78'
82'
88'
  • 90+5'
    Prawdopodobnie był to ostatni mecz, w którym trenerem stołecznej drużyny był Henning Berg. Legia wywozi z Zabrza jedynie punkt i po tej kolejce Piast ponownie zwiększa swoją przewagę nad resztą drużyn Ekstraklasy. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do lektury materiałów pomeczowych: fotoreportaży i wypowiedzi zawodników oraz trenerów.
  • 90+4'
    Koniec meczu! Legia remisuje na wyjeździe z Górnikiem 2:2. Dwie bramki dla gości zdobywa Nemanja Nikolić
  • 90+2'
    Boczna siatka po strzale Tomasza Brzyskiego. Wicemistrzowie Polski mają jeszcze minutę na strzelenie zwycięskiej bramki
  • 90+1'
    Trickovski! Uderzenie pomocnika Legii jednak niecelnie. Legia wciąż w natarciu
  • 89'
    Żółta kartka dla Kasprzika za grę na czas
  • 89'
    W międzyczasie Rafała Makowskiego zastąpił Stojan Vranjes
  • 87'
    Znów Duda! Piłka spadła przed pole karne Górnika, gdzie był właśnie Słowak. Uderzył płasko, futbolówka minimalnie przeleciała obok słupka bramki Kasprzika
  • 86'
    Dośrodkowanie Brozia i asekuracja Widanowa. Kolejny rzut rożny dla Legii
  • 84'
    Duda! Strzał z pola karnego blokuje Widanow. Jeszcze jeden korner dla stołecznej drużyny
  • 83'
    Magiera i Kosznik. Dwa strzały, dwa bardzo nieudane i nieczyste. Piłka dla Legii
  • 83'
    Dobra akcja legionistów, ale świetnie blokuje strzał Trickovskiego Kopacz
  • 82'
    Rzeźniczak do Nikolicia! Napastnik Legii strzela głową, lecz bardzo niecelnie
  • 81'
    Drugą żółtą kartkę ogląda Kwiek! W konsekwencji sędzia Musiał pokazał piłkarzowi Górnika czerwoną kartkę i Legia dogra ten mecz w przewadze
  • 78'
    Madej schodzi z boiska. Zmienia go Cerimagić
  • 77'
    Żółta kartka dla Kwieka. Dośrodkowanie "Brzytwy" z rzutu wolnego, jednak Pazdan wpada na Kasprzika i fauluje bramkarza gospodarzy
  • 76'
    Dobra interwencja Kasprzika chroni Górnika od utraty bramki. Po dośrodkowaniu Trickovskiego na piłkę czekał Nikolić, jednak Kasprzik wypchnął futbolówkę na rzut rożny. Z samego stałego fragmentu gry legioniści nie stworzyli zagrożenia
  • 75'
    Radosław Sobolewski, jeden ze strzelców bramek w dzisiejszym meczu, opuszcza murawę. W jego miejsce Mariusz Przybylski
  • 74'
    Nie najlepsze dośrodkowanie, zbiera piłkę Duda, ale zaraz ją traci. Gergel zauważył wysuniętego Kuciaka, podjął próbę i uderzył z własnej połowy. Strzał okazał się zbyt słaby i zbyt mało precyzyjny by zaskoczyć golkipera Legii
  • 72'
    Rzut wolny dla gości. Brzyski szykuje się do dośrodkowania
  • 71'
    Nikolić na pozycji spalonej
  • 70'
    Co za pudło Prijovicia po tym, jak dostał świetnie podanie od Dudy. Niestety napastnik Legii pomylił się w 100% sytuacji
  • 68'
    Ładna akcja Nikolicia i Trickovskiego. Strzał tego drugiego zablokowany. Goście wciąż w posiadaniu piłki
  • 67'
    Nic z tego nie wynikło. Przy piłce Legia, ale buduje swój atak na wysokości własnej połowy
  • 66'
    Korner dla Legii
  • 65'
    Kontratak Górnika, zablokowany strzał Gergela, który chwilę po stracie futbolówki fauluje Pazdana
  • 62'
    Faul na Dudzie, piłka dla Legii. Widanow ucierpiał w międzyczasie, chwila przerwy w spotkaniu
  • 61'
