90'
  • 90+8'
    Koniec. Legia wygrała 1:0 z Górnikiem Zabrze!
  • 90+7'
    Pacheco do Okunukiego, ten zbiegł do środka pola karnego, ale niedokładnie uderzył
  • 90+6'
    Pacheco dośrodkował w pole karne, Jędrzejczyk podbił piłkę, którą wybił Wszołek
  • 90+6'
    Górnik atakuje, Legia się broni
  • 90+5'
    Pacheco dośrodkował w pole karne, Janza się poślizgnął, grę wznowi Hładun
  • 90+4'
    Hładun! Kapitalna interwencja bramkarza Legii, który wyłapał trudny strzał Pacheco z 20. metra na bliższy słupek
  • 90+4'
    Jensen dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, Slisz wybił piłkę
  • 90+3'
    Górnik buduje atak
  • 90+2'
    Rzut wolny dla Legii, do bramki ok. 25 metrów
  • 90+2'
    Rosołek sfaulowany na połowie Górnika, przewinił Wojtuszek
  • 90+2'
    Żółta kartka dla Hładuna za opóźnianie gry
  • 90+1'
    Pacheco dośrodkował na 8. metr, Nawrocki wybił piłkę głową
  • 90'
    Siedem minut doliczonych
  • 90'
    Kapitanem jest teraz Wszołek
  • 89'
    Celhaka za Kapustkę
  • 89'
    Janza znalazł się po lewej stronie pola karnego, doskoczyli do niego Wszołek i Augustyniak, którzy wywalczyli piłkę dla Legii
  • 89'
    Sokołowski nieco niedokładnie podał do Kapustki
  • 88'
    Yokota wycofał na 18. metr, do Jensena, ten dośrodkował na prawą stronę "szesnastki", ale do nikogo
  • 87'
    Ojjj, ależ groźnie. Nawrocki interweniował w taki sposób, że mógł strzelić gola samobójczego. Miał szczęście, gdyż piłka trafiła wprost w Hładuna
  • 87'
    Pacheco dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, Janza podbił piłkę, którą wybił Ribeiro. Korner dla Górnika
  • 86'
    Janza dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, Hładun piąstkował
  • 86'
    Pacheco zbiegł z lewej flanki do środka, ale jego uderzenie z 18. metra trafiło w Augustyniaka
  • 85'
    Hładun wyszedł z bramki i świetnie zatrzymał Okunukiego
  • 83'
    Okunuki uderzył z lewej strony pola karnego, Hładun świetnie podbił piłkę
  • 80'
    Okunuki i Wojtuszek za Dadoka i Olkowskiego
  • 77'
    Niestety, zmiana. Sokołowski za Carlitosa
  • 75'
    Problemy Carlitosa. Hiszpan jest opatrywany przez lekarzy
  • 75'
    Nawrocki zablokował dośrodkowanie Olkowskiego, ten po chwili się poprawił, ale Hładun wyłapał piłkę, uprzedzając Dadoka
  • 74'
    Faul na Kapustce
  • 71'
    Yokota za Janickiego
  • 70'
    Augustyniak zatrzymał Dadoka na wślizgu w bocznym sektorze boiska
  • 69'
    Zabrzanie krótko rozegrali rzut rożny, było dośrodkowanie, ale dobrze zachował się Augustyniak, a potem Slisz, który wybił piłkę
  • 69'
    Rzut rożny dla Legii, Hładun nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 66'
    Josue schodzi z boiska, przekazał opaskę Kapustce
  • 66'
    Zdaniem sędziego, była to symulka Josue w środku pola, bez kontaktu z Janickim
  • 65'
    Co tu się dzieje... Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla Josue
  • 64'
    Żółta kartka dla Josue
  • 64'
    van den Hurk sfaulował Augustyniaka, wygląda na to, że zawodnik Legii stracił dwa zęby...
  • 62'
    Augustyniak przeciął górne, dalekie podanie, na aut
  • 61'
    Rosołek za Pekharta, Carlitos za Muciego
  • 61'
    van den Hurk za Włodarczyka
  • 61'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na środek "szesnastki", gra przerwana, sędzia dopatrzył się faulu Nawrockiego na Dadoku
  • 60'
    Carlitos szykuje się do wejścia na murawę
  • 60'
    Muci zbiegł do środka boiska i został sfaulowany. Rzut wolny dla Legii, do bramki ok. 30 metrów
