68'
70'
74'
  • 90+9'
    Hlousek faulowany na lewej stronie, a po chwili... koniec! Legia wygrywa 1:0 w Krakowie. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo mistrzów Polski od 20 sierpnia
  • 90+6'
    Opatrywany był przez lekarzy Mączyński, ale wraca na boisko znowu pokazując charakter. Dziś były wiślak jednym z liderów mistrzów Polski
  • 90+5'
    Dużo dzieje się na murawie. Piłkarze często padają, dochodzi do wielu spięć. Wisła miała też okazję, ale sędzia zauważył przewinienie jednego z gospodarzy
  • 90+1'
    Ostatnia zmiana w Legii. W miejsce Hamalainena melduje się Michał Kopczyński
  • 90+1'
    Sędzia dolicza pięć minut do czasu trwania pierwszej połowy. Wisła nadal atakuje
  • 90'
    Wreszcie uderzenie warszawiaków. Pasquato z dystansu, ale ponad poprzeczką. Po chwili bitwa Guilherme z rywalami w tylu Włodzimierza Smolarka, ale ostatecznie futbolówka pada łupem miejscowych
  • 88'
    Kolejna szansa Wisły z rzutu wolnego, lecz piłka ponownie wybita przez obrońców. Legioniści ponownie posiadali futbolówkę, ale po zagraniu Astiza, znowu ją stracili. I tak to wygląda w ostatnich minutach
  • 87'
    Ostatnie minuty znacznie lepsze w wykonaniu rywali
  • 85'
    Od zejścia Kucharczyka i Niezgody, ofensywy Legii praktycznie nie ma. Warszawiacy bronią się na własnej połowie, nie konstruują ataków i nie kontrują, bo brakuje szybkości
  • 83'
    Nie szło środkiem boiska, wiślacy spróbowali skrzydłem. Tak blisko gola ekipa Ramireza w niedzielę jeszcze nie była. Piłka z lewej flanki trafiła do Carlitosa, błąd popełnił Pazdan, a Hiszpan miał przed sobą tylko bramkę z Malarzem. Golkiper Legii uratował jednak mistrzów Polski. Doświadczony bramkarza kapitalną interwencją nogami być może zachował trzy punkty dla "Wojskowych". To jednak będzie jasne mniej więcej za dziesięć minut
  • 82'
    Wiślacy próbują przebijać się pod bramkę Legii krótkimi podaniami. Gospodarzom brakuje jednak ostatniego, kluczowego zagrania
  • 80'
    Korner dla legionistów. W wykonującego stały fragment gry Guilherme lecą przedmioty z trybun, ale Brazylijczyk nie przejmuje się i robi swoje. Tym razem "Gui" mocno podkręcił piłkę i z narożnika uderzył tak, że futbolówka prześlizgnęła się po poprzeczce
  • 78'
    Broź faulowany w ofensywie przez Sadloka. Grę zaczyna stołeczna defensywa, a w Wiśle ostatnia zmiana. Bashę zastępuje na murawie Ze Manuel
  • 77'
    Prostopadłe zagranie Arsenicia w kierunku Carlitosa, ale próba zbyt mocna i trafia w ręce Malarza
  • 75'
    Pol Llonch napomniany kartką za faul na Niezgodzie. A po chwili, strzelec gola zastąpiony przez Armando Sadiku
  • 74'
    Pazdan w swoim rodzinnym mieście pokazuje się z doskonałej strony. Stoper ponownie wybija piłkę na róg i blokuje dostęp do własnej bramki. Miejscowi nie stworzyli wielkiego zagrożenia po dośrodkowaniu z narożnika
  • 73'
    Kolejna ciekawa sytuacja. Carlitos dostał piłkę w polu karnym, ale ta prześlizgnęła się po ręce Hlouska. Hiszpan dostał futbolówkę, oddał strzał, ale świetnie zachował się Malarz i obronił uderzenie. Sędzia Frankowski nie decyduje się na użycie VAR-u, ani nie dyktuje rzutu karnego
  • 71'
