Liga Mistrzów 2017/2018 - II runda eliminacyjna

55'
80'
82'
  • 90+4'
    Koniec meczu! Piłkarze Legii zwyciężają z IFK Mariehamn 6:0, a w dwumeczu 9:0. W kolejnej rundzie el. do LM legionistów czeka podróż do Kazachstanu i spotkanie z FK Astana. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych
  • 90'
    Na boisku leży Mączyński, potrzebna pomoc lekarska
  • 88'
    Kolejna groźna akcja piłkarzy Mariehamn, najpierw piłkę z linii bramkowej wybił Makowski, a po chwili niepewna interwencja Cierzniaka
  • 86'
    Ochotę na gola miał także Jędrzejczyk, kapitan Legii oddał jednak minimalnie niecelny strzał zza pola karnego gości
  • 85'
    Tymczasem przed szansą na honorowe trafienie zawodnicy Mariehamn, jednak świetną interwencją popisał się Cierzniak
  • 84'
    Szósty gol: Michalak zastosował pressing i zmusił Granlunda do błędu, w sytuacji sam na sam bez problemów pokonał bramkarza gości
  • 83'
    Piąta bramka: Przepiękne prostopadłe zagranie Mączyńskiego do Hamalainena, który rzecz jasna odgrywał piłkę, zamiast strzelać :) Dośrodkował pięknie, miękko wprost na głowę Szymańskiego, który niemal metr od bramki skierował futbolówkę do siatki!
  • 81'
    6:0! Michalak!
  • 79'
    Przepiękna akcja Legii! 5:0! Szymański!
  • 78'
    Michalak i Moneta zamienili się pozycjami, teraz to ten pierwszy gra na lewej stronie boiska, drugi zaś biega na prawej flance
  • 77'
    Dwójkowa akcja Hamalainena z Szymańskim, Fin ponownie otrzymał podanie na strzał, jednak znów zdecydował się na odegranie, tym razem z powrotem do 18-letniego pomocnika. Szymański uderza ponad bramką gości
  • 75'
    Zmiana IFK - schodzi Sellin, wchodzi Mattson
  • 73'
    Piękne uderzenie Szymańskiego z dystansu minimalnie obok bramki Nordqvista
  • 72'
    Ależ okazja legionistów!!! To powinno być 5:0! Piłkę Hamalainenowi wyłożył Szymański, jednak Fin nie zdecydował się na strzał, a na jeszcze jedno odegranie - piłka trafiła do Monety, który z sześciu metrów nie trafia do bramki!
  • 69'
    Ciekawie rozwijająca się akcja po prawej stronie boiska, jednak Michalak był na spalonym
  • 67'
    Zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Kojola, a w jego miejsce wchodzi Granlund
  • 65'
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mączyńskiego próbował wykorzystać Dąbrowski, jednak legionista uderzył głową ponad bramką gości
  • 65'
    Trzecia zmiana w Legii. W miejsce Kucharczyka wchodzi Hamalainen
  • 63'
    Do wejścia szykuje się Hamalainen
  • 62'
    Trwa walka w środku pola, piłkarze Legii nie forsują tempa, próbują przerywać akcje i rozgrywać piłkę, raz po raz próbują dośrodkowania w pole karne Mariehamn
  • 57'
    Zmiana w Legii - Pazdan schodzi, wchodzi Kopczyński. Do linii obrony cofnął się Makowski, który pełni teraz rolę stopera razem z Dąbrowskim
  • 56'
    Świetna akcja Michalaka, który wygrał wyścig biegowy z Maenpą, zakręcił obrońcą, odegrał do Kucharczyka, który futbolówkę stracił, jednak ta trafiła po chwili do Monety. Lewy pomocnik Legii wzięty w kleszcze przez stoperów Mariehamn, jednak zatrzymywany nieprzepisowo i stąd jedenastka, którą pewnie wykorzystuje Kuchy
  • 54'
    Karny dla Legii - wykonawcą Kucharczyk i gol!
  • 51'
    Dobra zmiana Michalaka. Młody legionista najpierw groźnie dryblował na prawej stronie boiska, a po chwili dośrodkował w kierunku Monety, który minimalnie chybił!
  • 47'
    Groźnym atakiem rozpoczęli legioniści. Z dystansu próbował uderzać Kucharczyk, jednak jego strzał został zablokowany, piłkę szybko zebrał Mączyński i również pokusił się o bezpośredni strzał zza pola karnego gości. Strzał nowego legioniści jednak wysoko ponad poprzeczką bramki Nordqvista
  • 45+17'
    Zmiana w Legii - w miejsce Guilherme wchodzi Konrad Michalak
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy meczu. Piłkarze Legii wygrywają 3:0, chociaż w końcówce była jeszcze okazja na podwyższenie wyniku. Wracamy za 15 minut!
  • 45'
    W ostatnich minutach bardzo sporo się działo, dlatego uzupełniamy, iż przy drugim golu dla Legii piłkę do własnej siatki po dośrodkowaniu Szymańskiego skierował Kristian Kojola. 18-latek zagrywał również prostopadłą piłkę do Kucharczyka przy trzecim golu. Świetny mecz rozgrywa dzisiaj młody piłkarz
  • 41'
    Ależ rozwiązał nam się worek z bramkami przy Łazienkowskiej! Tym razem Michał Kucharczyk, mając rywala na plecach niemal do samego końca akcji, pokonuje Nordqvista w sytuacji sam na sam - w dwumeczu mamy już 6:0 :)
  • 40'
    Kolejna piękna akcja piłkarzy Legii z udziałem 18-letniego Szymańskiego, który rozegrał piłkę z Mączyńskim i Guilherme, w ostatecznym rozrachunku młody zawodnik przyjął futbolówkę klatką piersiową na skraju pola karnego, a jego silne dośrodkowanie odbiło się od jednego z zawodników z Mariehamn!
  • 40'
    3:0! KUCHY KING!
  • 37'
    Koronkowa akcja legionistów, najpierw Guilherme podał do Szymańskiego, który oddał piłkę Jędrzejczykowi. Reprezentant Polski dośrodkował futbolówkę, jednak do strzału nie doszedł żaden z legionistów
  • 37'
    GOOOOOOL 2:0!
  • 33'
    Niedokładne podanie "Jędzy" do Kucharczyka i futbolówka przejęta przez golkipera IFK
  • 32'
    Makowski zagrał do Jędrzejczyka, a ten zauważył na skraju "szesnastki" Szymańskiego. 18-latek zamarkował uderzenie, podał do Mączyńskiego, lecz środkowy pomocnik huknął ponad poprzeczką
  • 31'
    Ważne interwencje najpierw Pazdana, a potem Dąbrowskiego w defensywie
  • 27'
    Szymański ostro przytrzymany blisko pola karnego gości, jednak gwizdek sędziego milczy
  • 25'
    Lewy pomocnik Legii tym razem próbował strzału na bramkę, uderzenie jednak zablokowane i rzut rożny dla legionistów
  • 22'
    Złe zagranie Jędrzejczyka w kierunku Cierzniaka i Mariehamn z rzutu rożnego
  • 21'
    Kolejna waleczna akcja Monety po lewej stronie boiska, nowy-stary legionista jest dzisiaj nieustępliwy i bierze czynny udział w pojedynkach siłowych z przeciwnikiem
  • 19'
    Świetne dośrodkowanie Monety na głowę kompletnie niekrytego Guilherme, jednak Brazylijczyk kieruje piłkę wysoko nad bramkę Nordqvista
  • 15'
    Przy piłce utrzymują się zawodnicy z Finlandii i rozgrywają piłkę na własnej połowie, legioniści usiłują podejść pressingiem i odebrać futbolówkę rywalom
  • 13'
    Dwójkowa akcja Monety z Kucharczykiem po lewej stronie boiska, ale zawodnicy IFK przerywają atak wybiciem z autu
  • 11'
    Zamieszanie pod bramką Legii po rzucie wolnym dla gości, piłkarze z Finlandii stanęli przed szansą na gola, jednak Kangaskolkka nie trafia w piłkę na 2-3 metrze od bramki Cierzniaka
  • 6'
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! GUILHERME ZDEJMUJE PAJĘCZYNĘ Z OKIENKA BRAMKI!!!
  • 4'
    Sid do Maenpaa, a ten dośrodkował piłkę w pole karne. Głową uderzał Span, lecz tuż nad poprzeczką piłkę posłał rywal
  • 4'
    Szymański z dystansu po szybkiej kontrze, lecz piłka minimalnie mija poprzeczkę
  • 2'
    Legioniści od początku przetrzymują piłkę. Mariehamn nie stosuje wysokiego pressingu, defensywę rozpoczyna na własnej połowie
  • 0
    Zaczynamy!
  • 0
    Skład Legii poznamy za kilkanaście minut. Na pewno nie zagra Arkadiusz Malarz, który dostał chwilę wytchnienia po spotkaniu w Zabrzu, gdzie w głowę kopnął go Igor Angulo. Można spodziewać się rotacji i pewnych młodzieżowców
  • 0
    Znamy już skład mistrza Finlandii. Trener Peter Lundberg wymienił m.in. bramkarza: Vaiklę zastąpi w Warszawie Nordqvist. IFK: Nordqvist - da Cruz, Kojola, Lyyski, Maenpaa - Span, Ekhalie, Petrović, Sellin - Sid, Kangaskolkka
  • 0
    Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej. O godzinie 20:45 Legia zmierzy się z IFK Mariehamn w spotkaniu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Na Wyspach Alandzkich, "Wojskowi" wygrali 3:0