Liga Europy 2016/2017 - 1/16 finału Ligi Europy

71'
75'
86'
  • 90+6'
    Koniec! Ajax Amsterdam wygrywa u siebie 1:0 z Legią Warszawa w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy i w efekcie awansował do kolejnej fazy rozgrywek europejskich. "Wojskowi" walczyli za dwóch do samego końca, lecz nie udało im się strzelić gola. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Nick Viergever. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze materiały pomeczowe
  • 90+4'
    "Wojskowi" atakują i wywalczyli rzut rożny. Wrzutka Kucharczyka, Moulin kropnął, ale Ajax wyszedł z kontrą. Na szczęście Ziyech uderzył wprost w Malarza
  • 90+4'
    Główkował Necid, lecz piłka poszykowała obok słupka
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90+1'
    Traore do Veltmana, Holender dośrodkował, ale Younes wybił piłkę poza linię końcową
  • 90'
    Chukwu wywalczył aut, ostatnie chwile, warszawiacy się spieszą. Teraz Pazdan świetnie spisał się w obronie
  • 90'
    Dośrodkowanie w "szesnastkę", ale ani Necid, ani Chukwu nie wyskoczyli do futbolówki...
  • 88'
    Nouri znalazł Younesa na lewej stronie, lecz legioniści wrócili do obrony
  • 87'
    Kazaiszwili do Necida, ale świetny powrót zanotował Nouri i akcja spaliła na panewce
  • 87'
    Faul Pazdan na Traore. Stoper "Wojskowych" nie może pogodzić się z decyzją arbitra
  • 86'
    Broź zagrał prostopadle do Kucharczyka,skrzydłowy upadł po starciu z Schone, ale arbiter nakazał grać dalej
  • 86'
    Żółtą kartką napomniany Veltman
  • 84'
    Ziyech wbiegł w pole karne, ograł Brozia i uderzył, lecz strzał był daleki od ideału
  • 83'
    Kucharczyk wymanewrował przeciwnika, dośrodkował mocno po ziemi, lecz Pazdan nie skierował piłki do siatki
  • 82'
    Chukwu wchodzi na boisko w miejsce Kopczyńskiego
  • 81'
    Ziyech kapitalnie zagrał do Viergevera, który oszukał Brozia, wtargnął w "szesnastkę" i szukał Dolberga, ale Pazdan przeciął centrę defensora Ajaksu. róg dla Ajaksu. Ziyech dopadł do bezpańskiej piłki, potężnie kropnął i będzie kolejny rzut rożny
  • 81'
    Ależ było groźnie! Teraz z dystansu kropnął Schone, piłki minimalnie przeleciała obok słupka
  • 81'
    Dolberg schodzi, Nouri wchodzi
  • 79'
    Younes założył siatkę Moulinowi w środku pola, następnie Traore na lewej flance uderzył piłkę po długim rogu, Malarz kontrolował jednak lot futbolówki
  • 78'
    Świetnie uwolnił się Vadis i zagrał do Kucharczyka. "Kuchy" próbował wrzucić, lecz jego centra została zablokowana. Korner
  • 77'
    Odjiaj-Ofoe wpadł w "szesnastce", stracił piłkę, ale błąd Belga naprawił Moulin. goście utrzymali się przy piłce, Kazaiszwili huknął z dystansu wprost w Onanę
  • 76'
    Vadis do Kucharczyka, skrzydłowy się rozpędzał i sfaulował go Traore. Żółty kartonik dla gracza Ajaksu. Po chwili Vadis dośrodkował w pole karne, Dąbrowski zamknął akcję, ale Onana broni
  • 75'
    Moulin nieprzepisowo powstrzymał Ziyecha w narożniku boiska. Będzie rzut wolny dla gospodarzy
  • 73'
    Schone fauluje Vako. Guilherme opuszcza boisko, w jego miejsce pojawił się Necid
  • 72'
    Żółtą kartką napomniany Sanchez
  • 71'
    Traore wymanewrował Hlouska i sprytnie posłał miękkie podanie na Dolberga. Napastnik zgasił piłkę, ale zabrakło mu murawy i od bramki wznowi Malarz
  • 70'
    Faul Dolberga na Pazdanie
  • 70'
    Dąbrowski posłał dalekie podanie, ale do nikogo i Onana zacznie
  • 69'
    Hlousek inteligentnie próbował zagrać do Vadisa, lecz defensor Ajaksu był na posterunku. Aut dla gości. Teraz Kazaiszwili pomógł sobie przy przyjęciu piłki ręką, co zauważył arbiter główny
  • 68'
    Moulin szukał Guilherme, lecz Francuz za bardzo "wyrzucił" Brazylijczyka
  • 67'
    Dolberg zgubił Pazdana, do którego dobiegł Hlousek. Duńczyk z trudnej pozycji potężnie huknął po ziemi, ale na szczęście Malarz musnął futbolówkę
  • 66'
    Korner dla miejscowych.Centra Ziyecha, Hlousek wybił piłkę, do której dopadł Traore i kropnął. finalnie Malarz uchronił zespół przed stratą gola. Dobra interwencja golkipera Legii
  • 65'
    Błąd Dąbrowskiego i Klaassen przejął futbolówkę. Holendrzy chcieli wykreować niezłą akcję, lecz warszawiacy uporali się z rywalami na prawej stronie
  • 63'
    Vadis do Hlouska, w powietrzu walczył Guilherme, ale warszawiacy ostatecznie nie skierowali futbolówki do siatki
  • 62'
    Dąbrowski szukał Brozia, lecz Viergever wyczuł zamiary stopera Legii. Obrońca ponownie zagrał na skrzydło i będzie aut dla mistrzów Polski. Holendrzy jednak czujnie w defensywie, lecz wybiegający Younes przekroczył przepisy i sfaulował Brozia
  • 61'
    Moulin przerzucił ciężar gry, ale było to niezbyt precyzyjne dogranie, przez co Hlousek nie zdołał pomknąć z akcją
  • 60'
    Broź spojrzał i dośrodkował, ale Riedewald wyekspediował piłkę na aut. Legia musi szukać swojej szansy
  • 59'
    Kucharczyk sfaulowany na połowie Ajaksu. Rzut wolny dla warszawiaków. Kibice gości cały czas dopingują legionistów
  • 59'
    Wrzutka Vadisa, Dąbrowski walczył o piłkę z Onaną, ale finalnie sfaulował golkipera Ajaksu
  • 57'
    Schone do Klaassena, a kapitan obsłużył Dolberga. 19-latek huknął, ale piłkę na ciało przyjął Dąbrowski
  • 57'
    Moulin zmienia Jodłowca
  • 56'
    Walka w środkowej strefie boiska, Vadis nie przejął piłki, Holendrzy posłał długie podanie, ale Malarz wybiegł z własnego pola karnego
  • 56'
    Kazaiszwili sprytnie znalazł miejsce do oddanie strzału, ale Onana bez problemów chwycił futbolówkę
  • 55'
    Viergever wykorzystał błąd rywala, pognał i dośrodkował, ale nie znalazł żadnego adresata
  • 54'
    Rzut wolny dla Legii. Arbiter wrócił do wcześniejszego przewinienia na Broziu w środku pola
  • 53'
    Younes zwiódł Jodłowca, wpadł w "szesnastkę" i wywalczył róg dla gospodarzy. Centra została jednak wybita przez Guilherme
  • 53'
    Holendrzy, po zdobyciu bramki, zaczęli się rozkręcać, ale "Wojskowi" nie składają broni
  • 52'
    Younes do Dolberga, napastnik pomknął w kierunku bramki Malarza, ale Malarz spokojnie wznowi grę. Duńczyk mógł zagrać do niepilnowanego partnera, lecz tego nie uczynił
  • 51'
    Kazaiszwili walczył z Veltmanem, ale Gruzin nie poradził sobie z doświadczonym defensorem Ajaksu
  • 50'
    Klaasen wpadł w pole karne po podaniu z głębi, wycofał futbolówkę do Younesa, Niemiec poślizgnął się przy oddaniu strzału, Malarz sparował piłkę, ale Viergever skutecznie ją dobił
  • 50'
    Na spalonym Guilherme
  • 49'
    1:0 dla Ajaksu. Viergever
  • 48'
    Pazdan wygrał pojedynek powietrzny z Dolbergiem, rosły snajper wdał się w pojedynek z Kopczyńskim i przegrał to starcie na wysokości środka boiska
  • 47'
    Ziyech do Viergevera, ale Kopczyński stanął na linii podania i kapitan wypatrzył Kucharczyka. Skrzydłowy dostał piłką w twarz, upadł, ale może kontynuować grę. Tak jak Broź, który został sfaulowany przez Younesa
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+15'
    Piłkarze Ajaksu i Legii ponownie meldują się na murawie
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Ajaksem. Wracamy za 15 minut
  • 45'
    Dośrodkowanie Viergevera z lewej strony, obrońca szukał Dolberga, ale Dąbrowski przeciął tę centrę. Następnie Traore znalazł się niezłej sytuacji i główkował, jednak uderzył niedokładnie
  • 43'
    Vadis urwał się przeciwnikom, podał do Jodłowca, ale warszawiacy otrzymali stały fragment. Jeden z zawodników pomógł sobie ręką
  • 42'
    Centra Odjidji-Ofoe, lecz Pazdan nie miał jak opanować byt wysoko lecącej piłki
  • 41'
    Viergever nie poradził sobie z Guilherme. Warszawiacy wyszli z kontratakiem.Kucharczyk pobiegł prawą stroną i płasko dośrodkował, lecz Vadis, w kluczowym momencie, nie trafił czysto w futbolówkę. Ależ było blisko!
