90'
  • 90+7'
    Koniec! Legia wygrała 2:0 z Lechią i wróciła na pierwsze miejsce w tabeli!
  • 90+7'
    Wszystko zaczęło się do tego, że Lopes podał do Slisza, który oddał płaski strzał. Kuciak "wypluł" piłkę przed siebie, a Lopes do niej dobiegł i umieścił w siatce!
  • 90+6'
    Goool! 2:0 dla Legii! Lopes!
  • 90+4'
    Luquinhas chciał prostopadle zagrać do Slisza, ale podanie okazało się za mocne i zostało przechwycone przez Kuciaka
  • 90+2'
    Slisz za Kapustkę
  • 90+1'
    Zmiana decyzji - Makowski został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką
  • 90+1'
    Jest VAR - będzie analizowany faul Makowskiego
  • 90'
    Makowski sfaulował Kapustkę na połowie Lechii. Żółta kartka dla pomocnika Lechii
  • 89'
    Po chwili Mihalik zacentrował w "szesnastkę" z lewej flanki, ale Boruc wyskoczył w powietrze i uprzedził Nalepę
  • 89'
    Rzut rożny dla rywali. Dośrodkowanie Pietrzaka wybite przez legionistów
  • 88'
    Żółta kartka dla Martinsa
  • 88'
    Luquinhas dobrze powalczył przed linią końcową i przechwycił piłkę. Po chwili strzał zza pola karnego oddał Kapustka - uderzenie zostało zablokowane
  • 87'
    Aut dla Legii na połowie Lechii
  • 86'
    Arak za Kubickiego
  • 86'
    Juranović dośrodkował z rzutu wolnego, z prawej strony, ale lechiści wyszli z opresji
  • 86'
    Chwilę wcześniej Karbownik znalazł się po prawej stronie boiska i wycofał piłkę do Lopesa, który poślizgnął się
  • 85'
    Żółta kartka dla Zwolińskiego za faul na Kapustce. Rzut wolny dla Legii, po prawej stronie boiska
  • 85'
    Po centrze rywali z rzutu rożnego, piłka spadła pod nogi Makowskiego, który mocno uderzył zza pola karnego - piłka poszybowała nieco ponad bramką
  • 84'
    Mihalik pobiegł lewą flanką, a potem dośrodkował na dalszy słupek do Zwolińskiego. Jędrzejczyk uprzedził napastnika Lechii i musnął piłkę, która opuściła boisko
  • 83'
    Kapustka dobrze podał do Cholewiaka, który pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale Tobers powstrzymał legionistę
  • 83'
    Skuteczny przechwyt Martinsa przed polem karnym Legii. Lewczuk został sfaulowany przez Zwolińskiego na połowie "Wojskowych"
  • 81'
    Faul w ataku Cholewiaka, który próbował stworzyć akcję prawą stroną boiska
  • 81'
    Fila oddał strzał z lewej nogi z pola karnego - piłka odbiła się od Jędrzejczyka i została złapana przez Boruca
  • 78'
    Dwie zmiany w Legii. Cholewiak za Wszołka i Lopes za Pekharta
  • 77'
    Kapustka zagrał w boczny sektor pola karnego do Wszołka, który poślizgnął się i przeciwnicy oddalili zagrożenie
  • 77'
    Wszołek próbował przedrzeć się prawą stroną, ale został powstrzymany przez dwóch piłkarzy Lechii
  • 76'
    Gajos zastąpił Paixao
  • 76'
    Haydary miękko dośrodkował z prawej flanki, lecz Jędrzejczyk wybił piłkę
  • 75'
    Zwoliński zbiegł z lewej strony do środka i chciał płasko podać do Paixao, ale Jędrzejczyk był czujny i przeciął zagranie
  • 75'
    Kapustka pobiegł środkiem boiska, a następnie prostopadle zagrał do Wszołka, który został powstrzymany przez rywala w okolicach pola karnego
  • 74'
    Wszołek utrzymał piłkę w boisku i pobiegł prawą stroną. Skrzydłowy zagrał w pole karne - futbolówka, po małym zamieszaniu, spadła pod nogi Kapustki, który oddał strzał, a Kuciak dobrze interweniował
  • 72'
    Paixao chciał zagrać w pole karne do Haydary'ego, ale Lewczuk skutecznie przeciął podanie przed polem karnym