  • 59'
    Pekhart naciskał Janżę, ten wybił piłkę na aut
  • 58'
    Pacheco wbiegł w pole karne z lewej strony, zbiegł do środka, szukał strzału, ale Augustyniak świetnie go zatrzymał na 15. metrze
  • 57'
    Pacheco znowu dośrodkował z rogu na bliższy słupek, ale Legia wybiła piłkę
  • 57'
    Pacheco dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, będzie kolejny rzut rożny
  • 57'
    Kontra Górnika. Mvondo podał do Dadoka, ten dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, był rykoszet, miejscowi mają korner
  • 56'
    Slisz chciał prostopadle podać na prawe skrzydło, zagranie przecięte. Aut dla Legii
  • 56'
    Slisz ucierpiał po kontakcie z Pacheco, piłka dla Legii, w środku pola
  • 55'
    Pekhart sfaulowany w środku pola
  • 53'
    Augustyniak przeciął dalekie podanie Bielicy do Janży
  • 52'
    Augustyniak przytomnie, spokojnie zgrał głową do Hładuna
  • 52'
    Pekhart powalczył z Podolskim w kontakcie w środku pola
  • 51'
    Dadok chciał minąć Nawrockiego, ale ten świetnie go zatrzymał w środku pola, kasując kontrę
  • 51'
    Josue sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 50'
    Olkowski próbował zbiec do środka, zagrał na lewe skrzydło, ale Augustyniak się zastawił i dał się sfaulować Janży
  • 49'
    Dadok uderzył z prawej strony "szesnastki", ale zablokował go Nawrocki
  • 48'
    Włodarczyk znalazł się po prawej stronie pola karnego, chciał wycofać, ale zablokował go Ribeiro. Po chwili do piłki dopadł jeszcze Podolski, ale zatrzymał go Muci
  • 47'
    Górnik buduje atak pozycyjny
  • 46'
    Pacheco mocno uderzył z 14. metra, Hładun udanie interweniował
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+6'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia wygrywa na wyjeździe 1:0 z Górnikiem po golu Tomasa Pekharta
  • 45+5'
    Vrhovec dośrodkował z rzutu wolnego, Wszołek ruszył z kontrą, ale niedokładnie zagrał
  • 45+5'
    Żółta kartka dla Pekharta, który sfaulował Mvondo na wysokości koła środkowego
  • 45+4'
    Olkowski dośrodkował na dalszy słupek, Jędrzejczyk wybił piłkę
  • 45+4'
    Miejscowi w ataku pozycyjnym
  • 45+4'
    Górnik wymienia się podaniami w środku pola
  • 45+1'
    Jensen dośrodkował z lewej flanki w pole karne, piłka wybita poza "szesnastkę"
  • 45+1'
    Kapustka wbiegł w pole karne, ale był naciskany przez dwóch rywali, ostatecznie piłkę złapał Bielica
  • 45+1'
    Pięć minut doliczonych
  • 44'
    Janza zacentrował z rzutu rożnego na dalszy słupek, Jensen nie sięgnął piłki nogą na 5. metrze. Było groźnie
  • 44'
    Podolski wbiegł w pole karne z prawej strony, chciał wycofać do Włodarczyka, Górnik ma rzut rożny
  • 44'
    Gol jest zatem uznany. Zaczęło się od tego, że Slisz odebrał piłkę Mvondo, potem Kapustka przerzucił futbolówkę na prawe skrzydło, do Muciego, który wbiegł w pole karne i miękko dośrodkował na dalszy słupek, a Pekhart skutecznie główkował!
  • 42'
    Żółta kartka dla Mvondo
  • 42'
    Sędzia analizuje sytuację po radości piłkarzy Legii, niewykluczone, że Mvondo kopnął/nadepnął Josue w tłoku
  • 40'
    Mamy VAR...
  • 39'
    Jest zamieszanie, czekamy czy gol zostanie uznany
  • 38'
    Goool! 1:0 dla Legii! Pekhart!
  • 37'
    Olkowski przyjął górne podanie, zbiegł z prawej flanki do środka, uderzył na dalszy słupek z ok. 20. metra, ale nieznacznie się pomylił
  • 36'
    Josue dośrodkował z rogu na 6. metr, Janicki wybił piłkę poza "szesnastkę", po chwili Slisz sfaulował Mvondo tuż przed polem karnym Górnika