  • 40'
    Ziyech dośrodkował lewą nogą, lecz Hlousek oddalił zagrożenie. Holendrzy dobrze popracowali w odbiorze i odzyskali piłkę. Końcówka pierwszej połowy
  • 39'
    Hlousek centrą szukał w "szesnastce" swoich partnerów, lecz Czech mógł dośrodkować nieco lepiej. Wrzutka okazał się zbyt głęboka
  • 38'
    Korner dla Ajaksu. Schone posłał wrzutkę, ale legioniści wznowią grę. Sanchez, walce o piłkę, nieprzepisowo powstrzymał Kucharczyka
  • 37'
    Ziyech sprytnie wymanewrował Kucharczyk oraz Kopczyńskiego i dał się sfaulować
  • 36'
    Dolberg do Ziyecha, a pomocnik posłał futbolówkę do Younesa. Utalentowany skrzydłowy zagrał w pole karne wprost na głowę Klaassena, ale kapitan Ajaksu uderzył ponad poprzeczką
  • 35'
    Rzut rożny dla Legii. Centra Guilherme, tor lotu zmienił Kopczyński, piłka dotarła do Odjidji-Ofoe, ale Belg uderzył ze skraju pola karnego mocno niecelnie
  • 34'
    Dośrodkowanie Vadisa, lecz warszawiacy nie zagrozili bramce Onany
  • 33'
    Rozpędzony Ziyech, ale Dąbrowski pewnie w defensywie. Warszawiacy wyszli z akcją i Vadis wygrał pojedynek fizyczny z Traore na prawej flance
  • 32'
    Kucharzyk walczył w bocznym sektorze z boiska z dwoma przeciwnikami i legioniści będą mieli aut. Teraz jednak Guilherme został osaczony przez graczy Ajaksu i wyszedł z piłką poza linię końcową
  • 31'
    Schone efektownie do Klaassena, pomocnik wbiegł w "szesnastkę" i kropnął z ostrego kąta, lecz uderzył tylko w boczną siatkę. Grę wznowi Malarz
  • 30'
    Dolberg szukał Younesa, lecz Dąbrowski znakomicie przeczytał intencje młodego Duńczyka
  • 29'
    Prosty błąd techniczny Traore na skrzydle po długim podaniu od Riedewalda
  • 28'
    Sanchez rozciągnął na lewą stronę do Viergevera, amsterdamczycy wciąż utrzymują się przy piłce i wywalczyli korner
  • 28'
    Dośrodkowanie Ziyecha, lecz Broź bezbłędnie główkował
  • 26'
    Teraz szybko skrzydłowy źle podał do kolegi i warszawiacy mogą spokojnie odetchnąć i rozpocząć budowę kolejnej akcji
  • 25'
    Younes podał do nabiegającego Viergevera, dośrodkował, lecz Jodłowiec przeciął tę centrę
  • 24'
    Dolberg zatrzymany przez Pazdana blisko pola karnego, legioniści chcieli długim podaniem uruchomić Kucharczyka, lecz Onana wyszedł z bramki i zażegnał niebezpieczeństwo
  • 23'
    Ajax jest teraz stroną dominującą, gospodarze chcą grać kombinacyjnie, z polotem. Teraz Klaassen nieprzepisowo powstrzymał Hlouska na połowie "Wojskowych"
  • 22'
    Veltman świetnie uruchomił Klaassena, lecz kapitan nieco zwolnił akcję. Po chwili Younes posłał płaską centrę wzdłuż "szesnastki", ale na szczęście nie było tam żadnego z rywali
  • 21'
    Pazdan zagrał na wolne pole do Kucharczyka, lecz "Kuchy" nie opanował futbolówki
  • 20'
    Veltman przerzucił ciężar gry na lewą stronę. Younes na krótko do Ziyecha, ten uderzył w słupek, Dolberg chciał zamknąć akcję, ale nie doszedł do piłki. Legia miała mnóstwo szczęścia
  • 19'
    Ajax próbuje w zarodku kasować sytuacje warszawiaków. Wrzutka Ziyecha zablokowana przez "Kopę"
  • 18'
    Holendrzy mogli znowu stworzyć sobie dogodną szanse, ale Kopczyński wespół z Guilherme uniemożliwili im to. Po chwili Jodłowiec stanął na wysokości zadania