    Malarz piąstkuje dograną piłkę. Sędzia nagle przerywa grę i napomina kartką Carlitosa. Trudno stwierdzić, co jest przyczyną decyzji arbitra
  • 71'
    Hlousek w pole karne, piłka trafia do Guilherme, ale Brazylijczyk poślizgnął się i huknął bardzo niecelnie
  • 70'
    Dogranie Hamalainena w pole karne wybite przez Głowackiego. Wisła rusza z kontrą. Faulował taktycznie Jodłowiec, ale gospodarze utrzymali się przy futbolówce, sędzia zastosował przywilej i dalej rozgrywali piłkę. Akacja przerwana przewinieniem Guilherme. Brazylijczyk został napomniany żółtym kartonikiem
  • 67'
    Dogranie wybite przez wiślaków, a po chwili pierwsza zmiana w Legii. Kucharczyka zastępuje na murawie Cristian Pasquato
  • 66'
    Stałe fragmenty gry wykonywane przez wiślaków są bardzo groźne. Znowu doszło do zamieszania w polu karnym, ale sędzia odgwizdał przewinienie gospodarzy i grę wznawiał Malarz
  • 66'
    Żółty kartonik za faul ogląda Ivan Gonzalez
  • 65'
    Kontra Wisły po stracie legionistów w środku pola. Miejscowi przedostali się pod pole karne i zdobyli rzut rożny po wybiciu piłki głową przez Mączyńskiego
  • 64'
    Legia wreszcie gości na połowie wiślaków. Warszawiacy grają skutecznie taktycznie pod względem defensywy, choć w drugiej odsłonie spotkania trochę brakowało obecności mistrzów Polski pod bramką Buchalika
  • 60'
    Mniej więcej, tak to wygląda:
  • 60'
    Wymuszona zmiana w Wiśle. Brożek opuszcza boisko, a zastępuje go Victor Perez
  • 59'
    Pierwsza zmiana w Wiśle. Boguskiego zastępuje Kamil Wojtkowski, były junior Legii Warszawa
  • 58'
    Kolejny faul warszawiaków w środku pola. Przepisy przekroczył Inaki Astiz i obejrzał żółtą kartkę
  • 57'
    I nie ma rzutu karnego! Kucharczyk wpierw wybił piłkę, dopiero potem trafił w nogę Boguskiego. Grę od bramki rozpoczyna Malarz
  • 56'
    Sędzia rozmawia z zawodnikami, długo to trwało, ale ostatecznie Frankowski decyduje się na skorzystanie z systemu VAR
  • 54'
    Ponownie z rzutu wolnego dośrodkowuje Carlitos. Piłka wybita przed jedenasty metr, Boguski walczył o piłkę z Kucharczykiem, pada w polu karnym i... zdaniem sędziego był faulowany. Rzut karny dla gospodarzy
  • 53'
    Faul na własnej połowie i żółtą kartką napomniany Michał Kucharczyk
  • 52'
    Wisła poinformowała, że mecz z Legią zostanie zapamiętany jako ten, z rekordem frekwencji. Spotkanie ogląda ponad 33 000 osób
  • 50'
    Niezgoda posłał prostopadłe podanie do Guilherme. Brazylijczyk został jednak powstrzymany przez Gonzaleza. Korner dla legionistów
  • 48'
    Guilherme wymienił podania z Kucharczykiem, a następnie szukał miejsca do dośrodkowania, ale finalnie Brazylijczyk wyszedł poza boisko
  • 47'
    Długa piłka wiślaków z środka boiska. Podanie nie znalazło jednak adresata i Malarz zaczął od bramki
  • 46'
    Sędzia rozpoczął drugą połowę
  • 45'
    Krótkie rozegranie, przerzut na prawą flankę i skasowane zagrożenie. Grę od bramki wznawia Arkadiusz Malarz, a po kopnięciu stołecznego golkipera, sędzia kończy premierową odsłonę
  • 45'
    Do przerwy legioniści prowadzą 1:0 po golu Niezgody
  • 44'
    Sędzia dolicza minutę do czasu trwania pierwszej połowy, ale.... legioniści wybijają piłkę z linii bramkowej! To zasługa dośrodkowania Carlitosa, po którym futbolówkę musnął jeden z kolegów. Duże zamieszanie w polu karnym, ale zamiast gola, jest rzut rożny