  • 71'
    Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego, lecz lechiści wybili piłkę poza "szesnastkę"
  • 70'
    Rzut wolny dla Legii, z lewej strony boiska
  • 69'
    Trzy zmiany w Lechii: Fila za Kopacza, Haydary za Conrado i Mihalik za Saiefa
  • 69'
    Błąd rywali w obronie. Legia ma aut
  • 68'
    Saief sfaulował Mladenovicia w bocznym sektorze boiska, na połowie stołecznego klubu
  • 67'
    Zwoliński sfaulował Martinsa na połowie Legii
  • 66'
    Kontra Legii. Mladenović miękko dośrodkował z lewej strony pola karnego, ale Kuciak był na posterunku i przechwycił piłkę
  • 66'
    Kapustka otrzymał piłkę na połowie Lechii i chciał miękko zagrać w pole karne do Pekharta. Podanie okazało się nieco niedokładne i opuściło boisko
  • 65'
    Mladenović próbował sprytnie zagrać na lewą flankę do Luquinhasa, ale Brazylijczyk nie opanował piłki, która wyszła poza linię boczną
  • 64'
    Kapustka chciał prostopadle podać na prawą stronę do Juranovicia, lecz na linii podania stanął Pietrzak
  • 62'
    Kapustka podał na lewą stronę do Luquinhasa. Brazylijczyk dośrodkował z prawej nogi zza pola karnego na dalszy słupek. Tam pojawił się Pekhart, który wyskoczył w powietrze i pokonał Kuciaka! Legia na prowadzeniu!
  • 61'
    Gooool! Pekhart! 1:0 dla Legii!
  • 60'
    Prostopadłe podanie Conrado do Paixao. Portugalczyk podał do Makowskiego, który dośrodkował z lewej strony, a piłkę poza pole karne wybił Lewczuk. Moment później Karbownik sfaulował Nalepę na 30. metrze. Po miękkiej centrze z rzutu wolnego, jeden z rywali główkował z ok. 8. metra nieco ponad bramką
  • 59'
    Juranović sprytnie minął rywala i podał na prawą stronę do Wszołka. Skrzydłowy "Wojskowych" chciał zagrać wzdłuż pola karnego, ale został zablokowany
  • 58'
    Faul Saiefa - pomocnik Lechii sfaulował Jędrzejczyka na połowie Legii
  • 57'
    Pietrzak zacentrował z rzutu wolnego na bliższy słupek - Zwoliński chciał przedłużyć tor lotu piłki, ale legioniści wyszli z opresji
  • 56'
    Rzut wolny dla Lechii, z prawej strony, na wysokości pola karnego
  • 55'
    Saief popędził prawą flanką i został sfaulowany przez Jędrzejczyka. Stoper Legii został napomniany żółtą kartką
  • 54'
    Kapustka znalazł się w bocznym sektorze boiska, lecz został zastopowany przez dwóch piłkarzy Lechii
  • 52'
    Wszołek dobrze popracował w defensywie, a po chwili Juranović został sfaulowany na własnej połowie
  • 51'
    Jak wyglądała akcja? Juranović dośrodkował z lewej strony, z rzutu wolnego. Jędrzejczyk przedłużył tor lotu piłki, a Wszołek pojawił się na dalszym słupku i główkował - piłka wpadła do siatki. Skrzydłowy Legii - tak, jak pisaliśmy chwilę wcześniej - został jednak złapany na spalonym
  • 49'
    Wszołek główkował na dalszym słupku - skrzydłowy skierował piłkę do siatki, ale był na spalonym
  • 48'
    Saief sfaulował Luquinhasa po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii
  • 48'
    Kopacz zastopował Mladenovicia w bocznym sektorze boiska
  • 47'
    Mladenović zbiegł z lewej strony do środka, ale został powstrzymany przez jednego z przeciwników. Po chwili Martins uderzył zza "szesnastki", z prawej nogi, lecz Kuciak pewnie złapał piłkę
  • 47'
    Juranović pobiegł środkiem boiska i podał do Wszołka. Skrzydłowy dośrodkował w pole karne, ale Kuciak wybił piłkę poza pole karne
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Lechią. Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Juranović zagrał na bliższy słupek do Kapustki. Środkowy pomocnik próbował dograć wzdłuż "szesnastki", ale piłka została zablokowana przez rywali
  • 45+1'
    Kontra Legii. Mladenović popędził lewą stroną, jego dośrodkowanie zostało nieco przyblokowane przez Saiefa, a Kuciak wybił piłkę poza linię końcową
  • 45'
    Rzut wolny dla przyjezdnych
  • 45'
    Juranović dośrodkował wzdłuż pola karnego Lechii, lecz goście wyszli z opresji
  • 44'
    Przechwyt Pekharta na połowie Legii. Potem Luquinhas próbował minąć Kopacza - Brazylijczyk upadł po kontakcie z przeciwnikiem, ale gra była kontynuowana
  • 43'
    Conrado pojawił się po lewej stronie pola karnego, ale został powstrzymany przez Lewczuka. Goście starali się jeszcze zagrozić bramce Legii, ale stołeczna drużyna oddaliła zagrożenie
  • 41'
    Luquinhas sfaulowany w środku pola
  • 40'
    Mladenović minął Saiefa na skrzydle, ale dośrodkowywał już zza linii końcowej
  • 39'
    Martins sfaulowany przez Kubickiego w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 38'
    Karbownik pobiegł środkiem i chciał podać prostopadle do niepilnowanego Mladenovicia, lecz piłkę skutecznie przechwycił Kopacz
  • 37'
    Po centrze rywali z rogu, jeden z graczy Legii wybił piłkę głową poza pole karne
  • 36'
    Conrado wbiegł w pole karne z lewej strony, walczył z Lewczukiem i mocno uderzył na bramkę Boruca. Rywale mają korner
  • 36'
    Saief powstrzymał Mladenovicia, a następnie pobiegł prawą stroną i zbiegł do środka boiska. Piłkarz Lechii oddał strzał, który okazał się zbyt lekki i niecelny
  • 35'
    Jeden z legionistów wybił piłkę poza linię boczną. Rywale mają aut na połowie "Wojskowych"
  • 34'
    Faul w ataku Pekharta
  • 33'
    Mladenović oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, który trafił w mur
  • 32'
    Kubicki sfaulował Luquinhasa i został napomniany żółtą kartką. Legia ma rzut wolny - do bramki Kuciaka ok. 30 metrów
  • 31'
    Lechiści przechwycili piłkę na połowie Legii - Saief zagrał na lewą stronę pola karnego do Conrado, który został skutecznie zastopowany przez powracającego Juranovicia
  • 29'
    Błąd Saiefa. Pekhart przechwycił futbolówkę na 30. metrze i zagrał w boczny sektor pola karnego do Karbownika. Młodzieżowiec zagrał na 11. metr do Kapustki, który nieczysto trafił w piłkę
  • 27'
    Przyjezdni wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 26'
    Kubicki dośrodkował z rzutu wolnego, z prawej strony, ale Boruc spokojnie interweniował
  • 25'
    Żółta kartka dla Lewczuka, który sfaulował Saiefa
  • 25'
    Świetny drybling Kapustki przed polem karnym. Pomocnik zagrał na prawą stronę do Wszołka, a skrzydłowy wycofał do Luquinhasa. Brazylijczyk oddał strzał, który okazał się niecelny
  • 23'
    Niezła akcja Lechii. Pietrzak dośrodkował z lewej strony w pole karne, a Zwoliński musnął piłkę głową. Futbolówka opuściła boisko. Grę wznowił Boruc
  • 21'
    Zwoliński upadł na murawę po kontakcie z Jędrzejczykiem w środku pola. Piłka dla gości
  • 20'
    Mladenović dograł z rzutu rożnego, ale piłka wyszła poza linię końcową
  • 19'
    Kapustka popędził prawą stroną i wycofał do nadbiegającego Juranovicia. Chorwat oddał strzał z pola karnego, a piłka trafiła w Tobersa i opuściła linię końcową. Korner dla Legii
  • 19'
    Saief próbował stworzyć akcję prawą stroną, lecz został osaczony przez 2-3 legionistów i ostatecznie stracił piłkę, a następnie sfaulował Mladenovicia
  • 17'
    Kubicki dośrodkował z rzutu wolnego, z prawej strony, ale Boruc pewnie złapał piłkę
  • 17'
    Do bramki Boruca ok. 35 metrów
  • 17'
    Rzut wolny dla Lechii. Jędrzejczyk sfaulował Zwolińskiego
  • 16'
    Przechwyt Legii w środku pola, ale po chwili Kopacz wyłuskał piłkę spod nóg jednego z zawodników "Wojskowych"
  • 15'
    Ależ było blisko gola dla Legii! Kapustka oddał strzał z 16. metra, który został zablokowany. Po chwili Luquinhas pojawił się po prawej stronie pola karnego i zagrał na dalszy słupek do Pekharta. Czeski snajper musnął piłkę na wślizgu, ale nie zdołał skierować jej do siatki
  • 13'
    Ponowny rajd Karbownika. Pomocnik pobiegł środkiem boiska, ale został zatrzymany przez Paixao na 20. metrze. Gra była kontynuowana
  • 13'
    Karbownik ruszył do przodu, ale chwilę wcześniej sfaulował Saiefa
  • 11'
    Martins nieprzepisowo powstrzymany na połowie Legii przez Conrado
  • 11'
    Karbownik sfaulował Makowskiego w środkowej strefie boiska
  • 11'
    Karbownik podał do Luquinhasa, który uruchomił Mladenovicia. Boczny obrońca dośrodkowywał już jednak zza linii końcowej
  • 9'
    Niedokładne zagranie jednego z zawodników Lechii. Legia ma aut na połowie gości
  • 8'
    Juranović dograł z prawej flanki na dalszy słupek, ale Kopacz dobrze interweniował i wybił piłkę
  • 7'
    Pekhart pojawił się po lewej stronie "szesnastki", zbiegł do środka, lecz oddał niedokładny strzał
  • 5'
    Kapustka podał prostopadle do Wszołka, ten wbiegł w pole karne z prawej strony i wycofał piłkę na 11. metr do Luquinhasa. Brazylijczyk nie zdołał oddać strzału, został uprzedzony przez jednego z rywali, który przeciął podanie. Do piłki chciał jeszcze dobiec Kapustka, ale spokojnie złapał ją Kuciak
  • 4'
    Saief sfaulował Mladenovicia na wysokości koła środkowego
  • 4'
    Wszołek zdołał dośrodkować sprzed linii końcowej, a rywale wybili piłkę poza pole karne
  • 3'
    Kapustka zagrał na lewą stronę do Mladenovicia. Lewy obrońca dośrodkował w pole karne, ale piłka nie dotarła do żadnego z zawodników Legii
  • 2'
    Lechiści wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Stolarski, Slisz, Wieteska, Cholewiak, Antolić, Skibicki, Rosołek, Lopes
  • Skład Legii na mecz z Lechią: Boruc - Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović - Karbownik, Martins, Kapustka - Wszołek, Pekhart, Luquinhas
  • Jak wyglądały ostatnie mecze Legii z Lechią? Sprawdźcie!
  • Co słychać w obozie rywala? SZCZEGÓŁY
  • Przed sobotnim spotkaniem rozmawialiśmy także z Danielem Łukasikiem, byłym piłkarze Legii i Lechii. LINK
  • - Miałem fajny czas w Gdańsku, dobrze mi się tam żyło i grało, ale oczywiście bliżej mi do Legii i dziś będę jej kibicował - mówi przed meczem Legii z Lechią, w rozmowie z Legia.Net, Jakub Wawrzyniak. Całą rozmowę można przeczytać . TUTAJ
  • Co, przed meczem, powiedzieli trenerzy: Czesław Michniewicz (LINK) i Piotr Stokowiec (LINK)? Sprawdźcie!
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 12. kolejki ligowej pomiędzy Legią a Lechią!
Legia WarszawaLechia Gdańsk
24'
31'

31' Jarosław Kubicki

69'

69' Karol Fila za Bartosz Kopacz

70'

70' Omran Haydary za Conrado

70' Jaroslav Mihalik za Kenneth Saief

76'

76' Maciej Gajos za Flavio Paixao

85'

85' Łukasz Zwoliński

86'

86' Jakub Arak za Jarosław Kubicki