny. Josue dośrodkował z rogu na dalszy słupek, na lewą stronę pola karnego, a Mladenović soczyście uderzył z lewej nogi i pokonał Lenarcika!
  • 45'
    Gol! Mladenović! 2:2!
  • 44'
    Żółta kartka dla Henriqueza za faul na Augustyniaku. Rzut wolny dla Legii, do bramki ok 25 metrów
  • 42'
    Przeciągnięte dośrodkowanie Josue z kornera
  • 42'
    Żółte kartki dla Josue i Domingueza, doszło do spięcia przed rozegraniem rzutu rożnego
  • 41'
    Carlitos przyjął piłkę po centrze Wszołka z prawej flanki na dalszy słupek, chciał uderzyć, ale zatrzymał go Lenarcik
  • 41'
    Matynia dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, zrobiło się zamieszanie, ostatecznie piłka została wycofana na 18. metr, do Domingueza, który uderzył tuż obok bramki
  • 40'
    Mladenović przeprosił Domingueza, którego trafił łokciem w twarz. Miedź ma rzut wolny po prawej stronie boiska
  • 39'
    Żółta kartka dla Mladenovicia za faul na Dominguezie. Doszło do spięcia między piłkarzami obu zespołów
  • 38'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, ale trochę za głęboko. Lenarcik wyłapał piłkę
  • 38'
    Kapustka nadepnięty przez Cacciabue w walce o piłkę. Legia ma rzut wolny, do bramki ok. 26 metrów
  • 36'
    Narsingh sfaulowany przez Mladenovicia po prawej stronie boiska
  • 36'
    Niedokładne uderzenie Wszołka z półobrotu, piłka poszybowała nieznacznie nad poprzeczką
  • 35'
    Josue dośrodkował z kornera na bliższy słupek, w kierunku Augustyniaka, ale zagranie przeciął Mijusković
  • 35'
    Johansson chciał dośrodkować, lecz został zablokowany. Legia ma rzut rożny
  • 34'
    Narsingh pojawił się po prawej stronie boiska, po czym wycofał na 18. metr do Chuci, którego mocny strzał poszybował nieco ponad poprzeczką
  • 33'
    Rosołek i Carlitos dobrze popracowali w odbiorze, na własnej połowie, przechwycili piłkę, ale Miedź ją szybko odzyskała
  • 33'
    Dominguez próbował podać do tyłu, do Martineza, ale zagranie przeciął Rosołek
  • 32'
    Josue posłał miękkie, górne podanie na lewą stronę pola karnego, do Mladenovicia, który został zablokowany przy próbie centry. Serb był jednak na spalonym
  • 31'
    Chuca niedokładnie podał do Domingueza
  • 31'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, ale zagranie przeciął przeciwnik
  • 30'
    Wszołek próbował dośrodkować, zablokował go Matynia, który zagrał piłkę ręką. Legia ma rzut wolny na wysokości pola karnego, po prawej stronie boiska
  • 29'
    Kobacki już cieszył się z gola, umieścił piłkę w siatce po szybkiej kontrze, ale trafienie nie zostało uznane z powodu spalonego
  • 28'
    Josue dopadł do piłki, oddał mocny strzał z 25. metra, ale trafił w Gulena
  • 27'
    Rosołek chciał zagrać zewnętrzną częścią stopy w pole karne, do Carlitosa, ale podanie zostało przecięte. Legia wznowiła grę z autu
  • 26'
    Wszołek wycofał z prawej flanki do środka, do Josue, do którego od razu doskoczyło dwóch rywali. Legia szybko odzyskała futbolówkę, skonstruowała akcję, która skończyła się płaskim, niecelnym strzałem Kapustki z 18. metra
  • 25'
    Nawrocki dobrze zagrał na wyprzedzenie, przeciął podanie, a po chwili Slisz odegrał piłkę głową do Tobiasza
  • 25'
    Strata Slisza w środku pola, niedokładne podanie
  • 24'
    Zamieszanie na 16. metrze od bramki Legii, ale ostatecznie Slisz wycofał do Tobiasza, który oddalił zagrożenie
  • 23'
    Wszołek pojawił się po prawej stronie pola karnego, próbował przełożyć rywala, ale piłka źle się odbiła i została wyłapana przez Lenarcika
  • 22'