    Jodłowiec nie przedarł się przez defensywę Górnika i stracił futbolówkę
  • 60'
    Gergel na pozycji spalonej
  • 59'
    Pierwszy kontakt z piłką Magiery - zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne Legii. Grę wznawia Kuciak
  • 58'
    Za mocne dośrodkowanie Trickovskiego, nie sięgnął piłki Prijović
  • 58'
    Mariusz Magiera zastępuje Macieja Korzyma, a Guilherme robi miejsce na boisku Ondrejowi Dudzie
  • 55'
    Jodłowiec! Trudna pozycja pomocnika Legii, musiał cofać się po piłkę i głównie dlatego nie skierował piłki do siatki rywala
  • 54'
    Rzeźniczak zapędził się w pole karne Górnika Trickovski dośrodkowywał w jego kierunku, kapitan Legii wywalczył korner dla swojego zespołu
  • 53'
    Starcie Widanowa i Pazdana. Bez poszkodowanych, grę wznawia od bramki Kuciak
  • 51'
    Nieudana próba prostopadłego podania w wykonaniu Guilherme
  • 50'
    Tempo w drugiej połowie póki co spokojne, wręcz nawet senne
  • 49'
    Guilherme traci piłkę, ale Rzeźniczakowi udaje się zablokować jednego z rywali. Aut dla Górnika
  • 47'
    Strzał Trickovskiego zablokowany przez Dancha
  • 46'
    Druga połowa rozpoczęta!
  • 45+2'
    Danch minimalnie się myli po tym, jak Kwiek dośrodkowywał z rzutu wolnego. Strzał głową obrońcy Górnika przelatuje minimalnie nad bramką strzeżoną przez Kuciaka
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Obecny wynik to remis 2:2
  • 45+1'
    Przewinienie Rzeźniczaka na Gergelu. Rzut wolny dla gospodarzy
  • 45'
    Zmiana w szeregach Legii. Trickovski w miejsce Kucharczyka
  • 43'
    Zamieszanie pod polem karnym Górnika! Piłka trafia pod nogi Guilherme, który jest faulowany. Nie ma karnego, rzut wolny z odległości 16 metrów od bramki Kasprzika
  • 43'
    Nikolić mocno, ale i wysoko nad bramką rywala
  • 40'
    Ależ bramka! 2:2, a świetne trafienie zalicza Nikolić po genialnym, długim podaniu Rzeźniczaka
  • 37'
    Przejęcie Kucharczyka, krótki rajd i szybka strata w wykonaniu zawodnika Legii
  • 37'
    Widanow ogląda żółtą kartkę za faul na Brzyskim
  • 34'
    Broź podaje na głowę Guilherme. Brazylijczyk z bliskiej odległości myli się i przenosi futbolówkę nad bramką rywala
  • 33'
    Oczywiście obecny wynik to 2:1. Wkradł się mały błąd we wpisie poniżej
  • 32'
    Kwiek dośrodkowywał, lekki bilard w polu karnym Kuciaka, najszybciej zorientował się w tym wszystkim Sobolewski, który z bliska zapakował futbolówkę do bramki Legii
  • 31'
    2:0 dla Górnika... Radosław Sobolewski strzelcem bramki, znowu tracimy gola po stałym fragmencie gry
  • 30'
    "Kuchy" fauluje Madeja. Kolejna okazja dla gospodarzy
  • 29'
    Ponownie z rzutu rożnego piłka kierowana była w stronę Dancha. Udaje się podopiecznym trenera Henninga Berga oddalić zagrożenie
  • 28'
    Rajd prawą stroną Madeja, świetnie podawał do Korzyma, ten strzela, ale piłka trafia tylko w boczną siatkę bramki Kuciaka
  • 27'
    Teraz rzut rożny dla Górnika. Znowu piłka kierowana w stronę Dancha, lecz wicemistrzowie Polski nie dają się nabrać na tę sztuczkę drugi raz
  • 26'
    Złośliwy faul Guilherme. Brazylijczyk ogląda żółtą kartkę
  • 25'
    Guilherme dośrodkowywał w pole karne, ale obrońcy gospodarzy ubiegają legionistów. Korner dla Legii