  • 43'
    Na lewej stronie boiska fauluje Hlousek. Dośrodkowywać będzie Carlitos
  • 41'
    Znowu Pazdan mężem opatrznościowym Legii. Stoper wybił piłkę spod nóg szarżującego, a niewidocznego wcześniej, Pawła Brożka. Końcówka pierwszej połowy należy do wiślaków
  • 39'
    Krótkie rozegranie, piłka wrzucona praktycznie pod poprzeczkę i Malarz wybija futbolówkę. Nadal atakowali krakowianie, ale akcja zakończyła się niecelnym podaniem Lloncha. To była chwila ofensywnej Wisły pamiętanej przede wszystkim z początku sezonu
  • 38'
    Imaz, stojąc wręcz w miejscu, doskonale zacentował w pole karne warszawiaków. Czuwał Pazdan, który uprzedził nabiegającego carlitosa. Korner dla Wisły
  • 38'
    Warszawiacy wybijają dośrodkowanie z narożnika boiska. Po chwili Wisła znowu atakowała, a stołeczna defensywa zagubiła się. Kolejny róg dla miejscowych
  • 37'
    Dużo spokoju widać w obecnych poczynaniach mistrzów Polski. Wycofanie piłki do Malarza, wymiana kilku podań na własnej połowy. "Wojskowi" nie forsują teraz tempa, lecz bardzo konsekwentnie prezentują się w defensywie. Ekipa Jozaka czeka również na ewentualne kontry
  • 36'
    Walecznie Guilherme w środku pola. Brazylijczyk został powalony, upadł razem z rywalem i wiślacy byli przekonani, że dostaną rzut wolny. Gra wciąż się jednak toczyła, a "Gui" nabił rywala czym wywalczył aut
  • 34'
    Guilherme z dwoma rywalami na plecach szarżował środkiem pola. Brazylijczyk przed "szesnastką" zdecydował się na uderzenie, ale trafił wprost w Arkadiusza Głowackiego. Kapitan "Białej Gwiazdy" zablokował strzał
  • 33'
    Guilherme zauważył biegnącego prawą flanką Kucharczyka. Brazylijczyk miał niezły pomysł, próbował prostopadle podać do Polaka, ale w planach skrzydłowych połapał się Maciej Sadlok i przeciął zagranie
  • 31'
    Na środku boiska Niezgoda zderzył się z Gonzalezem. Napastnik warszawiaków opatrzony przez lekarzy i za moment wróci na murawę
  • 29'
    Dobra statystyka!
  • 27'
    Świetnie zachował się w defensywie Mączyński. Imaz próbował mijać warszawiaków w polu karnym, ale zdecydował się odgrywać. Tam był właśnie reprezentant Polski, który kapitalnie przeciął podanie Hiszpana
  • 26'
    Legioniści starają się uspokoić przebieg spotkania. Dobrze wygląda asekuracja: Jodłowiec stracił futbolówkę, więc błyskawicznie doskoczył Guilherme i pomógł koledze. Efektem była gościna w polu karnym rywali
  • 26'
  • 23'
    Pojawił się mały bilard w polu karny. Piłka odbijała się od kolejnych zawodników, wreszcie została kopnięta z ośmiu metrów przez jednego z Wiślaków, ale trafiła w rękawice dobrze ustawionego Arkadiusza Malarza
  • 22'
    W środku pola faulowany Llonch. Coraz więcej agresji w poczynaniach obu drużyn. Gol legionistów zagęścił atmosferę w Krakowie
  • 21'
    Wiślacy mieli rzut wolny, ale stracili piłkę, a z kapitalną kontrą ruszyli warszawiacy. Mączyński otrzymał piłkę od Guilherme, podciągnął akcję i odegrał do Kucharczyka. Ten podał wzdłuż bramki, Niezgoda dopadł do futbolówki i wpakował ją do siatki!
  • 19'
    1:0! Jarosław Niezgoda!!!