  • 17'
    Kąśliwe uderzenie Ziyecha z rzutu wolnego,lecz Malarz odprowadził tylko piłkę wzrokiem poza boisko
  • 16'
    Ziyech sfaulowany przez Odjidję-Ofoe. Amsterdamczycy częściej utrzymują się przy futbolówce, ale legioniści kontrolują boiskowe wydarzenia. Teraz Veltman zamarkował dośrodkowanie i podał do Traore, który po kontakcie z Hlouskiem upadł i Ajax będzie miał stały fragment gry
  • 14'
    Schone do Dolberga, a ten do Traore. Skrzydłowy wpadł w "szesnastkę" i huknął z prawej nogi, ale Jodłowiec zablokował jego strzał. Było groźnie
  • 13'
    Hlousek do Vadisa, Belg niestety przegrał pojedynek z Traore, został nabity. Wcześniej świetnie w odbiorze powalczył Kazaiszwili
  • 12'
    Guilherme wpadł w pole karne. Wydawało się, że Brazylijczyk minie dwóch rywali, ale wyszedł piłką za linę końcową. Wznowi Onana
  • 11'
    Pazdan do Kazaiszwilego, Gruzin, mimo presji, wywalczył aut. Ajax ruszył z kontrą, ale goście szybko przejęli futbolówkę
  • 10'
    Ziyech powstrzymany przez interweniującego Guilherme. Teraz "Wojskowi" wznowię grę z autu
  • 9'
    Klaassen do Traore, ale kapitan Ajaksu nie zrozumiał się z partnerem i zagrał na prawą stronę zbyt mocno
  • 8'
    Legioniści spokojnie konstruują akcję. Hlousek otrzymał podanie z głębi pola, chciał dośrodkować, ale został zablokowany. Strzał oddał jeszcze Kucharczyk, ale był na ofsajdzie
  • 8'
    Younes wtargnął w "szesnastkę", lecz osaczyło go czterech warszawiaków i w efekcie skrzydłowy trafił w jednego z nich
  • 6'
    Faul Guilherme na połowie Legii. Dąbrowski czujny w obronie, stoper przeciął podanie i uprzedził Dolberga
  • 5'
    Younes zmylił legionistów i zagrał do Viergevera. Mistrzowie Polski dobrze radzą sobie w defensywie. Goście chcieli przeprowadzić kontrę, lecz Hlousek został zatrzymany na lewej flance
  • 5'
    Centra Jodłowca w pole karne, Guilherme wysoko wyskoczył, lecz niedokładnie strącił futbolówkę do Kucharczyka
  • 4'
    Traore zszedł do środka i podał do Klaassena. Miejscowi przy piłce, "Wojskowi" stłamszeni na własnej połowie i oczekują na szybkie kontry
  • 2'
    Warszawiacy wysoko zaatakowali rywali. Holendrzy wyszli jednak z opresji, Vadis sfaulował jednego z zawodników gospodarzy
  • 1'
    Aut dla legionistów. Kazaiszwili nie sięgnął piłki zagranej zza linii bocznej. Ajax przy futbolówce
  • 1'
    Skuteczna interwencja Pazdana, Kopczyński nie opanował jednak piłki
  • 0
  • 0
    Komplet publiczności na stadionie Amsterdamie. Szykuje się niesamowite widowisko!
  • 0
    Obie ekipy wychodzą na murawę! Holendrzy przygotowali specjalną oprawę na to spotkanie
  • 0
    Wsparcie z trybun od polskiej sędziny piłkarskiej :)
  • 0
    Kapitanem "Wojskowych" w dzisiejszym meczu będzie Michał Kopczyński
  • 0
    Skład Legii prezentuje się następująco: Malarz - Broź, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Jodłowiec, Kopczyński - Guilherme, Odjidja-Ofoe, Kazaiszwili - Kucharczyk!
  • 0
    Witamy! Już za nieco ponad godzinę Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Ajaksem Amsterdam w ramach rewanżowego starcia 1/16 finału Ligi Europy!
Ajax AmsterdamLegia Warszawa

49' Nick Viergever

49'

71' Davinson Sanchez