  • 36'
    Muci zdecydował się na silny strzał z ok. 25. metra. Bielica zbił piłkę na rzut rożny
  • 35'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 34'
    Rzut wolny dla Górnika po prawej stronie boiska, na wysokości 30. metra. Vrhovec dośrodkował na 16. metr, zakotłowało się, ostatecznie Podolski uderzył mocno, ale niecelnie
  • 33'
    Żółta kartka dla Ribeiro, który trafił Olkowskiego w twarz w pojedynku powietrznym
  • 32'
    Janza dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, do Dadoka, który upadł na boisko po kontakcie z Wszołkiem. Zrobiło się zamieszanie, piłkarze Górnika sugerują, że wahadłowy Legii faulował. Tak się jednak nie stało, aut dla "Wojskowych"
  • 31'
    Wszołek zagrał piłkę ręką, rzut wolny dla Górnika po lewej stronie boiska, na wysokości 18. metra
  • 30'
    Olkowski sfaulowany przez Kapustkę na wysokości koła środkowego
  • 30'
    Josue wycofał do Slisza, podanie trochę niedokładne, zareagował Jędrzejczyk, który zagrał na wślizgu, wyszło z tego niecelne zagranie na lewe skrzydło
  • 29'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 29'
    Slisz ucierpiał po kontakcie z Mvondo, złapał się za twarz, ale wstał z boiska, może grać dalej
  • 28'
    Legia założyła wysoki pressing, szybko odebrała piłkę, ale równie szybko ją straciła
  • 28'
    Josue prostopadle podał do Muciego na prawą stronę "szesnastki", Albańczyk powalczył o piłkę na wślizgu, ale Górnik wyszedł z opresji
  • 27'
    Dadok chciał przerzucić piłkę na lewą stronę boiska, do Włodarczyka, ale podanie przeciął Augustyniak
  • 26'
    Kapustka sfaulowany przez Dadoka po lewej stronie boiska, na połowie Górnika. Rzut wolny dla Legii
  • 26'
  • 25'
    Ajjj, było groźnie. Jędrzejczyk zgrał piłkę do Hładuna trochę zbyt lekko, na futbolówkę ruszył Dadok, ale golkiper Legii go zatrzymał
  • 23'
    Muci na spalonym, po zgraniu piłki głową przez Wszołka
  • 23'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny, Josue chciał miękko zagrać na lewą stronę pola karnego, do Kapustki, ale podanie przeciął rywal
  • 22'
    Josue prostopadle podał do Wszołka, ten miękko dograł na dalszy słupek. Ribeiro musnął piłkę głową, potem miał ją Pekhart. Ostatecznie Legia ma kolejny korner
  • 21'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 8. metr, Nawrocki główkował mocno, ale nad poprzeczką
  • 20'
    Rzut rożny dla Legii
  • 20'
    Josue bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, ale trafił w mur, o piłkę walczył jeszcze Wszołek. Legioniści sugerują, że futbolówka trafiła w rękę Vrhoveca
  • 18'
    Korner dla Górnika, krótko rozegrany, Muci doskoczył do rywala, zabrał mu piłkę, ruszył do kontry, podał do Josue, ten niedokładnie zagrał do Kapustki, który został jednak sfaulowany przez Vrhoveca, tuż przed "szesnastką". Żółta kartka dla przeciwnika, rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 16'
    Mvondo próbował miękko zagrać na prawe skrzydło, do Olkowskiego, ale podanie przeciął głową Nawrocki
  • 15'
    Kapustka kapitalnie zwiódł rywala przyjęciem, podprowadził piłkę, ale jego strzał z 25. metra okazał się bardzo niedokładny
  • 15'
    Wszołek był naciskany przez dwóch rywali, aut dla Legii na wysokości koła środkowego
  • 14'
  • 14'
    Olkowski zgrał do Dadoka, ten podał do Podolskiego, który zauważył nadbiegającego Mvondo. Środkowy pomocnik Górnika znalazł się na 20. metrze, uderzył mocno, ale bardzo niecelnie
  • 12'
    Muci świetnie minął dwóch rywali, a następnie został sfaulowany na wysokości koła środkowego przez Bergstroma
  • 11'
    Legi buduje atak od tyłu
  • 11'
    Olkowski sfaulował Ribeiro w bocznym sektorze boiska
  • 11'
    Kapustka obrócił się z piłką, po czym upadł po kontakcie z Podolskim, który faulował na połowie Legii
  • 10'
    Mvondo do Dadoka, ten mocno uderzył z prawej nogi, z 20. metra. Hładun zbił piłkę do boku, po czym ją złapał, uprzedzając Włodarczyka
  • 8'
    Slisz doskoczył do Włodarczyka na wysokości koła środkowego, aut dla miejscowych
  • 8'
    Dadok naciskał Nawrockiego przy rozegraniu, ale ten wycofał piłkę do Hładuna
  • 7'
    Mvondo naciskał wysoko Slisza na połowie Legii. Goście mają piłkę
  • 7'
    Nawrocki uprzedził Dadoka, nie pozwolił mu na dojście do piłki po górnym, dalszym podaniu na skrzydło
  • 6'
    Włodarczyk ruszył do górnego, dalekiego podania na 16. metr, ale był na spalonym
  • 6'
    Faul Augustyniaka na Włodarczyku na wysokości koła środkowego
  • 5'
    Slisz niedokładnie podał do Augustyniaka na wysokości koła środkowego. Aut dla Górnika
  • 5'
    Legioniści już przy piłce
  • 5'
    Josue podał do Wszołka, ten dośrodkował na dalszy słupek. Ribeiro musnął piłkę głową, do Muciego, ten został osaczony przez dwóch rywali i stracił piłkę
  • 4'
  • 3'
    Kapustka chciał prostopadle podać do Ribeiro, ale zabrakło zrozumienia. Grę wznowi bramkarz Górnika
  • 3'
    Legia buduje atak od tyłu
  • 2'
    Wysoki pressing Legii na połowie Górnika. Ostatecznie aut dla "Wojskowych"
  • 1'
    Augustyniak dopadł do piłki po aucie dla Górnika, zastawił się i podał do Jędrzejczyka
  • 0
    Faul Podolskiego na Kapustce na połowie Legii
  • 0
  • Oba zespoły już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Trojanowski, Pich, Celhaka, Sokołowski, Carlitos, Rejczyk, Rosołek, Kisiel, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Górnikiem Zabrze: Hładun – Nawrocki, Augustyniak, Jędrzejczyk – Wszołek, Slisz, Josue, Kapustka, Ribeiro – Pekhart, Muci
  • W tym sezonie zespół ze Śląska tylko 2-krotnie wygrał w Zabrzu. – Czy w tej kolejce jest szansa na poprawę statystyk? Oczywiście, tym bardziej po ostatnim zwycięstwie. Co tydzień patrzę na ekstraklasę i zawsze dochodzi do jakiejś niespodzianki. Wierzymy, że w sobotę możemy ją sprawić. Chcemy się u siebie przełamać. Wiemy, jakie znaczenie ma to spotkanie dla kibiców – opowiadał Gaul
  • Legioniści rywalizowali z Górnikiem 155 razy. Zwyciężyli 67-krotnie, 36 meczów zremisowali, a 52 przegrali. Zdobyli 242 bramki, stracili 210. Jak będzie teraz? Tego dowiemy się wieczorem. – Spotkają się kluby mające długie i bogate tradycje, możemy spodziewać się wielu kibiców i gorącej atmosfery na trybunach. Czekają nas duże emocje, zabrzanie będą bardzo zmotywowani, pamiętamy jakich mają piłkarzy i jakie trudności sprawili nam w rundzie jesiennej. Musimy zagrać na wysokich obrotach od pierwszej do ostatniej minuty – zapowiadał Runjaić
  • W kadrze Górnika znajduje się dwóch zawodników, którzy z Legią mieli swój udział w mistrzostwie Polski w 2020 i 2021 roku. To Szymon Włodarczyk (16 gier w "jedynce", 1 gol), który w tym sezonie zdobył 8 bramek w 20 meczach ekstraklasy, oraz Mateusz Cholewiak (23 spotkania w barwach "Wojskowych", 4 trafienia, 1 asysta)
  • W zimowym oknie klub z Zabrza pozyskał 5 piłkarzy. Oprócz van den Hurka, do drużyny dołączyli Daisuke Yokota (Valmiera FC), Pawieł Pawluczenko (Bruk-Bet Termalica Nieciecza – wypożyczenie), Damian Rasak (Wisła Płock) i Boris Sekulić (Chicago Fire). Opuścili ją natomiast Kevin Broll (SG Dynamo Dresden), Jan Ciućka (Górnik Polkowice – transfer czasowy) oraz Jakub Szymański (Wisła Płock)
  • – Atmosfera po zwycięstwie w Mielcu jest dobra. Chcemy dalej punktować, pracujemy, liczymy, że pójdziemy we właściwym kierunku. Wiemy, że spotkanie z Rakowem okazało się dla nas lekcją, ale pamiętamy też, w jakiej byliśmy sytuacji, nastroju. Z dołka wychodzi się powoli, a nie od razu, po jednej wygranej – mówił Gaul, który chce odpowiednio wykorzystać sobotni wieczór. – Czuć, że zawodnicy cieszą się na mecz z Legią. Wiemy, ile biletów już się sprzedało (ponad 19 tys. – red.), będzie fajna atmosfera. Pragniemy połączyć wszystkie, pozytywne elementy, by nie powtórzyć wydarzeń z rywalizacji z częstochowianami sprzed dwóch tygodni – wyjaśniał 35-latek
  • Za Górnikiem dość przeciętne wejście w rundę wiosenną. Zabrzanie zaczęli drugą część sezonu od dwóch remisów (1:1 z Lechią Gdańsk, 0:0 z Radomiakiem Radom), dwóch porażek (po 0:2 z Cracovią i Rakowem) i przełamali się dopiero w poprzedniej kolejce, wygrywając na wyjeździe ze Stalą Mielec (1:0) po golu nowego napastnika, Anthony’ego van den Hurka. Zespół ze Śląska zajmuje obecnie 14. miejsce w PKO Ekstraklasie, ma na koncie 25 punktów (6 zwycięstw, 7 remisów, 9 porażek) i 3 "oczka" przewagi nad strefą spadkową
  • Niemiec wciąż nie ma komfortowej sytuacji kadrowej, ostatnio lista nieobecnych się wydłużyła. Poza składem na sobotni mecz znajdą się Kacper Tobiasz (uraz barku), Blaz Kramer (problemy z przywodzicielem), Cezary Miszta (stłuczenie biodra), Mattias Johansson (kłopoty mięśniowe), Makana Baku (infekcja), Filip Mladenović (pauza za 8 żółtych kartek) i Rose, który wystąpił w sobotnim meczu rezerw. Szukając pozytywów, to do dyspozycji Runjaicia znowu jest Josue, który nie zagrał w ćwierćfinale PP z powodu nadmiaru żółtych kartoników. – Słyszałem, że w Polsce pojawiło się określenie "dać mu plaster". Wiadomo, że naszym zadaniem będzie go "wygasić", gdyż to kluczowy, bardzo wartościowy zawodnik Legii. Rozważamy różne rozwiązania. Czy będzie to w formie indywidualnej, czy w kolektywie, to zobaczymy – tłumaczył szkoleniowiec Górnika, Bartosch Gaul
  • – Pokazaliśmy w tej rundzie, że potrafimy grać w piłkę, choć brakuje nam koncentracji i kontroli przez cały mecz. Próbujemy zakładać wysoki pressing, ale nie jest to możliwe przez 90 minut. Jeżeli stwarzamy okazje do strzelenia goli, lecz nie jest ich za wiele, jeśli gra jest wyrównana, to bardzo ważną rolę odgrywa kontrola. To umiejętność, którą mają wielkie zespoły, do tego dążymy i my – opowiadał trener Legii, Kosta Runjaić
  • Przed "Wojskowymi", wiceliderem PKO Ekstraklasy z dorobkiem 43 punktów (12 zwycięstw, 7 remisów, 3 porażki) i 9 "oczkami" straty do Rakowa Częstochowa, następny – po rywalizacji z Widzewem – ligowy klasyk, tym razem w Zabrzu z Górnikiem. Jesienne spotkanie obu drużyn, przy Łazienkowskiej, zakończyło się remisem 2:2. Mimo że do 83. minuty Legia przegrywała 0:2, to zdołała wyrównać dzięki bramkom Josue (rzut karny) i Lindsay'a Rose'a
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 23. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Legią Warszawa!
Górnik ZabrzeLegia Warszawa

18' Blaz Vrhovec

18'
33'

43' Jean Mvondo

43'

46' Dani Pacheco za Blaz Vrhovec

46'

61' Anthony van den Hurk za Szymon Włodarczyk

61'

63' Anthony van den Hurk

63'
64'

64' Josue

65'

65' Josue

72' Daisuke Yokota za Rafał Janicki

72'

80' Norbert Wojtuszek za Paweł Olkowski

80' Kanji Okunuki za Robert Dadok