  • 24'
    Dwukrotnie próbował uderzać Guilherme. Obie próby bardzo nieudane. Spalony Prijovicia kończy tę akcję Legii
  • 22'
    Ładna akcja Górnika! Madej do Kosznika, ten dośrodkowuje płasko w pole karne Legii, ale piłka nie dociera do Gergela. Korner dla gospodarzy
  • 22'
    Kuciak piąstkuje, nie udaje się jednak wyprowadzić szybkiego kontrataku
  • 21'
    1:1! Mamy wyrównanie po tym, jak Nikolić pewnie strzela z 11 metrów
  • 19'
    Łukasz Broź faulowany w polu karnym rywala? Zdaniem sędziego tak! Będzie rzut karny dla Legii
  • 18'
    Kontratak Górnika nieudany, Gergel za wcześnie dośrodkowywał, brakowało mu kolegów do grania i legioniści przejęli piłkę
  • 15'
    Dym z trybun utrudnia widoczność. Chwila przerwy
  • 15'
    Spotkanie wznowione
  • 14'
    Kucharczyk uderzał spadającą piłkę, ale skrzydłowy gości nie trafił czysto w futbolówkę i Kasprzik nie miał problemu z interwencją
  • 13'
    W jednym ze starć ucierpiał Makowski, piłka wybita poza boisko
  • 11'
    Korzym z faulem na Brzyskim. Spóźniony był w tej sytuacji były gracz Legii
  • 9'
    Dośrodkowanie Brzyskiego zbyt mocne. Piłka ląduje w rękach Kasprzika
  • 8'
    W natarciu wciąż Górnik! Szeweluchin mógł zdobyć drugiego gola po tym, jak Kuciak zbijał piłkę po strzale z dystansu. Ukrainiec w znany tylko sobie sposób nie skierował futbolówki do bramki Legii
  • 5'
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Danch, piłka lecąc w kierunku bramki Kuciaka trafiła jeszcze na głowę Szeweluchina, który zmienił jej tor lotu i zmylił Kuciaka
  • 4'
    Gol dla Górnika... 1:0 dla gospodarzy. Szeweluchin strzelcem bramki
  • 3'
    Dzieje się w Zabrzu! Błąd w defensywie, ładna piłka Makowskiego do Jodłowca, ten jednak w dogodnej sytuacji pod bramką rywala nie znalazł sposobu na pokonanie Kasprzika
  • 2'
    Szybki kontratak Legii, podanie na wolne pole do Kucharczyka, ten dośrodkował lewą nogą, ale Kosznik dobrze interweniował i ubiegł Nikolicia
  • 2'
    Zaraz akcja pod drugą bramką. Gergel ruszył na bramkę Kuciaka, ale dzięki temu, że blisko był Pazdan, zawodnik Górnika zgubił piłkę
  • 1'
    Początkowo Górnik na połowie Legii, gospodarze starają się wstrzelić piłkę w pole karne Kuciaka
  • 0
    Zaczęli!
  • 0
    Zespoły pojawiają się na murawie.
  • 0
    Rozgrzewka zakończona, za chwilę piłkarze wraz z sędziami wyjdą na boisko.
  • 0
    Warto zaznaczyć obecność Rafała Makowskiego w pierwszym składzie Legii a także nieobecność w osiemnastce meczowej Dominika Furmana.
  • 0
    Trwa przedmeczowa rozgrzewka
  • 0
    W rezerwie pozostają: Malarz, Lewczuk, Bereszyński, Vranjes, Trickovski, Duda i Piech.
  • 0
    Witamy! Dziś w ramach 11. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa mierzy się w Zabrzu z Górnikiem. Początek spotkania o 15:30.
  • 0
    Legia rozpocznie ten mecz w następującym składzie: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski - Guilherme, Makowski, Jodłowiec, Kucharczyk - Prijović, Nikolić.
Górnik ZabrzeLegia Warszawa

5' Oleksandr Szeweluchin

5'
26'

26' Guilherme

31' Radosław Sobolewski

31'

38' Paweł Widanow

38'

78' Aleksander Kwiek

78'

82' Aleksander Kwiek

82'

88' Grzegorz Kasprzik