    Wszystko zaczęło się od genialnego zagrania Josue (zewnętrzną częścią stopy) do Mladenovicia. Serb pojawił się po lewej stronie pola karnego, po czym mocno dośrodkował na 6. metr do niepilnowanego Wszołka, który skutecznie główkował. Legia z golem kontaktowym
  • 21'
    Asysta Mladenovicia, gol Wszołka! 1:2
  • 19'
    Ajjj, to powinien być gol kontaktowy dla Legii. Josue kapitalnie dośrodkował z rzutu wolnego na 9. metr, do Slisza, który główkował tuż obok bramki
  • 18'
    Rzut wolny dla Legii. Do bramki ok. 35 metrów
  • 18'
    Powinno być 3:0. Narsingh znalazł się w sytuacji sam na sam z Tobiaszem, po czym chciał przelobować Tobiasza, ale ten nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę
  • 17'
    Centra z prawej flanki na środek pola karnego. Rosołek chciał oddać strzał z powietrza, ale nieczysto w nią trafił. Do futbolówki, po lewej stronie "szesnastki", dopadł jeszcze Mladenović, który przełożył rywala, ale jego uderzenie z prawej nogi było niecelne
  • 15'
    Kolejna strata Legii na własnej połowie. To sprawiło, że Miedź wyszła z zabójczą kontrą. Dominguez podał w pole karne od Narsingha, a ten oddał skuteczny strzał w okolice dalszego słupka. Rywale prowadzą już 2:0 po 14 minutach
  • 14'
    2:0 dla Miedzi. Narsingh
  • 13'
    Josue płasko podał z rogu na prawą stronę pola karnego, do Kapustki, ale ten stracił piłkę na rzecz rywala
  • 13'
    Wszołek do Josue, ten podał płasko do Johanssona, który został zatrzymany przez Matynię. Legia ma korner
  • 12'
    Kobacki nie miał szans na utrzymanie piłki w boisku po przerzucie z głębi pola na lewe skrzydło
  • 11'
    Rosołek zbiegł do środka boiska, znalazł się na ok. 22. metrze, uderzył mocno, ale bardzo niecelnie
  • 10'
    Kobacki ruszył na prostopadłe, płaskie podanie Domingueza, ale został zatrzymany na 16. metrze przez Augustyniaka
  • 9'
    Wszołek próbował zbudować akcję z Johanssonem. Ten drugi wbiegł w pole karne z prawej strony, ale został zatrzymany
  • 8'
  • 7'
  • 7'
    Narsingh wbiegł w pole karne z prawej strony, miękko zagrał na środek pola karnego. Piłka trafiła w klatkę piersiową Kobackiego, a następnie wyszła poza linię końcową. Grę wznowi Tobiasz
  • 5'
    Mogło być 2:0 dla Miedzi. Kapustka popełnił błąd, piłkę przechwycił Dominguez, ale zagranie do Henriqueza zostało przecięte przez Nawrockiego
  • 4'
    Augustyniak popełnił duży błąd na własnej połowie. Obrońca stracił piłkę, którą wyłuskał mu spod nóg Dominguez. Zawodnik Miedzi wbiegł w pole karne z lewej strony i podał do Henriqueza, który pokonał bezradnego Tobiasza
  • 3'
    1:0 dla Miedzi. Henriquez
  • 2'
    Slisz dobrze zagrał na wyprzedzenie w środku pola i odebrał piłkę
  • 2'
    Matynia przeciął zagranie w bocznym sektorze boiska
  • 2'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki w pole karne, piłka została wybita, ale Legia szybko ją odzyskała i jest w ataku pozycyjnym
  • 1'
    Miedź założyła wysoki pressing, ale Legia zdołała wyjść z opresji
  • 1'
    Mecz jest dostępny w CANAL+ online (TUTAJ)
  • 0
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Skład Miedzi:
  • Ławka: Miszta, Rose, Ribeiro, Charatin, Sokołowski, Muci, Baku, Pich, Kramer
  • Skład Legii na mecz z Miedzią: Tobiasz – Johansson, Augustyniak, Nawrocki, Mladenović – Slisz – Wszołek, Josue, Kapustka, Rosołek – Carlitos
  • – Miedź w ośmiu meczach pięć razy wychodziła na prowadzenie, gra ciekawą piłkę, ma niezłą drużynę, ale grunt byśmy my zaprezentowali się z właściwej, dobrej strony. Nie możemy nastawić się na to, że szybko przesądzimy o losach rywalizacji. Potrzeba cierpliwości, spotkanie będzie miało fazy zażartej walki, rywal też będzie miał swój plan – stwierdził Runjaić
  • Warszawiacy rywalizowali z Miedzią tylko 4 razy (2014, 2018, 2019, 2020) i 4-krotnie zwyciężyli. Zdobyli 12 bramek, stracili 2. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się wieczorem. – Legia na pewno ma swoje braki i w tym sezonie pokazało to już kilka zespołów. Oczywiście, oprócz wsparcia kibiców u siebie, posiada ogromny potencjał ofensywny. Trzeba będzie zniwelować jej największe atuty, natomiast my również chcemy zagrać ofensywnie, tak jak do tej pory. Spróbujemy wykorzystać swoje sytuacje, bo stwarzamy ich naprawdę bardzo dużo – dodał Łobodziński
  • – Musimy być monolitem, proste boiskowe zadania wykonywać perfekcyjnie i dodać do tego umiejętności piłkarskie – wtedy jesteśmy w stanie walczyć z każdym w PKO BP Ekstraklasie. Charakterystyka naszego zespołu jest taka, że lepiej czujemy się z futbolówką niż bez niej. Im więcej będziemy mieli posiadania piłki, tym lepiej dla nas. Gdy dojdzie do tego skuteczność w ataku i dyscyplina całej drużyny przy działaniach obronnych, wówczas będziemy mogli myśleć o przywiezieniu trzech punktów do Legnicy – powiedział kapitan beniaminka, Szymon Matuszek
  • Teraz zespół z Dolnego Śląska zmierzy się na wyjeździe z Legią. – Nie ma co ukrywać, kto jest faworytem, nie tylko ze względu na obecną tabelę, ale i historię czy wielkość klubu z Warszawy, lecz na boisku jest po jedenastu piłkarzy w obu drużynach i wszystko się może wydarzyć. Z naszej strony na pewno nie będzie to mecz bojaźni. Zagramy odważnie. Mamy to, co chcieliśmy. Czekaliśmy na takie spotkania, więc nic tylko grać. Myślę, że nie trzeba dodatkowo motywować zawodników, bo to dla nich święto. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś się przestraszył lub nie podszedł odpowiednio do rywalizacji. Poza tym mamy doświadczonych piłkarzy, którzy niejeden taki mecz grali. W ogóle nie przejmuję się podejściem mentalnym – opowiadał trener Miedzi, 23-krotny reprezentant Polski, Wojciech Łobodziński
  • Beniaminek ligi, który w środę, 14 września, obchodził 51-lecie istnienia, sprowadził kilku ciekawych zawodników w minionym oknie transferowym. Do Miedzi, poza Henriquezem (napastnik; Fortaleza FC), trafili m.in. Levent Gulen (stoper; Volos NPS), Michael Kostka (prawy obrońca; RB Leipzig), Hubert Matynia (lewy obrońca; Pogoń Szczecin), Koldo Obieta (napastnik; SD Amorebieta) i Luciano Narsingh (skrzydłowy; Sydney FC). Do klubu z Legnicy dołączyli także – na zasadzie wypożyczeń – Jeronimo Cacciabue (środkowy pomocnik; CA Newell's Old Boys), Santiago Naveda (defensywny pomocnik; Club de Futbol America) oraz Olaf Kobacki (skrzydłowy; Arka Gdynia). Z drużyną pożegnał się jej najlepszy strzelec w poprzednim sezonie, czyli Patryk Makuch (Cracovia)
  • Miedź, która awansowała do PKO Ekstraklasy z 1. pozycji w I lidze (15 "oczek" więcej od drugiego Widzewa Łódź), zajmuje aktualnie przedostatnie, 17. miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów (1 wygrana, 2 remisy, 5 porażek). W poprzedniej kolejce legniczanie zremisowali u siebie 2:2 z Koroną Kielce, mimo że 2-krotnie prowadzili po bramkach Angelo Henriqueza, ich najlepszego strzelca w tym sezonie (4 gole), który został ostatnio powołany do reprezentacji Chile
  • – Mecz z Miedzią stanowi możliwość do rehabilitacji, chcemy i musimy ją wykorzystać. Mamy szansę, by na przerwę na kadrę zejść z 20-punktowym dorobkiem. Musimy wyjść z pełnym zaangażowaniem, poświęceniem, nie liczyć na to, że rywal się przed nami położy. W Częstochowie do momentu rzutu karnego ta gra aż tak źle nie wyglądała. Te cztery bramki oczywiście bolą i nie jest niczym przyjemnym przez cały tydzień pracować z taką świadomością. Oczekuję właściwej postawy, emocje nie mogą wziąć góry – zapowiadał Runjaić, który ma do dyspozycji wszystkich zawodników z wyjątkiem Jakuba Kisiela (zmęczeniowe złamanie piątej kości śródstopia; praca z fizjoterapeutą) i Artura Jędrzejczyka. Mimo że obrońca odcierpiał karę za nadmiar żółtych kartek, to jest po drobnym zabiegu chirurgicznym i w poniedziałek wróci do treningów
  • Przed "Wojskowymi" wręcz idealna okazja na zmazanie plamy i powrót do punktowania. Warszawiacy zmierzą się przy Łazienkowskiej z beniaminkiem ligi, przedostatnim klubem w tabeli, Miedzią Legnica. W Legii raczej nikt nie zakłada innego scenariusza niż zwycięstwo, które zapewniłoby jej, przynajmniej do soboty, pozycję lidera. Stałoby się tak też przy ewentualnym remisie, choć taki wynik byłby rozpatrywany jako rozczarowanie
  • – Wynik 0:4 nie odzwierciedla w pełni przebiegu gry, lecz nie chcę koloryzować, to był łomot i musimy się po nim podnieść. Nie chcemy niczego upiększać, nie będziemy szukać wymówek, Raków pokazał, czemu od dwóch sezonów znajduje się w ścisłej czołówce tej ligi. Ale byłbym słabym szkoleniowcem, gdybym przesadnie dramatyzował, to było jedno spotkanie, jedna porażka. (…) Z wyjątkiem Tobiasza reszta piłkarzy gra poniżej możliwości. Każdy może się poprawić, mamy spore rezerwy w tym zakresie. Nie mogę powiedzieć, że nie jestem zadowolony, mam inną perspektywę w ocenie zawodników i różni się ona od pańskiej (dziennikarza – red.). Na temat każdego gracza mogę opowiedzieć historię – o tym, kiedy dołączył, czy brał udział w przygotowaniach, czy miał urazy, to wszystko ma wpływ na ich postawę. Nie jest to wymówka, ale suche fakty. Mecz z Rakowem był pierwszym w ustawieniu Nawrocki – Augustyniak. Oni oraz Kapustka czy Slisz będą się poprawiali, lecz na to potrzeba czasu. To jest długi proces, w którym są różne fazy, również takie, w których się cofamy. Ale to nie zmienia naszego spojrzenia, to droga, w której będziemy konsekwentni, jedyna słuszna do rozwoju – mówił na czwartkowej konferencji prasowej trener Runjaić
  • O ile Legia ostatnio przepychała mecze, wygrywała w słabym stylu, to na Raków, czyli zespół bardziej wymagający niż jej wcześniejsi przeciwnicy, taka postawa zdecydowanie nie wystarczyła. Wysoka, ale zasłużona porażka w Częstochowie (0:4) tylko potwierdziła spostrzeżenie, że nawet jeśli w Warszawie wciąż trwa przebudowa i stawianie fundamentów przez trenera Kostę Runjaicia, to robota chwilowo wyhamowała (więcej TUTAJ). Tabela tego co prawda nie odzwierciedla, bo "Wojskowi" są na 3. miejscu i mają tyle samo punktów co lider, Wisła Płock (17), lecz zwycięstwa były odnoszone w nieprzekonującym stylu. Sztab szkoleniowy martwić może to, że wielu zawodników – względem początku rozgrywek – zgasło, nie jest w optymalnej dyspozycji, gra poniżej swoich możliwości
  • Witamy! O godz. 20:30 odbędzie się mecz 10. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Miedzią Legnica!
Legia WarszawaMiedź Legnica
2'

2' Angelo Henriquez

14'

14' Luciano Narsingh

41' Josue

41'

41' Maxime Dominguez

43'

43' Angelo Henriquez

61'

61' Levent Gulen

64'

64' Maciej Śliwa za Luciano Narsingh

74'

74' Kamil Zapolnik za Olaf Kobacki

78'

78' Angelo Henriquez

82'

82' Koldo Obieta za Maxime Dominguez