  • 18'
    Dośrodkowanie wybite przez stoperów, ale kilka chwil później w pole karne wpadł Hamalainen. Fin uderzał z ostrego kąta, piłka kręciła się w kierunku braki, lecz ostatecznie minęła ją i poszybowała poza obręb boiska
  • 17'
    Mączyński faulowany przez Sadloka na prawej flance. Legioniści będą mogli dośrodkować piłkę w pole karne. Przy futbolówce ustawili się Guilherme oraz "Mąka"
  • 16'
    Korner dla Wisły. Piłkę z narożnika zagrywał Imaz, dograł głęboko, lecz zdaniem sędziego Malarz był faulowany w polu karnym. Legionista zaczyna grę od własnej bramki
  • 15'
    Guilherme ograbiony z piłki. Basha błyskawicznie uruchomił Carlitosa, który zbiegał do środka, próbował też zagrywać w pole karne, ale robił to zbyt lekko. Pazdan bez większych problemów wybija futbolówkę
  • 13'
    Znowu Mączyński w ofensywie, ale ponownie nad bramką. Trener Jozak opowiadał w piątek, że widzi u pomocnika wielką motywację i chęć pokazania się w Krakowie. Tak właśnie jest. Mączyński z lepszym lub gorszym skutkiem, lecz próbuje być wszędzie
  • 12'
    Arkadiusz Malarz ratuje Legię. Rafał Boguski otrzymał piłkę w polu karnym i dość szybko zdecydował się na strzał. Inaki Astiz nie zablokował Polaka i umiejętności stołecznego golkipera sprawiły, że Wisła nie prowadzi w hicie 13. kolejki Ekstraklasy
  • 11'
    Oglądamy teraz fragment meczu, w trakcie którego warszawiacy przetrzymują piłkę próbując skonstruować atak pozycyjna. Chwila niedokładności zniweczyła starania i od autu rozpoczęli miejscowi
  • 9'
  • 7'
    Wiślacy na razie zdecydowani na dość bezpośrednią grę. Piłkarze Kiko Ramireza szukają dalekich podań, przerzutów. Na razie wielkiego efektu nie ma
  • 7'
    Kapitalnie Broź uprzedził Imaza i zabrał mu piłkę. Ciężar gry został szybko przeniesiony pod pole karne krakowian, futbolówka trafiła do Mączyńskiego, a ten bez wielkiego pomyślunku uderzył z dystansu. Na posterunku był jednak bramkarz "Białej Gwiazdy", który złapał strzał
  • 6'
    Kucharczyk wykopuje piłkę daleko przed siebie, walczył jeszcze o nią Niezgoda, ale szybciej przy futbolówce zameldował się Gonzalez, który odegrał ją do Buchalika
  • 5'
    Guilherme za bardzo chciał odzyskać piłkę, którą poza boisko wybijał już Gonzalez. Brazylijczyk zdecydował się jednak naciskać rywala, a ostatecznie go sfaulował. Daleki wykop Buchalika
  • 4'
    Hlousek znalazł przed polem karnym Hamalainena i posłał mocne zagranie w kierunku Fina. Piłka jednak uciekła pod podeszwą buta "Hamy" i trafiła w ręce Michała Buchalika
  • 3'
    Akurat "Mąka" podłączył się do ofensywnej akcji, wpadł w pole karne, ale Sadlok wybił piłkę pod nogi Brozia. Ten dogrywa w "szesnastkę", ale zabrakło finalizacji
  • 3'
    Carlitos złapany na pozycji spalonej. Hiszpan zaskoczony, ale decyzja sędziego Bartosza Frankowskiego, słuszna
  • 2'
    Krzysztof Mączyński jest wygwizdywany przy każdym kontakcie z piłką. Ciekawe, jak pomocnik reprezentacji Polski zniesie ciążącą na nim presje
  • 1'
    Pierwsze sekundy spotkania upłynęły bez szczególnych okazji dla obu ekip. Pod bramką Wisły znalazł się Kasper Hamalainen, szarżował również Carlitos, ale dobrze spisywali się stoperzy
  • 1'
    Carlitos zapędził się pod bramkę Legii. Hiszpan minął kilku rywali, ale ostatni obrońca mistrzów Polski zatrzymał najlepszego strzelca Wisły Kraków
  • 0
    Mecz już się rozpoczął!
  • 0
    Wiślacy przywitali się już z legionistami, w tym czasie fani odśpiewali hymn krakowskiego klubu. Przypomnijmy, że w niedzielę warszawiacy nie pojawili się w Małopolsce. Na kibicach "Wojskowych" ciąży zakaz wyjazdowy
  • 0
    Wiślacy przygotowują oprawę na wyjście zawodników. Prezentacja dotyczy "pięknych, mistrzowskich czasów". Wypisane są m.in. daty, w których "Biała Gwiazda" triumfowała w najwyższej klasie rozgrywkowej
  • 0
    Obie drużyny pojawiają się na placu gry
  • 0
    Zakończyła się już rozgrzewka obu drużyn. Co działo się w momencie, gdy zawodnicy przygotowywali się do spotkania? Ślubowanie składała wiślacka młodzież, a bardziej doświadczeni fani "Białej Gwiazdy" skupiali swoją uwagę na Krzysztofie Mączyńskim
  • 0
    Skład "Wojskowych" prezentuje się następująco: Malarz - Broź, Pazdan, Astiz, Hlousek - Kucharczyk, Mączyński, Jodłowiec, Guilherme - Hamalainen - Niezgoda.
  • 0
    Na ławce pozostają: Cierzniak, Jędrzejczyk, Kopczyński, Hildeberto, Pasquato, Chukwu oraz Sadiku
  • 0
    Witamy! Już o godzinie 18:00 rozpocznie się mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa!