78'
85'
90'
  • 90+6'
    Koniec! Legia wygrała 1:0 ze Śląskiem po golu Wszołka! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych
  • 90+6'
    Sobota dośrodkował na dalszy słupek do niepilnowanego Praszelika, ale jego strzał złapał Boruc
  • 90+5'
    Korner dla klubu z Wrocławia
  • 90+5'
    Slisz wybił piłkę z 16. metra, po centrze z prawej strony boiska
  • 90+5'
    Rzut wolny dla Śląska
  • 90+4'
    Spore zamieszanie w polu karnym Legii, ale Wieteska zażegnał niebezpieczeństwo
  • 90+3'
    Żółta kartka dla Boruca za to, że spowalniał grę
  • 90+3'
    Musonda dośrodkował w pole karne z prawej flanki. Piłka spadła od nogi Praszelika, który skiksował
  • 90+2'
    Najpierw Wieteska popisał się udaną interwencją, a po chwili Szabanow wybił piłkę poza pole karne
  • 90'
    Kapustka przycisnął Putnocky'ego w polu karnym Śląska - ostatecznie golkiper klubu z Wrocławia wyszedł z opresji i wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 88'
    Kapustka sfaulowany w środku pola
  • 88'
    Gwilia przechwycił piłkę na 35. metrze, ale niedokładnie zagrał do Mladenovicia
  • 86'
    Slisz nieprzepisowo powstrzymany w środku pola
  • 86'
    Praszelik za Cotugno
  • 85'
    Kapustka sfaulowany w środkowej strefie boiska
  • 85'
    Legioniści wymieniają się podaniami w środku pola
  • 83'
    Pekhart przechwycił piłkę na 25. metrze, oddał płaski strzał z pola karnego, ale Putnocky zbił piłkę do boku
  • 82'
    Musonda sfaulował Wszołka na wysokości koła środkowego
  • 82'
    Wszołek otrzymał prostopadłe podanie na prawe skrzydło - jego płaska centra została zablokowana
  • 81'
    Rzut wolny dla Legii, z prawej strony boiska
  • 81'
    Wszołek zacentrował z prawej flanki w pole karne, ale jego dośrodkowanie zostało przecięte. Moment później Slisz został sfaulowany w środku pola
  • 80'
    Kapustka chciał wbiec w pole karne z prawej strony i zrobić przewagę, ale został powstrzymany przez Stigleca
  • 78'
    Sobota i Piasecki za Picha i Exposito
  • 78'
    Żółta kartka dla Cotugno
  • 77'
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zrobiło się zamieszanie w polu karnym Legii. Po chwili Scalet pojawił się na 12. metrze i oddał strzał, który dobrze zablokował Wieteska
  • 76'
    Wieteska sfaulował Musondę na 30. metrze. Rzut wolny dla Śląska
  • 74'
    Szabanow dobrze popracował w obronie - powstrzymał w polu karnym Musonę, który czyhał na zagranie z głębi pola
  • 72'
    Legioniści wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 71'
    Zmiana w Śląsku. Zylla za Pawłowskiego
  • 70'
    Kontra Legii. Lopes zagrał do Mladenovicia, który pojawił się na lewym skrzydle i chciał podać do Pekharta. Na linii podania, na 25. metrze, stanął jednak przeciwnik
  • 69'
    Scalet sfaulowany w środku pola. Śląsk szybko wznowił grę
  • 68'
    Lopes dobrze zagrał do Juranovicia na prawą stronę "szesnastki". Chorwat miękko dośrodkował wzdłuż boiska, na dalszy słupek, ale legionistom nie udało się zamknąć akcji
  • 67'
    Wszołek popędził prawą stroną, ale jego centra została przyblokowana przez Stigleca
  • 66'
    Pawłowski znalazł się po lewej stronie pola karnego. Zawodnik Śląska oddał strzał - piłka odbiła się od Wieteski i została przechwycona przez Boruca
  • 65'
    Wszystko zaczęło się od tego, że Kapustka dokładnie zagrał w boczny sektor do Wszołka, który wbiegł w pole karne z prawej strony, oddał płaski strzał i pokonał bramkarza Śląska! 1:0 dla stołecznego klubu!
  • 64'
    Goool! Wszołek! 1:0 dla Legii!
  • 63'
    Dośrodkowanie rywali z rzutu rożnego - Scalet główkował przy bliższym słupku ponad poprzeczką
  • 63'
    Pich pojawił się po prawej stronie pola karnego, oddał strzał z ostrego kąta, w kierunku bliższego słupka, ale Boruc popisał się skuteczną interwencją
  • 62'
    Mladenović starał się podłączyć do ofensywy, po przechwycie w środku pola, lecz legionista został zatrzymany na 35. metrze
  • 61'
    Musonda zbiegł do środka i podał w boczny sektor do niepilnowanego Cotugno, który dośrodkował na dalszy słupek. Tam pojawił się Pawłowski, który uderzył z 11. metra tuż obok bramki
  • 59'
    Gwilia sprytnie dośrodkował w pole karne do Lopesa, ale centra okazała się nieco za mocna
  • 58'
    Mladenović zacentrował z rogu na bliższy słupek, w kierunku Pekharta - piłka trafiła w słupek!
  • 57'
    Juranović dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, lecz Scalet wybił futbolówkę poza pole karne. Po chwili legioniści przechwycili piłkę i wywalczyli korner
  • 57'
    Rzut wolny dla Legii, z lewej strony boiska
  • 56'
    Lopes sfaulowany w bocznym sektorze boiska. Został nieprzepisowo powstrzymany przez Cotugno
  • 56'
    Wszołek pobiegł prawym skrzydłem i miękko dośrodkował na 7. metr, ale Bejger wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 54'
    Szabanow sfaulowany na połowie Legii. Pich napomniany żółtą kartką
  • 54'
    Rzut wolny dla Śląska, z prawej strony boiska. Pawłowski dośrodkował na bliższy słupek - Pekhart wybił piłkę poza pole karne. Do futbolówki dobiegł Janasik, który uderzył ponad poprzeczką
  • 53'
    Musonda próbował przedrzeć się prawym skrzydłem i został sfaulowany przez Musondę. Żółta kartka dla Szabanowa
  • 51'
    Wszołek chciał dośrodkować z prawej strony w pole karne - Stiglec zablokował centrę
  • 51'
    Kontra Legii. Juranović podał do Lopesa, który chciał dośrodkować na prawą stronę pola karnego do Gwilii. Ostatecznie, zagranie zostało przecięte przez Tamasa
  • 50'
    Pekhart za Włodarczyka
  • 49'
    Wszołek zacentrował z prawej flanki w pole karne, ale Putnocky spokojnie złapał piłkę
  • 49'
    Włodarczyk pojawił się na prawym skrzydle, ale został osaczony przez dwóch rywali, którzy przechwycili piłkę
  • 47'
    Pawłowski ruszył lewą stroną boiska, ale został powstrzymany przez legionistów
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje ze Śląskiem Wrocław. Wracamy za 15 minut
  • 45+3'
    Slisz zdecydował się na oddanie strzału z 25. metra, ale było to niecelne uderzenie
  • 45+2'
    Juranović sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone
  • 45+1'
    Juranović przechwycił piłkę w polu karnym Legii. Po chwili Musonda zagrał na prawą stronę do Cotugno, który dośrodkował w pole karne, w kierunku Exposito, ale zagrożenie oddalił Juranović
  • 45'
    Pich sfaulowany w środku pola
  • 45'
    Rywale przechwycili piłkę w bocznym sektorze boiska. Moment później wywalczyli aut na wysokości koła środkowego
  • 43'
    Gwilia zagrał na prawą flankę do Wszołka. Ten wbiegł w pole karne i wycofał piłkę do Gwilli, którego strzał został zablokowany przez Tamasa
  • 42'
    Kapustka minął dwóch graczy i podał do Mladenovicia, którego centra z lewej flanki została zablokowana
  • 41'
    Slisz sfaulował Picha w środku pola
  • 41'
    Exposito chciał sprytnie zagrać na lewą stronę do Picha, ale Juranović popisał się ważną interwencją - stanął na linii podania i przechwycił piłkę
  • 40'
    Rzut wolny dla Śląska. Pawłowski oddał bezpośredni strzał z 25. metra, ale uderzenie okazało się bardzo niecelne
  • 38'
    Pich przechwycił piłkę na lewym skrzydle. Zrobiło się zamieszanie przed polem karnym Legii, ale zagrożenie oddalił Slisz
  • 37'
    Pawłowski przechwycił piłkę po lewej stronie pola karnego, chciał mocno dośrodkować wzdłuż boiska - ostatecznie futbolówka odbiła się od piłkarza Śląska i wyszła poza linię końcową
  • 36'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Mladenovic wycofał piłkę do Włodarczyka, który dośrodkował na dalszy słupek, ale rywale wyszli z opresji
  • 35'
    Mladenović miękko zacentrował na dalszy słupek, w kierunku Włodarczyka, ale jeden z przeciwników wybił piłkę na rzut rożny
  • 34'
    Gwilia zagrał do Wszołka, który pojawił się po prawej stronie pola karnego, mocno dograł na dalszy słupek, ale żaden z legionistów nie zamknął akcji
  • 32'
    Wieteska chciał przerzucić piłkę na lewą stronę, do Mladenovicia, lecz wrocławianie przechwycili futbolówkę
  • 31'
    Rywale wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 30'
    Juranović dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, ale Exposito wyskoczył w powietrze i wybił futbolówkę
  • 30'
    Kapustka podał na prawą stronę "szesnastki" do Wszołka. Ten wycofał piłkę do Kapustki, który uderzył z 12. metra, ale został zablokowany. Korner dla Legii
  • 29'
    Slisz wybił piłkę poza pole karne, po centrze Picha z prawej strony, na 9. metr
  • 28'
    Wszołek sprytnie zagrał na prawą stronę pola karnego do Gwilii. Gruzin szukał sobie miejsca, ale w ostatniej chwili Musonda dobrze popracował w obronie i oddalił zagrożenie
  • 27'
    Juranović dośrodkował z lewej strony, z rzutu wolnego, ale gospodarze zdołali wyjść z opresji i wybić futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 26'
    Mladenović pobiegł lewym skrzydłem i dograł w pole karne, ale rywale wyszli z opresji i wybili piłkę poza pole karne
  • 26'
    Stiglec chciał miękko zacentrować na lewą stronę pola karnego do Pawłowskiego. Zabrakło jednak porozumienia między zawodnikami Śląska i piłkę spokojnie przechwycił Boruc
  • 25'
    Dobra akcja Legii. Wszołek zdołał dokładnie dośrodkować tuż przed linią końcową. Zagrał na bliższy słupek do Lopesa, którego strzał z prawej nogi trafił w boczną siatkę
  • 24'
    Exposito dopadł do piłki w polu karnym, szukał miejsca do oddania strzału, ale dobrze w obronie popracował Juranović
  • 23'
    Gwilia przechwycił piłkę na połowie Legii. Po chwili Włodarczyk pojawił się na prawym skrzydle, został zastopowany przez rywala i wywalczył aut
  • 22'
    Exposito przechwycił piłkę w środkowej strefie boiska i od razu chciał przerzucić futbolówkę na lewe skrzydło do Pawłowskiego. Zagranie okazało się za mocne
  • 21'
    Nieporozumienie na linii Szabanow-Mladenović, po lewej stronie boiska. Grę wznowił Putnocky
  • 21'
    Nieudane zagranie Wieteski na prawą stronę boiska. Piłka dla miejscowych
  • 20'
  • 20'
    Jeden z rywali posłał dalekie podanie, ale Wieteska przechwycił piłkę tuż przed polem karnym Legii
  • 18'
    Musonda miękko zagrał w pole karne do Picha, który oddał strzał z głowy, ale Boruc pewnie złapał piłkę
  • 16'
    Gwilia bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, zrobiło się zamieszanie, ale, ostatecznie, Bejger wybił piłkę poza pole karne
  • 15'
    Żółta kartka dla Bejgera za faul na Mladenoviciu. Z początku miał być rzut karny, ale - po analizie VAR-u - będzie rzut wolny dla Legii, tuż przed "szesnastką"
  • 14'
    Jeden z rywali wyrzucił piłkę z autu w pole karne Legii, ale zagrożenie oddalił Juranović, Po chwili Pich oddał strzał zza "szesnastki", lecz Boruc spokojnie złapał futbolówkę
  • 12'
    Exposito sfaulowany przez Wieteskę w środku pola. Rzut wolny dla klubu z Wrocławia
  • 12'
    Gwilia zbiegł z lewej strony do środka boiska i oddał strzał w kierunku dalszego słupka. Uderzenie okazało się trochę niecelne
  • 11'
    Kapustka zdecydował się na uderzenie z prawej nogi, z 25. metra - piłka poszybowała nieco ponad poprzeczką
  • 11'
    Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, lecz Putnocky dobrze wypiąstkował piłkę, która opuściła pole karne
  • 10'
    Kolejny rzut wolny dla Legii, z prawej strony boiska
  • 9'
    Wszołek sfaulowany na połowie stołecznego klubu
  • 8'
    Wszołek zagrał w pole karne do Lopesa, a ten chciał bez przyjęcia podać do Kapustki. Było to jednak niedokładne zagranie
  • 7'
    Mladenović zacentrował z rzutu wolnego na środek pola karnego. Dwóch-trzech legionistów nabiegało na piłkę, ale ostatecznie futbolówkę złapał Putnocky
  • 6'
  • 6'
    Lopes nieprzepisowo powstrzymany w bocznym sektorze boiska
  • 6'
    Kapustka wyłuskał piłkę spod nóg Exposito, na połowie Legii
  • 5'
  • 3'
    Cotugno dośrodkował z prawej flanki na 10. metr, do niepilnowanego Musondy, który nieczysto trafił w piłkę
  • 2'
    Lopes sfaulowany w środku pola
  • 1'
  • Obie drużyny już na boisku. Zaraz zaczynamy!
  • Co, przed niedzielnym meczem, powiedzieli piłkarze Śląska: Mateusz Praszelik i Mathieu Scalet? SPRAWDŹCIE!
  • Ławka: Miszta, Tobiasz, Hołownia, Pekhart, Cholewiak, Kostorz, Muci, Kisiel, Skibicki
  • Skład Legii na mecz ze Śląskiem Wrocław: Boruc - Juranović, Wieteska, Szabanow, Mladenović - Wszołek, Slisz, Gwilia, Kapustka - Lopes, Włodarczyk!
  • - W meczach przeciwko Legii, przede wszystkim, trzeba się nastawić na wykonanie dobrej roboty. Wszystko musi być dobrze zbalansowane. Nie chcemy tylko bronić, ale musimy być dobrze zorganizowani, aktywni i nie dawać przeciwnikowi miejsca na szybkie ataki środkiem boiska – mówił przed spotkaniem ze stołecznym klubem trener Śląska Wrocław, Vitezslav Lavicka. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Jest sporo akcji, które się powtarzają od dłuższego czasu. Gramy w podobny sposób i to musi przynieść efekty, to muszą być bramki. Zdarzył nam się mecz z Wisłą Płock, w którym byliśmy skuteczni, zdobyliśmy pięć bramek. Myślę, że w rywalizacji z Piastem śmiało mogliśmy strzelić cztery gole i wszyscy bylibyśmy zadowoleni. To jest nasz największy problem - skuteczność - mówił przed spotkaniem ze Śląskiem Wrocław trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • Legia przewodzi w tabeli ligowej z dorobkiem 39 punktów w 19 meczach. Ma cztery "oczka" przewagi nad drugą Pogonią Szczecin. Śląsk jest obecnie szósty – wywalczył 28 punktów. Najskuteczniejszymi zawodnikami klubu z Wrocławia, w ekstraklasie, są Erik Exposito i Robert Pich, którzy mają na koncie po pięć trafień.
  • Na ostatnie 20 meczów z Legią ekipa z Dolnego Śląska wygrała tylko raz - w 2017 roku. Legioniści będą chcieli podtrzymać dobrą serię.
  • Witamy! O godz. 17:30 Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe z Legią Warszawa w 20. kolejce ligowej
Śląsk WrocławLegia Warszawa

14' Łukasz Bejger

14'
54'

71' Marcel Zylla za Bartłomiej Pawłowski

71'

78' Waldemar Sobota za Robert Pich

78' Fabian Piasecki za Erik Exposito

78' Guillermo Cotugno

78'

85' Mateusz Praszelik za Guillermo Cotugno